"Шымкент қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 17 шілдедегі № 52/444-6с шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/631-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 қыркүйекте № 129 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2-9-тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 14-1-бабының 2-тармағына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 18883 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шымкент қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 17 шілдедегі № 52/444-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 56 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 6 тамызда жарияланған) шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңдамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімді Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялау үшін Шымкент қаласында таралатын мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;
3) ресми жарияланған кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы Т. Султанова
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев
Шымкент қаласы мәслихатының
2020 жылғы 14 қыркүйектегі
№ 69/631-6с шешіміне қосымша
Шымкент қаласы мәслихатының
2019 жылғы 17 шілдедегі
№ 52/444-6с шешімімен бекітілген
Шымкент қаласында тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесі 1-тарау. Тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Тұрғын үй сертификатының сомасы әрбір алушы үшін 1 (бір) миллион теңгеге дейін бірыңғай мөлшерде айқындалады.

О внесении изменения в решение маслихата города Шымкент от 17 июля 2019 года № 52/444-6с "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Шымкент"
Решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/631-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 24 сентября 2020 года № 129
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении Правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18883), маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 17 июля 2019 года № 52/444-6с "Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов в городе Шымкент" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 56, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан 6 августа 2019 года) следующее изменение:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Т. Султанова
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев
Приложение к решению
маслихата города Шымкент
от 14 сентября 2020 года
№ 69/631-6с
Утвержден решением
маслихата города Шымкент
от 17 июля 2019 года
№ 52/444-6с
Размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов в городе Шымкент Глава 1. Размер жилищного сертификата
1. Сумма жилищного сертификата определяется в едином размере до 1 (одного) миллиона тенге для каждого получателя.

2-тарау. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаты
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатына жататындар:
1) "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі Заңының 68-бабының 3), 9) және 11) тармақшаларымен айқындалған тұрғын үйге мұқтаж азаматтар тізімінде тіркелген халықтың әлеуметтік жағынан осал топтары;
2) Шымкент қаласының мемлекеттік мекемелері мен мемлекеттік кәсіпорындарының, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет, спорт саласының мамандары, құқық қорғау органдарының қызметкерлері және мемлекеттік қызметшілері.

Глава 2. Категории получателей жилищных сертификатов
2. К категориям получателей жилищных сертификатов относятся:
1) социально-уязвимые слои населения, определенные подпунктами 3), 9) и 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", состоящие в списках нуждающихся граждан в жилище;
2) специалисты государственных учреждений и государственных предприятий города Шымкент, специалисты в сфере здравоохранения, образования, культуры, спорта, сотрудники правоохранительных органов и государственные служащие.