"Шымкент қаласында қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидасын бекіту туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/383-6с шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2020 жылғы 14 қыркүйектегі № 69/633-6с шешiмi. Шымкент қаласының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 қазанда № 136 болып тіркелді. Күші жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 2022 жылғы 25 қарашадағы № 22/211-VII шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Шымкент қаласы мәслихатының 25.11.2022 № 22/211-VII шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-2-тармағына сәйкес, Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Шымкент қаласында қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидасын бекіту туралы" Шымкент қаласы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 47/383-6с (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34 болып тіркелген, 2019 жылғы 22 сәуірде нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Шымкент қаласында қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларында:
3-тармақтың орыс тіліндегі мәтіні өзгертілді, қазақ тіліндегі мәтін өзгертілмеді;
4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өтініш беруші туралы мәліметтер (азаматтың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды тұлғаның атауы, өкілдің аты, тегі, әкесінің аты (болған жағдайда), мекен-жайы, байланыс телефоны);";
7-тармақтың қазақ тіліндегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді:
"7. Қоғамдық орындарда (көшелерде, аула аумақтарында, саябақтарда, гүлзарларда) байлауда қалдырылған және чипі бар жануарлардан басқа, ілесіп жүретін адамның қарауынсыз жүрген, қаңғыбас және қараусыз жануарлар ауланады.";
9-тармақтың қазақ тіліндегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді:
"9. Ауланған қаңғыбас жануарлар иесіне берілгенше не үшінші тұлғаға беру сәтіне дейін уақытша ұсталынатын оқшаулағышқа жеткізіліп, онда 3 күн ұсталады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Тасымалдауға арналған арнайы автокөлік аулау кезінде зардап шеккен жануарларға шұғыл жәрдем көрсету үшін ветеринариялық құралдар жиынтығымен толықтырылады, табиғи желдетуі мен жабдықталады.
Сондай-ақ, тасымалдау техникалық ақаусыз, арнайы металл торлармен жабдықталған, Ұйымдардың белгісі мен телефон нөмірі бар автокөлікпен жүргізіледі.";
14-тармақтың қазақ тіліндегі мәтіні мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгертілмейді:
"14. Ұйымдар әрбір ауланған қаңғыбас жануар туралы ақпаратты өзінің интернет-ресурсында қаңғыбас жануарды аулаған күні және ұйымның байланыс деректері, ауланған жануар туралы ақпарат (сипаттамасы), сондай-ақ ауланған жануарлардың фото суретін орналастырады. Ақпарат сайтта 3 күн сақталады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/383-6с "Об утверждении Правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городе Шымкент"
Решение маслихата города Шымкент от 14 сентября 2020 года № 69/633-6с. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Шымкент 20 октября 2020 года № 136. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 25 ноября 2022 года № 22/211-VII
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Шымкент от 25.11.2022 № 22/211-VII (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-2 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Шымкент от 29 марта 2019 года № 47/383-6с "Об утверждении Правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городе Шымкент" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 34, опубликован в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов 22 апреля 2019 года) следующие изменения:
в Правилах отлова и уничтожения бродячих собак и кошек в городе Шымкент, утвержденных указанным решением:
в пункт 3 на русском языке вносится изменение в следующей редакции, текст на казахском языке не меняется:
"3. Отлов, транспортировка, временное содержание и уничтожение бродячих животных осуществляется государственными ветеринарными организациями, созданные в соответствии с пунктом статьи 11 Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии" (далее – Организации).";
подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) сведения о заявителе (фамилия, имя, отчество (при наличии) гражданина, наименование юридического лица, имя, фамилия, (при наличии) отчество представителя, адрес, контактные телефоны);";
в пункт 7 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 9 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Специальный автотранспорт, для перевозки, пополняется набором ветеринарных инструментов для оказания неотложной помощи пострадавшим животным при отлове, оборудуется естественной вентиляцией.
Также, транспортировка проводится на технически исправном, специально оборудованном металлическими клетками автотранспорте со специальной символикой и телефонным номером Организации.";
в пункт 14 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 23 изложить в следующей редакции:

"23. Ұйымға қараусыз қалған немесе қаңғыбас жануарларды қайтару және (немесе) беру үшін жүгінген кезде иелері немесе өтініш беруші:
1) жеке куәлігі;
2) жануардың ветеринариялық паспортын және (немесе) иесі мен түскен фото суретін ұсынады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Қаңғыбас жануарлардың өлекселері (қалдықтары) жою үшін Ұйымдарға беріледі.".
2. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңдамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімнің Шымкент қаласының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күнтiзбелiк күн ішінде оның көшірмесі Шымкент қаласы аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімнің Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихаты сессиясының төрайымы Т. Султанова
Шымкент қаласы
мәслихатының хатшысы Г. Ташкараев

"23. При обращении в организацию о возврате и (или) передаче безнадзорных или бродячих животных, владельцы или обратившееся лицо предъявляют:
1) удостоверение личности;
2) ветеринарный паспорт животного и (или) фотографию с владельцем.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:
"26. Трупы (останки) бродячих животных передаются Организациям для утилизации.".
2. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Департаменте юстиции города Шымкент;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемые на территории города Шымкент;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Шымкент Т. Султанова
Секретарь маслихата
города Шымкент Г. Ташкараев