2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 77-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 29 желтоқсанда № 4869 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021– 2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21360853 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1811022 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18212 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96194 мың теңге;
трансферттер түсімі – 19435425 мың теңге;
2) шығындар – 21461520 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 66717 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 87510 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20793 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -167384 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 167384 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 153653 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 20793 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 34524 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 06.12.2021 № 17-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 12088148 мың теңге белгіленген.
3. 2021-2023 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округтерге берілетін субвенция мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2021-2023 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қала жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2021–2023 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 23 декабря 2020 года № 77-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 29 декабря 2020 года № 4869
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год, в следующих объемах:
1) доходы – 21 360 853 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 811 022 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 212 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 194 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19 435 425 тысяч тенге;
2) затраты – 21 461 520 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 66 717 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87 510 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 793 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -167 384 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 167 384 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 153 653 тысяч тенге;
погашение займов – 20 793 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 34 524 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 06.12.2021 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Объем субвенции передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2021 год установлено в размере 12088148 тысяч тенге.
3. Объем субвенции передаваемых из районного бюджета в бюджет аппаратов акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельских округов на 2021 год установить согласно приложению 4.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2021-2023 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области социального обеспечения, культуры и спорта являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов в размере двадцать пять процентов от оклада и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающиеся этими видами деятельности в городских условиях.

5. Осы шешімнің орындалуын бақылау Байзақ аудандық мәслихатының аумақты экономикалық дамыту, қаржы, бюджет, әкімшілік аумақтық құрылым, адам құқығын қорғау мәселелері және жер учаскелерін сатып алу туралы шарттар жобаларын қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелен күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Большебеков
Байзақ аудандық мәслихат
хатшысы Н. Тлепов
Байзақ аудандық мәслихатының
2020 жылғы 23 желтоқсандағы
№77-3 шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

5. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Байзакского районного маслихата по вопросам территориального экономического развития, финансов, бюджета, административной территориальной структуре, защиты прав человека и рассмотрение проектов договоров закупов участков земли.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессий Байзакского
районного маслихата А. Большебеков
Секретарь Байзакского
районного маслихата Н. Тлепов
Приложение 1 к решению
Байзакского районного
маслихата от 23 декабря
2020 года № 77-3
Районный бюджет на 2021 год

26521
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
52193
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2008
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
75902
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75902
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
75902
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
97735
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
35554
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35554
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
7139
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
7139
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
38648
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25406
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3054
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
69
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10119
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16394
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16394
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
126626
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
126626
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
109188
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
17438
12
Көлiк және коммуникация
133079
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
133079
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
30618
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
102461
13
Басқалар
512899
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
6768
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві

26521
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
52193
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2008
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
75902
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75902
036
Развитие газотранспортной системы
75902
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
97735
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
35554
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35554
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
7139
010
Развитие объектов сельского хозяйства
7139
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
38648
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
25406
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3054
007
Капитальные расходы государственного органа
69
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10119
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16394
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16394
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
126626
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
126626
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
109188
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
17438
12
Транспорт и коммуникации
133079
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
133079
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
30618
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
102461
13
Прочие
512899
452
Отдел финансов района (города областного значения)
6768
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)

54471
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10760
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
2500
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
36850
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4026
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
335
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
108949
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
107349
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1600
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
32000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
32000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
36561
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10814
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
25747
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
72114
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20246
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
48893
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2975
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67726
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
25930
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25930
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
30017
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21087
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
8853
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
11779
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11779
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20664
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

54471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
10760
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
2500
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
36850
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4026
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
335
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
108949
006
Функционирование районных (городских) библиотек
107349
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1600
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
32000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
32000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
36561
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10814
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
25747
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
72114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
20246
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
48893
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2975
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67726
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
25930
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
25930
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
30017
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
21087
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8853
007
Капитальные расходы государственного органа
77
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
11779
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11779
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20664
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)