"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 67-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 маусымдағы № 74-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 26 маусымда № 4644 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Талас аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 67 - 2 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4468 болып тіркелген, 2019 жылы 30 желтоқсанда электронды түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада:
"14 497 828" сандары "14 840 634" сандарымен ауыстырылсын;
"970 825" сандары "1 058 481" сандарымен ауыстырылсын;
"15 100" сандары "19 721" сандарымен ауыстырылсын;
"26 863" сандары "14 586" сандарымен ауыстырылсын
2) тармақшада:
"16 589 541" сандары "16 932 347" сандарымен ауыстырылсын.
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Таласского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 67-2 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 23 июня 2020 года № 74-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 июня 2020 года № 4644
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таласского районного маслихата от 20 декабря 2019 года №67–2 "О районном бюджете на 2020 – 2022 годы" (Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4468 опубликовано 30 декабря 2019 года в электронном виде в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан), следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "14 497 828" заменить цифрами "14 840 634";
цифры "970 825" заменить цифрами "1 058 481";
цифры "15 100" заменить цифрами "19 721";
цифры "26 863" заменить цифрами "14 586".
в подпункте 2):
цифры "16 589 541" заменить цифрами "16 932 347".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям к настоящему решению.

4 тармақтағы "37 018" сандары "50 888" сандарымен ауыстырылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау және оны аудандық мәслихаттың интернет-ресурстарына жариялау алтыншы шақырылған аудандық мәслихаттың аудандық әлеуметтік – экономикалық даму мәселелері, бюджет, жергілікті салық және қала шаруашылығы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Талас аудандық мәслихатының
сессия төрағасы С. Тилеубердиев
Талас аудандық
мәслихат хатшысы А. Тулебаев
Талас ауданы мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№67-2 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

В пункте 4 цифры "37 018" заменить цифрами "50 888".
2. Контроль за исполнением данного решения и публикацию его в интернет – ресурсах районного маслихата возложить на постоянную комиссию районного маслихата шестого созыва по вопросам социально-экономического развития района, по бюджету, местным налогам и вопросам городского хозяйства.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Таласского
районного маслихата С. Тилеубердиев
Секретарь маслихата
Таласского района А. Тулебаев
Приложение 1 к решению
маслихата Таласского района
от 20 декабря 2019 года №67-2
Районный бюджет 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

291 441
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
490 808
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
490 808
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1 789 722
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 262
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
75 400
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
195 000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
18 672
023
Әдістемелік жұмыс
21 189
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
20 333
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
423 090
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 017 776
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 932 499
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
948 774
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
948 774
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5 604
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5 604
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
873 224
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
615 166
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 629
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
40 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 937
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 966
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
41 100
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
69 934
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 492
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі

291 441
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
490 808
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
490 808
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 789 722
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
18 262
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
75 400
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
195 000
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
18 672
023
Методическая работа
21 189
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
20 333
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
423 090
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 017 776
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 932 499
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
948 774
005
Государственная адресная социальная помощь
948 774
464
Отдел образования района (города областного значения)
5 604
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5 604
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
873 224
002
Программа занятости
615 166
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 629
006
Оказание жилищной помощи
40 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 937
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 966
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
41 100
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
69 934
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 492
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)

6 552
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2 654
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
8 110
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
49 505
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
21 566
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 606
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
4 960
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 604
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 604
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
71 391
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
71 391
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 766
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
52 041
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
584
12
Көлiк және коммуникация
1 410 777
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 390 993
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
10 423
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
33 533
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
656 375
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
690 662
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 784
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
19 784
13
Басқалар
50 888
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
50 888
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
50 888
15
Трансферттер
487 099
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
487 099
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
68
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер

6 552
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2 654
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
8 110
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
49 505
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
21 566
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
16 606
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
4 960
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 604
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 604
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
71 391
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
71 391
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
18 766
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
52 041
015
Капитальные расходы государственного органа
584
12
Транспорт и коммуникации
1 410 777
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 390 993
022
Развитие транспортной инфраструктуры
10 423
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
33 533
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
656 375
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
690 662
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 784
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
19 784
13
Прочие
50 888
452
Отдел финансов района (города областного значения)
50 888
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
50 888
15
Трансферты
487 099
452
Отдел финансов района (города областного значения)
487 099
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
68
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства