2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас ауданы мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 85-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 4880 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 123–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 14 918 691 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 404 519 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 26 453 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4 550 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 13 483 169 мың теңге;
2) шығындар – 15 035 091 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 670 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 858 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 188 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 131 070 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 131 070 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 41 858 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 188 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 116 400 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 03.12.2021 № 16-2 (01.01.2021 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылы аудандық бюджеттен Қаратау қаласына және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 362 561,0 мың теңге, оның ішінде:
Қаратау қаласына – 59 149,0 мың теңге;
Үшарал ауылдық округіне - 23 588,0 мың теңге;
Ақкөл ауылдық округіне – 26 164,0 мың теңге;
Берікқара ауылдық округіне – 26 285,0 мың теңге;
Бостандық ауылдық округіне – 23 741,0 мың теңге;
Қызыләуіт ауылдық округіне – 22 847,0 мың теңге;
Ойық ауылдық округіне – 26 141,0 мың теңге;
С.Шәкіров ауылдық округіне – 24 636,0 мың теңге;
Аққұм ауылдық округіне – 21 045,0 мың теңге;
Көктал ауылдық округіне – 22 949,0 мың теңге;
Кеңес ауылдық округіне – 22 477,0 мың теңге;
Тамды ауылдық округіне – 23 145,0 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 24 декабря 2020 года № 85-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 31 декабря 2020 года № 4880.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Таласский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 123, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 918 691 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 404 519 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 26 453 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 550 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 13 483 169 тысяч тенге;
2) затраты – 15 035 091 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 670 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 858 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 188 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 131 070 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 131 070 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 41 858 тысяч тенге;
погашение займов – 27 188 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 116 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 –в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 03.12.2021 № 16-2 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить объем субвенций передаваемые из районного бюджета в бюджеты города Каратау и сельским округам на 2021 год в размере 362 561,0 тысяч тенге, в том числе:
городу Каратау – 59 149,0 тысяч тенге
Ушаралскому сельскому округу – 23 588,0 тысяч тенге;
Акколскому сельскому округу – 26 164,0 тысяч тенге;
Бериккаринскому сельскому округу – 26 285,0 тысяч тенге;
Бостандыкскому сельскому округу – 23 741,0 тысяч тенге;
Кызылаутскому сельскому округу – 22 847,0 тысяч тенге;
Ойыкскому сельскому округу – 26 141,0 тысяч тенге;
С.Шакировскому сельскому округу – 24 636,0 тысяч тенге;
Аккумскому сельскому округу – 21 045,0 тысяч тенге;
Кокталскому сельскому округу – 22 949,0 тысяч тенге;
Кенесскому сельскому округу – 22 477,0 тысяч тенге;
Тамдинскому сельскому округу – 23 145,0 тысяч тенге;

Қаратау ауылдық округіне – 20 361,0 мың теңге;
Қасқабұлақ ауылдық округіне – 20 033,0 мың теңге.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2021-2023 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

Каратаускому сельскому округу – 20 361,0 тысяч тенге;
Каскабулакскому сельскому округу – 20 033,0 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2021-2023 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам в области социального обеспечения, культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2021 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 21780,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
6. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және 2021 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Талас аудандық
мәслихатының сессия төрағасы Д. Маселбеков
Талас аудандық
мәслихатының сессия төрағасы С. Тилеубердиев
Талас аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 85-2 шешіміне қосымша
2021 жылға арналған аудан бюджеті

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 21780,0 тысяч тенге.
5. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
6. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии
Таласского районного маслихата Д. Маселбеков
Председатель сессии
Таласского районного маслихата С. Тилеубердиев
Приложение 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 24 декабря 2020 года № 85-2
Районный бюджет 2021 год

256 700
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
809 794
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
587 963
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 230
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 190
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
33 716
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 976
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
51 927
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
48 150
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 642
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 990
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 783
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 400
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
352
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 799
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 656
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 127 033
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
31 778
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 979
005
Авариялық және ескі тұрғын үйлерді бұзу
19 799
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
718 889
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
489 140
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
21 118
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
208 631
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
15 270
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 270
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

256 700
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
809 794
002
Программа занятости
587 963
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 230
006
Оказание жилищной помощи
7 190
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
33 716
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 976
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
51 927
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
48 150
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 642
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 990
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
58 783
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 400
021
Капитальные расходы государственного органа
352
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
19 799
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
9 656
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 127 033
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
31 778
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 979
005
Снос аварийного и ветхого жилья
19 799
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
718 889
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
489 140
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
21 118
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
208 631
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
15 270
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
15 270
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

233 942
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
192 688
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 484
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
545
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
142 659
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
22 961
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 177
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 784
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
18 293
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 293
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
104 395
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
104 395
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
27 045
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
77 000
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
12
Көлiк және коммуникация
423 768
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
402 668
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
287 995
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
47 809
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
16 499
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
50 365
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21 100
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
21 100
13
Басқалар
552 561
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
97 664
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
97 664
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі

233 942
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
192 688
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
49 484
006
Капитальные расходы государственного органа
545
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
142 659
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
22 961
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
20 177
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 784
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
18 293
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 293
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
104 395
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
104 395
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
27 045
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
77 000
015
Капитальные расходы государственного органа
350
12
Транспорт и коммуникации
423 768
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
402 668
022
Развитие транспортной инфраструктуры
287 995
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
47 809
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
16 499
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
50 365
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21 100
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
21 100
13
Прочие
552 561
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
97 664
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
97 664
452
Отдел финансов района (города областного значения)

600
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
700
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
45 000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23 885
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 685
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
38 000
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
15 000
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
19 302
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 002
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
02
Қорғаныс
12 600
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 600
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
12 600
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14 050
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 050
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14 050
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
872 997
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
250 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
250 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
577 495
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
305 909
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
18 961
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
50 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
46 980
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 200
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
42 300
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

600
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
700
018
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
45 000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23 885
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
23 685
004
Капитальные расходы государственного органа
200
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
38 000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 000
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
19 302
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
19 002
003
Капитальные расходы государственного органа
300
02
Оборона
12 600
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 600
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
12 600
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14 050
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 050
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14 050
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
872 997
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
250 000
005
Государственная адресная социальная помощь
250 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
577 495
002
Программа занятости
305 909
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
18 961
006
Оказание жилищной помощи
50 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
46 980
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 200
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
42 300
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
95 212
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
95 212
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
43 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
43 000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
28 652
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 632
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 520
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
66 987
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 987
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
42 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69 899
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
29 543
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 243
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 730
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 730
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 000
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21 626
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
21 626
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16 800
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16 800
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 450
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
12
Көлiк және коммуникация
21 100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
95 212
006
Функционирование районных (городских) библиотек
95 212
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
43 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
43 000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
28 652
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
21 632
010
Капитальные расходы государственного органа
500
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 520
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
66 987
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
24 987
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
42 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69 899
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
29 543
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
29 243
006
Капитальные расходы государственного органа
300
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 730
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 730
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 000
007
Капитальные расходы государственного органа
1 000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21 626
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
21 626
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16 800
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16 800
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 450
015
Капитальные расходы государственного органа
350
12
Транспорт и коммуникации
21 100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)