"2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 қазандағы № 73-2 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 қазанда № 4780 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 109 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес және "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 41-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2020 жылғы 15 қазандағы № 50-5 шешімі негізінде (Нормативтік құқықтық актілердіңмемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4765 болып тіркелген) аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 57-3 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4476 болып тіркелген, 2019 жылы 31 желтоқсанда электрондық түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақшада:
"23912031,1" сандары "24281683,1" сандарымен ауыстырылсын;
"3511676" сандары "3766790" сандарымен ауыстырылсын;
"24239" сандары "20160" сандарымен ауыстырылсын;
"17032" сандары "15997" сандарымен ауыстырылсын;
"20359084,1" сандары "20478736,1" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"27635257,1" сандары "27683382,1" сандарымен ауыстырылсын.
3) тармақшада:
"166308" сандары "336817" сандарымен ауыстырылсын;
"222684" сандары "393193" сандарымен ауыстырылсын.
5) тармақшада:
"-4097992" сандары "-3738516" сандарымен ауыстырылсын.
6) тармақшада:
"4097992" сандары "3738516" сандарымен ауыстырылсын.
Аталған шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 57-3 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 21 октября 2020 года № 73-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 октября 2020 года № 4780
В соответствии со статьями 9, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании решения Жамбылского областного маслихата от 15 октября 2020 года № 50-5 "О внесении изменений в решение Жамбылского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 41-3 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4765) районный маслихат РЕШИЛ :
1. Внести в решение Шуского районного маслихата от 24 декабря 2019 года № 57-3 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4476, опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "23 912 031,1" заменить цифрами "24 281 683,1";
цифры "3 511 676" заменить цифрами "3 766 790";
цифры "24 239" заменить цифрами "20 160";
цифры "17 032" заменить цифрами "15 997";
цифры "20 359 084,1" заменить цифрами "20 478 736,1";
в подпункте 2):
цифры "27 635 257,1" заменить цифрами "27 683 382,1".
в подпункте 3):
цифры "166 308" заменить цифрами "336 817".
цифры "222 684" заменить цифрами "393 193".
в подпункте 5):
цифры "-4 097 992" заменить цифрами "-3 738 516".
в подпункте 6):
цифры "4 097 992" заменить цифрами "3 738 516".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, қаржы, бюджет, салық, жергілікті өзін-өзі басқаруды дамыту, табиғатты пайдалану, өнеркәсіп салаларын, құрылысты, көлікті, байланысты, энергетиканы, ауыл шаруашылығы мен кәсіпкерлікті өркендету, жер учаскесін немесе өзге де жылжымайтын мүлікті сатып алу туралы шарттар жобаларына қарау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2020 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Шу ауданының мәслихатының
сессия төрағасы А. Жандабаева
Шу ауданының мәслихат
хатшысы Е. Умралиев
Шу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 57-3 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Ішкі сыныбы
Сыныбы
1
2
3
4
5

2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по экономике, финансов, бюджету, налогу, развитию местного самоуправления, природопользованию, промышленности, строительства, транспорта, связи, энергетики, развитии сельского хозяйства и предпринимательства и рассмотрению проектов договоров по закупу земельных участков и прочего недвижимого имущества.
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Шуского
районного маслихата А. Жандабаева
Секретарь Шуского
районного маслихата Е. Умралиев
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 24 декабря 2019 года № 57-3
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

5975
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
115294
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
90489
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
97466
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119798
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45979
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4000
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
56015
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
900
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12404
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1000
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
2908046,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
333400
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
30000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
300900
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
140065
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
140065
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
714514
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
20000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
694514
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12968
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12968
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
917339
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету

5975
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
115294
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
90489
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
97466
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119798
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45979
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4000
021
Капитальные расходы государственного органа
500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
56015
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
900
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12404
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2908046,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
333400
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
30000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
300900
464
Отдел образования района (города областного значения)
140065
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
140065
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
714514
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
20000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
694514
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
12968
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
12968
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
917339
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов

137359
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
137359
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
194850
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23123
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23123
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
111994
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10394
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
2572
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
3753
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2200
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
93075
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19132
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15879
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3253
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
40601
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
40601
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
154667
466
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
154667
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41442
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
112240
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
985
12
Көлiк және коммуникация
2739089
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2669089
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
221569
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
154199
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
2293321
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
70000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

137359
036
Развитие газотранспортной системы
137359
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
194850
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23123
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23123
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
111994
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
10394
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
2572
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
3753
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2200
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
93075
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19132
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15879
004
Организация работ по зонированию земель
3253
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
40601
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
40601
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
154667
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
154667
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
41442
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
112240
015
Капитальные расходы государственного органа
985
12
Транспорт и коммуникации
2739089
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2669089
022
Развитие транспортной инфраструктуры
221569
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
154199
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
2293321
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
70000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

70000
13
Басқалар
732660
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
81456
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
81456
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
23216
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
23216
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100628
055
Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
100628
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
527360
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
527360
14
Борышқа қызмет көрсету
92
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
92
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
92
15
Трансферттер
763260
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
763260
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
43365
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
267627
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
10
038
Субвенциялар
452258
3. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
336817
Бюджеттік кредиттер
393193
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
170509
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
48757
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
48757
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
90010
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
90010
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
31742
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
31742
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

70000
13
Прочие
732660
452
Отдел финансов района (города областного значения)
81456
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
81456
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
23216
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
23216
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100628
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программ
100628
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
527360
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
527360
14
Обслуживание долга
92
452
Отдел финансов района (города областного значения)
92
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
92
15
Трансферты
763260
452
Отдел финансов района (города областного значения)
763260
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
43365
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
267627
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
10
038
Субвенции
452258
3. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
336817
Бюджетные кредиты
393193
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
170509
458
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
48757
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
48757
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
90010
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
90010
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
31742
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
015 За счет средств местного бюджета
31742
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения