"2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Қарағанды облыстық мәслихатының ХХXIV сессиясының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 475 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2020 жылғы 26 наурыздағы № 520 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 27 наурызда № 5763 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қарағанды облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы ХХXIV сессиясының № 475 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5606 болып тіркелген, 2019 жылғы 26 желтоқсандағы электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 314527704 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 75179838 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2264171 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 237083695 мың теңге;
2) шығындар – 322900355 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 9577785 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 14250924 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4673139 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 17950436 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 17950436 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 14250924 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4672138 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 8371650 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"7. Қарағанды облысы әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 1533496 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы, осы шешімнің қосымшасына сәйкес, жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение ХХXIV сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 475 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Карагандинского областного маслихата от 26 марта 2020 года № 520. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 марта 2020 года № 5763
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение ХХXIV сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 475 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5606, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 26 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 314527704 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 75179838 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям – 2264171 тыс. тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов – 237083695 тыс. тенге;
2) затраты – 322900355 тыс. тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9577785 тыс. тенге:
бюджетные кредиты – 14250924 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4673139 тыс. тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тыс. тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тыс. тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тыс. тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 17950436 тыс. тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 17950436 тыс. тенге:
поступление займов – 14250924 тыс. тенге;
погашение займов – 4672138 тыс. тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 8371650 тыс. тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2020 год в сумме 1533496 тыс. тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

188 106
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 542
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
80 952
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
2 045
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 929 557
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
14 537 965
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 704 559
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 091 129
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
971 817
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 086 619
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
147 742
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
880 434
084
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізу
4 517
261
Облыстың білім басқармасы
2 613 430
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
2 361 852
037
Әлеуметтік сауықтандыру
251 578
2
Әлеуметтiк көмек
1 554 846
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 554 846
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 554 846
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
5 278 560
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
5 098 829
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137 055
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
183
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
141
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
118 930
019
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған, ағымдағы іс-шараларды іске асыру

188 106
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 542
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
80 952
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
2 045
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 929 557
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
14 537 965
1
Социальное обеспечение
7 704 559
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 091 129
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
971 817
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 086 619
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
147 742
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
880 434
084
Проведение мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне
4 517
261
Управление образования области
2 613 430
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
2 361 852
037
Социальная реабилитация
251 578
2
Социальная помощь
1 554 846
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 554 846
003
Социальная поддержка инвалидов
1 554 846
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
5 278 560
256
Управление координации занятости и социальных программ области
5 098 829
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
137 055
007
Капитальные расходы государственного органа
183
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
141
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
118 930
019
Реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

20 153 168
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
19 842 313
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
128 692
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
489 897
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 194 255
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
239 074
018
Пестицидтерді залалсыздандыру
2 116
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 146
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
52 780
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
5 422
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
423 247
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
5 972 575
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
5 438 488
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
159 575
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
148 573
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 727 231
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
132 717
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
4 757
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
444 198
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

20 153 168
255
Управление сельского хозяйства области
19 842 313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
128 692
002
Субсидирование развития семеноводства
489 897
003
Капитальные расходы государственного органа
14 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 194 255
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
239 074
018
Обезвреживание пестицидов
2 116
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
19 146
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
52 780
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
5 422
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
423 247
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
5 972 575
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
5 438 488
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
159 575
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
148 573
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 727 231
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
132 717
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
4 757
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
444 198
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

2 305 218
13
Басқалар
3 744 038
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 910 613
275
Облыстың кәсіпкерлік басқармасы
1 910 613
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83 085
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
28 000
008
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 513 667
015
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
94 679
027
027 Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
164 182
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
27 000
9
Басқалар
1 833 425
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
262 712
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
262 712
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 570 713
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 533 496
064
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
37 217
14
Борышқа қызмет көрсету
26 209
1
Борышқа қызмет көрсету
26 209
257
Облыстың қаржы басқармасы
26 209
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
22 684
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 525
15
Трансферттер
84 092 492
1
Трансферттер
84 092 492
257
Облыстың қаржы басқармасы
84 092 492
007
Субвенциялар
82 859 389
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
244 159
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
988 944
III. Таза бюджеттік кредиттеу
9 577 785
Бюджеттік кредиттер

2 305 218
13
Прочие
3 744 038
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 910 613
275
Управление предпринимательства области
1 910 613
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
83 085
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
28 000
008
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 513 667
015
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
94 679
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
164 182
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
27 000
9
Прочие
1 833 425
253
Управление здравоохранения области
262 712
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
262 712
257
Управление финансов области
1 570 713
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 533 496
064
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
37 217
14
Обслуживание долга
26 209
1
Обслуживание долга
26 209
257
Управление финансов области
26 209
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
22 684
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 525
15
Трансферты
84 092 492
1
Трансферты
84 092 492
257
Управление финансов области
84 092 492
007
Субвенции
82 859 389
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
244 159
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
988 944
III. Чистое бюджетное кредитование
9 577 785
Бюджетные кредиты