Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативін белгілеу туралы
Қарағанды облысының әкімдігінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 35/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 маусымда № 5860 болып тіркелді.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 14.03.2022 № 14/01 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік мүлік туралы" 2011 жылғы 1 наурыздағы Заңының 140-бабының 2-тармағына сәйкес Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарды басқаруды жүзеге асыратын органдар заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің белгіленген бөлігін бюджетке толық және уақытылы аударуына бақылау жүргізсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі Ж. Қасымбек
Қарағанды облысы
әкімдігінің
2020 жылғы 3 маусымдағы
№ 35/02 қаулысына қосымша
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін аудару нормативі
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды облысының әкімдігінің 14.03.2022 № 14/01 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорындардың ұйымдық-құқықтық нысанындағы орта білім беру ұйымдарын қоспағанда, облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігін облыстық бюджетке аудару нормативі былайша айқындалады:
таза кіріс 3 000 000 теңгеге дейiн
таза кіріс сомасынан 5 пайыз

Об установлении норматива отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения
Постановление акимата Карагандинской области от 3 июня 2020 года № 35/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 июня 2020 года № 5860.
Сноска. Заголовок постановления - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 14.03.2022 № 14/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий согласно приложению к настоящему постановлению, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения.
2. Органам, осуществляющим управление коммунальными государственными предприятиями в установленном законодательством порядке:
1) осуществлять контроль за полнотой и своевременностью перечисления государственными предприятиями в бюджет установленной части чистого дохода;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области Ж. Қасымбек
Приложение к постановлению
акимата Карагандинской области
от 3 июня 2020 года № 35/02
Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения
Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Карагандинской области от 14.03.2022 № 14/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Норматив отчисления части чистого дохода областных коммунальных государственных предприятий, за исключением организаций среднего образования в организационно-правовой форме государственных предприятий на праве хозяйственного ведения, в областной бюджет определяется следующим образом:
чистый доход до 3 000 000 тенге
5 процентов от суммы чистого дохода

таза кіріс 3 000 001 теңгеден
50 000 000 теңгеге дейiн
3 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 150 000 теңге + 10 пайыз
таза кіріс 50 000 001 теңгеден
250 000 000 теңгеге дейiн
50 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 4 850 000 теңге + 15 пайыз
таза кіріс 250 000 001 теңгеден
500 000 000 теңгеге дейiн
250 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 34 850 000 теңге + 25 пайыз
таза кіріс 500 000 001 теңгеден
1 000 000 000 теңгеге дейiн
500 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 97 350 000 теңге + 30 пайыз
таза кіріс 1 000 000 001 теңге және одан жоғары
1 000 000 000 теңге мөлшердегi таза кірістен асқан сомадан 247 350 000 теңге + 50 пайыз
2. Денсаулық сақтау саласында өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыратын облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар үшін аудару нормативі 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
3. Облыстық коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың иелігінде қалған таза кірістің бөлігі кәсіпорынды дамытуға, коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындарды басқаруды жүзеге асыратын органмен келісілген нақты жобаларға жұмсалсын.

чистый доход от 3 000 001 тенге
до 50 000 000 тенге
150 000 тенге + 10 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 3 000 000 тенге
чистый доход от 50 000 001 тенге
до 250 000 000 тенге
4 850 000 тенге + 15 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 50 000 000 тенге
чистый доход от 250 000 001 тенге до 500 000 000 тенге
34 850 000 тенге + 25 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 250 000 000 тенге
чистый доход от 500 000 001 тенге
до 1 000 000 000 тенге
97 350 000 тенге + 30 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 500 000 000 тенге
чистый доход от 1 000 000 001 тенге и выше
247 350 000 тенге + 50 процентов от суммы, превышающий чистый доход в размере 1 000 000 000 тенге
2. Для областных коммунальных государственных предприятий, осуществляющих производственно-хозяйственную деятельность в области здравоохранения, норматив отчисления устанавливается в размере 5 процентов.
3. Оставшуюся в распоряжении областных коммунальных государственных предприятий части чистого дохода направлять на развитие предприятия, на конкретные проекты согласованные с органом, осуществляющим управление коммунальным государственным предприятием.