"Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2020 жылғы 16 шілдедегі № 29/2 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 22 шілдеде № 5956 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңына сәйкес, Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдар осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуына бақылау Теміртау қаласы әкімі аппаратының басшысына және әкім орынбасарларына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Теміртау қаласының әкімі Г. Ашимов
Теміртау қаласы
әкімдігінің
2020 жылғы 16 шілдесі
№ 29/2
қаулысымен бекітілген
"Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану жөнінде осы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін анықтайды.
2. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне мынадай көтермелеулер қолданылады:
1) біржолғы ақшалай сыйақы;

Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 16 июля 2020 года № 29/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 22 июля 2020 года № 5956
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительным органам, финансируемым из бюджета города Темиртау принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима и заместителей акима города Темиртау.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Темиртау Г. Ашимов
Утвержден
постановлением
акимата города Темиртау
от 16 июля 2020 года
№ 29/2
Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау.
2. К государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау, применяются следующие поощрения:
1) единовременное денежное вознаграждение;

2) алғыс жариялау;
3) грамотамен марапаттау;
4) көтермелеудің өзге де нысандары, оның ішінде ведомстволық наградалармен марапаттау.
3. Мемлекеттік қызметшіге бір ерекшелігі үшін бір көтермелеу ғана қолданылады.
4. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың жұмысын бағалаудың нәтижелері бойынша көтермеленеді.
5. "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерін біржолғы ақшалай сыйақымен көтермелеу, құрамы қала әкімінің өкімімен бекітілетін мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу мәселелері жөніндегі Бірыңғай комиссиясының шешімінің негізінде жүргізіледі (бұдан әрі – Комиссия).
6. Біржолғы ақшалай сыйақы төлемі қаржыландыру жоспары бойынша "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органды ұстауға көзделген жергілікті бюджет қаражатын үнемдеу есебінен Теміртау қаласы әкімінің өкімі және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органның бұйрығы негізінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызметшілер Теміртау қаласы әкімінің, әкімнің орынбасарларының грамотасымен қызметтік мiндеттерiн үлгiлi атқарған, қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізген, "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы орган алдына қойған ерекше маңызды тапсырмаларын шешуде қосқан жеке үлесі үшін марапатталады.
8. Мемлекеттік қызметшілерге ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, тапсырмаларды тиісті және адал атқарғаны үшін Теміртау қаласы әкімінің, әкімнің орынбасарларының алғысы жарияланады.
9. Теміртау қаласы әкімінің, әкімнің орынбасарларының грамотасымен және алғысын жариялаумен көтермелеу туралы шешім "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын тиісті атқарушы органдардың бірінші басшыларының ұсынымдары бойынша қабылданады.
"Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілерінің қала әкімінің грамотасымен көтермелеулерін есепке алу қала әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімі, көтермелеу бойынша мәліметтерді мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке іс қағазына енгізумен жүргізеді.

2) объявление благодарности;
3) награждение грамотой;
4) иные формы поощрения, в том числе награждение ведомственными наградами.
3. За одно и то же отличие к государственному служащему может быть применено только одно поощрение.
4. Государственные служащие государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау, поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.
5. Поощрение государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау в виде единовременного денежного вознаграждения, производится на основании решения Единой комиссии по вопросам поощрения государственных служащих, состав которой утверждается распоряжением акима города (далее – Комиссия).
6. Выплата единовременных денежных вознаграждений осуществляется на основании распоряжения акима города Темиртау и приказа соответствующего исполнительного органа, финансируемого из бюджета города Темиртау за счет экономии средств местного бюджета, предусмотренных на содержание государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительного органа, финансируемого из бюджета города Темиртау по плану финансирования.
7. Грамотой акима, заместителей акима города Темиртау награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решения особо важных задач, поставленных перед государственным учреждением "Аппарат акима города Темиртау" и исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау.
8. Благодарность акима и заместителей акима города Темиртау, объявляется государственным служащим за выполнение заданий особой важности и сложности, надлежащее и добросовестное выполнение поручений.
9. Решение о поощрении грамотой и благодарностью акима, заместителей акима города Темиртау принимается по представлению первых руководителей государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау.
Учет поощрений государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау грамотой акима осуществляется службой управления персоналом аппарата акима города с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.

10. Грамота және алғыс жариялау мемлекеттік немесе орыс тілдерінде әзірленеді және Теміртау қаласы әкімінің немесе әкімнің орынбасарларының қолы қойылады.
11. Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес "Теміртау қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің және Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеудің басқа формалары қолданылады.
12. Мемлекеттік қызметшілер мына жағдайларда көтермелеуге жатпайды:
1) алып тастамаған тәртіптік жазасы болса;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңінде;
3) "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік қызметшісіне қатысты Ұлттық қауіпсіздік органдарының арнайы тексеруі кезінде;
4) мемлекеттік органда бір айдан аз жұмыс істегендер.

10. Грамота и благодарность составляются на государственном либо русском языках и подписываются акимом или заместителями акима города Темиртау.
11. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима города Темиртау" и соответствующих исполнительных органов, финансируемых из бюджета города Темиртау в соответствии с иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) в период проведения специальной проверки органами национальной безопасности в отношении административного государственного служащего корпуса "Б";
4) проработавшие в государственном органе менее одного месяца.