"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгілеу туралы
Қарағанды облысы Абай ауданының әкімдігінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 31/01 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 5 маусымда № 5859 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес, "Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі геологиялық барлау жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін алып қоймастан, Абай ауданының аумағында орналасқан жалпы алаңы 2975,5127 гектар жер учаскелеріне қауымдық сервитут белгіленсін.
2. "Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қажет:
1) жер учаскелерінің меншік иелері мен жер пайдаланушыларға шығындарды толық көлемде өтеу, шығындардың мөлшері және оларды өтеу тәртібі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес тараптардың келісімімен анықтау (келісім бойынша);
2) жер учаскесін пайдалану кезінде Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын сақтауға міндетті.

Об установлении публичного сервитута на земельные участки для проведения геологоразведочных работ товариществом с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс"
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 2 июня 2020 года № 31/01. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 июня 2020 года № 5859
В соответствии с Земельным кодексом Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут на земельные участки общей площадью 2975,5127 гектар, расположенные на территории Абайского района без изъятия земельных участков сроком на два года для проведения геологоразведочных работ товариществом с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс", согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Товариществу с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс" необходимо:
1) возместить убытки собственникам земельных участков и землепользователям в полном объеме, размер убытков и порядок их компенсации определить соглашением сторон в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан (по согласованию);
2) при использовании земельного участка соблюдать требования законодательства Республики Казахстан.

3. "Абай ауданының жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын, шаралар қолданылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының әкімі Б. Асанов
Абай ауданының
әкімдігі

3. Государственному учреждению "Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства Абайского района" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Абайского района.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района Б. Асанов
Приложение к
постановлению
Акимат Абайского района