Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 49/337 "2020-2022 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 қыркүйектегі № 59/399 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 қыркүйекте № 6046 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №49/337 "2020-2022 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №5672 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2020 жылдың 20 қаңтарында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Жаңаарқа кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 617 549 мың теңге:
салықтық түсімдер 42 262 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 575 287 мың теңге;
2) шығындар 867 121мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 249 572 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 249 572 мың теңге:
қарыздар түсімдері 249 566 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 мың теңге.";
2) 2 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2020-2022 жылдарға арналған Ақтау ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 25 010 мың теңге:
салықтық түсімдер 158 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 24 852 мың теңге;
2) шығындар 29 475 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 49/337 "О бюджете поселков и сельских округов на 2020-2022 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата Карагандинской области от 17 сентября 2020 года № 59/399. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 сентября 2020 года № 6046. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №49/337 "О бюджете поселков и сельских округов на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5672, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 20 января 2020 года), следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жаңаарқа на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 617 549 тысяч тенге:
налоговые поступления 42 262 тысяч тенге;
поступления трансфертов 575 287 тысяч тенге;
2) затраты 867 121 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 249 572 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 249 572 тысяч тенге:
поступление займов 249 566 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 тысяч тенге.";
2) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Утвердить бюджет Актауского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5, 6, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 25 010 тысяч тенге:
налоговые поступления 158 тысяч тенге;
поступления трансфертов 24 852 тысяч тенге;
2) затраты 29 475 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 4465 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4465 мың теңге:
қарыздар түсімдері 4465 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.";
3) 3 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2020-2022 жылдарға арналған Ақтүбек ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 61 983 мың теңге:
салықтық түсімдер 259 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 61 724 мың теңге;
2) шығындар 61 983 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.";
4) 4 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"4. 2020-2022 жылдарға арналған Айнабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 23 374 мың теңге:
салықтық түсімдер 114 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 23 260 мың теңге;
2) шығындар 23 374 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 мың теңге:
қарыздар түсімдері 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.";
5) 5 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"5. 2020-2022 жылдарға арналған Байдалы би ауылдық округінің бюджеті тиісінше 13, 14, 15 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін":
1) кірістер 46 911 мың теңге:
салықтық түсімдер 181 мың теңге;
трансферттердің түсімдері 46 730 мың теңге;
2) шығындар 97 001 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета минус 4465 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4465 тысяч тенге:
поступление займов 4465 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.";
3) пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Утвердить бюджет Актубекского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 7, 8, 9, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 61 983 тысяч тенге:
налоговые поступления 259 тысяч тенге;
поступления трансфертов 61 724 тысяч тенге;
2) затраты 61 983 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.";
4) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Утвердить бюджет Айнабулакского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 10, 11, 12, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 23 374 тысяч тенге:
налоговые поступления 114 тысяч тенге;
поступления трансфертов 23 260 тысяч тенге;
2) затраты 23 374 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тысяч тенге:
поступление займов 0 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.";
5) пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Утвердить бюджет Байдалыбийского сельского округа на 2020-2022 годы согласно приложениям 13, 14, 15, в том числе на 2020 год в следующих объемах":
1) доходы 46 911 тысяч тенге:
налоговые поступления 181 тысяч тенге;
поступления трансфертов 46 730 тысяч тенге;
2) затраты 97 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;

трансферттердің түсімдері 23 219 мың теңге;
2) шығындар 67 327 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) алу 43 919 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 43 919 мың теңге:
қарыздар түсімдері 43 919 мың теңге;
қарыздарды өтеу 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.";
15) көрсетілген шешімге 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 44, 45 қосымшалар осы шешімге 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
16) 15 тармақ алынып тасталсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О. Айтжанов
Жаңаарқа аудандық мәслихат хатшысы К. Имантусупов
Жаңаарқа аудандық
мәслихатының

поступления трансфертов 23 219 тысяч тенге;
2) затраты 67 327 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета минус 43 919 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 43 919 тысяч тенге:
поступление займов 43 919 тысяч тенге;
погашение займов 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.";
15) приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 44, 45 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.
16) Исключить пункт 15.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии О. Айтжанов
Секретарь Жанааркинского районного маслихата К. Имантусупов
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного
маслихата