Осакаров аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы 26 сессиясының № 262 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 831 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 мамырда № 5842 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 12/110 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Осакаров аудандық мәслихатының 31.10.2023 № 12/110 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы №504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Осакаров аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы 26 сессиясының №262 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №2523 болып тіркелген, 2014 жылғы 1 ақпандағы №5 (7385) "Сельский труженик" газетінде, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 6 ақпанында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген, Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
9 тармақтын 7) тармақшасы жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7) адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру бар балалар, 18 жасқа толмаған жетім және мүгедек балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;";
12 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. Өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері:
табиғи зiлзаланың немесе өрттiң салдарын жоюға – 45 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
ауыр материалдық жағдайға байланысты - 3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
аурудың ауыр түріне шалдыққан кезде – 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
құжаттауға - 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
авария жайдайдағы тұрғын үйді жөндеуге - 9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
әлеуметтік маңызды ауру тұлғаларға (туберкулез, жұқтырылған имунн тапшылығының синдромы, онкологиялық ауруларға) стационарда емделу кезеңіне және емделу мекемесіне баруына және қайтуына - 9 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
хронодиализде тұратын тұлғаларға – 15 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде, бір рет;
Осакаров ауданының мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында тәрбиеленетін және оқитын балалары бар көп балалы отбасыларға – ауданның мектепке дейінгі ұйымдарында тамақтануға төлемнен 50% мөлшерінде, бір рет;
адамның иммунитет тапшылығы вирусы тудыратын ауру бар балаларға – 2 есе ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде, ай сайын.".

О внесении изменений в решение 26 сессии Осакаровского районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 262 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 5 мая 2020 года № 831. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 мая 2020 года № 5842. Утратило силу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 31 октября 2023 года № 12/110
Сноска. Утратило cилу решением Осакаровского районного маслихата Карагандинской области от 31.10.2023 № 12/110 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Осакаровского районного маслихата от 25 декабря 2013 года № 262 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2523, опубликованно в газете "Сельский труженик" 1 февраля 2014 года № 5 (7385), в информационно-правовой системе "Әділет" 6 февраля 2014 года) следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 7) пункта 9 изложить в новой редакции:
"7) дети – сироты и дети – инвалиды до 18 лет, дети, оставшиеся без попечения родителей, дети с болезнью, вызванной вирусом имуннодефицита человека;";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Предельные размеры социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации:
на ликвидацию последствий стихийных бедствий или пожара – в размере 45 месячного расчетного показателя, единовременно;
в связи с тяжелым материальным положением – в размере 3 месячного расчетного показателя, единовременно;
при наступлении тяжелых форм заболевания – в размере 5 месячного расчетного показателя, единовременно;
на документирование – в размере 2 месячного расчетного показателя, единовременно;
на ремонт аварийного жилья – в размере 9 месячного расчетного показателя, единовременно;
лицам с социально-значимым заболеванием (туберкулез, синдром приобретенного иммунодефицита, онкозаболевание) в период лечения в стационаре и на проезд до лечебного учреждения и обратно – в размере 9 месячного расчетного показателя, единовременно;
лицам состоящим на хронодиалезе – в размере 15 месячного расчетного показателя, единовременно;
многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся и обучающихся в дошкольных организациях образования Осакаровского района – в размере 50 % от оплаты на питание в дошкольных организациях района, единовременно;
детям с болезнью, вызванной вирусом имуннодефицита человека – в размере 2 кратного прожиточного минимума, ежемесячно.".

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына (В.В. Бережной) жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Ревякина
Осакаров аудандық мәслихатының хатшысы К. Саккулаков

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по социальной политике (Бережной В.В.).
3. Настоящее решение вводится по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Ревякина
Секретарь Осакаровского районного маслихата К. Саккулаков