Ұлытау ауданының аумағында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды және пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекараларын айқындау туралы
Қарағанды облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 427 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2021 жылғы 15 қаңтарда № 6165 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 107 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 25 мамырдағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу тәртібі туралы" Заңының 8-бабына сәйкес Ұлытау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес айқындалсын.
3. Ұлытау аудандық мәслихатының 2016 жылғы 4 тамыздағы № 32 "Ұлытау ауданы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3954 болып тіркелген, 2016 жылдың 10 қыркүйегінде аудандық "Ұлытау өңірі" газетінің № 37 (6060) нөмерінде жарияланған және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 28 қыркүйегінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Ташенов
Маслихат хатшысы Т. Сейтжанов
Ұлытау аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 31
желтоқсандағы
№ 427
шешіміне 1 қосымша
Бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар

Об определении специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, порядка использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, норм их предельной заполняемости, а также требований к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний и границ прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования, на территории Улытауского района
Решение Улытауского районного маслихата Карагандинской области от 31 декабря 2020 года № 427. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 января 2021 года № 6165.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 05.03.2024 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан от 25 мая 2020 года "О порядке организации и проведения мирных собраний в Республике Казахстан" Улытауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Определить границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Признать утратившим силу решение Улытауского районного маслихата от 4 августа 2016 года № 32 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории Улытауского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3954, опубликовано 10 сентября 2016 года в районной газете "Улытау өңірі" за № 37 (6060) и опубликовано 28 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии С. Ташенов
Секретарь маслихата Т. Сейтжанов
Приложение 1 к решению
Улытауского районного
маслихата
от 31 декабря 2020 года
№ 427
Специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированных мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний

1. Ұлытау ауданының аумағында бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды, бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды пайдалану тәртібін, олардың шекті толу нормаларын, сондай-ақ бейбіт жиналыстарды ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарды материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуге қойылатын талаптар:
1) Ұлытау селосы, Абай көшесіндегі "Бес арыс" саяжолы алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 600 адам;
2) Ұлытау селосы, Абай көшесіндегі "Ұлытау аудандық мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 500 адам;
3) Жезді кенті, Құттымбет көшесіндегі "Жезді кентінің мәдени-сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны алдындағы алаң. Шекті толу нормасы - 600 адам.
4) Ұлытау селосында, "Ұлытау аудандық мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны алдынан бастап, Абай көшесі бойымен "Бес арыс" саяжолына дейінгі аралық;
5) Жезді кентінде, Құттымбет көшесіндегі "Жезді кентінің мәдени-сауықтыру орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазынашылық кәсіпорны алдындағы алаңға дейін.
Ымырт жағдайында бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындар жарықпен қамтамасыз етілген.
2. Ұйымдастырушы мен оның қатысушылары бейбіт жиналыстар өткізуге арналған арнайы орындарды мынадай тәртіппен пайдаланылады:
1) хабарламада көрсетілген уақыт бойы жиналыс үшін арнайы орын аумағында болады;
2) ғимараттардың, құрылыстардың, шағын сәулет нысандарының, жасыл екпелердің, сондай-ақ өзге де мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді.
Бейбіт жиналыстар өткізуді материалдық-техникалық және ұйымдастырушылық қамтамасыз етуді оларды ұйымдастырушы мен оларға қатысушылар өз қаражаты есебінен, сондай-ақ осы бейбіт жиналыстарды өткізу үшін жиналған және (немесе) берілген қаражат пен мүлік есебінен жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы органның келісімінсіз бейбіт жиналыстар ұйымдастыру және өткізу үшін арнайы орындарда киіз үйлер, шатырлар, өзге де құрылысжайлар орнатуға тыйым салынады.
Ескерту. 1-қосымша 3-тармақпен толықтырылды - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 107 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ұлытау аудандық мәслихатының
2020 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 427 шешіміне 2 қосымша
Пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Ұлытау аудандық мәслихатының 05.03.2024 № 107 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ұлытау ауданында пикеттеуді өткізуге тыйым салынған іргелес аумақтардың шекаралары 800 метр қашықтықта:

1. Определить специализированные места для организации и проведения мирных собраний, порядок использования специализированные мест для организации и проведения мирных собраний, нормы их предельной заполняемости, а также требования к материально-техническому и организационному обеспечению специализированных мест для организации и проведения мирных собраний в Улытауском районе:
1) площадь перед аллеей "Бес Арыс" по улице Абая в селе Улытау. Норма предельной заполняемости - 600 человек;
2) площадь перед зданием коммунального государственного казҰнного предприятия "Улытауский районный дом культуры" по улице Абая в селе Улытау. Норма предельной заполняемости - 500 человек;
3) площадь перед зданием коммунального государственного казҰного предприятия "Культурно-досуговый центр поселка Жезды" по улице Куттымбет поселок Жезды. Норма предельной заполняемости - 600 человек.
4) в селе Улытау, от коммунального государственного казҰнного предприятия "Улытауский районный дом культуры" по улице Абая до Аллеи "Бес Арыс" ;
5) в поселке Жезды, по улице Куттымбета до площади перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно-досуговый центр поселка Жезды".
В условиях сумерек специализированные места для проведения мирных собраний должны быть обеспечены освещением.
2. Специализированные места для проведения мирных собраний организатором и его участниками используются в следующем порядке:
1) находятся на территории специализированного места в течение времени, указанного в уведомлении;
2) обеспечивают сохранность зданий, сооружений, малых архитектурных форм, зеленых насаждений, а также иного имущества.
3. Материально-техническое и организационное обеспечение проведения мирных собраний осуществляется их организатором и участниками за счет собственных средств, а также за счет средств и имущества, собранных и (или) переданных для проведения данных мирных собраний.
Запрещается установление юрт, палаток, иных сооружений в специализированных местах для организации и проведения мирных собраний без согласия местного исполнительного органа.
Сноска. Приложение 1 дополнено пунктом 3 в соответствии с решением Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 05.03.2024 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к решению
Улытауского районного
маслихата от 31 декабря
2020 года № 427
Границы прилегающих территорий, в которых запрещено проведение пикетирования
Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Улытауского районного маслихата области Ұлытау от 05.03.2024 № 107 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Границы прилегающих территорий в Улытауском районе, в которых запрещено проведение пикетирования, определяются на расстоянии 800 метров от:

1) жаппай жерлеу орындарынан;
2) теміржол, су, әуе және автомобиль көлігі объектілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан;
3) мемлекеттің қорғаныс қабілетін, қауіпсіздігін және халықтың тыныс-тіршілігін қамтамасыз ететін ұйымдарға іргелес жатқан аумақтарынан;
4) қауіпті өндірістік объектілерге және пайдалануы арнайы қауіпсіздік техникасы қағидаларын сақтауды талап ететін өзге де объектілерге іргелес жатқан аумақтарынан;
5) магистральдық теміржол желілерінен, магистральдық құбыржолдарынан, ұлттық электр желісінен, магистральдық байланыс желілерінен және оларға іргелес жатқан аумақтарынан айқындалады.

1) мест массовых захоронений;
2) объектов железнодорожного, водного, воздушного и автомобильного транспорта и прилегающих к ним территорий;
3) территорий, прилегающих к организациям, обеспечивающим обороноспособность, безопасность государства и жизнедеятельность населения;
4) территорий, прилегающих к опасным производственным объектам и иным объектам, эксплуатация которых требует соблюдения специальных правил техники безопасности;
5) магистральных железнодорожных сетей, магистральных трубопроводов, национальной электрической сети, магистральных линий связи и прилегающих к ним территорий.