"Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі, ВЛ-10 кВ электр желісінің күзет аймақтары шекараларын және олардағы жерлерді пайдалану режимін айқындау (белгілеу) туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 30 қаңтардағы № 152 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 қаңтарда № 7228 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының Жер кодексі" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Кодексінің 121-бабының 4-тармағына, "Магистральдық құбыр туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 22 маусымдағы Заңының 14-бабының 1, 5-тармақтарына, "Электр желілері объектілерінің күзет аймақтарын және осындай аймақтардың шекараларында орналасқан жер учаскелерін пайдаланудың ерекше шарттарын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 28 қыркүйектегі № 330 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 15943 нөмірімен тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об определении (установлении) границ охранных зон электрической сети ВЛ-10 кВ, линейной части магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь" и режима использования земель в них
Постановление акимата Кызылординской области от 30 января 2020 года № 152. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 31 января 2020 года № 7228
В соответствии с пунктом 4 статьи 121 Кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года "Земельный кодекс Республики Казахстан", пунктами 1, 5 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 22 июня 2012 года "О магистральном трубопроводе", приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 28 сентября 2017 года № 330 "Об утверждении Правил установления охранных зон объектов электрических сетей и особых условий использования земельных участков, расположенных в границах таких зон" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 15943) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. Айқындалсын (белгіленсін):
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі, ВЛ-10 кВ электр желісінің күзет аймақтары шекаралары;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі, ВЛ-10 кВ электр желісінің күзет аймақтарындағы жерлерді пайдалану режимі.
2. "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі және Арал, Қазалы, Қармақшы, Жалағаш, Сырдария аудандарының әкімдіктері заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

1. Определить (установить):
1) границы охранных зон территории электрической сети ВЛ-10 кВ, линейной части магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь" согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) режим использования земель охранных зон электрической сети ВЛ-10 кВ, линейной части магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь" согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление земельных отношений Кызылординской области" и акиматам Аральского, Казалинского, Кармакшинского, Жалагашского, Сырдарьинского районов в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.

Қызылорда облысының әкімі 2020 жылғы 30 қаңтары № 152 қаулысына 2-қосымша
"Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі, ВЛ-10 кВ электр желісінің күзет аймақтарындағы жерлерді пайдалану режимі
Күзет аймағының атауы
Күзет аймақтарындағы жерлерді пайдалану режимі
1
2
3
1
"Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі
"Кеңқияқ-Құмкөл" магистральды мұнай құбырының желілік бөлігі мен ВЛ-10 кВ электр желісінің күзет аймағында:

Приложение 2 к постановлению Аким Кызылординской области от 30 января 2020 года № 152
Режим использования земель охранных зон электрической сети ВЛ-10 кВ, линейной части магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь"
Наименование охранной зоны
Режим использования земель в охранной зоне
1
2
3
1
линейная часть магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь"
В охранной зоне электрических сетей ВЛ-10 кВ и линейной части магистрального нефтепровода "Кенкияк-Кумколь" запрещается:

1) өткелдерді, қара жолдарды және магистральдық құбыр трассасы мен оның күзет аймағын өзге де уақытша немесе тұрақты көлікпен кесіп өтудің орналасу орындарын, салу, жайластыру және пайдалану тәртібін магистральдық құбырдың меншік иесімен келіспей, орнатуға;
2) бағбандыққа және орман өсіруге, сондай-ақ жер жырту тереңдігі отыз бес сантиметрден аспайтын далалық ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін агротехникалық жұмыстар кешенінен басқа, магистральдық құбырдың меншік иесімен келісілмеген кез келген жұмысты орындауға;
3) магистральдық құбырдың меншік иесі не оператор жайластырған, магистральдық құбырға қызмет көрсету мен оның физикалық қорғалуын қамтамасыз етуге арналған жолдарды рекультивациялауға, сондай-ақ магистральдық құбырда өртке қарсы және күзет функцияларын орындайтын қызметкерлердің осы жолдармен қозғалысына, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларды қоспағанда, кедергі келтіруге;
4) кез келген құрылыстар мен ғимараттар салуға;
5) автомобиль көлігі құралдарының, тракторлар мен механизмдердің тұрақтарын ұйымдастыруға;
6) мелиоративтік жер жұмыстарын жүргізуге, суару және құрғату жүйелерін салуға;
7) магистральдық құбырдың меншік иесінің келісімінсіз тау-кен, құрылыс салу, монтаждау және жару жұмыстарын жүргізуге, жерді тегістеуге;

1) устройство переездов, грунтовых дорог и иных временных или постоянных транспортных пересечений трассы магистрального трубопровода и его охранной зоны без согласования с собственником магистрального трубопровода, места их размещения, порядка строительства, обустройства и использования;
2) садоводство и лесоразведение, а также выполнение любых не согласованных с собственником магистрального трубопровода работ, кроме комплекса агротехнических работ для выращивания полевых сельскохозяйственных культур с пахотной глубинойне более тридцати пяти сантиметров;
3) рекультивация дорог, обустроенных собственником магистрального трубопровода либо оператором, предназначенных для обслуживания магистрального трубопроводаи обеспечения его физической защиты, а также воспрепятствование движению работников, выполняющих противопожарные и охранные функции на магистральном трубопроводе по этим дорогам, за исключением случаев, установленных законодательством Республики Казахстан;
4) возведение любых построек и сооружений;
5) организация стоянок автомобильных транспортных средств, тракторов и механизмов;
6) производство мелиоративных земляных работ, сооружение оросительных и осушительных систем;
7) производство горных, строительных, монтажных и взрывных работ, планировка грунта без согласования с собственником магистрального трубопровода;

8) ұңғымалар, тікқазбалар орнатуға және топырақ сынамаларын (топырақ үлгілерінен басқа) алуға байланысты геологиялық түсіру, іздеу, геодезиялық және басқа да іздестіру жұмыстарын жүргізуге тыйым салынады.
2
ВЛ-10 кВ электр желісі

8) производство геологосъемочных, поисковых, геодезических и других изыскательных работ, связанных с устройством скважин, шурфов и взятием проб грунта (кроме почвенных образцов).
2
электрическая сеть ВЛ-10 кВ