2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 404 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 желтоқсанда № 7950 болып тіркелді. Мерзімі біткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 840 075 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 213 458 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 178,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 20 249 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 17 594 189,8 мың теңге;
2) шығындар – 19 097 718,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 99 282,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 219 386,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 120 103,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 5 820 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 5 820 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -362 746 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 362 746 мың теңге;
қарыздар түсімі – 218 775 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 120 103,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 264 074,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 21.10.2021 № 87 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға аудандық бюджеттен облыстық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері төмендегідей көлемдерде белгіленгені ескерілсін:
1) 101.201 "Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша және 101.205 "Төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
2) 103.101 "Әлеуметтік салық" коды бойынша аудандық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз.
3. 2021 жылға аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенция көлемі 11 579 479 мың теңге мөлшерінде белгіленгені ескерілсін.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 664 770 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 23 декабря 2020 года № 404. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 24 декабря 2020 года № 7950. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "Бюджетный кодекс Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Кармакшинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 840 075 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 213 458 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 178,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 20 249 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 594 189,8 тысяч тенге;
2) затраты – 19 097 718,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 99 282,7 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 219 386,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 120 103,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 5 820 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 5 820 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -362 746 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 362 746 тысяч тенге;
поступление займов – 218 775 тысяч тенге;
погашение займов – 120 103,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 264 074,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2021 № 87 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть, что в 2021 году с районного бюджета в областной бюджет определены нормативы распределения доходов в нижеследующих размерах:
1) по коду 101.201 "Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты" и по коду 101.205 "Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
2) по коду 103.101 "Социальный налог" в районный бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов.
3. Учесть, что в 2021 году передаваемый объем бюджетной субвенций в районный бюджет установлено в размере 11 579 479 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселкам, сельским округам в сумме 664 770 тысяч тенге, в том числе:

Жосалы кенті – 135 402 мың теңге;
Төретам кенті – 45 225 мың теңге;
Ақай ауылдық округі – 53 420 мың теңге;
Қармақшы ауылдық округі – 40 810 мың теңге;
Жосалы ауылдық округі – 36 044 мың теңге;
Иіркөл ауылдық округі – 30 279 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 39 897 мың теңге;
ІІІ-Интернационал ауылдық округі – 38 682 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 44 007 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі – 48 997 мың теңге;
Дауылкөл ауылдық округі – 46 995 мың теңге;
Алдашбай Ахун ауылдық округі – 32 799 мың теңге;
Қуандария ауылдық округі – 34 226 мың теңге;
Т.Көмекбаев ауылдық округі – 37 987 мың теңге.
5. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет қаржысы есебінен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін несиеге 218 775 мың теңге қаралғаны ескерілсін.
8. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлеуге 102 мың теңге сомасында қаралғаны ескерілсін.
9. 2021 жылға жеке тұлғаларға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілген бюджеттік кредиттердің өтеуі 116 533 мың теңге көлемінде белгіленсін.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 24 953 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте, аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 10 061 872 мың теңге сомасында трансферттерді қайтару көзделсін.
11-1. 2020 жылы республикалық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 8 126 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-1-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.02.2021 № 9 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-2. 2020 жылы облыстық бюджеттен бөлінген мақсатты трансферттердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 6 106,6 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.

Поселок Жосалы – 135 402 тысяч тенге;
Поселок Торетам – 45 225 тысяч тенге;
Сельский округ Акай – 53 420 тысяч тенге;
Сельский округ Кармакшы – 40 810 тысяч тенге;
Сельский округ Жосалы – 36 044 тысяч тенге;
Сельский округ Ирколь – 30 279 тысяч тенге;
Сельский округ Жанажол – 39 897 тысяч тенге;
Сельский округ ІІІ-Интернационал – 38 682 тысяч тенге;
Сельский округ Актобе – 44 007 тысяч тенге;
Селський округ Акжар – 48 997 тысяч тенге;
Сельский округ Дауылколь – 46 995 тысяч тенге;
Сельский округ Алдашбай Ахун – 32 799 тысяч тенге;
Сельский округ Куандария – 34 226 тысяч тенге;
Сельский округ Т.Көмекбаева – 37 987 тысяч тенге.
5. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2021 год за счет областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить целевые трансферты, предусмотренные в районном бюджете, на 2021 год за счет республиканского бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов 218 775 тысяч тенге.
8. Учесть на выплату вознаграждения по бюджетным кредитам, выданных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 102 тысяч тенге.
9. Установить погашение бюджетных кредитов, выданных физическим лицам для реализацию мер социальной поддержки специалистов, на 2021 год в размере 116 533 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 24 953 тысяч тенге.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год возврат трансфертов из районного бюджета в областной бюджет в сумме 10 061 872 тысяч тенге.
11-1. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в 2020 году в областной бюджет в сумме 8 126 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-1 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2021 № 9 (вводится в действие с 01.01.2021).
11-2. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из областного бюджета в 2020 году в областной бюджет в сумме 6 106,6 тысяч тенге.

Ескерту. Шешім 11-2-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.02.2021 № 9 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11-3. 2020 жылы облыстық бюджеттен берілген пайдаланылмаған бюджеттік кредитті 3 570,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
Ескерту. Шешім 11-3-тармақпен толықтырылды - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 16.02.2021 № 9 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

Сноска. Решение дополнено пунктом 11-2 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2021 № 9 (вводится в действие с 01.01.2021).
11-3. Предусмотреть возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выделенных из областного бюджета в 2020 году в областной бюджет в сумме 3 570,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 11-3 в соответствии с решением Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 16.02.2021 № 9 (вводится в действие с 01.01.2021).

12. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қармақшы аудандық мәслихаты сессиясының төрағасы Б. Нысанбаев
Қармақшы аудандық мәслихатының хатшысы М. Наятұлы
Қармақшы аудандық мәслихатының
2020 жылғы " 23 " желтоқсандағы
№ 404 шешіміне 1-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 21.10.2021 № 87 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель сессии Кармакшинского районного маслихата Б. Нысанбаев
Секретарь Кармакшинского районного маслихата М. Наятұлы
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от " 23 " декабря 2020 года №404
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2021 № 87 (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

1875555
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
294426
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
40146
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
36895
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3251
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
254280
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
220916
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
33364
2
Қаржылық қызмет
125950
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
104633
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32716
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
3196
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
68721
805
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік сатып алу бөлімі
21317
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21317
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
35524
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
35524
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35524
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
1419655
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1263227
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48714
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1214513
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
26979
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26979
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
129449
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96687
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
120
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

1875555
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
294426
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
40146
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
36895
003
Капитальные расходы государственного органа
3251
122
Аппарат акима района (города областного значения)
254280
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
220916
003
Капитальные расходы государственного органа
33364
2
Финансовая деятельность
125950
452
Отдел финансов района (города областного значения)
104633
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
32716
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
3196
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
68721
805
Отдел государственных закупок района (города областного значения)
21317
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных закупок на местном уровне
21317
5
Планирование и статистическая деятельность
35524
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
35524
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
35524
9
Прочие государственные услуги общего характера
1419655
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1263227
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48714
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1214513
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
26979
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
26979
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
129449
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
96687
003
Капитальные расходы государственного органа
120
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

32331
493
Ауданың (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
23857
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23857
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
83316
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83316
02
Қорғаныс
20369
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18761
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
18761
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1608
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
604
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1004
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2605
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2605
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2605
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
857206
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
147817
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
147817
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
705696
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
156691
006
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35076
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
145228
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7419
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
16179
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
68059
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
189873
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
87171

32331
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
23857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
23857
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
83316
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
83316
02
Оборона
20369
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18761
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
18761
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1608
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
604
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1004
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2605
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2605
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2605
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
857206
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
147817
010
Государственная адресная социальная помощь
147817
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
705696
004
Программа занятости
156691
006
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35076
007
Оказание жилищной помощи
145228
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7419
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
16179
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
68059
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
189873
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
87171

558 992,50
1
Ұлы Отан соғысының ардагерлері, жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер, еңбек ардагерлері және "Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы Заңның күші қолданылатын басқа да адамдарға бір реттік әлеуметтік көмек төлеу
28 600
2
өңірге қажет мамандықтар бойынша әлеуметтік тұрғыдан халықтың осал тобы қатарынан білім алушы студенттерге әлеуметтік көмек көрсету
37 035
3
туберкулез ауруының қолдаушы фазасында емделіп жүрген науқастарға әлеуметтік көмек көрсету
20 302
4
гемобластоздар мен апластикалық анемияны қосқанда гематологиялық аурулармен ауырған диспансерлік есепте тұрған балаларға әлеуметтік көмек көрсету
1 242
5
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған ағымдағы шараларды жүзеге асыру
37 854
6
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
9 259
7
Байқоңыр қаласында тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына тұрғын үй көмегін көрсету
183 379
8
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу, оның ішінде Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Акжар-Комекбаев" автомобиль жолын күрделі жөндеу
5 000
9
Чернобыль АЭС-дағы апаттың зардабын жоюға қатысқан азаматтарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге
2 567
10
"Бақытты отбасы" аз қамтылған отбасыларды қолдау орталығының қызметін қамтамасыз етуге
20 738
11
Семей ядролық полигонындағы ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен азаматтарға әлеуметтік көмекке
5 017
12
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын қоса қаржыландыруға
8 400
13
"Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы "Байқоңыр" шекара бекетіне күрделі жөндеу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
6 910,60
14
"Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы "Байқоңыр" шекара бекетіне күрделі жөндеу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
1 133,60
15
"Қармақшы ауданы "Қуаңдария" әскери бөлімі ғимаратына күрделі жөндеу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
1 831,10
16
"Қармақшы ауданы "Қуаңдария" әскери бөлімі ғимаратына күрделі жөндеу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
1 168,20
17
суландыру қондырғыларын құжаттандыруға
3 196
18
Қармақшы ауданы Қосшын әскери шекара бекетіне су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
20 000
19
Қармақшы ауданы Шопанқазған-орталық әскери шекара бекеті орталығына су тұщытқыш қондырғысын жинау, жеткізу және іске қосу
20 000
20
Қармақшы ауданы Жаңадария әскери шекара бекетіне су тұщытқыш қондырғы жинау, жеткізу және іске қосу
20 000
21
жалақы төлеудің жаңа жүйесі бойынша мемлекеттік қызметшілердің еңбек ақысын ұлғайтуға

558 992,50
1
выплата единовременной социальной помощи ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны, ветераны труда и другие лица, на которых распространяется действие Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах"
28 600
2
оказание социальной помощи для обучения студентов из числа семей социально-уязвимых слоев населения по востребованным в регионе специальностям
37 035
3
оказание социальной помощи для больных туберкулезом, находящихся на поддерживающей фазе лечения
20 302
4
оказание социальной помощи детям, состоящим на диспансерном учете с гематологическими заболеваниями, включая гемобластозы и апластическую анемию
1 242
5
реализация текущих мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
37 854
6
обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9 259
7
оказание жилищной помощи гражданам Республики Казахстан проживающих в городе Байконыр
183 379
8
капитальный и средний ремонт автомобильной дороги, в том числе капитальный ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Комекбаев" в Кармакшинском районе
5 000
9
на оказание единовременной социальной помощи гражданам участвовавшим в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС
2 567
10
на обеспечение деятельности центра поддержки малообеспеченным семьям "Бакытты отбасы"
20 738
11
на социальную помощь гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском ядерном полигоне
5 017
12
на софинансирование жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей
8 400
13
Разработка проектно-сметной документации проекта "Капитальный ремонт зданий отдела пограничного поста "Байконур"
6 910,60
14
Проведение государственной экспетризы проекта "Капитальный ремонт зданий отдела пограничного поста "Байконур"
1 133,60
15
Разработка проектно-сметной документации проекта "Капитальный ремонт военной части "Куандария"
1 831,10
16
Проведение государственной экспертизы проекта "Капитальный ремонт военной части "Куандария"
1 168,20
17
на документацию водных установок
3 196
18
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки на военный пограничный пост Косшын Кармакшинского района
20 000
19
Сбор, доставка и пуск опреснительной установки в центр военного пограничного поста Шопанказган-центральный Кармакшинского района
20 000
20
Сбор, доставка и ввод в эксплуатацию опреснительной установки на военный пограничный пункт Жанадария Кармакшинского района
20 000
21
на повышение заработной платы государственных служащих по новой системе оплаты труда

96 211
22
І топтағы мүгедектерге қызмет көрсететін жеке көмекшілердің қызметіне ақы төлеуге
29 149
Нысаналы даму трансферттер:
150 996,50
1
"Қармақшы ауданы, Төретам кентінде сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
14 381,10
2
"Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау. І-ші кезек, І-кезең. Су бұру" жобасын қоса қаржыландыру
80 660,10
3
"Қармақшы ауданы "Жаңадария" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасының жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеу
3 421,20
4
"Қармақшы ауданы "Жаңадария" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
455,90
5
"Қармақшы ауданы "Қосшын" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасының жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеу
3 421,20
6
"Қармақшы ауданы "Қосшын" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
455,90
7
"Қармақшы ауданы "Шопанқазған" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасының жоба-сметалық құжаттамасын әзірлеу
3 421,20
8
"Қармақшы ауданы "Шопанқазған" шекара заставасын электрмен жабдықтауға күн электр станциясының құрылысы" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
455,90
9
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жаңадария шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
959,60
10
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Жаңадария шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
235,90
11
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Қосшын шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
959,60
12
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Қосшын шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
235,90
13
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Шопанқазған шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
959,60
14
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы Шопанқазған шекара бекеті аумағының қоршауларын техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
235,90
15
"Қызылорда облысы Байқоңыр қаласының шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қоршауларды орната отырып, салу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу

96 211
22
на оплату услуг индивидуальных помощников, предоставляющих услуги инвалидам І группы
29 149
Целевые трансферты на развитие:
150 996,50
Софинансирование проекта "Строительство систем водоснабжения в поселке Торетам Кармакшинского района"
14 381,10
Софинансирование проекта "Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения города Байконыр Кызылординской области. I – очередь, I – этап. Водоотведение"
80 660,10
3
Разработка проектно-сметной документации проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Жанадария Кармакшинского района
3 421,20
4
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Жанадария Кармакшинского района
455,90
5
"Разработка проектно-сметной документации проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Косшын Кармакшинского района
3 421,20
6
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Косшын Кармакшинского района
455,90
7
"Разработка проектно-сметной документации проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Шопанказган Кармакшинского района
3 421,20
8
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство солнечной электростанции для электроснабжения пограничной заставы Шопанказган Кармакшинского района
455,90
9
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Жанадария Кармакшинского района Кызылординской области"
959,60
10
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство с установкой технических защит оргаждения приграничной части Жанадария Кармакшинского района Кызылординской области"
235,90
11
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Косшын Кармакшинского района Кызылординской области"
959,60
12
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Косшын Кармакшинского района Кызылординской области"
235,90
13
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Шопанказган Кармакшинского района Кызылординской области"
959,60
14
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Шопанказган Кармакшинского района Кызылординской области"
235,90
15
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство с установкой технических защит ограждения в отделе пограничного поста "Байконур""

604,80
16
"Қызылорда облысы Байқоңыр қаласының шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қоршауларды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
235,90
17
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қуандария" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасының жоба-сметалық құжаттарын әзірлеу
959,70
18
"Қызылорда облысы Қармақшы ауданы "Қуандария" шекара бекеті аумағының қоршауларына техникалық қорғаныстарды орната отырып, салу" жобасын мемлекеттік сараптамадан өткізу
235,80
19
Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы сумен жабдықтау және кәріз желілері
7 646
20
Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері
2 790,30
21
Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері
3 018
22
Қызылорда облысының Байқоныр қаласында 50-пәтерлік 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері
24 247
23
Қармақшы ауданындағы "Балық цехын" электрмен жабдықтау желілерімен қамтамасыз ету
1 000
Барлығы:
709 989
Қармақшы аудандық мәслихатының
2020 жылғы " 23 " желтоқсандағы
№ 404 шешіміне 5-қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджет есебінен қаралған нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 21.10.2021 № 87 шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы, мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
2 554 334
1
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеу
840 454
2
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 985
3
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
69 576
4
еңбек нарығын дамыту
441 787
5
мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеру
106 581
6
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеу
48 398
7
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
960 309
8
халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алу

604,80
16
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство с установкой технических защит ограждения в отделе пограничного поста "Байконур""
235,90
17
Разработка проектно-сметной документации по проекту "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Куандария Кармакшинского района Кызылординской области"
959,70
18
Проведение государственной экспертизы проекта "Строительство с установкой технических защит ограждения приграничной части Куандария Кармакшинского района Кызылординской области"
235,80
19
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Науржные сети водоснабжения и канализации.
7 646
20
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети газоснабжения.
2 790,30
21
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети электроснабжения.
3 018
22
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр Кызылординской области. Сети теплоснабжения.
24 247
23
Обеспечение наружными сетями электроснабжения для "Рыбный цех" Кармакшинского района
1 000
Всего:
709 989
Приложение 5 к решению
Кармакшинского районного маслихата
от " 23 " декабря 2020 года № 404
Целевые трансферты в районный бюджет на 2021 год, выделенные за счет республиканского бюджета
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 21.10.2021 № 87 (вводится в действие с 01.01.2021).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
Целевые текущие трансферты:
2 554 334
1
выплата государственной адресной социальной помощи
840 454
2
размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 985
3
обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
69 576
4
развитие рынка труда
441 787
5
повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
106 581
6
установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
48 398
реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских насленных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
960 309
8
приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей

84 000
9
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайту
1 244
Нысаналы даму трансферттер:
2 738 728
1
Қызылорда облысы, Байқоныр қаласы 50-пәтерлік бес тұрғын үй құрылысы
1 225 223
2
Қызылорда облысы, Байқоңыр қаласының сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялау. І-ші кезек, І-кезең. Су бұру
808 532
3
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентінде сумен жабдықтау жүйесінің құрылысы
143 888
4
Қызылорда облысы, Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Сыртқы ауыз сумен жабдықтау және кәріз су желілері
68 818
5
Қызылорда облысы, Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Газбен жабдықтау желілері
27 919
6
Қызылорда облысы, Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Электрмен жабдықтау желілері
27 169
7
Қызылорда облысы, Байқоныр қаласындағы 50 пәтерлі 5 тұрғын үй құрылысы. Жылумен жабдықтау желілері
218 229
8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентінде дене шынықтыру-сауықтыру кешенінің құрылысы
218 950
Барлығы:
5 293 062

84 000
9
увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта
1 244
Целевые трансферты на развитие:
2 738 728
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр, Кызылординской области
1 225 223
Реконструкция систем водоснабжения и водоотведения города Байконыр, Кызылординской области. I – очередь, I – этап. Водоотведение
808 532
Строительство систем водоснабжения в поселке Торетам, Кармакшинского района, Кызылординской области
143 888
4
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр, Кызылодинской области. Наружные сети водоснабжения и канализации
68 818
5
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр, Кызылодинской области. Сети газоснабжения
27 919
6
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр, Кызылодинской области. Сети электроснабжения
27 169
7
Строительство 5-ти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконыр, Кызылодинской области. Сети теплоснабжения
218 229
8
Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы, Кармакшинского района, Кызылординской области
218 950
Всего:
5 293 062