Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 39/458 "2020 - 2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 51/561 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 желтоқсанда № 4353 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 38/455 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020 - 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4347 болып тіркелген) сәйкес, Жаңаөзен қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020 - 2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Жаңаөзен қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 39/458 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4095 болып тіркелген, 2020 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 908 525 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 19 784 897 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 74 444 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 241 038 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 808 146 мың теңге;
2) шығындар – 25 461 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 27 791 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 41 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 879 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 1 800 000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 1 800 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 380 968 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 380 968 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 375 683 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 879 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 19 164 мың теңге.";
2 тармақта:
2) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Жанаозенского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 39/458 "О городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Жанаозенского городского маслихата Мангистауской области от 27 ноября 2020 года № 51/561. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 декабря 2020 года № 4353
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 20 ноября 2020 года № 38/455 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347), Жанаозенский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанаозенского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 39/458 "О городском бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4095, опубликовано 9 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 908 525 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19 784 897 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 74 444 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 241 038 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 808 146 тысяч тенге;
2) затраты – 25 461 702 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 791 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 41 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 879 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 800 000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 800 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 380 968 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 380 968 тысяч тенге;
поступление займов – 1 375 683 тысячи тенге;
погашение займов – 13 879 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 19 164 тысячи тенге.";
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в новой редакции:

"2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 59,9 пайыз;";
5) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"5) әлеуметтік салық – 59,8 пайыз.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға арналған қалалық бюджеттен ауылдардың бюджеттеріне 1 265 099 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Теңге ауылы – 398 311 мың теңге;
Қызылсай ауылы – 279 812 мың теңге;
Рахат ауылы – 586 976 мың теңге.";
4 тармақта:
15) тармақша жаңа редакцияда жазылсын:
"15) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу;";
келесідей мазмұндағы 16) тармақшамен толықтырылсын:
"16) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 59,9 процентов;";
подпункт 5) изложить в новой редакции:
"5) социальный налог – 59,8 процентов.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что из городского бюджета на 2020 год в бюджеты сел выделена субвенция в сумме 1 265 099 тысяч тенге, в том числе:
села Тенге – 398 311 тысяч тенге;
села Кызылсай – 279 812 тысяч тенге;
села Рахат – 586 976 тысяч тенге.";
в пункте 4:
подпункт 15) изложить в новой редакции:
"15) возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан;";
дополнить подпунктом 16) следующего содержания:
"16) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.";
пункт 6 изложить в новой редакции:

"6. Жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 75 000 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Жаңаөзен қалалық мәслихатының әлеуметтік – экономикалық даму, бюджет, құрылыс, өнеркәсіп, тұрғын үй және коммуналдық шаруашылығы, көлік және кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Б. Нурбосинов).

"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 75 000 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Жанаозенского городского маслихата по вопросам социально – экономического развития, бюджета, строительства, промышленности, жилищного и коммунального хозяйства, транспорта и предпринимательства (председатель комиссии Б. Нурбосинов).

3. "Жаңаөзен қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Ермуханов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Жаңаөзен қалалық мәслихатының хатшысы С. Мыңбай
Жаңаөзен қалалық мәслихатының
2020 жылғы 27 қарашадағы

3. Государственному учреждению "Аппарат Жанаозенского городского маслихата" (руководитель аппарата А. Ермуханов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
секретарь Жанаозенского городского маслихата С. Мыңбай
Приложение
к решению Жанаозенского городского
маслихата от 27 ноября 2020 года

672 352
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
23 115
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 331 886
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
69 465
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
366 595
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
366 595
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
49 597
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
49 597
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 387 308
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 372 419
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78 331
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
756 632
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 280
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
616 548
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 936
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
559 948
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
13 985
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
5 288
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
27 941
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкесмұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
235 463
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 067
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 479
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 479
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық бөлімі
11 410
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

672 352
012
Капитальные расходы государственного органа
0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
23 115
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 331 886
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
69 465
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
366 595
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
366 595
467
Отдел строительства района (города областного значения)
49 597
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
49 597
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 387 308
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 372 419
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
78 331
002
Программа занятости
756 632
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 280
005
Государственная адресная социальная помощь
616 548
006
Оказание жилищной помощи
3 936
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
559 948
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
13 985
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
5 288
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
27 941
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
235 463
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 067
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 479
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 479
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
11 410
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь