Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 44/354 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 48/395 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 мамырда № 4205 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 сәуірдегі №35/424 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4200 болып тіркелген) сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Бейнеу аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы №44/354 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4100 болып тіркелген, 2020 жылғы 14 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 089 599,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 852 891,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 21 319,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 26 269,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 9 189 120,4 мың теңге;
2) шығындар – 14 090 426,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 82 717,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 139 178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 461,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 083 543,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 083 543,7 мың теңге;
қарыздар түсімі - 1 059 648,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 56 461,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 80 356,7 мың теңге.";
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Бейнеуского районного маслихата от 31 декабря 2019 года № 44/354 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 5 мая 2020 года № 48/395. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 11 мая 2020 года № 4205
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 24 апреля 2020 года №35/424 "О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года №32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4200), Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 31 декабря 2019 года №44/354 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4100, опубликовано 14 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 089 599,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 852 891,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 21 319,2 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 26 269,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 9 189 120,4 тысячи тенге;
2) затраты – 14 090 426,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82 717,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 139 178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 461,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 083 543,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 083 543,7 тысяч тенге;
поступление займов - 1 059 648,0 тысяч тенге;
погашение займов - 56 461,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 80 356,7 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:

"3. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округ және ауылдардың бюджеттеріне 920 549,6 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Бейнеу ауылы – 566 783,2 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 118 759,5 мың теңге;
Ақжігіт ауылы – 69 245,9 мың теңге;
Есет ауылы – 21 832,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 20 370,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 37 396,0 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 21 209,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 22 903,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 21 699,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 20 352,0 мың теңге.";
4 тармақтың 4) тармақшасы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;";
7 тармақта:
оныншы, он бірінші абзацтар жаңа редакцияда жазылсын:
"ағымдағы бюджеттік бағдарлама бойынша облыстық бюджеттен – 568 772,0 мың теңге;
даму бюджеттік бағдарламасы бойынша облыстық бюджеттен – 75 690,0 мың теңге;";
келесідей мазмұндағы он екінші абзацпен толықтырылсын:
"ішкі қарыздардың қаратажаты есебінен облыстық бюджеттен - 920 470,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ж.Оспанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

"3. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 920 549,6 тысяч тенге, в том числе:
села Бейнеу – 566 783,2 тысячи тенге;
села Боранкуль – 118 759,5 тысяч тенге;
села Акжигит – 69 245,9 тысяч тенге;
села Есет – 21 832,0 тысяч тенге;
сельский округ Сам – 20 370,0 тысяч тенге;
села Сарга – 37 396,0 тысяч тенге;
села Сынгырлау – 21 209,0 тысяч тенге;
села Тажен – 22 903,0 тысяч тенге;
села Толеп – 21 699,0 тысяч тенге;
села Турыш – 20 352,0 тысяч тенге.";
подпункт 4) пункта 4 изложить в новой редакции следующего содержания:
"4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;";
в пункте 7:
абзацы десятый, одиннадцатый изложить в новой редакции:
"из областного бюджета по текущей бюджетной программе – 568 772,0 тысяч тенге;
из областного бюджета по бюджетной программе развития – 75 690,0 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двенадцатым следующего содержания:
"из областного бюджета за счет средств внутренних займов - 920 470,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Ж.Оспанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.

3. Осы шешімнің орындалысын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Қ.Т.Тарғынов).
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б.Қолдасбаев
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы А.Ұлұқбанов
Бейнеу аудандық мәслихатының
2020 жылғы 5 мамырдағы
№ 48/395 шешіміне қосымша
Бейнеу аудандық мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 44/354 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Бейнеуского районного маслихата по вопросам экономики и бюджета (Таргынов К.Т).
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Б.Колдасбаев
Секретарь Бейнеуского районного маслихата А.Улукбанов
Приложение
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 5 мая 2020 года №48/395
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 31 декабря 2019 года №44/354
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

25 577,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
237 372,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
237 372,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1 352,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 352,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
57 165,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 855,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 310,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
451 221,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44 460,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттері
331 071,0
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
75 690,0
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
31 249,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 249,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
29 085,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 085,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
57 579,0
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57 579,0
02
Қорғаныс
18 519,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
18 519,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 169,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 350,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9 649,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 649,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 649,0
04
Білім беру
9 983 873,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

25 577,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
237 372,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
237 372,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 352,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 352,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
57 165,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27 855,0
013
Капитальные расходы государственного органа
29 310,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
451 221,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
44 460,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
331 071,0
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
75 690,0
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
31 249,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
31 249,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
29 085,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
29 085,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
57 579,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния
57 579,0
02
Оборона
18 519,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
18 519,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 169,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 350,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9 649,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 649,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 649,0
04
Образование
9 983 873,0
464
Отдел образования района (города областного значения)

8 940 640,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
291 878,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
40 189,0
003
Жалпы білім беру
8 469 594,0
006
Балаларға қосымша білім беру
138 979,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
100 718,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
100 718,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
222 427,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 554,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
166 145,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс- шараларды өткiзу
10 805,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
13 923,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
720 088,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
720 088,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 231 344,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 206 344,0
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
224 223,0
009
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
7 635,0
010
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
512 999,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
269 854,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
64 463,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
18 532,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 567,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 882,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
47 189,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25 000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

8 940 640,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
291 878,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
40 189,0
003
Общеобразовательное обучение
8 469 594,0
006
Дополнительное образование для детей
138 979,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
100 718,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
100 718,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
222 427,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
31 554,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
166 145,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
10 805,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
13 923,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
720 088,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
720 088,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 231 344,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 206 344,0
004
Программа занятости
224 223,0
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
7 635,0
010
Государственная адресная социальная помощь
512 999,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
269 854,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
64 463,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
18 532,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 567,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 882,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
47 189,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25 000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
25 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство