Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы № 56/452 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 желтоқсанда № 4365 болып тіркелді. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23 қазандағы 2023 жылғы № 7/71 шешімімен.
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 23.10.2023 № 7/71 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, сонымен қатар "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 05-10-935 ұсынысының негізінде, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасын бекіту туралы" Бейнеу аудандық мәслихатының 2017 жылғы 30 қазандағы № 18/145 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3464 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
Бейнеу ауданында әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидасында:
3 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Осы қағидаларда пайдаланылатын негізгі терминдер мен ұғымдар:
1) уәкілетті ұйым – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Маңғыстау облысы бойынша филиалының Бейнеу ауданының бөлімі;
2) атаулы күндер – жалпыхалықтық тарихи, рухани, мәдени маңызы бар және Қазақстан Республикасы тарихының барысына ықпал еткен оқиғалар;

О внесении изменений и дополнения в решение Бейнеуского районного маслихата от 30 октября 2017 года № 18/145 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе"
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 2 декабря 2020 года № 56/452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 декабря 2020 года № 4365. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23 октября 2023 года № 7/71.
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 23.10.2023 № 7/71 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", а также на основании представления республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 25 мая 2020 года № 05-10-935, Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бейнеуского районного маслихата от 30 октября 2017 года № 18/145 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3464, опубликовано 5 декабря 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан в Бейнеуском районе:
пункт 3 изложить в новой редакции следующего содержания:
"3. Основные термины и понятия, которые используются в настоящих Правилах:
1) уполномоченная организация – отдел Бейнеуского района филиала некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Мангистауской области;
2) памятные даты - события, имеющие общенародное историческое, духовное, культурное значение и оказавшие влияние на ход истории Республики Казахстан;

3) арнайы комиссия – өмірде қиын жағдайдың туындауына байланысты әлеуметтік көмек көрсетуге үміткер адамның (отбасының) өтінішін қарау бойынша аудан әкімінің шешімімен құрылатын комиссия;
4) ең төмен күнкөріс деңгейі – облыстардағы статистика органдары есептейтін, мөлшері бойынша ең төмен тұтыну себетінің құнына тең, бір адамға қажетті ең төмен ақшалай кіріс;
5) мереке күндері – Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мереке күндері;
6) отбасының (азаматтың) жан басына шаққандағы орташа табысы – отбасының жиынтық табысының айына отбасының әрбір мүшесіне келетін үлесі;
7) өмірдегі қиын жағдай – азаматтың тыныс-тіршілігін объективті түрде бұзатын, ол өз бетінше еңсере алмайтын ахуал;
8) уәкілетті орган - әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын – "Бейнеу аудандық жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
9) учаскелік комиссия – әлеуметтік көмек алуға өтініш білдірген адамдардың (отбасылардың) материалдық жағдайына тексеру жүргізу және қорытындылар дайындау үшін тиісті әкімшілік – аумақтық бірлік әкімдерінің шешімімен құрылатын комиссия;
10) шекті шама – әлеуметтік көмектің бекітілген ең жоғары мөлшері.";
6 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі "Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы" Заңының 16 - бабында және Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 6 мамырдағы "Ардагерлер туралы" Заңының 10 - бабының 2) тармақшасында, 11 - бабының 2) тармақшасында, 12 - бабының 2) тармақшасында және 13 - бабының 2) тармақшасында көрсетілген адамдарға әлеуметтік көмек осы Қағидада көзделген тәртіппен көрсетіледі.";
9 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Әлеуметтік көмек бір рет атаулы күндер мен мерекелік күндерге табыстарын есепке алмай, келесідей мөлшерлерде көрсетіледі:
1) 21-23 наурыз – Наурыз мейрамы:
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған және бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының "Батыр ана", "Ана даңқы" (1, 2 дәрежелі) ордендерімен марапатталған көп балалы аналарға – 2 (екі) айлық есептік көрсеткіш;
барлық топтағы мүгедектерге, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға - 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
2) 26 сәуір – Чернобыль атом электр станциясындағы апат күні:
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынақтардың салдарынан мүгедек болған адамдарға және мүгедектігі ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуымен генетикалық байланысты олардың балаларына – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;

3) специальная комиссия – комиссия, создаваемая решением акима района, по рассмотрению заявления лица (семьи), претендующего на оказание социальной помощи в связи с наступлением трудной жизненной ситуации;
4) прожиточный минимум - необходимый минимальный денежный доход на одного человека, равный по величине стоимости минимальной потребительской корзины, рассчитываемой органами статистики в областях;
5) праздничные дни – дни национальных и государственных праздников Республики Казахстан;
6) среднедушевой доход семьи (гражданина) – доля совокупного дохода семьи, приходящаяся на каждого члена семьи в месяц;
7) трудная жизненная ситуация - ситуация, объективно нарушающая жизнедеятельность гражданина, которую он не может преодолеть самостоятельно;
8) уполномоченный орган - осуществляющий оказание социальной помощи - государственное учреждение "Бейнеуский районный отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния";
9) участковая комиссия - комиссия, создаваемая решением акимов соответствующих административно-территориальных единиц для проведения обследования материального положения лиц (семей), обратившихся за социальной помощью и подготовки заключений;
10) предельный размер - утвержденный максимальный размер социальной помощи.";
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Лицам, указанным статье 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан" и в подпункте 2) статьи 10, в подпункте 2) статьи 11, в подпункте 2) статьи 12, в подпункте 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 мая 2020 года "О ветеранах", социальная помощь оказывается в порядке, предусмотренном настоящими Правилами.";
пункт 9 изложить в новой редакции следующего содержания:
"9. Социальная помощь к памятным датам и праздничным дням предоставляется без учета дохода, единовременно, в следующих размерах:
1) 21-23 марта – Наурыз мейрамы:
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" и награжденным орденами "Мать героиня", "Материнская слава" (1, 2 степени) бывшего Союза Советских Социалистических Республик – 2 (два) месячных расчетных показателя;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет, получателям специального государственного пособия по инвалидности – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
2) 26 апреля – День аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
лицам, ставшими инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, ядерных испытаний и их детям, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтарға тiкелей қатысқан адамдарға – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
1988 – 1989 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарларын жоюға қатысушылар қатарындағы, қоныс аудару күні құрсақта болған балаларды қоса алғанда оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныс аударылған (өз еркімен кеткен) адамдарға – 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш;
3) 1 мамыр – Қазақстан халқының бірлігі мерекесі:
барлық топтағы мүгедектерге, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға - 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
4) 9 мамыр - Жеңіс күні:
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне – 1 000 000 (бір миллион) теңге;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдарға (Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарынан мүгедек болып қалған адамдардан басқа) – 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш;
жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушыларына теңестірілген адамдарға (1986 – 1987 жылдардағы Чернобыль атом электр станциясындағы апат зардаптарын жоюға қатысушылардан басқа) – 50 (елу) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталған адамдарға, сондай-ақ 1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемiнде алты ай жұмыс iстеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға – 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары және екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа да мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезiнде жаралануы, контузия алуы, мертігуі, ауруға шалдығуы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына; бейбiт уақытта әскери қызметін өткеру кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшiлердiң отбасыларына; Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарларын жою кезiнде қаза тапқан адамдардың отбасыларына; Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың және ядролық сынақтардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ қайтыс болуы белгіленген тәртіппен солардың әсеріне байланысты болған азаматтардың отбасыларына - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;
екінші рет некеге тұрмаған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған мүгедегінiң немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестiрiлген адамның жұбайына (зайыбына), сондай-ақ жалпы ауруға шалдығу, жұмыста мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетіндерін қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, астыртын әрекет етушінің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтың жұбайына (зайыбына) - 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш;

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1988 – 1989 годах, эвакуированным (самостоятельно выехавшим) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии – 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
3) 1 мая – Праздник единства народа Казахстана:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет, получателям специальных государственных пособий по инвалидности – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
4) 9 мая – День Победы:
ветеранам Великой Отечественной войны – 1 000 000 (один миллион) тенге;
лицам, приравненным по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны (кроме лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции) - 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны (кроме участников в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986 – 1987 годах) - 50 (пятьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны - 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
родителям и не вступившие в повторный брак вдовам воинов погивших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне - 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия; семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; семьям лиц погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения; семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний - 40 (сорок) месячных расчетных показателей;
не вступившей (не вступившему) в повторный брак супруге (супругу) умершего инвалида Великой Отечественной войны или лиц, приравненного по льготам к инвалидам Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителью блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) - 40 (сорок) месячных расчетных показателей;

5) 1 маусым – Халықаралық балаларды қорғау күні:
он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға – 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
6) 29 тамыз – Семей ядролық сынақ полигонының жабылу күні:
Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақ салдарынан зардап шеккен адамдарға – 20 000 (жиырма мың) теңге;
7) 30 тамыз – Қазақстан Республикасының Конституциясы күні:
асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға (балаларға) – әрбір балаға 10 (он) айлық есептік көрсеткіш;
Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға – 150 000 (бір жүз елу мың) теңге;
Маңғыстау облысы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін дербес зейнетақы тағайындалған, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алмайтын адамдарға – 100 000 (бір жүз мың) теңге;
барлық топтағы мүгедектерге, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға - 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
8) 1 қазан – Қарттар күні:
жасы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға және 70 жастан асқан зейнеткерлерге – 5 500 (бес мың бес жүз) теңге;
9) қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының мүгедектер күні:
барлық топтағы мүгедектерге, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға - 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
10) 16-17 желтоқсан – Тәуелсіздік күні:
барлық топтағы мүгедектерге, он алтыдан он сегіз жасқа дейінгі барлық топтағы мүгедек балаларға, он алты жасқа дейінгі мүгедек балаларға, мүгедектігі бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушыларға - 13 200 (он үш мың екі жүз) теңге;
Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін қуғын-сүргін қолданылған, осы оқиғаларда қасақана кісі өлтіргені және милиция қызметкерінің, халық жасақшысының өміріне қастандық жасағаны үшін сотталған, өздеріне қатысты қылмыстық істерді қайта қараудың қолданылып жүрген тәртібі сақталатын адамдарды қоспағанда, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына – 120 250 (бір жүз жиырма мың екі жүз елу) теңге.";
11 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Уәкілетті ұйымнан әлеуметтік төлем алмайтын, әлеуметтік маңызды аурулары бар: паллиативтік ем алуға мұқтаж онкологиялық науқастар, мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық мекемелерден шығарылған, туберкулезден қолдаушы фаза емін алып отырған азаматтар, иммунитет тапшылығы вирусын жұқтырып алған адамдарға әлеуметтік көмек, емделу мен қосымша тамақтандыруға - табыс есебінсіз 26 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде, өмірлік қиын жағдай туындаған күннен бастап 6 ай ішінде, жылына 1 рет көрсетіледі.";
13 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

5) 1 июня – Международный день защиты детей:
детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, детям-инвалидам до шестнадцати лет – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
6) 29 августа – День закрытия Семипалатинского испытательного ядерного полигона:
лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 000 (двадцать тысяч) тенге;
7) 30 августа – День Конституции Республики Казахстан:
получателям государственного социального пособия по случаю потери кормильца (на детей) – 10 (десять) месячных расчетных показателей на каждого ребенка;
лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – 150 000 (сто пятьдесят тысяч) тенге;
лицам, которым была назначена персональная пенсия за особые заслуги перед Мангистауской областью, не получающих специального государственного социального пособия в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" – 100 000 (сто тысяч) тенге;
инвалидам всех групп, детям-инвалидам с шестнадцати до восемнадцати лет всех групп, детям инвалидам до шестнадцати лет, получателям специального государственного пособия по инвалидности – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
8) 1 октября – День пожилых людей:
получателям социального государственного пособия по возрасту и пенсионерам по возрасту старше 70 лет – 5 500 (пять тысяч пятьсот) тенге;
9) второе воскресенье октября – День инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам всех групп с шестнадцати до восемнадцати лет, детям-инвалидам до шестнадцати лет, получателям специального государственного пособия по инвалидности – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
10) 16-17 декабря - День Независимости:
инвалидам всех групп, детям-инвалидам всех групп с шестнадцати до восемнадцати лет, детям-инвалидам до шестнадцати лет, получателям специального государственного пособия по инвалидности – 13 200 (тринадцать тысяч двести) тенге;
жертвам политических репрессии, к которым были применены репрессии за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение умышленных убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел – 120 250 (сто двадцать тысяч двести пятьдесят) тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции следующего содержания:
"11. Лицам, имеющих социально-значимые заболевания, не получающих социальные выплаты из Уполномоченной организации, на лечение и дополнительное питание - без учета доходов: онкологическим больным, нуждающимся в паллиативной терапии; гражданам, находящимся на поддерживающей фазе лечения туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации; лицам, заразившимся вирусом иммунодефицита человека предоставляется не более 26 месячных расчетных показателей, в течении 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации, 1 раз в год.";
пункт 13 изложить в новой редакции следующего содержания:

"13. Өтініш берген тоқсан алдындағы Маңғыстау облысы бойынша ең төмен күнкөріс деңгейінің еселік шамасы 1,5-нан төмен жан басына шаққандағы орташа табысы бар өмірлік қиын жағдайға ұшыраған адамдарға, әлеуметтік көмек 40 айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде, өмірлік қиын жағдай туындаған күннен бастап 6 ай ішінде, жылына 1 рет көрсетіледі.";
16-1 тармақ алынып тасталсын;
келесідей мазмұндағы 16-2 тармақпен толықтырылсын:
"16-2. Әлеуметтік көмек, адамның иммунитет тапшылығы вирусын жұқтырып алған балаларға, Қазақстан Республикасы бойынша кемінде 2 (екі) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде, ай сайын көрсетіледі.";
18 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"18. Өмірде қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек алу үшін өтініш беруші өзінің немесе отбасының атынан уәкілетті органға немесе кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне мынадай құжаттармен:
1) жеке басын куәландыратын құжатпен;
2) адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтермен;
3) өмірде қиын жағдайдың туындағанын растайтын актімен және/немесе құжатпен қоса өтініш береді.
Адамның (отбасы мүшелерінің) табысына қарамастан тағайындалатын әлеуметтік көмекті алу үшін адамның (отбасы мүшелерінің) табыстары туралы мәліметтер ұсынылмайды.";
19 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"19. Салыстырып тексеру үшін құжаттардың төлнұсқалары ұсынылады, содан кейін құжаттардың төлнұсқалары өтініш берушіге қайтарылады.".
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Бейнеу аудандық мәслихатының әлеуметтік мәселелер жөніндегі және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі комиссиясына ( Ш.Азанов) жүктелсін.
3. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Ж.Оспанов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Б. Колдасбаев
Бейнеу аудандық мәслихатының хатшысы А. Улукбанов

"13. Социальная помощь лицам, оказавшимся в трудной жизненной ситуации - имеющих среднедушевой доход ниже 1,5 кратной величины прожиточного минимума по Мангистауской области, предшествующий кварталу обращения, предоставляется не более 40 месячных расчетных показателей, в течении 6 месяцев со дня наступления трудной жизненной ситуации, 1 раз в год.";
пункт 16-1 исключить;
дополнить пунктом 16-2 следующего содержания:
"16-2. Социальная помощь детям, заразившимся вирусом иммунодефицита человека, предоставляется в размере не менее 2 (двух) прожиточных минимумов по Республике Казахстан, ежемесячно.";
пункт 18 изложить в новой редакции следующего содержания:
"18. Для получения социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации заявитель от себя или от имени семьи в уполномоченный орган или акиму поселка, села, сельского округа представляет заявление с приложением следующих документов:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) сведения о доходах лица (членов семьи);
3) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Для получения социальной помощи, которая назначается независимо от доходов лица (членов семьи), сведения о доходах лица (членов семьи) не предоставляются.";
пункт 19 изложить в новой редакции следующего содержания:
"19. Документы представляются в подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.".
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на комиссию Бейнеуского районного маслихата по социальным вопросам и по вопросам законности и правопорядка (Ш.Азанов).
3. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (руководитель аппарата Ж.Оспанов) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Колдасбаев
Секретарь Бейнеуского районного маслихата А. Улукбанов