Қарақия ауданы бойынша 2021 - 2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 46/463 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 4428 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес 2021-2022 жылдарға арналған Қарақия ауданы бойынша жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Қарақия аудандық мәслихатының заңдылық, депутаттар өкілеттілігі және әлеуметтік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (Б.Қуандық).
3. "Қарақия аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Р.Ибраева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ.Бүркітов
Қарақия аудандық мәслихатының хатшысы А. Мееров
Қарақия аудандық мәслихатының
2020 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 46/463 шешіміне қосымша
Қарақия ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Қарақия ауданы бойынша 2021-2022 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" № 3-3/332 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №11064 болып тіркелген) және Қазақстан Республикасы Премьер – Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" № 173 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 15090 болып тіркелген) бұйрықтарына сәйкес әзірленді.

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Каракиянскому району на 2021 - 2022 годы
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24 декабря 2020 года № 46/463. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 14 января 2021 года № 4428.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Каракиянскому району на 2021-2022 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Каракиянского районного маслихата по законности, депутатским полномочиям и социальным вопросам (Б.Куандык).
3. Государственному учреждению "Аппарат Каракиянского районного маслихата" (руководитель аппарата Р.Ибраева) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К.Буркитов
Секретарь Каракиянского районного маслихата А. Мееров
Приложение
к решению Каракиянского районного
маслихата от 24 декабря 2020 года
№ 46/463
План по управлению пастбищами и их использованию по Каракиянскому району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по Каракиянскому району на 2021-2022 годы (далее - План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", приказами Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года №3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11064) и заместителя Премьер – Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года №173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15090).

2. Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін - жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
3. Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданды.
4. Жоспар құрамында:
1) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде Қарақия ауданы аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес Қарақия ауданы аумағында жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес Қарақия ауданы жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) осы Жоспардың 4-қосымшасына сәйкес Қарақия ауданы аумағында жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес Қарақия ауданы аумағында жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) осы Жоспардың 6-қосымшасына сәйкес Қарақия ауданының ауылдар, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) осы Жоспардың 7-қосымшасына сәйкес ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі.
7-1) жергілікті жағдайлар мен ерекшеліктерге қарай жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаюға халық мұқтажын қанағаттандыру үшін қажетті жайылымдардың сыртқы мен ішкі шекаралары және алаңдары белгіленген картаны.

2. План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно – санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота, иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
3. План по управлению пастбищами и их использованию принят в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
4. План содержит:
1) схему (карту) расположения пастбищ на территории Каракиянского района в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему Плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов на территории Каракиянского района, согласно приложению 2 к настоящему Плану;
3) карту Каракиянского района с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему Плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды на территории Каракиянского района, согласно приложению 4 к настоящему Плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища на территории Каракиянского района, согласно приложению 5 к настоящему Плану;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при селах, сельских округах Каракиянского района, согласно приложению 6 к настоящему Плану;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно приложению 7 к настоящему Плану;
7-1) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, необходимых для удовлетворения нужд населения для выпаса сельскохозяйственных животных личного подворья, в зависимости от местных условий и особенностей.

Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді- Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 12.04.2022 № 14/136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Қарақия ауданы Маңғыстау облысының оңтүстік бөлігінде орналасқан. Ауданның жер бедері негізінен жазық, солтүстік-шығыс бөлігі Үстірт аумағында орналасқан. Мұнда теңіз деңгейінен төмен жатқан Қазақстандағы барлық ойпаттары орналасқан. Жерді пайдалану аймағы құрғақ аймақта орналасқан. Аумақтың басым бөлігінде жусан, жантақ, сораң шөп сияқты шөптер және басқа да шөптердің түрлері өседі. Мал жаюға арналған табиғи өсімдіктер ауданы бүкіл аудан аумағы бойынша бөлінген.
Әкімшілік-аумақтық бөлінісі бойынша Қарақия ауданында 4 ауыл (Құрық, Жетібай, Мұнайшы, Сенек) және 3 ауылдық округтен (Болашақ, Бостан, Құланды) тұрады.
6. Қарақия ауданының климаты континенттік. Каспий теңізі тек қана ауданның жағалық өңірі климатына ғана әсері бар. Қыс айларында ауданның орташа температурасы Цельсий бойынша -5ᴼ-10ᴼС градус, ал жаз айларында +25ᴼ +35ᴼС градус. Қыста қар ұзақ жатпайды. Жауын-шашынның орташа мөлшері – 10-12 мм, ал жылдық – 100-150 мм. Жыл бойы ауа райы желді болып тұрады.
7. Жер беті сулары Каспий теңізінің шығыс айдынынан және жазда қарасуларға бөлініп қалатын сортаң сулы өзеннен (Қарақия ойысындағы Ащыағар өзені) және тұзды Қарашек көлінен тұрады. Ауданда ауыл шаруашылығын сумен қамтамасыз етуге жер асты сулары пайдаланылады.
8. Ауданда ауыл шаруашылықтың негізгі саласы мал шаруашылығы, өсімдік шаруашылығы, бау-бақша дақылдарын өсіру болып табылады.
9. Ауданы аумағындағы ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны: 11 515 бас түйе, 2 496 бас ірі қара мал, 51 748 бас ұсақ мал, 14 006 бас жылқы, 4 121 бас құс бар.
10. Аудан аумағында 1 мал қорымы және 7 ветеринариялық пункттер қызмет істейді.
11. Қарақия ауданы аумағының жалпы көлемі – 6 429 700, 9 га, оның ішінде жайылымдық жерлер – 5 012 636, 1 га.
12. Жер санаттары бойынша бөлінеді:
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер – 1 079 555, 5 га;
2) елді мекендердің жерлері – 372 315, 3 га;
3) өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер – 63 039, 9 га;
4) ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері, сауықтыру, рекреациялық және тарихи-мәдени мақсаттағы жерлер – 223 364, 7 га;

Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением маслихата Каракиянского района Мангистауской области от 12.04.2022 № 14/136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Каракиянский район расположен на южной части Мангистауской области. Рельеф земли района в основном равнинный, северо – восточная часть расположена на территории Устюрт. Здесь расположены все углубления Казахстана находящиеся ниже уровня моря. Зона землепользования расположена в сухой зоне. На большей части территории растут такие растения как полынь, верблюжья колючка, болотная трава и другие виды растений. Площадь естественной растительности для выпаса скота распределена по всей территории района.
По административно – территориальному делению Каракиянский район состоит из 4 села (Курык, Жетыбай, Мунайшы, Сенек,) и 3 сельских округов (Болашак, Бостан, Куланды).
6. Климат Каракиянского района континентальный. Каспийское море влияет только на климат прибрежного региона. В зимние месяцы средняя температура района составляет -5ᴼ-10ᴼС градусов по Цельсию, а в летние месяцы +25ᴼ +35ᴼС градусов. Зимой снег не лежит долго. Среднее количество осадков - 10-12 мм, а годовое - 100-150 мм. Погода в течение года ветреная.
7. Поверхностные воды состоят из восточного склона Каспийского моря и летом отделенных из солончаковых водных рек (река Ашыагар в впадине Каракия) и соленного озера Карачек. В районе для водоснабжения сельского хозяйства используются подземные воды.
8. Основной отраслью сельского хозяйства в районе является животноводство, растениеводство, выращивание бахчевых культур.
9. Численность поголовья сельскохозяйственных животных на территории района составляет: 11 515 голов верблюдов, 2 496 голов крупного рогатого скота, 51 748 голов мелкого рогатого скота, 14 006 голов лошадей, 4 121 голов птицы.
10. На территории района действует 1 скотомогильник и 7 ветеринарных пунктов.
11. Общая площадь территории Каракиянского района - 6 429 700, 9 га (далее – га), в том числе пастбищные угодья – 5 012 636, 1 га.
12. По категории земли подразделяются на:
1) земли сельскохозяйственного назначения – 1 079 555,5 га;
2) земли населенных пунктов – 372 315,3 га;
3) земли промышленности, транспорта, связи, космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 63 039,9 га;
4) земли особо охраняемых природных территорий, земли оздоровительного, рекреационного и историко–культурного назначения – 223 364,7 га;

5) орман қорының жерлері – 0 га;
6) су қорының жерлері – 825, 83 га;
7) босалқы жерлер – 4 744 535,7 га.
13. Жайылым өнімділігін анықтау үшін геоботаникалық зерттеулердің деректері қолданылды. Жайылымдардың құрғақ массада орташа өнімділігі 1,5 – 2,0 центнер/га құрайды. Шабылған шөп пен жасанды шабылған шөптің қосалқы азығы қыстау кезеңінде қолданылады.
14. Жайылым сыйымдылығын анықтау, жайылым кезеңінде оның өнімділігі туралы деректер негізінде құрылған. Шамамен алғанда, малдар үшін азықтардың келесі нормалары алынды (орта есеппен бір мал үшін): ірі қара мал – 4 кг, ұсақ мал – 2 кг, жылқы және түйе – 6 кг. Жайылым кезеңінің ұзақтылығы 180-200 күнді құрайды. Бұл тұрғыда, жайылым өнімін, жануарлар үшін азықты бір күнде қажет ету көлемін, жайылым кезеңінің ұзақтылығын біле отырып, жайылымның сыйымдылығын анықтауға болады.
15. Ауыл шаруашылығы жануарларын екпе және аридті жайылымдарда жаю ерекшеліктері:
ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын, сондай-ақ жайылым айналымының ұзақтығын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кесте;
топырақ климаттық аймаққа, ауылшаруашылық жануарларларының түрлеріне, сондай-ақ жайылым айналымына байланысты;
далалы – 160-180 күн;
шөлейтті – 160-180 күн.
Мал жаю ұзақтығы: сүтті ірі қара мал үшін минималды, етті ірі қара мал, қой, жылқы, түйелер үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігі мен тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
16. Малды айдап өту үшін сервитуттар туралы мәліметтер.
Қарақия ауданы бойынша малды айдап өту жолы - 130 км.
Аудан бойынша барлығы 338 611,4 га жайылымдық жер тіркелген. Оның ішінде Құрық, Мұнайшы, Болашақ ауылдары бойынша жайылымдық алқаптар жеткілікті болуына байланысты қосымша жайылымдық алқаптарды қажет етпейді. Ал Жетібай, Сенек, Бостан, Құланды ауылдары бойынша қосымша 324 071,9 га жайылымдық алқап қажет етеді. Соның ішінде, ауданның Сенек, Бостан, Құланды ауылдарымен шектесетін жер қорының болуына байланысты жайылымдық жерлерді кеңейтуге толық мүмкіндік бар.
Жетібай ауылымен шектесетін жер қорының болмауына байланысты жайылымдық алқаптарды ұлғайтуға ешқандай мүмкіндік жоқ.
Ескерту: аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
га – гектар
кг – килограмм;
км – километр;
мм – миллиметр;
С – Цельсий көрсеткіші.
Қарақия ауданы бойынша 2021-2022
жылдарға арналған жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарға 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
жөніндегі жоспарға 1-қосымша

5) земли лесного фонда – 0 га;
6) земли водного фонда – 825,83 га;
7) земли запаса – 4 744 535,7 га.
13. Для определения продуктивности пастбищ использовались данные геоботанических исследований. Средняя урожайность пастбищ в сухой массе составляет 1,5–2,0 центнеров/га. Запасные корма из скошенной травы и искусственной скошенной травы используются в период зимовки.
14. Определение пастбищного потенциала, основано на данных о его производительности в пастбищный период. Ориентировочно для скота были получены следующие нормы кормов (в среднем для одного скота): крупно рогатый скот – 4 кг, мелко рогатый скот – 2 кг, лошадь и верблюд – 6 кг. Продолжительность пастбищного периода составляет 180-200 дней. В этом контексте, зная продуктивность пастбищ, объем потребности в кормах для животных за день, продолжительность пастбищного периода, можно определить емкость пастбищ.
15. Особенности выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах:
календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и перегона сельскохозяйственных животных, а также продолжительность пастбищеоборота;
почва зависит от климатической зоны, видов сельскохозяйственных животных, а также от пастбищного оборота;
степной – 160-180 дней;
пустынный – 160-180 дней.
Продолжительность выпаса скота: минимальная для молочного крупного рогатого скота, максимальная для мясного крупного рогатого скота, овец, лошадей, верблюдов и зависит от глубины и плотности снежного покрова и других факторов.
16. Сведения о сервитутах для перегона скота.
Скотопрогонная трасса по Каракиянскому району - 130 км.
Всего по району зарегистрировано 338 611,4 га пастбищных угодий. В том числе по селам Курык, Мунайшы, Болашак пастбищные угодья не требуют дополнительных пастбищных угодий в связи с их достаточностью. А по селам Жетыбай, Сенек, Бостан, Куланды требуется дополнительно 324 071,9 га пастбищных угодий. В том числе, в связи с наличием запаса земель района граничащего с селами Сенек, Бостан, Куланды имеется полная возможность для расширения пастбищных угодий.
В связи с отсутствием запаса земель, граничащих с селом Жетыбай, нет возможности увеличить пастбищные угодья.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
га – гектар;
кг – килограмм;
км – километр;
мм – миллиметр;
С – показатель Цельсия.
Приложение 1
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому

2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды
басқару және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 2 қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 3 қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 4 қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 5 қосымша
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 6 қосымша
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2021-2022 жылдарға арналған Қарақия
ауданы бойынша жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану жөніндегі
жоспарға 7 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 24.08.2021 № 7/51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ауылдардың, ауылдық округтердің атауы
Шалғай жайылымдарда жаюдың кезеңі
Шалғай жайылымдардан қайтару кезеңі
1
Құрық ауылы
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
2
Жетібай ауылы
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
3
Мұнайшы ауылы
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
4
Сенек ауылы
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
5
Болашақ ауылдық округі
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
6
Бостан ауылдық округі
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі
7
Құланды ауылдық округі
наурыз айының екінші жартысы
қараша айының бірінші он күндігі

району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 2 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 3 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому
району на 2021-2022 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Сноска. Приложение 7- в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 24.08.2021 № 7/51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование сел, сельских округов
Период выпаса на отдаленных пастбищах
Период возврата с отдаленных пастбищах
1
село Курык
вторая половина марта
первая декада ноября
2
село Жетыбай
вторая половина марта
первая декада ноября
3
село Мунайшы
вторая половина марта
первая декада ноября
4
село Сенек
вторая половина марта
первая декада ноября
5
сельский округ Болашак
вторая половина марта
первая декада ноября
6
сельский округ Бостан
вторая половина марта
первая декада ноября
7
сельский округ Куланды
вторая половина марта
первая декада ноября
Приложение 8
к Плану по управлению пастбищами и их
использованию по Каракиянскому