Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Маңғыстау облысы Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 42/453 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 желтоқсанда № 4350 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 38/455 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4347 болып тіркелген) сәйкес, Маңғыстау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Маңғыстау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 қаңтардағы № 35/391 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4102 болып тіркелген, 2020 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 112 214,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 782 155,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 23 119,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша– 31 607,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 275 332,0 мың теңге;
2) шығындар – 12 185 089,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 271 186,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 335 830,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64 644,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 344 061,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 344 061,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 364 570,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 644,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 44 135,9 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 1 287 275,7 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:

О внесении изменений в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мангистауского районного маслихата Мангистауской области от 27 ноября 2020 года № 42/453. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 4 декабря 2020 года № 4350
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 20 ноября 2020 года № 38/455 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347), Мангистауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мангистауского районного маслихата от 13 января 2020 года № 35/391 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4102, опубликовано 16 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 112 214,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 782 155,5 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 23 119,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31 607,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 275 332,0 тысячи тенге;
2) затраты – 12 185 089,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 271 186,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 335 830,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64 644,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 344 061,9 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 344 061,9 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 1 364 570,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 644,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 44 135,9 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 1 287 275,7 тысяч тенге, в том числе:

Шетпе ауылы – 498 433,9 мың теңге;
Жыңғылды ауылы – 103 876,2 мың теңге;
Сайөтес ауылдық округі – 86 520,3 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі – 68 495,3 мың теңге;
Қызан ауылы – 68 180,1 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі – 73 980,3 мың теңге;
Шайыр ауылдық округі – 75 916,9 мың теңге;
Жармыш ауылы – 84 832,0 мың теңге;
Ақшымырау ауылы – 55 136,2 мың теңге;
Онды ауылдық округі – 81 632,2 мың теңге;
Шебір ауылдық округі – 56 231,9 мың теңге;
Отпан ауылдық округі – 34 040,4 мың теңге.";
6 тармақта:
екінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"101 222,0 мың теңге – оқулықтар сатып алуға;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"130 560,0 мың теңге – білім беру саласындағы күрделі шығындарға;";
бесінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"109 642,0 мың теңге – автомобиль жолдарын орташа жөндеуге.";
8 тармақта:
екінші абзац алынып тасталсын;
үшінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"325 268,0 мың теңге – инженерлік-коммуникация жүйелерін дамытуға;";
төртінші абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"9 387,0 мың теңге – коммуналдық шаруашылығын дамытуға.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2020 жылға аудан әкімдігінің резерві 119 520,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Маңғыстау аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы Е.Қалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Маңғыстау ауданы әкімінің орынбасары Т.Қылаңовқа жүктелсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С.Қапашұлы
Маңғыстау аудандық Мәслихатының хатшысы А.Сарбалаев
Маңғыстау аудандық мәслихатының

села Шетпе – 498 433,9 тысячи тенге;
села Жынгылды – 103 876,2 тысяч тенге;
сельского округа Сайотес – 86 520,3 тысяч тенге;
сельского округа Тущыкудук – 68 495,3 тысяч тенге;
села Кызан – 68 180,1 тысяч тенге;
сельского округа Актобе – 73 980,3 тысяч тенге;
сельского округа Шайыр – 75 916,9 тысяч тенге;
села Жармыш – 84 832,0 тысячи тенге;
села Акшымырау – 55 136,2 тысяч тенге;
сельского округа Онды – 81 632,2 тысячи тенге;
сельского округа Шебир – 56 231,9 тысяча тенге;
сельского округа Отпан – 34 040,4 тысяч тенге.";
в пункте 6:
абзац второй изложить в новой редакции:
"101 222,0 тысячи тенге – на приобретение учебников;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"130 560,0 тысяч тенге – на капитальные затраты в сфере образования;";
абзац пятый изложить в новой редакции:
"109 642,0 тысячи тенге – на средний ремонт автомобильной дороги.";
в пункте 8:
абзац второй исключить;
абзац третий изложить в новой редакции:
"325 268,0 тысяч тенге – на развитие системы инженерной-коммуникации;";
абзац четвертый изложить в новой редакции:
"9 387,0 тысяч тенге – на развитие коммунального хазяйства.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме 119 520,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Мангистауского районного маслихата" (руководитель аппарата Калиев Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима Мангистауского района Кыланова Т.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии С.Қапашұлы
Секретарь Мангистауского районного маслихата А.Сарбалаев
Приложение
к решению Мангистауского районного

2 514,0
011
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
249 036,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
15 720,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
21 173,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
36 348,0
018
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 411,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 388,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
813 988,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
333 060,0
015
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
0
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
56 029,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
277 031,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
387 193,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
4 616,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
289 848,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
13 062,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
79 667,0
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
93 735,0
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
93 735,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
626 690,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
364 228,0
005
Mәдени-демалыс жұмысын қолдау
258 509,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 261,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
4 197,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
73 867,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 394,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі
50 899,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік оптимизімін қалыптастыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

2 514,0
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
249 036,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
15 720,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
21 173,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
36 348,0
018
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 411,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
14 388,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
813 988,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
333 060,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
0
028
Развитие коммунального хозяйства
56 029,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
277 031,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
387 193,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
4 616,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
289 848,0
005
Развитие коммунального хозяйства
13 062,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
79 667,0
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
93 735,0
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
93 735,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
626 690,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
364 228,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
258 509,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 261,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
4 197,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
73 867,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
25 394,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)
50 899,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков