Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 49/464 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 мамырдағы № 53/498 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 мамырда № 4212 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 24 cәуірдегі №35/424 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы №32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4200 болып тіркелген) сәйкес және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Маңғыстау облысы әділет департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесінің 2020 жылғы 9 сәуірдегі №05-14-781 ақпараттық хатының негізінде, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы №49/464 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №4111 болып тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 247 223,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 906 546,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 18 593,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 138 084,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 17 183 999,7 мың теңге;
2) шығындар – 24 188 414,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 5 858,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 162 847,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 156 989,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 947 049,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 947 049,0 мың теңге, оның ішінде:

О внесении изменений и дополнений в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2020 года № 49/464 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 11 мая 2020 года № 53/498. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 15 мая 2020 года № 4212
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Мангистауского областного маслихата от 24 апреля 2020 года №35/424 "О внесении изменений и дополнений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года №32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4200) и на основании информационного письма республиканского государственного учреждения "Департамент юстиции Мангистауской области Министерства юстиции Республики Казахстан" от 9 апреля 2020 года №05-14-781, Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2020 года №49/464 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №4111, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 247 223,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 906 546,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 593,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 138 084,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 17 183 999,7 тысяч тенге;
2) затраты – 24 188 414,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 5 858,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 162 847,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 156 989,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 947 049,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 947 049,0 тысяч тенге, в том числе:

қарыздар түсімі – 1 089 844,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 156 989,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 14 194,0 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 854 316,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Атамекен ауылдық округі – 455 918,8 мың теңге;
Басқұдық ауылдық округі – 466 924,4 мың теңге;
Батыр ауылдық округі – 282 170,7 мың теңге;
Баянды ауылы – 200 272,3 мың теңге;
Дәулет ауылдық округі – 216 111,3 мың теңге;
Қызылтөбе ауылдық округі – 459 051,1 мың теңге;
Маңғыстау ауылы – 773 867,4 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 1 007 334,0 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;";
10), 11), 12) тармақшалар келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"10) 519 997,0 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру;
11) 138 998,0 мың теңге – Мұнайлы ауданының Батыр ауылдық округінде жаңадан салынатын тұрғын үйлер үшін электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы;
12) 200 000 мың теңге – Мұнайлы ауданының Маңғыстау ауылында Бесшоқы (Маңғыстау-5) тұрғын үй массивінің сумен жабдықтау желілерінің құрылысы;";
15) тармақша алынып тасталсын;
16) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"16) 573 680,0 мың теңге – Қызылтөбе-2 тұрғын үй массивінде ауылішілік автомобиль жолының құрылысы;";
келесідей мазмұндағы 17), 18) және 19) тармақшалармен толықтырылсын:
"17) 120 553,0 мың теңге – Мұнайлы ауданының Батыр ауылдық округінде 4 пәтерлі 20 тұрғын үйлердің құрылысы;
18) 85 710,0 мың теңге – Басқұдық ауылдық округінің ауылішілік автомобиль жолының құрылысы;
19) 317 796,0 мың теңге – Баянды ауылында 15 шақырым ауылішілік автомобиль жолының құрылысы.";
келесідей мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ішкі қарыздардың қаражаты есебінен облыстық бюджеттен 930 784,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшаcы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

поступление займов – 1 089 844,0 тысяч тенге;
погашение займов – 156 989,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 194,0 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:
"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 854 316,0 тысяч тенге, в том числе:
сельского округа Атамекен – 455 918,8 тысяч тенге;
сельского округа Баскудык – 466 924,4 тысячи тенге;
сельского округа Батыр – 282 170,7 тысяч тенге;
села Баянды – 200 272,3 тысячи тенге;
сельского округа Даулет – 216 111,3 тысячи тенге;
сельского округа Кызылтобе – 459 051,1 тысяча тенге;
села Мангистау – 773 867,4 тысячи тенге.";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
"1) 1 007 334,0 тысяч тенге – государственной адресной социальной помощи;";
подпункты 10), 11), 12) изложить в новой редакции следующего содержания:
"10) 519 997,0 тысяч тенге – реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
11) 138 998,0 тысяч тенге – строительство сетей электроснабжения для вновь строящихся жилых домов в сельском округе Батыр Мунайлинского района;
12) 200 000,0 тысяч тенге – строительство сетей водоснабжения жилого массива Бесшокы (Мангистау-5) в селе Мангистау Мунайлинского района;";
подпункт 15) исключить;
подпункт 16) изложить в новой редакции следующего содержания:
"16) 573 680,0 тысяч тенге – строительство внутрисельской автомобильной дороги в жилом массиве Кызылтобе-2;";
дополнить подпунктами 17), 18) и 19) следующего содержания:
"17) 120 553,0 тысяч тенге – строительство 4-х квартирных 20-ти жилых домов в сельском округе Батыр Мунайлинского района;
18) 85 710,0 тысяч тенге – строительство внутрисельской автомобильной дороги сельского округа Баскудук;
19) 317 796,0 тысяч тенге – строительство 15 километров внутрисельской автомобильной дороги в селе Баянды.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены бюджетные кредиты в сумме 930 784,0 тысяч тенге из областного бюджета за счет средств внутренних займов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданының бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Жолбаев).
3. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Ильясов
Мұнайлы аудандық мәслихатының хатшысы Б. Назар
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 11 мамырдағы
№53/498 шешіміне қосымша
Мұнайлы аудандық мәслихатының
2020 жылғы 14 қаңтардағы
№49/464 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың тенге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию Мунайлинского района (председатель комиссии Н. Жолбаев).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации.
4. Настоящее решение вводится в действия с 1 января 2020 года.
Председатель сессии К. Ильясов
Секретарь Мунайлинского районного маслихата Б. Назар
Приложение
к решению Мунайлинского районного маслихата
от 11 мая 2020 года №53/498
Приложение 1
к решению Мунайлинского районного маслихата
от 14 января 2020 года №49/464
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

10 804 146,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
609 334,0
006
Балаларға қосымша білім беру
253 961,5
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
0,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
278 567,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
26 093,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
42 232,5
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
92 075,9
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
10 017,0
024
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
10 017,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
189 630,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
189 630,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 102 030,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
906,0
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
906,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 051 124,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 201,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
118 469,0
004
Ауылдық жерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
44 044,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 019 328,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
218,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
471 362,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 497,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 719,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
57 334,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

10 804 146,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
609 334,0
006
Дополнительное образование для детей
253 961,5
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
0,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
278 567,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
26 093,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42 232,5
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
92 075,9
467
Отдел строительства района (города областного значения)
10 017,0
024
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
10 017,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
189 630,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
189 630,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 102 030,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
906,0
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
906,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 051 124,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 201,0
002
Программа занятости
118 469,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
44 044,0
005
Государственная адресная социальная помощь
1 019 328,0
006
Оказание жилищной помощи
218,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
471 362,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 497,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 719,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
57 334,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида