Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 49/464 "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Маңғыстау облысы Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 27 қарашадағы № 60/532 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2020 жылғы 7 желтоқсанда № 4356 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Маңғыстау облыстық мәслихатының 2020 жылғы 20 қарашадағы № 38/455 "Маңғыстау облыстық мәслихатының 2019 жылғы 12 желтоқсандағы № 32/395 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4347 болып тіркелген) шешіміне сәйкес, Мұнайлы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мұнайлы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 14 қаңтардағы № 49/464 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 4111 болып тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 23 758 746,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 261 487,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 56 718,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 287 484,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 17 153 056,7 мың теңге;
2) шығындар – 24 541 403,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -116 806,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 37 882,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 154 689,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -665 851,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 665 851,0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 806 346,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 154 689,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 14 194,0 мың теңге.";
2 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2020 года № 49/464 "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мунайлинского районного маслихата Мангистауской области от 27 ноября 2020 года № 60/532. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 7 декабря 2020 года № 4356
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Мангистауского областного маслихата от 20 ноября 2020 года № 38/455 "О внесении изменений в решение Мангистауского областного маслихата от 12 декабря 2019 года № 32/395 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4347), Мунайлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мунайлинского районного маслихата от 14 января 2020 года № 49/464 "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4111, опубликовано 21 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23 758 746,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 261 487,3 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56 718,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 287 484,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 17 153 056,7 тысяч тенге;
2) затраты – 24 541 403,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 116 806,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 37 882,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 154 689,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 665 851,0 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 665 851,0 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 806 346,0 тысяч тенге;
погашение займов – 154 689,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 14 194,0 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции следующего содержания:

"2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 2 996 681,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Атамекен ауылдық округі – 457 836,8 мың теңге;
Басқұдық ауылдық округі – 534 497,4 мың теңге;
Батыр ауылдық округі – 268 512,7 мың теңге;
Баянды ауылы – 192 945,3 мың теңге;
Дәулет ауылдық округі – 225 153,3 мың теңге;
Қызылтөбе ауылдық округі – 496 725,1 мың теңге;
Маңғыстау ауылы – 821 010,4 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 574 882 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек;";
3) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"3) 645 029 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы;";
5) тармақша алынып тасталсын;
6) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"6) 10 159 мың теңге – әлеуметтiк қорғау қызметкерлерінің еңбекақысына үстемақы;";
7) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7) 34 603 мың теңге – мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін қосымша ақы;";
11) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"11) 187 998 мың теңге – Мұнайлы ауданының Батыр ауылдық округінде жаңадан салынатын тұрғын үйлер үшін электрмен жабдықтау желілерінің құрылысы;";
16) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"16) 444 474 мың теңге – Қызылтөбе-2 тұрғын үй массивінде ауылішілік автомобиль жолының құрылысы;";
19) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"19) 324 797 мың теңге – Баянды ауылында 15 шақырым ауылішілік автомобиль жолының құрылысы;";
22) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"22) 208 530 мың теңге – Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу;";
23) тармақша келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"23) 153 662 мың теңге - Басқұдық ауылдық округінде 200 орындық кітапханасымен ауылдық клуб құрылысы;";
келесідей мазмұндағы 24) тармақшамен толықтырылсын:
"24) 27 784 мың теңге - дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдарының педагогтерінің еңбек ақысын ұлғайту.";
көрсетілген шешімнің 6 тармағы алынып тасталсын;
7 тармақ келесідей мазмұнда жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай көлемде республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:

"2. Учесть, что из районного бюджета на 2020 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 2 996 681,0 тысяча тенге, в том числе:
сельского округа Атамекен – 457 836,8 тысяч тенге;
сельского округа Баскудык – 534 497,4 тысяч тенге;
сельского округа Батыр – 268 512,7 тысяч тенге;
села Баянды – 192 945,3 тысяч тенге;
сельского округа Даулет – 225 153,3 тысячи тенге;
сельского округа Кызылтобе – 496 725,1 тысяч тенге;
села Мангистау – 821 010,4 тысяч тенге.";
в пункте 4:
подпункт 1) изложить в новой редакции следующего содержания:
"1) 574 882 тысячи тенге – государственной адресной социальной помощи;";
подпункт 3) изложить в новой редакции следующего содержания:
"3) 645 029 тысяч тенге – доплата за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;";
подпункт 5) исключить;
подпункт 6) изложить в новой редакции следующего содержания:
"6) 10 159 тысяч тенге – доплата к заработной плате работников, социальной защиты;";
подпункт 7) изложить в новой редакции следующего содержания:
"7) 34 603 тысячи тенге – доплата к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;";
подпункт 11) изложить в новой редакции следующего содержания:
"11) 187 998 тысяч тенге – строительство сетей электроснабжения для вновь строящихся жилых домов в сельском округе Батыр Мунайлинского района;";
подпункт 16) изложить в новой редакции следующего содержания:
"16) 444 474 тысячи тенге – строительство внутрисельской автомобильной дороги в жилом массиве Кызылтобе-2;";
подпункт 19) изложить в новой редакции следующего содержания:
"19) 324 797 тысяч тенге – строительство 15 километров внутрисельской автомобильной дороги в селе Баянды;";
подпункт 22) изложить в новой редакции следующего содержания:
"22) 208 530 тысяч тенге – возмещение платежей населения по оплате коммуналных услуг в режиме черезвычайного положения в Республике Казахстан;";
подпункт 23) изложить в новой редакции следующего содержания:
"23) 153 662 тысячи тенге - строительство сельского клуба с библиотекой на 200 мест в сельском округе Баскудык;";
дополнить подпунктом 24) следующего содержания:
"24) 27 784 тысячи тенге – увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта.";
пункт 6 указанного решения исключить;
пункт 7 изложить в новой редакции следующего содержания:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в следующем объеме:

34 095 мың теңге - мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.";
көрсетілген шешімнің 1 және 4 қосымшалары осы шешімнің 1 және 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Мұнайлы ауданының бюджет комиссиясына жүктелсін (комиссия төрағасы Н. Жолбаев).
3. "Мұнайлы аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (аппарат басшысы А. Жанбуршина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін және оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

34 095 тысяч тенге - на реализацию мер социальной поддержки спецалистов.";
приложения 1 и 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на бюджетную комиссию Мунайлинского района (председатель комиссии Н. Жолбаев).
3. Государственному учреждению "Аппарат Мунайлинского районного маслихата" (руководитель аппарата А. Жанбуршина) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции и его официальное опубликование в средствах массовой информации.

48 476,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
161 021,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 470,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 295,0
050
Қазақстан Республикасыда мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
59 910,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы,жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 584,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
20 584,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 889 256,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208 530,0
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
208 530,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 419 113,6
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
121 839,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
672 615,1
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2 067 859,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
556 800,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
261 613,0
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
7 363,0
041
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
254 250,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
244 011,0
802
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
177 420,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 445,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
245,0
004
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
28 097,0
005
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
121 732,0
007
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
673,0
008
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
1 228,0
470
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат және тілдерді дамыту бөлімі

48476,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
161 021,0
021
Капитальные расходы государственного органа
14 470,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 295,0
050
Обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
59 910,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 584,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
20 584,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 889 256,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208 530,0
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услугов режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
208 530,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 419 113,6
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
121 839,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
672 615,1
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 067 859,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
556 800,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
261 613,0
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
7 363,0
041
Ремонт и благоустройство объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
254 250,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
244 011,0
802
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
177 420,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, физической культуры и спорта
25 445,0
003
Капитальные расходы государственного органа
245,0
004
Функционирование районных (городских) библиотек
28 097,0
005
Поддержка культурно-досуговой работы
121 732,0
007
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
673,0
008
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
1 228,0
470
Отдел внутренней политики и развития языков района (города областного значения)