Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының шарттарын, көлемін және нысаналы мақсатын айқындау туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 132 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 9086 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2021 жылғы 17 наурыздағы № 113 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 17.03.2021 № 113 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 15 наурыздағы № 285 "Қазақстан Республикасында төтенше жағдайды енгізу туралы" Жарлығына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 286 "Әлеуметтік-экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету жөніндегі шаралар туралы" Жарлығына және Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Төтенше жағдай режимін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік комиссия отырысының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 8 хаттамасының 10.1-тармағына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының мынадай шарттары, көлемі және нысаналы мақсаты айқындалсын:
1) шарттар:
мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару жылы – 2020 жыл;
бағалы қағаздардың түрі – мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін облыстың жергілікті атқарушы органы шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар;
сыйақының номиналды ставкасы: жылдық 4,25 %;
қарыз мерзімі: 22 (жиырма екі) айға дейін;
қарыз бойынша сыйақы төлеу: жартыжылда 1 (бір) рет;
негізгі қарызды төлеу: қарыз алушының бастамасы бойынша мерзімінен бұрын өтеу құқығымен қарыз мерзімінің аяғында;
2) көлемі – 2 126 268 000 (екі миллиард жүз жиырма алты миллион екі жүз алпыс сегіз) теңге;
3) нысаналы мақсаты – мемлекеттік және үкіметтік бағдарламаларды іске асыру шеңберінде тұрғын үй құрылысын қаржыландыру.
2. "Қостанай облысы әкімдiгiнiң қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Қостанай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;

Об определении условий, объема и целевого назначения выпуска государственных ценных бумаг местным исполнительным органом Костанайской области
Постановление акимата Костанайской области от 6 апреля 2020 года № 132. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 6 апреля 2020 года № 9086. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17 марта 2021 года № 113
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17.03.2021 № 113 (вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 15 марта 2020 года № 285 "О введении чрезвычайного положения в Республике Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 285 "О мерах по обеспечению социально-экономической стабильности" и пунктом 10.1 Протокола заседания Государственной комиссии по обеспечению режима чрезвычайного положения при Президенте Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 8 акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие условия, объем и целевое назначение выпуска государственных ценных бумаг местным исполнительным органом Костанайской области для обращения на внутреннем рынке:
1) условия:
год выпуска государственных ценных бумаг – 2020 год;
вид ценных бумаг – государственные ценные бумаги, выпускаемые местным исполнительным органом области, для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ;
номинальная ставка вознаграждения: 4,25 % годовых;
срок займа: до 22 (двадцати двух) месяцев;
выплата вознаграждения по займу: 1 (один) раз в полугодие;
выплата основного долга: в конце срока займа, с правом досрочного погашения по инициативе заемщика;
2) объем – 2 126 268 000 (два миллиарда сто двадцать шесть миллионов двести шестьдесят восемь) тенге;
3) целевое назначение – финансирование строительства жилья в рамках реализации государственных и правительственных программ.
2. Государственному учреждению "Управление финансов акимата Костанайской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Костанайской области после его официального опубликования;

3) мемлекеттік бағалы қағаздардың шығарылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қостанай облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға жатады.
Қостанай облысының әкімі А. Мухамбетов

3) выпуск государственных ценных бумаг.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Костанайской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Аким Костанайской области А. Мухамбетов