Мәслихаттың 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2020 жылғы 7 желтоқсандағы № 455 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 желтоқсанда № 9616 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8854 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1, 6-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 629 970,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 888 041,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 095,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11 565,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 3 716 269,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 925 656,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 552 017,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 552 413,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 396,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 847 702,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 847 702,7 мың теңге.";
"6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 265 521,9 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақтың 1), 2), 4), 6), 7), 10) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) 2020 жылға мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 379 668,3 мың теңге;
2) 2020 жылға мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 166 082,0 мың теңге;";
"4) 2020 жылға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 189 694,0 мың теңге;";
"6) 2020 жылға еңбек нарығын дамытуға – 59 507,0 мың теңге;
7) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге – 16 485,0 мың теңге;";

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 30 декабря 2019 года № 370 "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 7 декабря 2020 года № 455. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 декабря 2020 года № 9616. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы" от 30 декабря 2019 года № 370 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8854) следующие изменения и дополнения:
пункты 1, 6 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1) доходы – 6 629 970,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 888 041,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 14 095,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 565,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 716 269,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 925 656,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 552 017,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 552 413,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 396,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 847 702,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 847 702,7 тысячи тенге.";
"6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2020 год в сумме 265 521,9 тысяча тенге.";
подпункты 1), 2), 4), 6), 7), 10) пункта 7 изложить в новой редакции:
"1) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования на 2020 год – 379 668,3 тысяч тенге;
2) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования на 2020 год – 166 082,0 тысячи тенге;";
"4) на выплату государственной адресной социальной помощи на 2020 год – 189 694,0 тысячи тенге;";
"6) на развитие рынка труда на 2020 год – 59 507,0 тысяч тенге;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 16 485,0 тысяч тенге;";

10) 2020 жылға мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 10 250,0 мың теңге;";
7-тармақтың 12) тармақшасы алынып тасталсын;
7-тармақ мынадай мазмұндағы 15), 16) тармақшалармен толықтырылсын:
"15) 2020 жылға орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 6 906,0 мың теңге;
16) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 5 144,0 мың теңге.";
8-тармақ алынып тасталсын;
8-1-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласы 4-шағын аудан 33-үй мекенжайы бойынша көп пәтерлі үйді реконструкциялауға – 483 756,5 мың теңге;";
9-тармақтың 4), 5), 6), 7), 9), 16), 34), 35), 39), 41), 42), 43), 45), 47) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"4) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 3 417,0 мың теңге;
5) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 6 177,0 мың теңге;
6) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде жүргізу үшін қосымша ақы төлеуге – 7 692,0 мың теңге;
7) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 258 589,0 мың теңге;";
"9) жас мұғалімдерге тәлімгерлік жасау үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 967,0 мың теңге;";
"16) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға – 11 366,4 мың теңге;";
"34) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Забелов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 8 297,6 мың теңге;
35) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Пригородный орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 8 170,0 мың теңге;";
"39) Жітіқара қаласы, 5в шағын аудан, 18А құрылыс мекенжайы бойынша орналасқан әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге – 17 857,5 мың теңге;";

"10) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений на 2020 год – 10 250,0 тысяч тенге;";
подпункт 12) пункта 7 исключить;
пункт 7 дополнить подпунктами 15), 16) следующего содержания:
"15) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования на 2020 год – 6 906,0 тысяч тенге;
16) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 5 144,0 тысячи тенге.";
пункт 8 исключить;
подпункт 1) пункта 8-1 изложить в новой редакции:
"1) на реконструкцию многоквартирного дома по адресу: Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, микрорайон 4, дом 33 – 483 756,5 тысяч тенге;";
подпункты 4), 5), 6), 7), 9), 16), 34), 35), 39), 41), 42), 43), 45), 47) пункта 9 изложить в новой редакции:
"4) на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования – 3 417,0 тысяч тенге;
5) на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования – 6 177,0 тысяч тенге;
6) на доплату за ведение на английском языке предметов естественно-математического направления – 7 692,0 тысячи тенге;
7) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования – 258 589,0 тысяч тенге;";
"9) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям – 967,0 тысяч тенге;";
"16) на строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области – 11 366,4 тысяч тенге;";
"34) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Забеловская средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 8 297,6 тысяч тенге;
35) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Пригородная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 8 170,0 тысяч тенге;";
"39) на текущий ремонт административного здания, расположенного по адресу город Житикара, 5в микрорайон, строение 18А – 17 857,5 тысяч тенге;";

"41) электрондық оқулықтарға жазылу жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге – 220,0 мың теңге;
42) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына" – 423,0 мың теңге;
43) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына" – 113,7 мың теңге;";
"45) қашықтықтан оқуды ұйымдастыру үшін – 1 214,0 мың теңге;";
"47) санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды сақтау үшін тауарларды сатып алуға – 3 328,0 мың теңге;";
9-тармақтың 36), 44) тармақшалары алынып тасталсын;
9-тармақ мынадай мазмұндағы 50), 51) тармақшалармен толықтырылсын:
"50) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесінің төмендеуіне байланысты шығыстарды өтеуге – 91 800,0 мың теңге;
51) аудан әкімі аппаратының басқа да ағымдағы шығыстарын өтеуге – 5 610,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Джафаров
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Мәслихаттың

"41) на оплату услуг по подписке на электронные учебники – 220,0 тысяч тенге;
42) на "Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" – 423,0 тысячи тенге;
43) на "Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" – 113,7 тысяч тенге;";
"45) для организации дистанционного обучения – 1 214,0 тысяч тенге;";
"47) на приобретение товаров для соблюдения санитарно-эпидемиологических требований – 3 328,0 тысяч тенге;";
подпункты 36), 44) пункта 9 исключить;
пункт 9 дополнить подпунктами 50), 51) следующего содержания:
"50) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 91 800,0 тысяч тенге;
51) на возмещение прочих текущих расходов аппарата акима района – 5 610,4 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Н. Джафаров
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение
к решению маслихата