Мәслихаттың 2015 жылғы 23 қарашадағы № 324 "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2020 жылғы 3 шілдедегі № 414 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 шілдеде № 9313 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2021 жылғы 14 қазандағы № 60 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 14.10.2021 № 60 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Кемтар балаларды әлеуметтік және медициналық - педагогикалық түзеу арқылы қолдау туралы" 2002 жылғы 11 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарды өтеу туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы № 324 шешіміне (2015 жылғы 15 желтоқсанда "Қарасу өңірі" аудандық газетінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6045 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қазақ тіліндегі тақырыбы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы";
көрсетілген шешімнің қазақ тіліндегі 2-тармағының бірінші абзацы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2. Мыналар:";
көрсетілген шешімнің қазақ тіліндегі 2-тармағының 1), 4) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"1) кемтар балаларды оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу "Қарасу ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен жүзеге асырылады;";
"4) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу тиісті оқу жылы ішінде өтініш берген айдан бастап тағайындалады және әрбір кемтар балаға төленеді деп белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағының 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үйде оқытылатын кемтар балалардың ата-аналарына және өзге де заңды өкілдеріне (бұдан әрі – алушы) беріледі;
3) оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу үшін алушы мынадай құжаттарды:
өтінішті;
алушының жеке басын куәландыратын құжатты (жеке басын сәйкестендіру үшін);
психологиялық - медициналық - педагогикалық консультацияның қорытындысын;
мүгедектігі туралы анықтаманы;
банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжатты;
оқу орнының мүгедек баланы үйде оқыту фактісін растайтын анықтамасын ұсынады.
Құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларда және көшірмелерде ұсынылады, одан кейін құжаттардың түпнұсқалары алушыға қайтарылады;".

О внесении изменений в решение маслихата от 23 ноября 2015 года № 324 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 3 июля 2020 года № 414. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 июля 2020 года № 9313. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 14 октября 2021 года № 60
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 14.10.2021 № 60 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 11 июля 2002 года "О социальной и медико - педагогической коррекционной поддержке детей с ограниченными возможностями" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов" от 23 ноября 2015 года № 324 (опубликовано 15 декабря 2015 года в районной газете "Қарасу өңірі", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6045) следующие изменения:
заголовок указанного решения на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
абзац первый пункта 2 указанного решения на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
подпункты 1), 4) пункта 2 указанного решения на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
подпункты 2), 3) пункта 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) возмещение затрат на обучение предоставляется родителям и иным законным представителям детей с ограниченными возможностями, обучающихся на дому (далее – получатель);
3) для возмещения затрат на обучение получатель представляет следующие документы:
заявление;
документ, удостоверяющий личность получателя (для идентификации личности);
заключение психолого-медико-педагогической консультации;
справка об инвалидности;
документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета;
справка из учебного заведения, подтверждающая факт обучения ребенка-инвалида на дому.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются получателю;".

2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы К. Муканов
Қарасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Казиев

2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Муканов
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Казиев