Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидаларын және жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамын бекіту туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2020 жылғы 28 тамыздағы № 422 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 4 қыркүйекте № 9430 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 120 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 29.04.2022 № 120 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабы 6-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы бекітілсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А. Ускумбаева
Карасу аудандық мәслихатының хатшысы С. Казиев
Қарасу
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 422 шешімімен
бекітілген
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің (бұдан әрі - Шолақашы ауылдық округі) бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3-бабының 6-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес әзірленді және Шолақашы ауылдық округінің ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.

Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества и количественного состава представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 28 августа 2020 года № 422. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 сентября 2020 года № 9430. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 29 апреля 2022 года № 120
Сноска. Утратило силу решением маслихата Карасуского района Костанайской области от 29.04.2022 № 120 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области.
2. Утвердить количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Ускумбаева
Секретарь Карасуского районного маслихата С. Казиев
Утверждены
решением Карасуского
районного маслихата
от 28 августа 2020 года
№ 422
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области (далее – Челгашинский сельский округ) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества" и устанавливают порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей сел Челгашинского сельского округа.

2. Шолақашы ауылдық округінің аумағындағы ауылдар тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі - бөлек жиын) жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды Шолақашы ауылдық округінің әкімі шақырады.
Қарасу ауданы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.
4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы бұқаралық ақпарат құралдары арқылы немесе өзге де тәсілдермен олар өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Шолақашы ауылдық округі ауылдарының шегінде бөлек жиынды өткізуді Шолақашы ауылдық округінің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында Шолақашы ауылдық округі ауылдарының қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарына тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды Шолақашы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Шолақашы ауылдық округінің әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға бөлек жиынның төрағасы болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.

2. Раздельный сход местного сообщества жителей сел (далее - раздельный сход) на территории Челгашинского сельского округа созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом Челгашинского сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима Карасуского района на проведение схода местного сообщества.
4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через средства массовой информации или иными способами.
5. Проведение раздельного схода в пределах сел Челгашинского сельского округа организуется акимом Челгашинского сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей сел Челгашинского сельского округа, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом Челгашинского сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким Челгашинского сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.

8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Шолақашы ауылдық округі ауылдарының тұрғындары өкілдерінің кандидатураларын Қарасу ауданының мәслихаты бекіткен сандық құрамға сәйкес бөлек жиынның қатысушылары ұсынады.
Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін Шолақашы ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны тең өкілдік ету қағидаты негізінде айқындалады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.

8. Кандидатуры представителей жителей сел Челгашинского сельского округа для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода в соответствии с количественным составом, утвержденным маслихатом Карасуского района.
Количество представителей жителей сел Челгашинского сельского округа для участия в сходе местного сообщества определяется на основе принципа равного представительства.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.

10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны Шолақашы ауылдық округі әкімінің аппаратына береді.
Қарасу
аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 тамыздағы
№ 422 шешіміне
қосымша
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауылдар тұрғындары өкілдерінің сандық құрамы
Елді мекеннің атауы
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің ауылдар тұрғындары өкілдерінің саны (адам)
1.
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің Шолақашы ауылы тұрғындары үшін
78
2.
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің Жаныспай ауылы тұрғындары үшін
32
3.
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің Целинное ауылы тұрғындары үшін
2
4.
Қостанай облысы Қарасу ауданы Шолақашы ауылдық округінің Прогресс ауылы тұрғындары үшін
1

10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима Челгашинского сельского округа.
Приложение
к решению маслихата
Карасуского районного
маслихата
от 28 августа 2020 года
№ 422
Количественный состав представителей жителей сел для участия в сходе местного сообщества Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
Наименование населенного пункта
Количество представителей жителей сел Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области (человек)
1.
Для жителей села Челгаши Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
78
2.
Для жителей села Жаныспай Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
32
3.
Для жителей села Целинное Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
2
4.
Для жителей села Прогресс Челгашинского сельского округа Карасуского района Костанайской области
1