Сарыкөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 10 қаңтардағы № 309 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 10 қаңтарда № 8878 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сарыкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыкөл ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 005 732,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 843 290,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5 785,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 6 296,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 150 361,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 761 848,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 532,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 16 668,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 12 136,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -760 648,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 760 648,6 мың теңге;
қарыздар түсімі – 713 597,6 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 12 136,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 59 187,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 11.12.2020 № 393 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 2 060 975,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемдері көзделмегені ескерілсін.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 308 103,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Сарыкөл кентіне - 160 020,0 мың теңге;
Барвинов ауылына - 10 339,0 мың теңге;
Златоуст ауылына - 8 773,0 мың теңге;
Веселоподол ауылдық округіне - 15 162,0 мың теңге;
Комсомол ауылдық округіне – 32 082,0 мың теңге;
Большие Дубравы ауылына - 9 012,0 мың теңге;
Маяк ауылына - 11 193,0 мың теңге;
Севастополь ауылдық округіне – 12 640,0 мың теңге;

О районном бюджете Сарыкольского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 10 января 2020 года № 309. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 января 2020 года № 8878. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, а также подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сарыкольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыкольского района на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 005 732,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 843 290,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 785,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 6 296,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 150 361,0 тысяча тенге;
2) затраты – 5 761 848,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 532,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 16 668,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 12 136,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -760 648,6 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 760 648,6 тысячи тенге;
поступления займов – 713 597,6 тысячи тенге;
погашение займов – 12 136,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 59 187,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 11.12.2020 № 393 (вводится в действие с 01.01.2020)
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 060 975,0 тысяч тенге в бюджет района.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год не предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сел, сельских округов, в сумме 308 103,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Сарыколь – 160 020,0 тысяч тенге;
селу Барвиновка – 10 339,0 тысяч тенге;
селу Златоуст – 8 773,0 тысячи тенге;
Веселоподольскому сельскому округу – 15 162,0 тысячи тенге;
Комсомольскому сельскому округу – 32 082,0 тысячи тенге;
селу Большие Дубравы – 9 012,0 тысяч тенге;
селу Маяк – 11 193,0 тысячи тенге;
Севастопольскому сельскому округу – 12 640,0 тысяч тенге;

Тағыл ауылдық округіне - 12 892,0 мың теңге;
Тимирязев ауылына - 11 350,0 мың теңге;
Сорочин ауылдық округіне – 15 941,0 мың теңге;
Урожайное ауылына - 8 699,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 05.11.2020 № 374 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 6 170,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

Тагильскому сельскому округу – 12 892,0 тысячи тенге;
селу Тимирязевка – 11 350,0 тысяч тенге;
Сорочинскому сельскому округу – 15 941,0 тысяча тенге;
селу Урожайное – 8 699,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 05.11.2020 № 374 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 6 170,0 тысячи тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Сарыкөл ауданы мәслихатының 11.12.2020 № 393 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарыкөл аудандық мәслихатының хатшысы, сессия төрайымы К. Базарбаева
Мәслихаттың

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Сарыкольского района Костанайской области от 11.12.2020 № 393 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Секретарь Сарыкольского районного маслихата, председатель сессии К. Базарбаева
Приложение 1
к решению маслихата

422 267,2
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 191,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
17 299,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 456,8
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7 963,6
023
Әдістемелік жұмыс
26 883,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
357 562,4
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 911,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
427 912,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
74 983,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
70 620,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70 620,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 363,7
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 363,7
2
Әлеуметтiк көмек
138 784,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
138 784,9
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
58 826,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15 863,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 397,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
34 731,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
2 711,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
24 256,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
214 144,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 142,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 435,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 105,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
5 602,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

422 267,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9 191,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
17 299,3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
1 456,8
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 963,6
023
Методическая работа
26 883,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
357 562,4
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 911,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
427 912,8
1
Социальное обеспечение
74 983,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
70 620,0
005
Государственная адресная социальная помощь
70 620,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 363,7
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 363,7
2
Социальная помощь
138 784,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
138 784,9
002
Программа занятости
58 826,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15 863,5
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 397,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
34 731,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
2 711,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
24 256,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
214 144,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 142,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
24 435,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 105,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
5 602,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

91205,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
82530,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
71364,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
11166,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
8675,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8675,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
29905,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11453,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10453,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1000,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
18452,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12945,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5507,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
34579,0
1
Ауыл шаруашылығы
19672,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
17481,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17404,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
77,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
2191,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
2191,0
6
Жер қатынастары
8878,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
8878,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8878,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
6029,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6029,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6029,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14178,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14178,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14178,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

91205,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
82530,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
71364,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
11166,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
8675,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
8675,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
29905,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11453,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10453,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1000,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
18452,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12945,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5507,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
34579,0
1
Сельское хозяйство
19672,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
17481,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
17404,0
006
Капитальные расходы государственного органа
77,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
2191,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
2191,0
6
Земельные отношения
8878,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
8878,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8878,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
6029,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6029,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6029,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14178,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14178,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14178,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)