Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2020 жылғы 19 мамырдағы № 106/2 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 маусымда № 6840 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағы 18) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 21-бабына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 46-бабы 2-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімі бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2013 жылғы 29 шілдедегі "Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" № 276/8 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3599 болып тіркелген, 2013 жылғы 12 қыркүйекте "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья" газеттерінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Павлодар облысы әкімдігінің 2019 жылғы 4 мамырдағы "Павлодар облысы әкімдігінің 2013 жылғы 29 шілдедегі "Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімін бекіту туралы" № 276/8 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" № 144/2 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6358 болып тіркелген, 2019 жылғы 27 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
4. "Павлодар облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулының аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулыны Павлодар облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А. Р. Ораловқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар облысының әкімі А. Скаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі А. Райымқұлова
2020 жылғы "5" мамыр
Павлодар облысы әкімдігінің
2020 жылғы 19 мамыры
№ 106/2 қаулысымен
бекітілді
Павлодар облысының жергілікті маңызы бар тарихи және мәдени ескерткіштерінің
мемлекеттік тізімі
Тарихи және мәдени ескерткішінің атауы
Ескерткіштің түрі
Ескерткіштің орналасқан жері
Координаттары
Ақсу қаласы
1
Қанаш Қамзиннің кеуіті, (құрылған уақыты: 1966 жыл, (ХХ ғасыр) авторы
Евгений Труфанов)
қала құрылысы және сәулет
Жолқұдық ауылы, Мәжен Қабылбеков көшесі, 15

Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области
Постановление акимата Павлодарской области от 19 мая 2020 года № 106/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 2 июня 2020 года № 6840
В соответствии c подпунктом 18) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 21 Закона Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", пунктом 2 статьи 46 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Государственный список памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 29 июля 2013 года № 276/8 "Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3599, опубликовано 12 сентября 2013 года в газетах "Сарыарқа самалы", "Звезда Прииртышья").
3. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 4 мая 2019 года № 144/2 "О внесении изменений в постановление акимата Павлодарской области от 29 июля 2013 года № 276/8 "Об утверждении государственного списка памятников истории и культуры местного значения Павлодарской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6358, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронным виде 27 мая 2019 года).
4. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивного дела Павлодарской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Павлодарской области.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Оралова А.Р.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Павлодарской области А. Скаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан А. Раимкулова
"5" мая 2020 года
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 19 мая 2020 года № 106/2
Государственный список памятников истории и культуры местного значения
Павлодарской области
Наименование памятника истории и культуры
Вид памятника
Местонахождение памятника
Координаты
город Аксу
1
Бюст Канашу Камзину (время создания: 1966 год (XX век), автор
Евгений Труфанов)
градостроительства и архитектуры
село Жолкудык, улица Мажена Кабылбекова, 15

52034’03,75”N
76072’44,44”E
2
Степан Ионович Царевтің ескерткіші (құрылған уақыты: 1985 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
мәдениет және демалыс саябағы, Ленин және Пушкин көшелерінің қиылысы
51013’14,40”N
76086’92,34”Е
3
Степан Ионович Царев қаза болған жерде орнатылған ескерткіш (құрылған уақыты: 1947 жыл, авторы Иван Большаков)
қала құрылысы және сәулет
Әуезов көшесі, 42
52004’37,84”N
76093’03,82”Е
4
Ұлы отан соғысында қаза болғандарға орнатылған Даңқ ескерткіші (құрылған уақыты: 1985 жыл, (ХХ ғасыр) авторы Владимир Кутяков)
қала құрылысы және сәулет
мәдениет және демалыс саябағы, Ленин және Пушкин көшелерінің қиылысы
52004’70,36”N
76093’85,90”Е
Павлодар қаласы
5
Әкімшілік ғимарат (құрылған уақыты: 1961 жыл, авторы Георгий Гальченко)
қала құрылысы және сәулет
Академик Сәтбаев көшесі, 49
52028’56,21”N 76094’21,68”E
6
Алексеев училищесі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдын басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Жеңіс алаңы, 15
52028’45,75”N 76094’58,15”E
7
Благовещен шіркеуі (құрылған уақыты: 1999 жыл, авторы Георгий Гальченко)
қала құрылысы және сәулет
Торайғыров көшесі, 1
52029’55,26”N 76093’36,16”E
8
Азаматтық соғыс құрбандарының бауырластар зираты (1919 жыл, авторы Сергей Якубович)
қала құрылысы және сәулет
Генерал Дюсенов көшесі, 105
52028’12,31”N 76095’06,83”E
9
1931-1932 жылдары аштықтан қайтыс болғандардың бауырластар зираты (авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Қабдеш Нұркин көшесі, Пахомов зираты
52028’04,20”N 76096’47,52”E
10
Владимир училищесі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы Артемий Деров)
қала құрылысы және сәулет
Михаил Есенәлиев көшесі, 6
52027’90,21”N
76093’80,81”E
11
Темір жолшылардың мәдениет үйі (құрылған уақыты: 1957 жыл, авторы
Георгий Гальченко)
қала құрылысы және сәулет
Нұрсұлтан Назарбаев даңғылы, 1
52029’74,04”N 76096’73,75”E
12
Көпес Айтыкиннің үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Әлихан Бөкейханұлы көшесі, 151
52028’01,01”N 76093’71,29”E
13
Көпес Зайцевтің үйі (құрылған уақыты: 1898-1910 жылдар, авторы Батов)
қала құрылысы және сәулет
Академик Марғұлан көшесі, 97
52028’26,41”N
76094’36,69”E
14
Көпес Осиповтың үйі (құрылған уақыты: ХХ жылдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Сәтбаев көшесі, 160
52027’98,03”N
76094’12,43”E
15
Көпес Охапкиннің үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 153
52027’62,00”N 76094’00,30”E
16
Дмитрий Поликарпович Багаев тұрған үй (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 200

52034’03,75”N
76072’44,44”E
2
Памятник Степана Ионовича Царева (время создания: 1985 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
парк культуры и отдыха, пересечение улиц Ленина и Пушкина
51013’14,40”N
76086’92,34”Е
3
Обелиск на месте гибели Степана Ионовича Царева (время создания: 1947 год, автор Иван Большаков)
градостроительства и архитектуры
улица Ауэзова, 42
52004’37,84”N
76093’03,82”Е
4
Обелиск Славы павшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1985 год (XX век), автор Владимир Кутяков)
градостроительства и архитектуры
парк культуры и отдыха, пересечение улиц Ленина и Пушкина
52004’70,36”N
76093’85,90”Е
город Павлодар
5
Административное здание (время создания: 1961 год, автор Георгий Гальченко)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Сатпаева, 49
52028’56,21”N 76094’21,68”E
6
Алексеевское училище (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
площадь Победы, 15
52028’45,75”N 76094’58,15”E
7
Благовещенский собор (время создания: 1999 год, автор Георгий Гальченко)
градостроительства и архитектуры
улица Торайгырова, 1
52029’55,26”N 76093’36,16”E
8
Братская могила жертв гражданской войны (1919 год, автор
Сергей Якубович)
градостроительства и архитектуры
улица Генерала Дюсенова, 105
52028’12,31”N 76095’06,83”E
9
Братская могила умерших от голода в 1931-1932 годы (автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Қабдеш Нұркин, Пахомовское кладбище
52028’04,20”N 76096’47,52”E
10
Владимирское училище (время создания: начало ХХ века, автор Артемий Деров)
градостроительства и архитектуры
улица Михаила Исиналиева, 6
52027’90,21”N
76 093’80,81”E
11
Дом культуры Железнодорожников (время создания: 1957 год, автор Георгий Гальченко)
градостроительства и архитектуры
проспект Нұрсұлтана Назарбаев, 1
52029’74,04”N 76096’73,75”E
12
Дом купца Айтыкина (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Әлихан Бөкейханұлы, 151
52028’01,01”N 76093’71,29”E
13
Дом купца Зайцева (время создания: 1898-1910 годы, автор Батов)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Маргулана, 97
52028’26,41”N 76094’36,69”E
14
Дом купца Осипова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Сатпаева, 160
52027’98,03”N
76 094’12,43”E
15
Дом купца Охапкина (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 153
52027’62,00”N 76094’00,30”E
16
Дом в котором жил Дмитрий Поликарпович Багаев (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 200

52027’24,36”N 76093’93,30”E
17
Көпес Сорокиннің үйі (құрылған уақыты: 1890 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 129
52028’17,65”N 76093’94,64”E
18
Көпес Лаптеваның үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Луначарский көшесі, 9/1
52027’67,73”N 76094’05,51”E
19
Жазушы Аким Некрасовтың үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасыр басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Луначарский көшесі, 5
52027’57,98”N 76093’52,06”E
20
Ақын Павел Васильевтің үйі (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың екінші жартысы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Чернышевский көшесі, 121
52027’34,94”N 76093’70,03”E
21
200-мыңыншы трактор ескерткіші (құрылған уақыты: 1980 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Космонавт көшесі, 1
52033’04,45”N 76094’98,72”E
22
Көпес Рамазановтың тұрғын үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі,137
52028’09,11”N 76093’96,89”E
23
Жоғары билік ғимараты (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың екінші жартысы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Толстой көшесі, 3
52027’48,44”N 76093’87,10”E
24
Ұлы отан соғысы кезінде эвакогоспиталь болған № 8 мектеп ғимараты (құрылған уақыты: 1939 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 125
52028’23,65”N 76094’01,74”E
25
Кеңес Социалистік Республикалар Одағының Мемлекеттік банк филиалының ғимараты (құрылған уақыты: 1934 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Сәтбаев көшесі, 158
52028’06,35”N 76094’10,36”E
26
"Октябрь" кинотеатры (құрылған уақыты: 1957 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Торайғыров көшесі,48
52029’71,45”N 76094’54,83”E
27
Көпес үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 155
52027’57,76”N 76094’00,66”E
28
Көпес үйі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 124
52028’21,12”N 76093’87,64”E
29
Көпес Суриковтың дүкендері (құрылған уақыты: ХІХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 168
52027’65,47”N 76093’89,79”E
30
Көпес Тумашевтің дүкені (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Луначарский көшесі, 9/2
52027’67,73”N
76094’05,51”E
31
Даңқ мемориалы (құрылған уақыты: 1975 жыл, авторлары Иван Виноградов, Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Академик Бектұров және Қайырбаев көшелерінің қиылысы
52028’62,11”N 76095’25,45”E
32
Мешіт (құрылған уақыты: 1905 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Марғұлан көшесі, 138

52027’24,36”N 76093’93,30”E
17
Дом купца Сорокина (время создания: 1890 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 129
52028’17,65”N 76093’94,64”E
18
Дом купчихи Лаптевой (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Луначарского, 9/1
52027’67,73”N 76094’05,51”E
19
Дом писателя Акима Некрасова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Луначарского, 5
52027’57,98”N 76093’52,06”E
20
Дом поэта Павла Васильева (время создания: вторая половина ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Чернышевского, 121
52027’34,94”N 76093’70,03”E
21
Памятник 200-тысячный трактор (время установки: 1980 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Космонавт, 1
52033’04,45”N 76094’98,72”E
22
Жилой дом купца Рамазанова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана,137
52028’09,11”N 76093’96,89”E
23
Здание станичного правления (время создания: вторая половина ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Толстого, 3
52027’48,44”N 76093’87,10”E
24
Здание школы № 8, где в годы Великой Отечественной войны был эвакогоспиталь (время создания: 1939 год автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 125
52028’23,65”N 76094’01,74”E
25
Здание филиала Государственного банка Союза Советских Социалистических Республик (время создания: 1934 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Сатпаева, 158
52028’06,35”N 76094’10,36”E
26
Кинотеатр "Октябрь" (время создания: 1957 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Торайгырова, 48
52029’71,45”N 76094’54,83”E
27
Купеческий дом (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 155
52027’57,76”N 76094’00,66”E
28
Купеческий дом (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 124
52028’21,12”N 76093’87,64”E
29
Магазины купца Сурикова (время создания: конец ХІХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 168
52027’65,47”N 76093’89,79”E
30
Магазин купца Тумашева (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Луначарского, 9/2
52027’67,73”N 76094’05,51”E
31
Мемориал Славы (время создания: 1975 год, авторы Иван Виноградов, Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
пересечение улиц Каирбаева и Академика Бектурова
52028’62,11”N 76095’25,45”E
32
Мечеть (время создания: 1905 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Маргулана, 138

52027’74,07”N 76094’32,64”E
33
Мәшһүр Жүсіп Көпеев мешіті (құрылған уақыты: 2001 жыл, авторлары: Талғат Серікұлы Әбілді, Марат Зейнекенұлы Қабдуәлиев)
қала құрылысы және сәулет
Қайырбаев көшесі, 107
52028’64,09”N 76096’21,56”E
34
Дмитрий Поликарпович Багаевтың зираты (1958 жыл)
қала құрылысы және сәулет
Қабдеш Нұркин көшесі, Пахомов зираты
52028’67,13”N 77002’15,68”E
35
Төменгі ауылшаруашылық мектебі (құрылған уақыты: 1898 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Желтоқсан көшесі, 129
52028’08,78”N 76095’06,21”E
36
1942-1943 жылдары № 2448 эвакогоспитальде жарақаттан қайтыс болған жауынгерлердің баурластар зиратында орнатылған ескерткіш (авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Қабдеш Нұркин көшесі, Пахомов зираты
52028’67,13”N 77002’15,68”E
37
Ұлы отан соғысында қаза болғандарға арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1975 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Путейская көшесі, 2
52030’85,54”N 76095’74,71”E
38
Ұлы отан соғысында қаза болғандарға арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Мир көшесі, 40
52029’96,18”N 76094’82,32”E
39
Ішкі әскер жауынгерлеріне арналған Даңқ ескерткіші (құрылған уақыты: 1978 жыл, авторы Карл Белков)
қала құрылысы және сәулет
Орталық өнеркәсіптік аумағы, 592
52027’03,64”N 77001’53,63”E
40
Ағаш сәулет ескерткіші (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Павел Васильев көшесі, 3
52026’08,01”N 76094’38,03”E
41
Кеңес Одағының батыры Қанаш Қамзиннің ескерткіші (құрылған уақыты: 1979 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Қамзин және Толстой көшелерінің қиылысы
52027’65,36”N 76098’31,32”E
42
Сұлтанмахмұт Торайғыровтың ескерткіші (құрылған уақыты: 2000 жыл, автор Хасен Абаев)
қала құрылысы және сәулет
Академик Сәтбаев және Торайғыров көшелерінің қиылысы
52029’62,25”N 76093’98,78”E
43
Алғашқы пошта-телеграф кеңсесі (құрылған уақыты: 1910-1913 жылдар, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 147
52027’77,81”N 76094’04,26”E
44
Пошта-телеграф кеңсесі (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Марғұлан көшесі, 115
52028’00,29”N 76094’39,65”E
45
Өзен вокзалы (құрылған уақыты: 1960 жыл, авторы Георгий Гальченко)
қала құрылысы және сәулет
Академик Шөкин көшесі, 1
52026’75,09”N 76093’64,19”E
46
Рим - католик костелі (құрылған уақыты: 1999 жыл, авторы Александр Крохолев)
қала құрылысы және сәулет
Малайсары батыр көшесі, 68
52028’98,63”N 77000’74,58”E
47
Орыс-Азиат сыртқы сауда банкі (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 151

52027’74,07”N 76094’32,64”E
33
Мечеть Машхур Жусупа Копеева (время создания: 2001 год, авторы: Талгат Серикович Абильды, Марат Зейнекенович Кабдуалиев)
градостроительства и архитектуры
улица Каирбаева, 107
52028’64,09”N 76096’21,56”E
34
Могила Дмитрия Поликарповича Багаева (1958 год)
градостроительства и архитектуры
улица Қабдеш Нұркин, Пахомовское кладбище
52028’67,13”N 77002’15,68”E
35
Низшая сельскохозяйственная школа (время создания: 1898 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Желтоқсан, 129
52028’08,78”N 76095’06,21”E
36
Обелиск на братской могиле воинов, умерших от ран в эвакогоспитале
№ 2448 в 1942-1943 годах (автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
улица Қабдеш Нұркин, Пахомовское кладбище
52028’67,13”N 77002’15,68”E
37
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1975 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
улица Путейская, 2
52030’85,54”N 76095’74,71”E
38
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1965 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
улица Мира, 40
52029’96,18”N 76094’82,32”E
39
Обелиск Славы воинам внутренних войск (время создания: 1978 год, автор Карл Белков)
градостроительства и архитектуры
Центральная промышленная зона, 592
52027’03,64”N 77001’53,63”E
40
Памятник деревянного зодчества (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Павла Васильева, 3
52026’08,01”N 76094’38,03”E
41
Памятник Канашу Камзину, Герою Советского Союза (время создания: 1979 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
пересечение улиц Камзина и Толстого
52027’65,36”N 76098’31,32”E
42
Памятник
Султанмахмуту Торайгырову (время создания: 2000 год, автор Хасен Абаев)
градостроительства и архитектуры
пересечение улиц Академика Сатпаева и Торайгырова
52029’62,25”N 76093’98,78”E
43
Первая почтово-телеграфная контора (время создания: 1910-1913 годы, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 147
52027’77,81”N 76094’04,26”E
44
Почтово-телеграфная контора (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Маргулана, 115
52028’00,29”N 76094’39,65”E
45
Речной вокзал (время создания: 1960 год, автор Георгий Гальченко)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Чокина, 1
52026’75,09”N 76093’64,19”E
46
Римско–католический костел (время создания: 1999 год, автор Александр Крохолев)
градостроительства и архитектуры
улица Малайсары батыр, 68
52028’98,63”N 77000’74,58”E
47
Русско-Азиатский внешнеторговый банк (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 151

52027’68,00”N 76093’99,76”E
48
Орыс-қырғыз училищесі (құрылған уақыты: 1916 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
29 ноябрь көшесі, 2
52027’86,24”N 76093’49,10”E
49
Павлодар большевиктерінің басшысы Семен Тепловтың (1880-1918 жылдары) құрбан болған орнындағы стела (құрылған уақыты: 1969 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Астана және Ермұхан Бекмаханұлы көшелерінің қиылысы
52028’26,74”N 76093’90,69”E
50
Тұғырдағы Т-34 танкі (құрылған уақыты:1987 жыл, авторы
Қанат Жылқыбаев)
қала құрылысы және сәулет
Мир көшесі, 40
52029’30,41”N 76093’62,88”E
51
Яковлевтің типографиясы (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Марғұлан көшесі, 89
52028’37,81”N 76094’36,15”E
52
Сауда қатарлары (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 160
52027’78,25”N 76093’92,67”E
53
Сауда қатарлары (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 156
52027’85,42”N 76093’91,59”E
54
Уездік аурухана (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Абай көшесі, 115
52027’95,61”N 76095’59, 04”E
55
Көпес Суриковтың үй-жайы (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 166
52027’65,47”N 76093’89,79”E
56
Чередовтың үй-жайы (құрылған уақыты: ХХ ғасырдың басы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Академик Бектұров көшесі, 95, 97
52025’94,45”N
76095’06,39”E
57
Кешендегі флигель (құрылған уақыты: 1907 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Астана көшесі, 131
52028’14,73”N
76093’84,67”E
58
Кенжекөл қорғаны
археология
Кенжекөл ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 3 шақырымда, Павлодар қаласына қарай тас жол жанында
52028’53,21”N
76094’02,81”E
Екібастұз қаласы
59
1954 жылы алғашқы көмір эшелонын артқан экскаватор шөміші, (құрылған уақыты: 1972 жыл, авторы Қуат Бектеміров)
қала құрылысы және сәулет
Мәшһүр Жүсіп және Астана көшелерінің қиылысы
51072’96,92”N
75032’66,20”E
60
Мешіт (құрылған уақыты: 1998 жыл, авторы
Жеңіс Хайдаров)
қала құрылысы және сәулет
Естай Беркинбаев көшесі, 165/56
51070’95,27”N
75031’26,24”E
61
Екібастұз көмір кенінің комиссары
Степан Ионович Царевтің ескерткіші (құрылған уақыты: 1978 жыл, авторы
Сергей Пантелеев)
қала құрылысы және сәулет
Царев көшесі
51073’77,41”N
75032’57,49”E
62
Православ шіркеуі (құрылған уақыты: 1998 жыл, авторы Жеңіс Хайдаров)
қала құрылысы және сәулет
Мұхтар Әуезов көшесі, 160
51072’38,56”N
75029’07,23”E
63
Ақжар 1 қорғаны
археология
Төртүй ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 11 шақырымда
51099’11,19”N
74091’39,07”E
64
Ақжар 2 қорғаны
археология
Төртүй ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 15 шақырымда
51071’82,19”N
74070’88,78”E
65
Ащыкөл қорғаны
археология

52027’68,00”N 76093’99,76”E
48
Русско-киргизское училище (время создания: 1916 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица 29 ноября, 2
52027’86,24”N 76093’49,10”E
49
Стела на месте гибели Семена Теплова (1880-1918 годы) руководителя павлодарских большевиков (время создания: 1969 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
пересечение улиц Астана и Ермұхан Бекмаханұлы
52028’26,74”N 76093’90,69”E
50
Танк Т-34 на постаменте (время установки: 1987 год, автор Канат Жылкибаев)
градостроительства и архитектуры
улица Мира, 40
52029’30,41”N 76093’62,88”E
51
Типография Яковлева (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Маргулана, 89
52028’37,81”N 76094’36,15”E
52
Торговые ряды (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 160
52027’78,25”N 76093’92,67”E
53
Торговые ряды (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 156
52027’85,42”N 76093’91,59”E
54
Уездная больница (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Абая, 115
52027’95,61”N 76095’59, 04”E
55
Усадьба купца Сурикова (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 166
52027’65,47”N 76093’89,79”E
56
Усадьба Чередова (время создания: начало ХХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Академика Бектурова, 95, 97
52025’94,45”N 76095’06,39”E
57
Флигель в комплексе (время создания: 1907 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
улица Астана, 131
52028’14,73”N 76093’84,67”E
58
Курган Кенжекөл
археологии
на 3 километре к юго-востоку от села Кенжеколь рядом с шоссе на город Павлодар
52028’53,21”N 76094’02,81”E
город Экибастуз
59
Ковш экскаватора, которым отгружен первый эшелон угля в 1954 году (время установки: 1972 год, автор Куат Бектемиров)
градостроительства и архитектуры
пересечение улиц Мәшһүр Жүсіп и Астана
51072’96,92”N 75032’66,20”E
60
Мечеть (время создания: 1998 год, автор Женис Хайдаров)
градостроительства и архитектуры
улица Естая Беркинбаева, 165/56
51070’95,27”N 75031’26,24”E
61
Памятник Степану Ионовичу Цареву, комиссару экибастузских угольных копей (время создания: 1978 год, автор Сергей Пантелеев)
градостроительства и архитектуры
улица Царева
51073’77,41”N 75032’57,49”E
62
Православная церковь (время создания: 1998 год, автор Женис Хайдаров)
градостроительства и архитектуры
улица Мухтара Ауезова, 160
51072’38,56”N 75029’07,23”E
63
Курган Ақжар 1
археологии
на 11 километре к юго-западу от села Тортуй
51099’11,19”N 74091’39,07”E
64
Курган Ақжар 2
археологии
на 15 километре к юго-западу от села Тортуй
51071’82,19”N 74070’88,78”E
65
Курган Ащыкөл
археологии

Екібастұз қаласынан солтүстікке қарай 2,5 шақырымда
51078’62,48”N
75028’21,72”E
66
Байет 1 қорғаны
археология
Байет ауылынан шығысқа қарай 1,5 шақырымда
51078’60,47”N
75006’57,22”E
67
Байет 2 қорғаны
археология
Байет ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 2 шақырымда
51078’27,82”N
75005’74,72”E
68
Бозшакөл 1 қорғаны
археология
Бозшакөл көлінен солтүстік-шығысқа қарай 1 шақырымда
51068’54,51”N
74029’01,29”E
69
Бозшакөл 2 қорғандар тобы
археология
Бозшакөл көлінен солтүстік-шығысқа қарай 1 шақырымда
51068’54,51”N
74029’01,30”E
70
Бозшакөл 3 қорғандар тобы
археология
Бозшакөл көлінен шығысқа қарай 800 метр
51068’54,51”N
74029’01,31”E
71
Бозшакөл 4 қорғандар тобы
археология
Бозшакөл көлінен оңтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51068’54,51”N
74029’01,32”E
72
Қарасор 1 қорған тобы
археология
Қарасор станциясынан солтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
51087’34,87”N
75084’73,06”E
73
Қарасор 2 қорғаны
археология
Қарасор бекетінен оңтүстік-батысқа қарай 2 шақырымда
51076’43,78”N
75025’70,26”E
74
Құтаяқсор қорғаны
археология
Шідерті кентінен оңтүстікке қарай 10 шақырымда
51073’06,13”N
74066’60,75”E
75
Қызыл Жар 1 қорғаны
археология
Тай ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 22 шақырымда
52012’84,05”N
74047’26,73”E
76
Нұрмамбет 2 қорған тобы
археология
Ақжар ауылының оңтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
51074’44,44”N 74067’32,40”E
77
Шідерті 2 қорған тобы
археология
Шідерті бекетінен оңтүстік-батысқа қарай 2 шақырымда
51070’54,07”N
74066’17,54”E
78
Шідерті 3 қорған тобы
археология
Шідерті бекетінен оңтүстік-шығысқа қарай 4 шақырымда
51070’83,23”N
74067’11,05”E
79
Шідерті 4 қорғаны
археология
Шідерті кентінен солтүстік - батысқа қарай 1,5 шақырымда
51070’55,10”N 74065’94,75”E
80
Шідерті 5 қорғаны
археология
Шідерті кентінен солтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
51070’40,65”N 74065’83,69”E
81
Шідерті 6 қорғаны
археология
Шідерті кентінен солтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51070’38,71”N 74065’75,26”E
82
Шідерті 7 қорған тобы
археология
Шідерті кентінен солтүстікке қарай 3 шақырымда
51070’02,39”N 74063’93,05”E
83
Шідерті 8 қорған тобы
археология
Шідерті кентінен оңтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51069’33,48”N 74062’21,92”E
84
Шідерты 9 қорған тобы
археология
Шідерті кентінен солтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51068’92,35”N
74064’13,56”E
85
Шідерті 10 қорғаны
археология
Шідерті кентінен оңтүстікке қарай 8 шақырымда
51070’52,17”N 74066’19,79”E
86
Тай 1 қорған тобы
археология
Тай ауылынан солтүстікке қарай 4 шақырымда
52012’27,34”N 74046’09,80”E
87
Тай 2 қорғаны
археология
Тай ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 4,5 шақырымда
52012’37,38”N 74045’37,27”E
88
Тай 3 қорғаны
археология
Тай ауылынан солтүстікке қарай 5 шақырымда

на 2,5 километре к северу от города Экибастуз
51078’62,48”N 75028’21,72”E
66
Курган Байет 1
археологии
на 1,5 километре к востоку от села Байет
51078’60,47”N 75006’57,22”E
67
Курган Байет 2
археологии
на 2 километре к юго-западу от села Байет
51078’27,82”N 75005’74,72”E
68
Курган Бозшакөл 1
археологии
на 1 километре к северо-востоку от озера Бозшакөл
51068’54,51”N 74029’01,29”E
69
Курганная группа Бозшакөл 2
археологии
на 1 километре к северо-востоку от озера Бозшакөл
51068’54,51”N 74029’01,30”E
70
Курганная группа Бозшакөл 3
археологии
800 метров к востоку от озера Бозшакөл
51068’54,51”N 74029’01,31”E
71
Курганная группа Бозшакөл 4
археологии
на 3 километре к юго-западу от озера Бозшакөл
51068’54,51”N 74029’01,32”E
72
Курганная группа Қарасор 1
археологии
на 1,5 километре к северо-западу от станции Қарасор
51087’34,87”N 75084’73,06”E
73
Курган Қарасор 2
археологии
на 2 километре к юго-западу от станции Қарасор
51076’43,78”N 75025’70,26”E
74
Курган Құтаяқсор
археологии
на 10 километре к югу от поселка Шидерты
51073’06,13”N 74066’60,75”E
75
Курган Қызыл Жар 1
археологии
на 22 километре к юго-западу от села Тай
52012’84,05”N 74047’26,73”E
76
Курганная группа Нұрмамбет 2
археологии
на 5 километре к юго-западу от села Акжар
51074’44,44”N 74067’32,40”E
77
Курганная группа Шідерті 2
археологии
на 2 километре к юго-западу от станции Шидерты
51070’54,07”N 74066’17,54”E
78
Курганная группа Шідерті 3
археологии
на 4 километре к юго-востоку от станции Шидерты
51070’83,23”N 74067’11,05”E
79
Курган Шідерті 4
археологии
на 1,5 километре к северо-западу от поселка Шидерты
51070’55,10”N 74065’94,75”E
80
Курган Шідерті 5
археологии
на 1,5 километре к северо-западу от поселка Шидерты
51070’40,65”N 74065’83,69”E
81
Курган Шідерті 6
археологии
на 3 километре к северо-западу от поселка Шидерты
51070’38,71”N 74065’75,26”E
82
Курганная группа Шідерті 7
археологии
на 3 километре к северу от поселка Шидерты
51070’02,39”N 74063’93,05”E
83
Курганная группа Шідерті 8
археологии
на 3 километре к юго-западу от поселка Шидерты
51069’33,48”N 74062’21,92”E
84
Курганная группа Шідерті 9
археологии
на 3 километре к северо-западу от поселка Шидерты
51068’92,35”N 74064’13,56”E
85
Курган Шідерті 10
археологии
на 8 километре к югу от поселка Шидерты
51070’52,17”N 74066’19,79”E
86
Курганная группа Тай 1
археологии
на 4 километре к северу от села Тай
52012’27,34”N 74046’09,80”E
87
Курган Тай 2
археологии
на 4,5 километре к северо-востоку от села Тай
52012’37,38”N 74045’37,27”E
88
Курган Тай 3
археологии
на 5 километре к северу от села Тай

52012’00,40”N 74044’90,92”E
89
Тай 5 қорғаны
археология
Тай ауылынан оңтүстік- батысқа қарай 6 шақырымда
52012’12,05”N 74044’18,22”E
90
Павлодар-Қарағанды тас жолының 211 шақырымындағы қорғандар тобы
археология
Павлодар-Қарағанды тас жолының 211 шақырымында
52028’55,77”N 76094’09,47”E
91
Екібастұз 17,18,19 ескерткіштер кешені
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырымда
51074’54,93”N
75037’89,50”E
92
Ақ-Маңдай зираты
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 1,7 шақырымда
51067’83,11”N 75025’70,70”E
93
Жекпес зираты
археология
Тай ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 30 шақырымда
52011’81,24”N
74047’16,90”E
94
Жанбас 1 орналасқан жері
археология
Бесқауға ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 13 шақырымда
51027’64,63”N 74097’28,69”E
95
Керегетас зираты
археология
Керегетас кенішінің оңтүстік-батысқа қарай 20 шақырымда
51013’60,86”N 74048’09,06”E
96
Керегетас 1 зираты
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 25 шақырымда
51000’65,95”N
74099’19,03”E
97
Керегетас 2 зираты
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,04”E
98
Керегетас 3 зираты
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 3 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,04”E
99
Қыркөл зираты
археология
Қыркөл көлінен солтүстікке қарай 1 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,05”E
100
Қыркөл 1 зираты
археология
Қыркөл көлінен солтүстікке қарай 2 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,06”E
101
Қыркөл 2 зираты
археология
Қыркөл көлінен оңтүстік-
батысқа қарай 2 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,07”E
102
Кіндікті зираты
археология
Шідерті кентінен шығысқа қарай 19 шақырымда
51000’65,95”N
74099’19,08”E
103
Майсор зираты
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 600 метр
51000’65,95”N 74099’19,11”E
104
Майсор 1 зираты
археология
Екібастұз қаласының солтүстік-батысқа қарай 7,5 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,10”E
105
Өлеңті жазулар ескерткіші
археология
Тай ауылынан шығысқа қарай 15 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,11”E
106
Ангренсор елді мекені
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 20 шақырымда
51088’09,17”N 75036’21,61”E
107
Атығай елді мекені
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік- шығысқа қарай 12 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,10”E
108
Керегетас елді мекені
археология
Керегетас бұлағынан оңтүстік-батысқа қарай 20 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,11”E
109
Қыркөл 1 елді мекені
археология
Қыркөл ауылынан шығысқа қарай 15 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,12”E
110
Кіндікті елді мекені
археология
Шідерті кентінен шығысқа қарай 19 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,13”E
111
Қыркөл елді мекені
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстікке қарай 26 шақырымда

52012’00,40”N 74044’90,92”E
89
Курган Тай 5
археологии
на 6 километре к юго-западу от села Тай
52012’12,05”N 74044’18,22”E
90
Курганная группа на 211 километре шоссе Павлодар-Караганда
археологии
на 211 километре шоссе Павлодар-Караганда
52028’55,77”N 76094’09,47”E
91
Комплекс памятников Экибастуз 17, 18, 19
археологии
на 5 километре к востоку от города Экибастуза
51074’54,93”N
75037’89,50”E
92
Могильник Ақ-Маңдай
археологии
на 1,7 километре к юго-западу от города Экибастуз
51067’83,11”N 75025’70,70”E
93
Могильник Жекпес
археологии
на 30 километре к юго-западу от села Тай
52011’81,24”N 74047’16,90”E
94
Местонахождение
Жанбас 1
археологии
на 13 километре к юго-западу от села Бескауга
51027’64,63”N 74097’28,69”E
95
Могильник Керегетас
археологии
на 20 километре к юго-западу от рудника Керегетас
51013’60,86”N 74048’09,06”E
96
Могильник Керегетас 1
археологии
на 25 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N
74099’19,03”E
97
Могильник Керегетас 2
археологии
на 3 километре к юго-западу от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’19,04”E
98
Могильник Керегетас 3
археологии
на 3 километре к юго-западу от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’19,04”E
99
Могильник Қыркөл
археологии
на 1 километре к северу от озера Қыркөл
51000’65,95”N 74099’19,05”E
100
Могильник Қыркөл 1
археологии
на 2 километре к северу от озера Қыркөл
51000’65,95”N 74099’19,06”E
101
Могильник Қыркөл 2
археологии
на 2 километре к юго-западу от озера Қыркөл
51000’65,95”N 74099’19,07”E
102
Могильник Кындыкты
археологии
на 19 километре к востоку от поселка Шидерты
51000’65,95”N 74099’19,08”E
103
Могильник Майсор
археологии
600 метров к северо-западу от озера Майсор
51000’65,95”N 74099’19,11”E
104
Могильник Майсор 1
археологии
на 7,5 километре к северо-западу от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’19,10”E
105
Памятник Олентинские писаницы
археологии
на 15 километре к востоку от села Тай
51000’65,95”N 74099’19,11”E
106
Поселение Ангренсор
археологии
на 20 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51088’09,17”N 75036’21,61”E
107
Поселение Атығай
археологии
на 12 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’19,10”E
108
Поселение Керегетас
археологии
на 20 километре к юго-западу от родника Керегетас
51000’65,95”N 74099’19,11”E
109
Поселение Қыркөл 1
археологии
на 15 километре к востоку от села Қыркөл
51000’65,95”N 74099’19,12”E
110
Поселение Кіндікті
археологии
на 19 километре к востоку от поселка Шидерты
51000’65,95”N 74099’19,13”E
111
Поселение Қыркөл
археологии
на 26 километре к югу от города Экибастуз

51000’65,95”N 74099’19,14”E
112
Ақбидайық 2 қоныс-шеберханасы
археология
Қарасор бекетінен оңтүстік-батысқа қарай 9 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,78”E
113
Ангренсор қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 27 шақырымда
51000’65,95”N 74099’19,79”E
114
Ангренсор 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік- шығысқа қарай 27 шақырымда
51000’65,95”N 74099’15,64”E
115
Атығай қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 12 шақырымда
51000’65,95”N 74099’17,45”E
116
Атығай 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 12 шақырымда
51000’65,95”N 74099’17,46”E
117
Ащыкөл қонысы
археология
Ащыкөл көлінен шығысқа қарай 5 шақырымда
51000’65,95”N 74099’14,53”E
118
Бозшакөл 1 қонысы
археология
Бозшакөл көлінен шығысқа қарай 200 метр
51068’52,26”N 74026’25,48”E
119
Бозшакөл 2 қоныс-шеберханасы
археология
Бозшакөл ауылынан шығысқа қарай 800 метр
51067’74,51”N 74029’49,31”E
120
Бозшакөл 3 қонысы
археология
Бозшакөл көлінен оңтүстік-шығысқа қарай 3,4 шақырымда
51067’74,51”N 74029’49,31”E
121
Бозшакөл 4 қонысы
археология
Бозшакөл көлінен оңтүстік-батысқа қарай 3,5 шақырымда
51068’32,51”N 74030’07,26”E
122
Мемлекеттік аудандық электростанция 1 қонысы
археология
мемлекеттік аудандық электростанциясы-1 оңтүстікке қарай 600 метр
51088’09,17”N 75036’21,61”E
123
Мемлекеттік аудандық электростанция - 1,1 қонысы
археология
мемлекеттік аудандық электростанциясы-1 оңтүстікке қарай 1 шақырымда
51088’09,17”N 75036’21,61”E
124
Мемлекеттік аудандық электростанция - 1, 2 қонысы
археология
мемлекеттік аудандық электростанциясы-1 оңтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
51088’43,49”N 75035’42,88”E
125
Мемлекеттік аудандық электростанция - 1, 3 қонысы
археология
мемлекеттік аудандық электростанциясы -1 оңтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
51088’43,49”N 75035’42,88”E
126
Мемлекеттік аудандық электростанция - 1, 4 қонысы
археология
мемлекеттік аудандық электростанциясы- 1 оңтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
51088’36,78”N 75035’46,74”E
127
Ескелді 2 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-батысқа қарай 23 шақырымда
51071’43,75”N 74088’75,90”E
128
Жаңажол қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 7 шақырымда
51070’87,06”N 74091’14,91”E
129
Жаңажол 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 28 шақырымда
51069’09,06”N 75035’69,29”E
130
Керегетас қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 25 шақырымда
51066’19,65”N
73083’24,47”E
131
Керегетас 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 26 шақырымда
51066’78,81”N 73083’19,94”E
132
Құдайкөл 1 қонысы
археология
Қалқаман кентінен оңтүстік- батысқа қарай 10 шақырымда

51000’65,95”N 74099’19,14”E
112
Стоянка–мастерская Ақбидайық 2
археологии
на 9 километре к юго-западу от станции Қарасор
51000’65,95”N 74099’19,78”E
113
Стоянка Ангренсор
археологии
на 27 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’19,79”E
114
Стоянка Ангренсор 1
археологии
на 27 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’15,64”E
115
Стоянка Атығай
археологии
на 12 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’17,45”E
116
Стоянка Атығай 1
археологии
на 12 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51000’65,95”N 74099’17,46”E
117
Стоянка Ащыкөл
археологии
На 5 километре к востоку от озера Ащыкөл
51000’65,95”N 74099’14,53”E
118
Стоянка Бозшакөл 1
археологии
200 метров к востоку от озера Бозшакөл
51068’52,26”N 74026’25,48”E
119
Стоянка–мастерская Бозшакөл 2
археологии
800 метров к востоку от села Бозшакөл
51067’74,51”N 74029’49,31”E
120
Стоянка Бозшакөл 3
археологии
на 3,4 километре к юго- востоку от озера Бозшакөл
51067’74,51”N 74029’49,31”E
121
Стоянка Бозшакөл 4
археологии
на 3,5 километре к юго- западу от озера Бозшакөл
51068’32,51”N 74030’07,26”E
122
Стоянка государственной районной электростанции - 1
археологии
600 метров к югу от государственной районной электростанции -1
51088’09,17”N 75036’21,61”E
123
Стоянка государственной районной электростанции - 1, 1
археологии
на 1 километре к югу от государственной районной электростанции -1
51088’09,17”N 75036’21,61”E
124
Стоянка государственной районной электростанции - 1, 2
археологии
на 1,5 километре к юго-западу от государственной районной электростанции -1
51088’43,49”N 75035’42,88”E
125
Стоянка государственной районной электростанции - 1, 3
археологии
на 1,5 километре к юго-западу от государственной районной электростанции -1
51088’43,49”N 75035’42,88”E
126
Стоянка государственной районной электростанции - 1, 4
археологии
на 5 километре к юго-западу от государственной районной электростанции -1
51088’36,78”N 75035’46,74”E
127
Стоянка Ескелді 2
археологии
на 23 километре к северо-западу от города Экибастуз
51071’43,75”N 74088’75,90”E
128
Стоянка Жаңажол
археологии
на 7 километре к юго-западу от города Экибастуз
51070’87,06”N 74091’14,91”E
129
Стоянка Жаңажол 1
археологии
на 28 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51069’09,06”N 75035’69,29”E
130
Стоянка Керегетас
археологии
на 25 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51066’19,65”N 73083’24,47”E
131
Стоянка Керегетас 1
археологии
на 26 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51066’78,81”N 73083’19,94”E
132
Стоянка Құдайкөл 1
археологии
на 10 километре к юго-западу от поселка Калкаман

51094’77,41”N 76002’46,92”E
133
Кіндікті қонысы
археология
Шідерті кентінен шығысқа қарай 19 шақырымда
51072’20,50”N 74070’40,31”E
134
Кіндікті 1 қонысы
археология
116 айырықтан батысқа қарай 12,5 шақырымда
51072’13,38”N 74064’73,64”E
135
Кіндікті 2 қоныс
археология
Шідерті кентінен шығысқа қарай 19 шақырымда
51070’55,56”N
74063’60,34”E
136
Қыркөл қонысы
археология
Қыркөл көлінен батысқа қарай 7,5 шақырымда
51077’83,53”N 74059’72,37”E
137
Қыркөл 1 қонысы
археология
Қыркөл көлінен солтүстік-батысқа қарай 300 метр
51081’92,35”N 74061’54,13”E
138
Қыркөл 2 қонысы
археология
Қыркөл көлінен солтүстікке қарай 500 метр
51082’65,69”N 74063’52,78”E
139
Қыркөл 3 қонысы
археология
Қыркөл көлінен оңтүстік-шығысқа қарай 500 метр
51080’95,42”N 74066’27,53”E
140
Қыркөл 4 қонысы
археология
Қыркөл көлінен шығысқа қарай 500 метр
51079’27,71”N 74058’54,02”E
141
Қыркөл 5 қонысы
археология
Қыркөл көлінен солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырымда
51075’77,87”N 74061’13,15”E
142
Қыркөл 6 қонысы
археология
Қыркөл көлінен оңтүстік-шығысқа қарай 1 шақырымда
51075’83,19”N 74062’02,42”E
143
Қыркөл 7 қонысы
археология
Қыркөл көлінен оңтүстік-шығысқа қарай 600 метр
51075’73,60”N 74060’99,42”E
144
Қыркөл 8 қонысы
археология
Қыркөл көлінен оңтүстікке қарай 12 шақырымда
51075’70,41”N 74062’11,00”E
145
Қыркөл 9 қонысы
археология
Қыркөл көлінен оңтүстік-батысқа қарай 1 шақырымда
51074’86,24”N 74063’53,48”E
146
Майқайың қонысы
археология
Майқайың бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырымда
51080’56,04”N 75065’82,95”E
147
Майқайың 1 қонысы
археология
Майқайың бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырымда
51080’56,04”N 75065’82,95”E
148
Майқайың 2 қонысы
археология
Майқайың бекетінен солтүстікке қарай 4 шақырымда
51080’56,34”N 75065’98,18”E
149
Майқайың 3 қонысы
археология
Майқайың бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырымда
51080’63,65”N 75066’23,50”E
150
Майқайың 4 қонысы
археология
Майқайың бекетінен солтүстік-шығысқа қарай 4 шақырымда
51080’62,72”N 75065’99,04”E
151
Майсор қонысы
археология
Екібастұз қаласының батысқа қарай 3 шақырымда
51059’78,23”N 75022’31,29”E
152
Майсор 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан батысқа қарай 3 шақырымда
51059’73,31”N 75022’05,80”E
153
Майсор 2 қонысы
археология
Майсор көлінен оңтүстікке қарай 400 метр
51061’79,93”N
75019’37,29”E
154
Майсор 3 қонысы
археология
Екібастұз қаласының солтүстік-батысына қарай 7 шақырымда
51059’44,88”N
75021’87,95”E
155
Майсор 4 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 7 шақырымда
51061’56,82”N 75018’78,86”E
156
Майсор 5 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батыстқа қарай 500 метр
51061’49,38”N 75017’48,24”E
157
Майсор 6 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 750 метр

51094’77,41”N 76002’46,92”E
133
Стоянка Кіндікті
археологии
на 19 километре к востоку от поселка Шидерты
51072’20,50”N 74070’40,31”E
134
Стоянка Кіндікті 1
археологии
на 12,5 километре к западу от 116 разъезда
51072’13,38”N 74064’73,64’E
135
Стоянка Кіндікті 2
археологии
на 19 километре к востоку от поселка Шидерты
51070’55,56”N 74063’60,34”E
136
Стоянка Қыркөл
археологии
на 7,5 километре к западу от озера Қыркөл
51077’83,53”N 74059’72,37”E
137
Стоянка Қыркөл 1
археологии
300 метров к северо-западу от озера Қыркөл
51081’92,35”N 74061’54,13”E
138
Стоянка Қыркөл 2
археологии
500 метров к северу от озера Қыркөл
51082’65,69”N 74063’52,78”E
139
Стоянка Қыркөл 3
археологии
500 метров к юго-востоку от озера Қыркөл
51080’95,42”N 74066’27,53”E
140
Стоянка Қыркөл 4
археологии
500 метров к востоку от озера Қыркөл
51079’27,71”N 74058’54,02”E
141
Стоянка Қыркөл 5
археологии
на 2 километре к северо-востоку от озера Қыркөл
51075’77,87”N 74061’13,15”E
142
Стоянка Қыркөл 6
археологии
на 1 километре к юго-востоку от озера Қыркөл
51075’83,19”N 74062’02,42”E
143
Стоянка Қыркөл 7
археологии
600 метров к юго-востоку от озера Қыркөл
51075’73,60”N 74060’99,42”E
144
Стоянка Қыркөл 8
археологии
на 12 километре к югу от озера Қыркөл
51075’70,41”N 74062’11,00”E
145
Стоянка Қыркөл 9
археологии
на 1 километре к юго-западу от озера Қыркөл
51074’86,24”N 74063’53,48”E
146
Стоянка Майқайың
археологии
на 2 километре к северо-востоку от станции Майкаин
51080’56,04”N 75065’82,95”E
147
Стоянка Майқайың 1
археологии
на 2 километре к северо-востоку от станции Майкаин
51080’56,04”N 75065’82,95”E
148
Стоянка Майқайың 2
археологии
на 4 километре к северу от станции Майкаин
51080’56,34”N 75065’98,18”E
149
Стоянка Майқайың 3
археологии
на 2 километре северо-востоку от станции Майкаин
51080’63,65”N 75066’23,50”E
150
Стоянка Майқайың 4
археологии
на 4 километре к северо-востоку от станции Майкаин
51080’62,72”N 75065’99,04”E
151
Стоянка Майсор
археологии
на 3 километре к западу от города Экибастуз
51059’78,23”N 75022’31,29”E
152
Стоянка Майсор 1
археологии
на 3 километре к западу от города Экибастуз
51059’73,31”N 75022’05,80”E
153
Стоянка Майсор 2
археологии
400 метров к югу от озера Майсор
51 061’79,93”N 75019’37,29”E
154
Стоянка Майсор 3
археологии
на 7 километре к северо-западу от города Экибастуз
51059’44,88”N 75021’87,95”E
155
Стоянка Майсор 4
археологии
на 7 километре к северо-западу от озера Майсор
51061’56,82”N 75018’78,86”E
156
Стоянка Майсор 5
археологии
500 метров к северо-западу от озера Майсор
51061’49,38”N 75017’48,24”E
157
Стоянка Майсор 6
археологии
750 метров к северо- западу от озера Майсор

51061’59,11”N 75018’12,63”E
158
Майсор 7 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батыстқа қарай 300 метр
51061’75,72”N 75019’57,98”E
159
Майсор 8 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 1,1 шақырымда
51061’86,35”N 75020’00,34”E
160
Майсор 9 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 1,3 шақырымда
51062’21,87”N 75019’91,88”E
161
Майсор 10 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-батысқа қарай 19 шақырымда
51059’61,04”N 75022’10,65”E
162
Майсор 11 қонысы
археология
Майсор көлінен солтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
51062’20,06”N 75016’51,69”E
163
Майсор 12 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-батысқа қарай 21 шақырымда
51075’83,92”N 75025’98,70”E
164
Майсор 13 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 48 шақырымда
51070’13,25”N 75028’85,83”E
165
Разъезд 116 қонысы
археология
116 айырықтан оңтүстікке қарай 10 шақырымда
51071’49,08”N 75028’11,12”E
166
Сарыопан 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстікке қарай 11 шақырымда
51070’92,83”N 75027’47,42”E
167
Тұз қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-батысқа қарай 41 шақырымда
51069’84,55”N 75032’93,99”E
168
Шідерті 3 қонысы
археология
Шідерті бекетінен оңтүстікке қарай 6 шақырымда
51071’1926”N 74065’56,54”E
169
Екібастұз қонысы
археология
Екібастұз қаласының солтүстік-шығысқа қарай 1,5 шақырымда
51074’88,36”N 75036’47,81”E
170
Екібастұз 1 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырымда
51073’80,17”N 75041’49,09”E
171
Екібастұз 2 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 7 шақырымда
51074’08,24”N 75040’87,82”E
172
Екібастұз 3 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-шығысқа қарай 2 шақырымда
51073’67,42”N 75035’91,68”E
173
Екібастұз 4 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 8 шақырымда
51071’70,67”N 75038’03,88”E
174
Екібастұз 5 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 шақырымда
51068’31,76”N 75033’84,38”E
175
Екібастұз 6 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 5 шақырымда
51068’31,76”N 75033’84,38”E
176
Екібастұз 7 қонысы
археология
Екібастұз көлінен оңтүстік-батысына қарай 600 метр
51071’58,29”N 75043’16,11”E
177
Екібастұз 8 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысына қарай 6 шақырымда
51072’17,70”N 75037’03,41”E
178
Екібастұз 9 қонысы
археология
Екібастұз көлінен шығысқа қарай 400 метр
51072’26,98”N 75040’41,14”E
179
Екібастұз 10 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырымда
51073’69,89”N
75041’27,82”E
180
Екібастұз 11 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 6 шақырымда
51073’86,22”N 75036’46,58”E
181
Екібастұз 12 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 6 шақырымда

51061’59,11”N 75018’12,63”E
158
Стоянка Майсор 7
археологии
300 метров к северо-западу от озера Майсор
51061’75,72”N 75019’57,98”E
159
Стоянка Майсор 8
археологии
на 1,1 километре к северо-западу от озера Майсор
51061’86,35”N 75020’00,34”E
160
Стоянка Майсор 9
археологии
на 1,3 километре к северо-западу от озера Майсор
51062’21,87”N 75019’91,88”E
161
Стоянка Майсор 10
археологии
на 19 километре к северо-западу от города Экибастуз
51059’61,04”N 75022’10,65”E
162
Стоянка Майсор 11
археологии
на 1,5 километре к северо-западу от озера Майсор
51062’20,06”N 75016’51,69”E
163
Стоянка Майсор 12
археологии
на 21 километре к северо-западу от города Экибастуз
51075’83,92”N 75025’98,70”E
164
Стоянка Майсор 13
археологии
на 48 километре к юго-западу от города Экибастуз
51070’13,25”N 75028’85,83”E
165
Стоянка Разъезд 116
археологии
на 10 километре к югу от 116 разъезда
51071’49,08”N 75028’11,12”E
166
Стоянка Сарыопан 1
археологии
на 11 километре к югу от города Экибастуз
51070’92,83”N 75027’47,42”E
167
Стоянка Тұз
археологии
на 41 километре к юго-западу от города Экибастуз
51069’84,55”N 75032’93,99”E
168
Стоянка Шідерті 3
археологии
на 6 километре к югу от станции Шидерты
51071’1926”N 74065’56,54”E
169
Стоянка Екібастұз
археологии
на 1,5 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51074’88,36”N 75036’47,81”E
170
Стоянка Екібастұз 1
археологии
на 6 километре к востоку от города Экибастуз
51073’80,17”N 75041’49,09”E
171
Стоянка Екібастұз 2
археологии
на 7 километре к востоку от города Экибастуз
51074’08,24”N 75040’87,82”E
172
Стоянка Екібастұз 3
археологии
на 2 километре к северо-востоку от города Экибастуз
51073’67,42”N 75035’91,68”E
173
Стоянка Екібастұз 4
археологии
на 8 километре к востоку от города Экибастуз
51071’70,67”N 75038’03,88”E
174
Стоянка Екібастұз 5
археологии
на 5 километре к юго- востоку от города Экибастуз
51068’31,76”N 75033’84,38”E
175
Стоянка Екібастұз 6
археологии
на 5 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51068’31,76”N 75033’84,38”E
176
Стоянка Екібастұз 7
археологии
600 метров к юго-западу от озера Экибастуз
51071’58,29”N 75043’16,11”E
177
Стоянка Екібастұз 8
археологии
на 6 километре к востоку от города Экибастуз
51072’17,70”N 75037’03,41”E
178
Стоянка Екібастұз 9
археологии
400 метров к востоку от озера Экибастуз
51072’26,98”N 75040’41,14”E
179
Стоянка Екібастұз 10
археологии
на 6 километре к востоку от города Экибастуз
51073’69,89”N 75041’27,82”E
180
Стоянка Екібастұз 11
археологии
на 6 километре к востоку от города Экибастуз
51073’86,22”N 75036’46,58”E
181
Стоянка Екібастұз 12
археологии
на 6 километре к юго-востоку от города Экибастуз

51069’45,01”N 75035’86,74”E
182
Екібастұз 13 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 7 шақырымда
51069’28,84”N 75032’84,92”E
183
Екібастұз 14 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырымда
51074’81,52”N 75032’25,08”E
184
Екібастұз 15 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан солтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
51074’81,52”N 75032’25,08”E
185
Екібастұз 16 қонысы
археология
Екібастұз қаласынан шығысқа қарай 5 шақырымда
51079’02,85”N 75032’64,11”E
186
Екібастұз 20 шеберхана - қонысы
археология
Екібастұз қаласынан оңтүстік-шығысқа қарай 7 шақырымда
51077’91,10”N 75032’91,68”E
187
Якшибай қонысы
археология
Тай ауылынан шығысқа қарай 15 шақырымда
52012’84,05”N 74047’26,73”E
188
21 шақырым қонысы
археология
Екібастұз-Павлодар автожолының 21 шақырымда
51078’59,24”N 75025’12,34”E
189
21 шақырым 1 қонысы
археология
Екібастұз-Павлодар автожолының 21 шақырымда
51078’59,24”N 75025’12,34”E
190
21 шақырым 2 қонысы
археология
Екібастұз-Павлодар автожолының 21 шақырымда
51077’03,78”N 75024’84,87”E
191
21 шақырым 3 қонысы
археология
Екібастұз-Павлодар автожолының 21 шақырымда
51076’42,01”N 75025’91,30”E
Ақтоғай ауданы
192
Қеңес Одағының Батыры Серікбай Мүткеновтің кеуіті (1913-1944 жылдар, құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы И. Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Мүткенов ауылы, Мүткенов көшесі
52090’14,36”N
76023’61,55”E
193
Жармұхамбет Тіленшиннің кеуіті, халықтық ағартушы (құрылған уақыты: 1967 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Қожамжар ауылы, Тіленшин көшесі
53003’20,36”N
75086’47,92”E
194
Арктиканы зерттеуші Евгений Сергеевич Гернеттің зираты (1943 жыл, авторы Леонид Сафонов)
қала құрылысы және сәулет
Қараоба ауылы
52068’55,16”N
76049’08,73”E
Баянауыл ауданы
195
Сұлтанмахмұт Торайғыровтың кеуіті (құрылған уақыты: 1970 жыл, авторы Мұрат Еңсібаев)
қала құрылысы және сәулет
Торайғыр ауылы, Торайғыров көшесі
50086’34,20”N 75063’15,17”E
196
Мәшһүр Жүсіп Көпеевтың кесенесі (құрылған уақыты: 2006 жыл, авторы
Бота Ибрагимов)
қала құрылысы және сәулет
Мәшһүр Жүсіп ауылы
51000’52,34”N 74098’89,49”E
197
Сұлтанмахмұт Торайғыровтың кесенесі (құрылған уақыты: 1993 жыл, авторы Мұрат Еңсібаев)
қала құрылысы және сәулет
Торайғыр ауылы
51045’87,11”N 75079’63,13”E
198
"Майқайыңалтын" кен басқармасының 50- жылдығына арналған ескерткіш (құрылған уақыты: 1982 жыл, авторы
Марат Мұхамединов)
қала құрылысы және сәулет
Майқайың кенті, Әбдіқалықов көшесі, 13
51045’87,11”N 75079’63,13”E
199
Драверт үңгірі (тастағы суреттер)
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
50078’61,48”N
75070’52,40”E

51069’45,01”N 75035’86,74”E
182
Стоянка Екібастұз 13
археологии
на 7 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51069’28,84”N 75032’84,92”E
183
Стоянка Екібастұз 14
археологии
на 5 километре к востоку от города Экибастуз
51074’81,52”N 75032’25,08”E
184
Стоянка Екібастұз 15
археологии
на 5 километре к северо-западу от города Экибастуз
51074’81,52”N 75032’25,08”E
185
Стоянка Екібастұз 16
археологии
на 5 километре к востоку от города Экибастуз
51079’02,85”N 75032’64,11”E
186
Стоянка- мастерская Екібастұз 20
археологии
на 7 километре к юго-востоку от города Экибастуз
51077’91,10”N 75032’91,68”E
187
Стоянка Якшибай
археологии
на 15 километре к востоку от села Тай
52012’84,05”N 74047’26,73”E
188
Стоянка 21 километр
археологии
на 21 километре автодороги Экибастуз – Павлодар
51078’59,24”N 75025’12,34”E
189
Стоянка 21 километр 1
археологии
на 21 километре автодороги Экибастуз – Павлодар
51078’59,24”N 75025’12,34”E
190
Стоянка 21 километр 2
археологии
на 21 километре автодороги Экибастуз – Павлодар
51077’03,78”N 75024’84,87”E
191
Стоянка 21 километр 3
археологии
на 21 километре автодороги Экибастуз – Павлодар
51076’42,01”N 75025’91,30”E
Актогайский район
192
Бюст Серикбая Муткенова, Героя Советского Союза (1913-1944 годы, время создания: 1965 год, автор И. Лопатин)
градостроительства и архитектуры
село Муткенова, улица Муткенова
52090’14,36”N 76023’61,55”E
193
Бюст Жармухамбету Тленшину, народному просветителю (время создания: 1967 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
село Кожамжар, улица Тленшина
53003’20,36”N
75086’47,92”E
194
Могила Евгения Сергеевича Гернета, исследователя Арктики (1943 год, автор
Леонид Сафонов)
градостроительства и архитектуры
село Караоба
52068’55,16”N 76049’08,73”E
Баянаульский район
195
Бюст Султанмахмута Торайгырова (время создания: 1970 год, автор Мурат Енсибаев)
градостроительства и архитектуры
село Торайгыр, улица Торайгырова
50086’34,20”N 75063’15,17”E
196
Мавзолей Машхур Жусупа Копеева (время создания: 2006 год, автор Бота Ибрагимов)
градостроительства и архитектуры
село Мәшһүр Жүсіп
51000’52,34”N 74098’89,49”E
197
Мавзолей Султанмахмута Торайгырова (время создания: 1993 год) автор Мурат Енсибаев)
градостроительства и архитектуры
село Торайгыр
51045’87,11”N 75079’63,13”E
198
Памятник в честь 50-летия рудного управления "Майкаинзолото" (время создания: 1982 год, автор
Марат Мухамединов)
градостроительства и архитектуры
поселок Майкаин, улица Абдыкалыкова, 13
51045’87,11”N 75079’63,13”E
199
Грот Драверта (наскальные рисунки)
археологии
на 5 километре к северо-западу от села Баянаул
50078’61,48”N 75070’52,40”E

200
Кафарка құрбан шалынатын жері
археология
Баянауыл ауылынан 4 шақырымда
50078’98,44”N 75067’14,88”E
201
Кафарка 2 құрбан шалынатын жер
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 10 шақырымда
50078’19,28”N 75066’43,64”E
202
Жасыбай 11 қорғаны
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6,5 шақырымда
51001’17,32”N 74099’47,00”E
203
Жыланды 1 қорғандар тобы
археология
Мәшһүр Жүсіп ауылынан 4,5 шақырымда
51000’60,56”N
75000’48,71”E
204
Кафарка қорғаны
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 8 шақырымда
50080'86,38”N 75070’90,81”E
205
Кафарка 1 қорғаны
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 13,8 шақырымда
50077’81,73”N 75066’31,62”E
206
Кафарка 2 қорғаны
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 13,8 шақырымда
50078’22,54”N 75066’89,99”E
207
Торайғыр 3 қорғаны
археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 1 шақырымда
50086’33,01”N 75064’46,33”E
208
Торайғыр 4 қорғаны
археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 2,5 шақырымда
50086’37,89”N 75063’90,54”E
209
Торайғыр 5 қорғаны
археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 2 шақырымда
50085’65,10”N 75064’53,20”E
210
Торайғыр 7 қорғаны
археология
Торайғыр ауылынан шығысқа қарай 10 шақырымда
50086’34,20”N 75063’15,17”E
211
Булка зираты
археология
Булка тауынан солтүстік- батысқа қарай 10 шақырымда
50083’03,80”N 75055’13,12”E
212
Булка 1 зираты
археология
Булка тауынан солтүстік- батысқа қарай 10 шақырымда
50083’03,80”N 75055’13,12”E
213
Булка 2 зираты
археология
Булка тауынан солтүстік- батысқа қарай 10 шақырымда
50083’03,80”N 75055’13,12”E
214
Булка 3 зираты
археология
Булка тауынан солтүстік-батысқа қарай 10 шақырымда
50083’03,80”N 75055’13,12”E
215
Жасыбай 2 орналасқан жері
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа 6,5 шақырымда
50079’41,65”N 75065’69,14”E
216
Жасыбай зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстікке қарай 6,5 шақырымда
50082’11,38”N
75056’41,29”E
217
Жасыбай 3 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6 шақырымда
50074’84,00”N 75044’52,47”E
218
Жасыбай 6 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6 шақырымда
50079’41,65”N 75065’69,14”E
219
Жасыбай 7 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
50079’15,40”N
75067’04,21”E
220
Жасыбай 8 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6 шақырымда
50079’09,78”N 75066’14,49”E
221
Жасыбай 9 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6,5 шақырымда
50079’33,52”N 75066’48,01”E
222
Жасыбай 10 зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6,5 шақырымда
50079’12,47”N 75066’77,70”E
223
Кафарка зираты
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 19 шақырымда
50077’93,71”N 75066’20,46”E

200
Жертвенный комплекс Кафарка
археологии
на 4 километре от села Баянаул
50078’98,44”N 75067’14,88”E
201
Жертвенник Кафарка 2
археологии
на 10 километре западнее села Баянаул
50078’19,28”N 75066’43,64”E
202
Курган Жасыбай 11
археологии
на 6,5 километре к северо – западу от села Баянаул
51001’17,32”N 74099’47,00”E
203
Курганная группа Жыланды 1
археологии
на 4, 5 километре от села Мәшһүр Жүсіп
51000’60,56”N 75000’48,71”E
204
Курган Кафарка
археологии
на 8 километре к западу от села Баянаул
50080'86,38”N 75070’90,81”E
205
Курган Кафарка 1
археологии
на 13,8 километре к западу от села Баянаул
50077’81,73”N 75066’31,62”E
206
Курган Кафарка 2
археологии
на 13,8 километре к западу от села Баянаул
50078’22,54”N 75066’89,99”E
207
Курган Торайғыр 3
археологии
на 1 километре к востоку от села Торайгыр
50086’33,01”N 75064’46,33”E
208
Курган Торайғыр 4
археологии
на 2,5 километре к востоку от села Торайгыр
50086’37,89”N 75063’90,54”E
209
Курган Торайғыр 5
археологии
на 2 километре к востоку от села Торайгыр
50085’65,10”N 75064’53,20”E
210
Курган Торайғыр 7
археологии
на 10 километре к востоку от села Торайгыр
50086’34,20”N 75063’15,17”E
211
Могильник Булка
археологии
на 10 километре к северо-западу от горы Булка
50083’03,80”N 75055’13,12”E
212
Могильник Булка 1
археологии
на 10 километре к северо-западу от горы Булка
50083’03,80”N 75055’13,12”E
213
Могильник Булка 2
археологии
на 10 километре к северо-западу от горы Булка
50083’03,80”N 75055’13,12”E
214
Могильник Булка 3
археологии
на 10 километре к северо-западу от горы Булка
50083’03,80”N 75055’13,12”E
215
Местонахождение Жасыбай 2
археологии
на 6,5 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’41,65”N
75065’69,14”E
216
Могильник Жасыбай
археологии
на 6,5 километре к северу от села Баянаул
50082’11,38”N 75056’41,29”E
217
Могильник Жасыбай 3
археологии
на 6 километре к северо-западу от села Баянаул
50074’84,00”N 75044’52,47”E
218
Могильник Жасыбай 6
археологии
на 6 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’41,65”N 75065’69,14”E
219
Могильник Жасыбай 7
археологии
на 5 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’15,40”N 75067’04,21”E
220
Могильник Жасыбай 8
археологии
на 6 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’09,78”N 75066’14,49”E
221
Могильник Жасыбай 9
археологии
на 6,5 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’33,52”N 75066’48,01”E
222
Могильник Жасыбай 10
археологии
на 6,5 километре к северо- западу от села Баянаул
50079’12,47”N 75066’77,70”E
223
Могильник Кафарка
археологии
на 19 километре западнее села Баянаул
50077’93,71”N 75066’20,46”E

224
Кафарка 1 зираты
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 14 шақырымда
50077’88,76”N 75067’16,73”E
225
Кафарка 2 зираты
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 14 шақырымда
50076’12,21”N 75069’35,29”E
226
Рыбный Ключ зираты
археология
Баянауыл ауылынан оңтүстікке 5 шақырымда
50076’10,56”N 75071’95,48”E
227
Шойындыкөл зираты
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа 6 шақырымда
50076’53,47”N 75067’71,37”E
228
Тастағы суреттер
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 7 шақырымда
50077’27,72”N 75068’72,84”E
229
Кафарка дуалы
археология
Баянауыл ауылынан батысқа қарай 19 шақырымда
50077’16,17”N 75065’55,41”E
230
Әулиетас үңгірі
археология
Жасыбай көлінен оңтүстік-батысқа қарай 5 шақырымда
50082’10,33”N 75055’82,85”E
231
Әулиетас елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстікке қарай 1 шақырымда
50079’77,05”N 75067’21,74”E
232
Баянауыл елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстікке қарай 1 шақырымда
50079’31,33”N 75070’08,31”E
233
Булка елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 10 шақырымда
50079’23,96”N 75072’39,23”E
234
Жасыбай 1 елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6,5 шақырымда
50080’64,78”N 75077’23,15”E
235
Жасыбай 4 елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай 6 шақырымда
50078’85,66”N 75071’03,69”E
236
Кафарка елді мекені
археология
Баянауыл ауылынан солтүстік-батысқа қарай
50079’31,33”N 75070’08,31”E
237
Ескелді 1 қонысы
археология
Мәшһүр Жүсіп ауылынан солтүстік-батысқа қарай 18 шақырымда
51000’60,56”N 75000’48,71”E
Железин ауданы
238
Совет Одағының батыры Иван Васильевич Бабинның кеуіті (құрылған уақыты: 1965 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Железинка ауылы, Бабин көшесі
53053’84,62”N 75032’11,05”E
239
Иван Дмитриевич Путинцевтің бастамасы бойынша негізі салынған Владимир Ильич Ленин саябағы (салынған уақыты: 1920 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Үрлітүб ауылы, Путинцев көшесі
53073’32,34”N 75002’62,33”E
Ертіс ауданы
240
Көпес Сорокиннің үйі (Карел полка 19 штабы, құрылған уақыты: ХIХ ғасырдын соңы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауылы, Карел-Полка көшесі, 122
53033’03,70”N 75046’54,64”E
241
Иса Байзақовтың ескерткіші (құрылған уақыты: 1979 жыл, авторы
Ғабит Әлмүсренов)
қала құрылысы және сәулет
Ертіс ауылы, Иса Байзақов көшесі, 13
53034’71,56”N 75044’69,14”E
242
Заречное ауылы жанындағы қорған
археология
Қызылжар ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 2,5 шақырымда
53038’88,37”N
75043’32,03”E
243
Куконкөл 1 қорғаны
археология
Куконкөл көлінен солтүстік-шығысқа қарай 3 шақырымда
53049’26,58”N 75021’97,54”E

224
Могильник Кафарка 1
археологии
на 14 километре западнее села Баянаул
50077’88,76”N 75067’16,73”E
225
Могильник Кафарка 2
археологии
на 14 километре западнее села Баянаул
50076’12,21”N 75069’35,29”E
226
Могильник Рыбный Ключ
археологии
на 5 километре к югу от села Баянаул
50076’10,56”N 75071’95,48”E
227
Могильник Шойындыкөл
археологии
на 6 километре к северо-западу от села Баянаул
50076’53,47”N 75067’71,37”E
228
Наскальные рисунки
археологии
на 7 километре к северо-западу села Баянаул
50077’27,72”N 75068’72,84”E
229
Ограда Кафарка
археологии
на 19 километре к западу от села Баянаул
50077’16,17”N 75065’55,41”E
230
Пещера Әулиетас
археологии
на 5 километре к юго-западу от озера Жасыбай
50082’10,33”N 75055’82,85”E
231
Поселение Әулиетас
археологии
на 1 километре к северу от села Баянаул
50079’77,05”N 75067’21,74”E
232
Поселение Баянаул
археологии
на 1 километре к северу от села Баянаул
50079’31,33”N 75070’08,31”E
233
Поселение Булка
археологии
на 10 километре к северо-западу от села Баянаул
50079’23,96”N 75072’39,23”E
234
Поселение Жасыбай 1
археологии
на 6,5 километре к северо-западу от села Баянаул
50080’64,78”N 75077’23,15”E
235
Поселение Жасыбай 4
археологии
на 6 километре к северо-западу от села Баянаул
50078’85,66”N 75071’03,69”E
236
Поселение Кафарка
археологии
на северо-западе от села Баянаул
50079’31,33”N 75070’08,31”E
237
Стоянка Ескелді 1
археологии
на 18 километре к северо-западу от села Мәшһүр Жүсіп
51000’60,56”N 75000’48,71”E
Железинский район
238
Бюст Героя Советского Союза Ивана Васильевича Бабина (время создания: 1965 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
село Железинка, улица Бабина
53053’84,62”N 75032’11,05”E
239
Парк заложенный по инициативе Ивана Дмитриевича Путинцева к Владимиру Ильичу Ленину (время закладки: 1920 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
село Урлютюб, улица Путинцева
53073’32,34”N 75002’62,33”E
Иртышский район
240
Дом купца Сорокина (штаб 19 Карел полка, время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
село Иртышск, улица Карел – Полка, 122
53033’03,70”N 75046’54,64”E
241
Памятник Исе Байзакову (время создания: 1979 год, автор Габит Алмусренов)
градостроительства и архитектуры
село Иртышск, улица Исы Байзакова, 13
53034’71,56”N 75044’69,14”E
242
Курган у села Заречное
археологии
на 2,5 километре к юго-востоку от села Кызылжар
53038’88,37”N
75043’32,03”E
243
Курган Куконкөл 1
археологии
на 3 километре к северо-востоку от озера Куконколь
53049’26,58”N 75021’97,54”E

244
Куконкөл 2 қорғаны
археология
Куконкөл көлінен солтүстікке қарай 2,5 шақырымда
53049’10,95”N 75022’12,85”E
245
Луговое 1 қорғаны
археология
Луговой ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1,8 шақырымда
53047’12,75”N 75029’35,13”E
246
Луговое 2 қорғаны
археология
Луговой ауылынан батысқа қарай 2,5 шақырымда
53047’42,09”N 75030’24,73”E
247
Новороссийка қорғаны
археология
Ұзынсу ауылынан батысқа қарай 2 шақырымда
53030’60,88”N 74068’91,58”E
248
Беловодское 1 зираты
археология
Иса Байзақов ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 0,2 шақырымда
53054’46,74”N 75014’98,41”E
249
Заречное зираты
археология
Қызылжар ауылынан оңтүстікке қарай 2,5 шақырымда
53039’05,81”N 75044’20,43”E
250
Корниловка 1 зираты
археология
Қызылжар ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 0,3 шақырымда
53038’51,17”N 75042’02,61”E
251
Никаноровка 1 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 1,5 шақырымда
53037’58,19”N 74056’12,43”E
252
Никаноровка 2 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 0,6 шақырымда
53037’18,09”N 74055’95,67”E
253
Никаноровка 3 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстік-батысқа қарай 500 метр
53037’10,43”N 74055’61,16”E
254
Никаноровка 4 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 3,5 шақырымда
53038’33,08”N 74055’83,12”E
255
Никаноровка 5 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 2,5 шақырымда
53037’95,11”N 74055’91,71”E
256
Никаноровка 6 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 2 шақырымда
53038’04,34”N 74055’91,28”E
257
Никаноровка 7 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 2,5 шақырымда
53038’10,25”N 74055’89,13”E
258
Никаноровка 8 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 3,5 шақырымда
53038’19,23”N 74055’61,24”E
259
Никаноровка 9 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 3,5 шақырымда
53038’19,23”N 74055’61,24”E
260
Никаноровка 10 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 3,2 шақырымда
53038’27,31”N
74 055’59,95”E
261
Никаноровка 11 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 2,8 шақырымда
53037’85,74”N 74055’64,24”E
262
Никаноровка 12 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 5 шақырымда
53037’35,95”N 74055’51,37”E
263
Никаноровка 13 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 4,5 шақырымда
53037’47,34”N 74056’03,21”E
264
Новороссийка 1 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан батысқа қарай 3,5 шақырымда
53030’35,43”N 74067’82,34”E
265
Новороссийка 3 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан батысқа қарай 2 шақырымда
53030’24,76”N 74068’34,69”E
266
Новороссийка 4 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан шығысқа қарай 3 шақырымда
53030’09,85”N 74067’63,02”E
267
Новороссийка 5 зираты
археология
Ұзынсу ауылынан солтүстікке қарай 2 шақырымда

244
Курган Куконкөл 2
археологии
на 2,5 километре к северу от озера Куконколь
53049’10,95”N
75022’12,85”E
245
Курган Луговое 1
археологии
на 1,8 километре к юго-западу от села Луговое
53047’12,75”N 75029’35,13”E
246
Курган Луговое 2
археологии
на 2,5 километре к западу от села Луговое
53047’42,09”N 75030’24,73”E
247
Курган Новороссийка
археологии
на 2 километре к западу от села Узынсу
53030’60,88”N 74068’91,58”E
248
Могильник Беловодское 1
археологии
на 0,2 километре к юго-западу от села Исы Байзакова
53054’46,74”N 75014’98,41”E
249
Могильник Заречное
археологии
на 2,5 километре к югу от села Кызылжар
53039’05,81”N 75044’20,43”E
250
Могильник
Корниловка 1
археологии
на 0,3 километре к северо-востоку от села Кызылжар
53038’51,17”N 75042’02,61”E
251
Могильник Никаноровка 1
археологии
на 1,5 километре на юго-востоке от села Узынсу
53037’58,19”N 74056’12,43”E
252
Могильник Никаноровка 2
археологии
на 0,6 километре на северо-востоке от села Узынсу
53037’18,09”N 74055’95,67”E
253
Могильник Никаноровка 3
археологии
500 метров к северо-западу от села Узынсу
53037’10,43”N 74055’61,16”E
254
Могильник Никаноровка 4
археологии
на 3,5 километре к северу от села Узынсу
53038’33,08”N 74055’83,12”E
255
Могильник Никаноровка 5
археологии
на 2,5 километре к северу от села Узынсу
53037’95,11”N 74055’91,71”E
256
Могильник Никаноровка 6
археологии
на 2 километре к северу от села Узынсу
53038’04,34”N 74055’91,28”E
257
Могильник Никаноровка 7
археологии
на 2,5 километре к востоку от села Узынсу
53038’10,25”N 74055’89,13”E
258
Могильник
Никаноровка 8
археологии
на 3,5 километре к востоку от села Узынсу
53038’19,23”N 74055’61,24”E
259
Могильник Никаноровка 9
археологии
на 3,5 километре к востоку от села Узынсу
53038’19,23”N 74055’61,24”E
260
Могильник Никаноровка 10
археологии
на 3,2 километре к востоку от села Узынсу
53038’27,31”N 74055’59,95”E
261
Могильник
Никаноровка 11
археологии
на 2,8 километре к востоку от села Узынсу
53037’85,74”N 74055’64,24”E
262
Могильник
Никаноровка 12
археологии
на 5 километре к северу от села Узынсу
53037’35,95”N 74.55’51,37”E
263
Могильник
Никаноровка 13
археологии
на 4,5 километре к северу от села Узынсу
53037’47,34”N 74056’03,21”E
264
Могильник
Новороссийка 1
археологии
на 3,5 километре к западу от села Узынсу
53030’35,43”N 74067’82,34”E
265
Могильник
Новороссийка 3
археологии
на 2 километре к западу от села Узынсу
53030’24,76”N 74068’34,69”E
266
Могильник
Новороссийка 4
археологии
на 3 километре к востоку от села Узынсу
53030’09,85”N 74067’63,02”E
267
Могильник
Новороссийка 5
археологии
на 2 километре к северу от села Узынсу

53030’04,97”N 74067’60,45”E
268
Тоқта зираты
археология
Тоқта ауылынан солтүстік-шығысқа қарай 0,3 шақырымда
53011’01,25”N 74044’66,57”E
269
Сілеті елді мекені
археология
Қызылағаш ауылынан оңтүстік-шығысқа қарай 0,8 шақырымда
52088’26,22”N 73064’51,44”E
270
Сілеті 1 қонысы
археология
Қызылағаш ауылынан батысқа қарай 1,5 шақырымда
52088’11,03”N 73063’70,76”E
271
Сілеті 2 қонысы
археология
Қызылағаш ауылынан оңтүстік-батысқа қарай 1,5 шақырымда
52088’16,76”N 73064’14,08”E
Тереңкөл ауданы
272
Кеңес Одағының батыры Андрей Николаевич Елгиннің кеуіті, (құрылған уақыты: 1964 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Тереңкөл ауылы, Тәулсіздік көшесі
53006’40,51”N
76010’83,25”E
273
Андрей Никалаевич Елгин тұрған үй (құрылған уақыты: ХIХ ғасырдың соңы, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Тереңкөл ауылы, Елгин көшесі, 125
53006’07,88”N 76010’62,86”E
Май ауданы
274
Ақтай Бекішевтің зираты (1942 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Май ауылы
51003’01,09”N 77049’85,94”E
Павлодар ауданы
275
Партия ұйымының I-хатшысы
Федор Александрович Павленконың зираты (1927 жыл, авторы белгісіз)
қала құрылысы және сәулет
Рождественка ауылы
52066’43,52”N 77051’64,70”E
276
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға орнатылған обелиск (құрылған уақыты: 1964 жыл, авторы Қанат Күлкенбаев)
қала құрылысы және сәулет
Шақат ауылы, Жеңіс көшесі
52032’97,88”N 77030’58,87”E
Успен ауданы
277
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан жауынгерлерге мемориал (құрылған уақыты: 1968 жыл, авторы Иван Лопатин)
қала құрылысы және сәулет
Успен ауылы, Семенченко көшесі
52090’71,29”N 77041’93,71”E
Шарбақты ауданы
278
Ұлы Отан соғысында қаза болғандарға қойылған мемориал (құрылған уақыты: 1980 жыл, авторы Николай Якубович)
қала құрылысы және сәулет
Шарбақты ауылы, Совет көшесі
52048’88,71”N 78015’87,93”E
279
Азамат соғысында қаза болған қатысушылардың зираты (1920 жыл, авторы Владимир Кутяков)
қала құрылысы және сәулет
Александровка ауылы
52033’63,42”N 78067’67,79”E
280
Азаматтық соғысында қазақ болған қатысушылар зираты (1923 жыл, авторы
Владимир Кутяков)
қала құрылысы және сәулет
Галкин ауылы
52023’76,77”N 78030’95,84”E

53030’04,97”N 74067’60,45”E
268
Могильник Тоқта
археологии
на 0,3 километре к северо-востоку от села Тохта
53011’01,25”N 74044’66,57”E
269
Поселение Селеты
археологии
на 0,8 километре к юго-востоку от села Кызылагаш
52088’26,22”N 73064’51,44”E
270
Стоянка Селеты 1
археологии
на 1,5 километре к западу от села Кызылагаш
52088’11,03”N 73063’70,76”E
271
Стоянка Селеты 2
археологии
на 1,5 километре к юго-западу от села Кызылагаш
52088’16,76”N 73064’14,08”E
Район Тереңкөл
272
Бюст Андрея Николаевича Елгина, Героя Советского Союза, (время создания: 1964 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и архитектуры
село Тереңкөл, улица Тәуелсіздік
53006’40,51”N 76010’83,25”E
273
Дом Андрея Николаевича Елгина (время создания: конец ХIХ века, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
село Тереңкөл, улица Елгина, 125
53006’07,88”N 76010’62,86”E
Майский район
274
Могила Актая Бекишева (1942 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
село Майск
51003’01,09”N 77049’85,94”E
Павлодарский район
275
Могила Федора Александровича Павленко, I-секретаря партийной ячейки (1927 год, автор неизвестен)
градостроительства и архитектуры
село Рождественка
52066’43,52”N 77051’64,70”E
276
Обелиск павшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1964 год, автор Канат Кулкенбаев)
градостроительства и архитектуры
село Шакат, улица Победы
52032’97,88”N 77030’58,87”E
Успенский район
277
Мемориал Славы погибшим воинам Великой Отечественной войны (время создания: 1968 год, автор Иван Лопатин)
градостроительства и
архитектуры
село Успенка, улица Семенченко
52090’71,29”N
77041’93,71”E
Щербактинский район
278
Мемориал, погибшим в Великой Отечественной войне (время создания: 1980 год, автор Николай Якубович)
градостроительства и архитектуры
село Шарбакты, улица Советов
52048’88,71”N 78015’87,93”E
279
Могила участников Гражданской войны (1920 год, автор Владимир Кутяков)
градостроительства и архитектуры
село Александровка
52033’63,42”N 78067’67,79”E
280
Могила участников Гражданской войны (1923 год, автор
Владимир Кутяков)
градостроительства и архитектуры
село Галкино
52023’76,77”N 78030’95,84”E