Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне өзгерістер енгізу турал
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2020 жылғы 13 қарашадағы № 474/61 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 17 қарашада № 7033 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы "2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 406/51 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6681 болып тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 448 231 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер– 20 279 840 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 62 925 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 238 786 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14 866 680 мың теңге;
2) шығындар – 42 268 376 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 198 851 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 346 247 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 147 396 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 450 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 56 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 075 446 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 075 446 мың теңге.";
2) көрсетілген шешімнің 2-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға арналған облыстық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:
1)корпоративтік табыс салығы бойынша – 50,0 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 17,7 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 17,7 пайыз.";
3) көрсетілген шешімнің 3-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"3. 2020 жылға Екібастұз қалалық бюджетке аударым нормативтері ескерілсін:

О внесении изменений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы"
Решение Экибастузского городского маслихата Павлодарской области от 13 ноября 2020 года № 474/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 17 ноября 2020 года № 7033
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2019 года № 406/51 "Об Экибастузском городском бюджете на 2020 - 2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6681, опубликовано 30 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Экибастузский городской бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 448 231 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 20 279 840 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 62 925 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 238 786 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 866 680 тысяч тенге;
2) затраты – 42 268 376 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 198 851 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 346 247 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 147 396 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 450 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 56 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 075 446 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 075 446 тысяч тенге.";
2) пункт 2 указанного решения изложить в следующей редакции:
"2. Учесть на 2020 год нормативы отчислений в областной бюджет:
1) по корпоративному подоходному налогу – 50,0 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 17,7 процентов;
3) по социальному налогу – 17,7 процентов.";
3) пункт 3 указанного решения изложить в следующей редакции:
"3. Учесть на 2020 год нормативы отчислений в Экибастузский городской бюджет:

1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 50,0 пайыз;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100,0 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы және шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 82,3 пайыз;
4) әлеуметтік салық бойынша – 82,3 пайыз.";
4) көрсетілген шешімнің 8-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде ауылдардың, поселкелердің және ауылдық округтердің бюджетіне жоғары тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерге қарастырылсын:
39 564 мың теңге – аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге;
24 891 мың теңге – Екібастұз ауылдық округінің Мынтомар ауылын, Көксиыр ауылын, Ақши ауылын, Теміржол ауылдық округінің 3-ші бөлімшесін, Шідерті поселкесін сумен қамтамасыз етуге;
2000 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақыға;
11 220 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
2448 мың теңге – мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге;
100 460 мың теңге – 2020 - 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге;
87 350 мың теңге – факторлық-балдық шкала бойынша мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге еңбекақы төлеуге;
8 219 мың теңге – электр желілері мен жабдықтарын жөндеуге;
650 мың теңге – қызметтік автокөлікке ағымдағы жөндеу жүргізуге;
754 мың теңге – жер учаскесіне ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын анықтауға;
1690 мың теңге – жылжымайтын мүлік объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға;
126 мың теңге – бұқаралық ақпарат құралдарында ақпарат жариялауға;
650 мың теңге – көше-жол желісін ұстауға;
1377 мың теңге – Қоянды ауылдық округінің Қоянды ауылының көшелерін жарықтандыруға;
934 мың теңге – Шідерті поселкесін мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымның автоматтандырылған өрт дабылы жүйесін жөндеуге.";
5) көрсетілген шешімнің 11-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"11. Екібастұз қаласының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 433 954 мың теңге сомада бекітілсін.";
6) көрсетілген шешімнің 1, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1) по корпоративному подоходному налогу – 50,0 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100,0 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты и с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 82,3 процента;
4) по социальному налогу – 82,3 процента.";
4) пункт 8 указанного решения изложить в следующей редакции:
"8. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты из вышестоящих бюджетов, передаваемые в бюджет сел, поселков и сельских округов в следующих размерах:
39 564 тысячи тенге – на проведение капитального, среднего и текущего ремонта автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
24 891 тысяча тенге – на обеспечение водоснабжением села Мынтомар, села Коксиыр, села Акши Экибастузского сельского округа, 3-е отделение Железнодорожного сельского округа, поселка Шидерты;
2 000 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
11 220 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
2 448 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях;
100 460 тысяч тенге – на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы;
87 350 тысяч тенге – на оплату труда административных государственных служащих по факторно-балльной шкале;
8 219 тысяч тенге – на ремонт электрических сетей и оборудования;
650 тысяч тенге – на проведение текущего ремонта служебного автотранспорта;
754 тысячи тенге – на определение потерь сельскохозяйственного производства на земельный участок;
1 690 тысяч тенге – на изготовление технических паспортов на объекты недвижимости;
126 тысяч тенге – на публикацию информации в средствах массовой информации;
650 тысяч тенге – на содержание улично-дорожной сети;
1 377 тысяч тенге – на освещение улиц села Коянды Кояндинского сельского округа;
934 тысяч тенге – на ремонт системы автоматизированной пожарной сигнализации государственной организации дошкольного образования поселка Шидерты.";
5) пункт 11 указанного решения изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Экибастуза на 2020 год в сумме 433 954 тысячи тенге.";
6) приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік мәселелер жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, Екібастұз қалалық мәслихатының хатшысы Б. Куспеков
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2020 жылғы 13 қарашасы
№ 474/61 шешіміне
1 - қосымша
Екібастұз қалалық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы

2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии, секретарь
Экибастузского городского маслихата Б. Куспеков
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 13 ноября 2020 года
№ 474/61
Приложение 1
к решению Экибастузского
городского маслихата
от 25 декабря 2019 года

496 801
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
190 428
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және (немесе) жайғастыру
53 980
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
552 307
коммуналдық шаруашылықты дамыту
57 013
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
229 318
заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
56 450
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
12 329 417
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
4 619 102
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстыорналастыруға, соның ішінде:
57 315
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
57 315
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017– 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
285 359
- жалақыны ішінара субсидиялауға
27 787
-жастар тәжірибесіне
48 760
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру
30 060
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар
54 582
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
43 615
- қоғамдық жұмыстар
80 555
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі, соның ішінде:
46 436
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
26 867
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
7 841
- қосалқы техникалық бұйымдар (компенсаторлық) тізілімін кеңейту
11 728
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
382 751
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
2 238
тұрғындарды әлеуметтік қорғау мемлекеттік органдарында арнайы әлеуметтік қызметті ұсынатын қызметкерлердің еңбекақысына үстеме ақы белгілеу
21 614
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын ұлғайтуға
315 469
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың еңбекақысын
957 595
1
2
3
ұлғайтуға, соның ішінде мекемелерде:
- білім беру
914 427
- спорт
43 168
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
50 061
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында педагогтардың біліктілігі санатына үстеме ақы төлеуге
554 343
орта білім беру ұйымдарында жан басына қаржыландыруды байқаудан өткізу
218 128
мәдениет ұйымдарында және мұрағат мекемелерінде басқару және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына үстеме ақы белгілеуге

496 801
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
190 428
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
53 980
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
552 307
развитие коммунального хозяйства
57 013
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
229 318
формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
56 450
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
12 329 417
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
4 619 102
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
57 315
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
57 315
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек", в том числе:
285 359
- частичное субсидирование заработной платы
27 787
- на молодежную практику
48 760
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев
30 060
- гранты на реализацию новых бизнес идей
54 582
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
43 615
- общественные работы
80 555
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов, в том числе:
46 436
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
26 867
- оказание услуг специалиста жестового языка
7 841
- расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств
11 728
на выплату государственной адресной социальной помощи
382 751
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
2 238
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в
21 614
1
2
3
государственных организациях социальной защиты населения
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования
315 469
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования, в том числе в организациях:
957 595
- образования
914 427
- спорта
43 168
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования
50 061
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования
554 343
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования
218 128
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры и архивных учреждениях

52 738
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
267 450
2020-2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде инфрақұрылымды және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту есебінен жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуге, соның ішінде:
917 368
білім объектілерін жөндеу
97 455
әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін жөндеу
24 622
спорт объектілерін жөндеу
9 021
көлік инфрақұрылымы объектілерін жөндеу
786 270
кепілді әлеуметтік пакетке, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге
233 707
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
256 530
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
5 877 759
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 262 871
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыру
686 370
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салу
1 343 465
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
620 070
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
1 964 983
3.
Республикалық бюджеттен шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
1 832 556
балалар үшін қосымша білім беруге
317 408
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге
1 515 148

52 738
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
267 450
на обеспечение занятости за счет развития инфраструктуры и жилищно-коммунального хозяйства в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы, в том числе:
917 368
ремонт объектов образования
97 455
ремонт объектов социального обеспечения
24 622
ремонт объектов спорта
9 021
ремонт объектов транспортной инфраструктуры
786 270
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами, в связи с чрезвычайным положением
233 707
возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
256 530
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
5 877 759
развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 262 871
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
686 370
строительство и (или) реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 343 465
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
620 070
реализация бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
1 964 983
3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса из республиканского бюджета:
1 832 556
на дополнительное образование для детей
317 408
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 515 148