Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 75 жылдығына орай мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына бір жолғы әлеуметтік көмек көрсету туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LХІ сессиясының 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 437 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2020 жылғы 2 сәуірде № 1615 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексінің 55-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктермен оларды әлеуметтік қорғау туралы соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктермен оларды әлеуметтік қорғау туралы" және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқары туралы" заңдарына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес, Ұлы Отан соғысы Жеңісінің 75 жылдығына орай Алматы қаласында тұрақты тіркелген және тұратын мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына бір жолғы әлеуметтік көмек көрсетілсін.
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және ресми интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының еңбек, жұмыспен қамту және көлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Р.К. Бадаеваға жүктелсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс LХI сессиясының
төрағасы, мәслихат хатшысы
К. Казанбаев
шешіміне қосымша
№ р/с
Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттары
Бір жолдық әлеуметтік көмектің мөлшері (теңге)
1.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
500,0 мың
2.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған тұлғалар, сондай-ақ 1941 жылдың 22 маусымы мен 1945 жылдың 9 мамыры аралығында кем дегенде алты ай еңбек еткен (қызмет атқарған) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз жауынгерлік қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған, аталған санат бойынша арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алатын тұлғалар
50,0 мың

Об оказании единовременной социальной помощи к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение внеочередной LХІ сессии маслихата города Алматы VI созыва от 2 апреля 2020 года № 437. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 2 апреля 2020 года № 1615
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, законами Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" и от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Оказать единовременную социальную помощь к 75-летию Победы в Великой Отечественной войне отдельным категориям нуждающихся граждан, постоянно зарегистрированным и проживающим в городе Алматы, согласно приложению к настоящему решению.
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на официальном интернет-ресурсе.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам труда, занятости и развитию транспорта маслихата города Алматы Бадаеву Р.К.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
LXI-й cессии, секретарь маслихата
города Алматы VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение
к решению
№ п/п
Отдельные категории нуждающихся граждан
Размеры единовременной социальной помощи (тенге)
1.
участники и инвалиды Великой Отечественной войны
500,0 тысяч
2.
лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, получающим специальное государственное пособие по данной категории.
50,0 тысяч