Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының шарттарын,көлемін және нысаналы мақсатын айқындау туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 2/131 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2020 жылғы 24 сәуірде № 1619 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27 бабына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 235 "Экономиканы тұрақтандыру жөніндегі одан арғы шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2020 жылғы 16 наурыздағы № 287 Жарлығын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 наурыздағы № 126 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы" қаулысына сәйкес, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының келесі шарттары, көлемі және нысаналы мақсаты айқындалсын:
1) шарттар:
мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару жылы – 2020 жыл;
бағалы қағаздардың түрі – төтенше жағдайдың қолданылуы кезеңінде Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында "Шаңырақ" пилоттық жобасы бойынша кредиттік тұрғын үй құрылысын қаржыландыру үшін республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органы шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар;
2) көлемі - 50 000 000 000 (елу миллиард) теңгеден аспайды;
3) нысаналы мақсаты – төтенше жағдайдың қолданылуы кезеңінде Тұрғын үй-коммуналдық дамудың 2020 – 2025 жылдарға арналған "Нұрлы жер" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру аясында "Шаңырақ" пилоттық жобасы бойынша кредиттік тұрғын үй құрылысын қаржыландыру.
2. Алматы қаласы Стратегия және бюджет басқармасы заңнамамен белгіленген тәртіпте осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет- ресурсында орналастыра отырып, әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. "Алматы қаласы жергілікті атқарушы органының мемлекеттік бағалы қағаздар шығаруының шарттарын, көлемін және нысаналы мақсатын айқындау туралы" қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары І.Е. Өсеровке жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі Б. Сагинтаев

Об определении условий, объема и целевого назначения выпуска государственных ценных бумаг местным исполнительным органом города Алматы
Постановление акимата города Алматы от 24 апреля 2020 года № 2/131. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 24 апреля 2020 года № 1619
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 235 "О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2020 года № 126 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 287 "О дальнейших мерах по стабилизации экономики", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить следующие условия, объем и целевое назначение выпуска местным исполнительным органом города Алматы государственных ценных бумаг для обращения на внутреннем рынке:
1) условия:
год выпуска государственных ценных бумаг – 2020 год;
вид ценных бумаг – государственные ценные бумаги, выпускаемые местным исполнительным органом города республиканского значения, для финансирования строительства кредитного жилья по пилотному проекту "Шанырақ" в период действия чрезвычайного положения в рамках реализации Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы;
2) объем – не более 50 000 000 000 (пятьдесят миллиардов) тенге;
3) целевое назначение – финансирование строительства кредитного жилья по пилотному проекту "Шанырақ" в период действия чрезвычайного положения в рамках реализации Государственной программы жилищно-коммунального развития "Нұрлы жер" на 2020 – 2025 годы.
2. Управлению стратегии и бюджета города Алматы в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с размещением на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением постановления "Об определении условий, объема и целевого назначения выпуска государственных ценных бумаг местным исполнительным органом города Алматы" возложить на заместителя акима города Алматы Усерова И.Е.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким города Алматы Б. Сагинтаев