2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджетің бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2020 жылғы 28 желтоқсандағы № 1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6880 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі – осы шешімінің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 9-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған Петропавл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 53 196 489,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 17 701 568 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 174 951,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 947 755,9 мың теңге;
трансферттер түсімі – 28 372 213,9 мың теңге;
2) шығындар – 66 498 242,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу– 55 000 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу– 55 000 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -13 246 753,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 13 246 753,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 739 714,8 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 420 945,5 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланатын қалдықтары – 927 983,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 06.04.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.06.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 6.08.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 11.10.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған қала бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптасады деп анықталсын:
1) облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салықтан;
2) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;

Об утверждении бюджета города Петропавловска на 2021-2023 годы
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 28 декабря 2020 года № 1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 декабря 2020 года № 6880.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2021 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 53 196 489,7 тысячи тенге:
налоговые поступления – 17 701 568 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 174 951,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 947 755,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 28 372 213,9 тысяч тенге;
2) затраты – 66 498 242,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 000 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 55 000 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -13 246 753,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 246 753,2 тысяч тенге:
поступление займов – 15 739 714,8 тысяч тенге;
погашение займов – 3 420 945,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 927 983,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 06.04.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.06.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 6.08.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 11.10.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2021 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
1) социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
2) налога на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, сельского округа;

3) аудандық маңызы бар қаланың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығынан;
4) көлік құралдарына салынатын салықты қоспағанда, көлік құралдарына салынатын салық:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қала аумағында орналасқан жеке тұлғалардан;
орналасқан жері олардың құрылтай құжаттарында көрсетілген, облыстық маңызы бар қаланың аумағында орналасқан заңды тұлғалардан;
5) акциздер:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына;
6) жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
7) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымынан;
8) қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақыдан;
9) сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақыдан;
10) республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баждан.
3. Қала бюджеті келесі салықтық емес түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық маңызы бар қала, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерден.
4. Қала бюджеті негізгі капиталды сатудан түсетін келесі түсімдерден қалыптасады деп анықталсын:
аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақшадан;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақыдан.
5. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) жалақыны ішінара субсидиялауға;
2) көшуге субсидия беруге;
3) жастар тәжірибесіне;
4) тұрғын үйді жалға алуға (жалдауға) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
5) қоғамдық жұмысқа;
6) жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға қоныс аударушыларға гранттарға (200 айлық есептік көрсеткіш);
7) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
8) кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;

3) земельного налога, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения;
4) налога на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения;
5) акцизов на:
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
6) платы за пользование земельными участками;
7) лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
8) платы за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
9) платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
10) государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности города областного значения, находящегося в управлении акимов города районного значения, сельского округа.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
денег от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета города областного значения;
поступлений от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
платы за продажу права аренды земельных участков.
5. Учесть в городском бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан, в том числе на:
1) частичное субсидирование заработной платы;
2) предоставление субсидий на переезд;
3) молодҰжную практику;
4) аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
5) общественную работу;
6) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей (200 месячных расчетных показателей);
7) выплату государственной адресной социальной помощи;
8) гарантированный социальный пакет;

9) халықты әлеуметтік қорғаудың мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
10) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
11) ымдау тілі маманының қызметтерін көрсетуге;
12) техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
13) Spina bifida диагнозы бар мүгедек балаларды бір рет пайдаланылатын катетерлермен қамтамасыз етуге;
14) протездік-ортопедиялық құралдарға;
15) сурдотехникалық құралдарға;
16) тифлотехникалық құралдарға;
17) арнайы қозғалыс құралдарына (кресло-арбалар);
18) санаторлық-курорттық емдеуге;
19) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі № 4, № 5, № 6 тұрғын үйдің құрылысына;
20) "Солнечный-2" кентінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруға, 2-кезек. Сумен жабдықтау желілері және автомобиль жолдары;
21) "Южный" шағын ауданның инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту мен жайластыруға. Сумен жабдықтау желілері және автомобиль жолдары;
22) "Солнечный-2" кентінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруға, 2-кезек. Электрмен жабдықтауға;
23) "Жас–Өркен" шағын ауданының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамыту және жайластыруға (таратушы электр желілері);
24) "Береке" шағын ауданында сыртқы инженерлік желілермен және аумақты абаттандырумен 128 пәтерлі № 1 тұрғын үй салуға;
25) Петропавл қаласының "Береке" шағын ауданында сыртқы инженерлік желілермен және аумақты абаттандырумен 128 пәтерлі № 2 тұрғын үй салуға;
26) 2-ші Первомайская көшесі бойынша 93 пәтерлі № 2 тұрғын үйдің құрылысына (сыртқы инженерлік желілер);
27) 2-ші Первомайская көшесі бойынша 93 пәтерлі № 2 тұрғын үйдің құрылысына (сыртқы электрмен жабдықтау);
28) Жұмабаев көшесі бойымен Попов көшесінен Ульянов көшесіне дейін 800 миллиметр диаметрмен су тартқышты қайта жаңартуға;
29) диаметрі 1000 миллиметр болатын Солтүстік қысымды кәріз коллекторын Есіл өзенінің дюкерлік өткелінен ағынды суларды тазарту құрылыстарына дейін қайта құруға;
30) Громова көшесі бойымен Ыбыраев көшесінен Малая көшесіне дейін автожол салуға;
31) Алтынсарин көшесі бойынша Партизан көшесінен айналма жолға дейін жол салуға;
32) аз қамтылған көп балалы отбасылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
33) 2-ші Первомайская көшесі бойынша 93 пәтерлі №2 тұрғын үйдің құрылысына (сыртқы газбен жабдықтау желілер);
34) Алматы көшесі бойымен Жұмабаев көшесінен Гоголь көшесіне дейін 500 миллиметр диаметрмен су тартқышты қайта жаңартуға;
35) мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге.

9) установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
10) увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
11) оказание услуг специалиста жестового языка;
12) расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) cредств;
13) обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida;
14) протезно-ортопедические средства;
15) сурдотехнические средства;
16) тифлотехнические средства;
17) специальные средства передвижения (кресло-коляски);
18) санаторно-курортное лечение;
19) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке", дома № 4, № 5, № 6;
20) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка "Солнечный-2", 2 очередь. Сети водоснабжения и автомобильные дороги;
21) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Южный". Сети водоснабжения и автомобильные дороги;
22) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры поселка "Солнечный-2", 2 очередь. Электроснабжение;
23) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры микрорайона "Жас-Оркен" (разводящие электрические сети);
24) строительство 128-ми квартирного жилого дома №1 с внешними инженерными сетями и благоустройством территории в микрорайоне "Береке";
25) строительство 128-ми квартирного жилого дома № 2 с внешними инженерными сетями и благоустройством территории в микрорайоне "Береке";
26) строительство 93-х квартирного жилого дома № 2 по улице 2-я Первомайская (наружные инженерные сети);
27) строительство 93-х квартирного жилого дома №2 по улице 2-я Первомайская (наружные электрические сети);
28) реконструкцию водовода диаметром 800 миллиметров по улице Жумабаева от улицы Попова до улицы Ульянова;
29) реконструкцию Северного напорного канализационного коллектора диаметром 1000 миллиметров от дюкерного перехода реки Ишим до канализационных очистных сооружений;
30) строительство автодороги по улице Громовой от улицы Ибраева до улицы Малая;
31) строительство дороги по улице Алтынсарина от улицы Партизанская до объездной дороги;
32) приобретение жилья для малообеспеченных многодетных семей;
33) строительство 93-х квартирного жилого дома № 2 по улице 2-я Первомайская (наружные сети газоснабжения);
34) реконструкцию водовода диметром 500 миллиметров по улице Алматинская от улицы Жумабаева до улицы Гоголя;
35) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений.

6. 2021 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен кредиттер түсімі ескерілсін, оның ішінде:
1) бағдаршам объектілерін орнатуға;
2) көп пәтерлі тұрғын үйлерді, оның ішінде "Қопай" шағын ауданында салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу;
3) тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға арналған бюджетті кредиттеуге;
4) Шоқан Уәлиханов-Чкалов көшесі бойында 900 оқушыға арналған жалпы орта білім беретін мектеп салуға (сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру);
5) Жамбыл-Крылов-Горький-Парфирьев көшесі бойында көппәтерлі тұрғын үй кешенін салуға (сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру);
6) №1 көп пәтерлі тұрғын үйлерге инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және аумақты абаттандыруға; "Жас-Өркен" шағын ауданындағы Жабаев-Парфирьев-Парковая-Крылов көшелерінің шекарасында кіріктірілген шағын орталықтары бар 64 пәтерлі № 2, № 3 тұрғын үйлерге (электрмен жабдықтау желілері);
7) 2-ші Первомайская көшесі бойынша 93 пәтерлі № 1 тұрғын үйдің құрылысына (сыртқы инженерлік желілер);
8) Неля Болатбаев көшесі бойынша, 28Г үйде көп пәтерлі тұрғын үй салуға. Газбен жабдықтау;
9) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 1, № 2 және № 3 тұрғын үйлер (сыртқы инженерлік желілер және абаттандыру);
10) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 1, № 2 және № 3 тұрғын үйлер (электрмен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілері);
11) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 1, № 2 және № 3 тұрғын үйлер (газбен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілері);
12) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 4, № 5 және № 6 тұрғын үйлер (газбен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілері);
13) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 4, № 5, және № 6 тұрғын үйлер (сыртқы инженерлік желілер және абаттандыру);
14) "Береке" шағын ауданында үш 100 пәтерлі үй салуға. № 4, № 5, және № 6 тұрғын үйлер (электрмен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілері);
15) Шоқан Уәлиханов-Чкалов көшесі мекенжайы бойынша 900 оқушыға арналған жалпы орта білім беретін мектеп салуға (сыртқы инженерлік желілер және аумақты абаттандыру);
16) Жамбыл-Крылов-Парковая-Борис Петров көшесі бойындағы көп қабатты тұрғын үй кешенінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу және аумағын абаттандыруға (жылумен жабдықтау, сыртқы су құбыры және сыртқы кәріз, абаттандыру);
17) Жамбыл-Крылов-Парковая-Борис Петров көшесі бойындағы көп қабатты тұрғын үй кешенінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу және аумағын абаттандыруға (жылумен жабдықтау, сыртқы су құбыры және сыртқы кәріз, телефондандыру);

6. Учесть в городском бюджете на 2021 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета, в том числе на:
1) установку светофорных объектов;
2) разработку проектно-сметной документации на строительство многоквартирных жилых домов, в том числе в микрорайоне "Копай";
3) кредитование бюджета на проектирование и (или) строительство жилья;
4) строительство средней общеобразовательной школы на 900 учащихся по улице Шокана Уалиханова-Чкалова (внешние инженерные сети и благоустройство территории);
5) строительство многоквартирного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова-Горького-Парфирьева (внешние инженерные сети и благоустройство территории);
6) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство территории к многоквартирным жилым домам № 1; 64-х квартирным жилым домам № 2, № 3 с встроенными мини-центрами в границах улиц Жабаева-Парфирьева-Парковая-Крылова в микрорайоне "Жас-Оркен" (сети электроснабжения);
7) строительство 93-х квартирного жилого дома № 1 по улице 2-я Первомайская (наружные инженерные сети);
8) строительство многоквартирного жилого дома по улице Неля Болатбаева, 28Г. Газоснабжение;
9) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 1, № 2 и № 3 (наружные инженерные сети и благоустройство);
10) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 1, № 2 и № 3 (наружные инженерные сети электроснабжения);
11) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 1, № 2 и № 3 (наружные инженерные сети газоснабжения);
12) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 4, № 5, № 6 (наружные инженерные сети газоснабжения);
13) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 4, № 5, № 6 (наружные инженерные сети и благоустройства);
14) строительство трех 100-квартирных жилых домов в микрорайоне "Береке". Дома № 4, № 5, № 6 (наружные инженерные сети электроснабжения);
15) строительство средней общеобразовательной школы на 900 учащихся по адресу: улица Шокана Уалиханова-Чкалова (внешние инженерные сети и благоустройство территории);
16) строительство инженерной инфраструктуры и благоустройство территории многоэтажного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова- Горького-Бориса Петрова (теплоснабжение, наружный водопровод и наружная канализация, благоустройство);
17) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство территории многоэтажного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова-Парковая-Бориса Петрова (теплоснабжение, наружный водопровод и наружная канализация, телефонизация);

18) Жамбыл-Крылов-Горький-Борис Петров көшесі бойынша көп қабатты тұрғын үй кешенінің инженерлік инфрақұрылымын салу және аумағын абаттандыруға (электрмен жабдықтау желілері);
19) 2-ші Первомайская көшесі бойынша 93 пәтерлі № 2 тұрғын үйдің құрылысы (сыртқы инженерлік желілері);
20) Жамбыл-Крылов-Парковая-Борис Петров көшесі бойындағы көп қабатты тұрғын үй кешенінің инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу және аумағын абаттандыруға (электрмен жабдықтау желілері);
21) Чкалов-Шоқан Уәлиханов-Ғабит Мүсірепов-Нұрсұлтан Назарбаев көшелері шекарасындағы инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға (жылумен жабдықтау, кәріз желілері);
22) тәркілеу, оның ішінде мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін сатып алу және соған байланысты жылжымайтын мүлікті иеліктен шығару;
23) азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз етуге;
24) сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуіне;
25) қаланы жарықтандыруға;
26) қаланың санитариясын қамтамасыз етуге;
27)Жамбыл-Челюскинская көшесі мекенжайы бойынша орналасқан "Казтеатр" саябағын абаттандыруға;
28) қаланы абаттандыруға;
29) "Жас-Өркен" шағын ауданының сорғы станциясын ағымдағы жөндеу және қызмет көрсетуге (салынып жатқан көп қабатты үйлерді жылу энергиясымен қамтамасыз ету);
30) сенімгерлік басқаруға берілетін жылу желілерін ағымдағы жөндеуге;
31) "Солнечный" шағын ауданының жылумен жабдықтаудың орамішілік тарату желілері ағымдағы жөндеуге;
32) "Орман" шағын ауданында трансформаторлық қосалқы станция мен 0,4 киловольт тарату шкафтарын орната отырып, электрмен жабдықтау желілерін салуға;
33) Жұмабаев көшесі бойымен Попов көшесінен Ульянов көшесіне дейін 800 миллиметр су тартқышты қайта жаңартуға;
34) Есіл өзенінің дюкер өткелінен кәріздік тазарту құрылыстарына дейін диаметрі 1000 миллиметр Солтүстік қысымды кәріздік коллекторды қайта жаңартуға;
35) Вокзал маңындағы алаңда жабық нөсер кәрізін салуға;
36) Абай көшесінен Радищев көшесіне дейінгі учаскеде Халтурин көшесінің бойында ашық нөсер кәрізін салуға;
37) Алматы көшесі бойымен Жұмабаев көшесінен Гоголь көшесіне дейін 500 миллиметр су диаметрмен тартқышты қайта жаңартуға;
38) Нефтепроводная, 1А көшесіндегі қойма ғимаратын қайта жаңартуға;
39) Жұмабаев көшесін Пионерская көшесінен Чкалов көшесіне дейін қайта жаңартуға;
40) жолдарды қысқы ұстауына;
41) аула ішіндегі жолдарды орташа жөндеуге;
42) қиыршық тас төсемінің құрылғысына;
43) қаласының көшелеріне белгі салу бойынша жұмыстарына;
44) кіру қалталарының құрылғысына;
45) жиек құрылғысына;
46) тұрақ құрылғысына;

18) строительство инженерной инфраструктуры и благоустройство территории многоэтажного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова-Горького-Бориса Петрова (сети электроснабжения);
19) строительство 93-х квартирного жилого дома № 2 по улице 2-я Первомайская (наружные инженерные сети);
20) строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство территории многоэтажного жилого комплекса по улице Жамбыла-Крылова-Парковая-Бориса Петрова (сети электроснабжения);
21) развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в границах улиц Чкалова-Шокана Уалиханова-Габита Мусрепова-Нурсултана Назарбаева (сети теплоснабжения, канализации);
22) изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества;
23) обеспечение жильем отдельных категорий граждан;
24) функционирование системы водоснабжения и водоотведения;
25) освещение города;
26) обеспечение санитарии города;
27) благоустройство сквера "Казтеатр" по адресу: улицы Жамбыла- Челюскинская;
28) благоустройство города;
29) текущий ремонт и обслуживание насосной станции в микрорайоне "Жас-Оркен" (обеспечение тепловой энергией строящихся многоэтажных домов);
30) текущий ремонт тепловых сетей, передаваемых в доверительное управление;
31) текущий ремонт внутриквартальных разводящих сетей теплоснабжения микрорайона "Солнечный";
32) строительство сетей электроснабжения с установкой трансформаторной подстанции и распределительных шкафов 0,4 киловольт в микрорайоне "Орман";
33) реконструкцию водовода диаметром 800 миллиметров по улице Жумабаева от улицы Попова до улицы Ульянова;
34) реконструкцию Северного напорного канализационного коллектора диаметром 1000 миллиметров от дюкерного перехода реки Ишим до канализационных очистных сооружений;
35) строительство закрытой ливневой канализации на Привокзальной площади;
36) строительство открытой ливневой канализации по улице Халтурина на участке от улицы Абая до улицы Радищева;
37) реконструкцию водовода диаметром 500 миллиметров по улице Алматинская от улицы Жумабаева до улицы Гоголя;
38) реконструкцию здания склада по улице Нефтепроводная, 1А;
39) реконструкцию улицы Жумабаева от улицы Пионерской до улицы Чкалова;
40) зимнее содержание дорог;
41) средний ремонт внутридворовых проездов;
42) устройство щебеночного покрытия;
43) работы по нанесению разметки по улицам города;
44) устройство заездных карманов;
45) устройство бордюр;
46) устройство парковок;

47) әлеуметтік маңызы бар қалалық және қала маңындағы қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға;
48) Панфилов көшесі, 276 бойынша өндірістік ғимаратқа сыртқы кәріз желілерін салуға, "Максимальный размах" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
49) Громова көшесі бойымен Ыбыраев көшесінен Малая көшесіне дейін автожол салу;
50) Партизан көшесінен айналма жолға дейін Алтынсарин көшесі бойынша жол салу.
7. 2021 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында 1 399 518 мың теңге көлемінде субвенция ескерілсін.
8. 2021 жылға арналған қаланың жергілікті атқарушы органының резерві 396 856,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 06.04.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.06.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-1. 3-1 қосымшаға сәйкес қалалық бюджет шығыстары 2021 жылғы 1 қаңтарға қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары есебінен көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 06.04.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Петропавл қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы
П. Афанасьев
Петропавл қалалық мәслихат
хатшысы
А. Бердагулов
2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1 маслихат шешіміне
Қосымша2020 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1 маслихат шешіміне
қосымша
2021 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті

47) субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским и пригородным сообщениям;
48) строительство наружных сетей канализации к производственному зданию по улице Панфилова, 276, товарищество с ограниченной ответственностью "Максимальный размах";
49) строительство автодороги по улице Громовой от улицы Ибраева до улицы Малая;
50) строительство дороги по улице Алтынсарина от улицы Партизанская до объездной дороги.
7. Учесть в расходах городского бюджета на 2021 год субвенцию в объеме 1 399 518 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2021 год в сумме 396 856,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 06.04.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.06.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021).
8-1. Предусмотреть расходы городского бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на 1 января 2021 года, согласно приложению 3-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 06.04.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Петропавловского
городского маслихата
П. Афанасьев
Секретарь
Петропавловского городского маслихата
А. Бердагулов
Приложение
к решению маслихата № 1
от 28 декабря 2020 года
Бюджет города Петропавловска на 2021 год

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 06.04.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; 24.06.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 6.08.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 11.10.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.11.2021 № 1 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

Сноска. Приложение 1 в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 06.04.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 24.06.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 6.08.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); в редакции решения Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 11.10.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021); от 22.11.2021 № 1 (вводится в действие с 01.01.2021).
Бюджет города Петропавловска на 2021 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

43 891
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 308,6
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 382,4
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері бойынша құжаттаманы сараптау және бағалау
1 200
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
36 005
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті,ауыл шаруашылықты және ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 747
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
258
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
153 199
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
153 199
02
Қорғаныс
58 342,2
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
58 342,2
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
58 342,2
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
280 300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
280 300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
280 300
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 346 511
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 346 511
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 218,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
594 840,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
321 363,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5 399,3
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
294 309,1
010
Үйде тәрбиеленетін және оқитын мүгедек балаларға материалдық қолдау
10 953,4
011
Жәрдемақыларды есептеу, төлеу және жеткізу және де басқа әлеуметтік төлемдер бойынша қызметтерге ақы төлеу
838
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
102 425,6
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
208 805,5
017
Мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, арнайы жүріп-тұру құралдарымен, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторлық-курорттық емдеу, ымдау тілі маманының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну

43 891
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
41 308,6
004
Капитальные расходы государственного органа
1 382,4
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
1 200
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
36 005
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
35 747
003
Капитальные расходы государственного органа
258
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
153 199
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
153 199
02
Оборона
58 342,2
122
Аппарат акима района (города областного значения)
58 342,2
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
58 342,2
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
280 300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
280 300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
280 300
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 346 511
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 346 511
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
146 218,7
002
Программа занятости
594 840,7
005
Государственная адресная социальная помощь
321 363,6
006
Оказание жилищной помощи
5 399,3
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
294 309,1
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
10 953,4
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
838
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
102 425,6
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
208 805,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

66 046
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
63 211
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
2 835
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
62 098,8
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
62 098,8
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
27 011
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласында саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 011
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
134 951
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
113 445
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
21 506
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
24 412
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 412
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 849,8
008
Спорт объектілерін дамыту
8 849,8
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
68 666,5
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
63 666,5
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 969,5
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
3 697
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
5 000
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5 000
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
161 936,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
161 936,7
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
115 740
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
44 246,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 950
12
Көлiк және коммуникация
4 972 911,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 972 911,7

66 046
006
Функционирование районных (городских) библиотек
63 211
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
2 835
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
62 098,8
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
62 098,8
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
27 011
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
27 011
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
134 951
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
113 445
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
21 506
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
24 412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
24 412
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 849,8
008
Развитие объектов спорта
8 849,8
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
68 666,5
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
63 666,5
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
59 969,5
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
3 697
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
5 000
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
5 000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
161 936,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
161 936,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства
115 740
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
44 246,7
015
Капитальные расходы государственного органа
1 950
12
Транспорт и коммуникации
4 972 911,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 972 911,7