Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-1 "2020-2022 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының 2020 жылғы 31 наурыздағы № 37-1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 31 наурызда № 6138 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104-бабының 5-тармағына, 106-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Аққайың ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 35-1 шешіміне (2020 жылғы 6 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5770 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Аққайың ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6362341,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 594294 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11143 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5745404,3 мың теңге;
2) шығындар – 6400583,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48118 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 63624 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15506 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 86360,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86360,1 мың теңге:
қарыздар түсімі - 63624 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15506 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 38242,1 мың теңге.";
келесі мазмұндағы 11-1 тармақпен толықтырылсын:
"11-1. 6-қосымшаға сәйкес аудан бюджетінде қаржылық жылдың басында қалыптасқан бюджет қаражатының бос қалдықтары және 2019 жылы пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) облыстық және республикалық бюджеттен, оның ішінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілген нысаналы трансферттер есебінен шығыстары көзделсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 35-1 "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области от 31 марта 2020 года № 37-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 марта 2020 года № 6138
В соответствии с пунктом 5 статьи 104, статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат Аккайынского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Аккайынского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Аккайынского района на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 35-1 (опубликовано 6 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5770) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккайынского района на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6362341,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 594294 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11143тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5745404,3 тысяч тенге;
2) затраты – 6400583,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48118 тысяч тенге:
бюджетные кредиты - 63624 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15506 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 86360,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86360,1 тысяч тенге:
поступление займов - 63624 тысяч тенге;
погашение займов – 15506 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 38242,1 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Предусмотреть расходы бюджета района за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврата неиспользованных (недоиспользованных) в 2019 году целевых трансфертов из областного и республиканского бюджета, в том числе из Национального фонда Республики Казахстан согласно приложению 6.";
пункт 14 изложить в новой редакции:

"14. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын;
осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының
XXXVII сессиясының торағасы
Ж.Ахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Аққайың ауданы
мәслихатының хатшысы
С.Муканов

"14. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению;
дополнить приложением 6 согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
XXXVII сессии маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
Ж.Ахметова
Секретарь маслихата
Аккайынского района
Северо-Казахстанской области
С.Муканов

34132
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
60806,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27579
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
33227,6
02
Қорғаныс
8251
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8251
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6251
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1000
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
240
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
240
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
240
04
Білім беру
3409805
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
175696
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
118868
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
56828
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2903810
003
Жалпы білім беру
2783308
006
Балаларға қосымша білім беру
120502
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
25792
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
25792
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
295507
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25164
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
48860
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
7007
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
406
023
Әдістемелік жұмыс
20041
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
31201
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

34132
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
60806,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
27579
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
33227,6
02
Оборона
8251
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8251
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6251
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1000
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
240
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
240
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
240
04
Образование
3409805
464
Отдел образования района (города областного значения)
175696
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
118868
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
56828
464
Отдел образования района (города областного значения)
2903810
003
Общеобразовательное обучение
2783308
006
Дополнительное образование для детей
120502
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
25792
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
25792
464
Отдел образования района (города областного значения)
295507
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
25164
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
48860
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7007
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
406
023
Методическая работа
20041
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
31201
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций