Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 45/263 "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2020 жылғы 27 тамыздағы № 53/337 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 тамызда № 6514 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106, 109–баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 45/263 шешіміне (2020 жылдың 10 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5777 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 080 450,5 мың теңге:
салықтық түсімдер 458 484,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 9 769 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 21 836 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 590 360,6 мың теңге;
2) шығындар 7 148 845,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 333 654 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 366 700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 33 046 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 402 049,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 402 049,1 мың теңге:
қарыздар түсімі 366 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу 33 046 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 68 395,1 мың теңге.";
11 тармақ 18) тармақшамен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"18) Явленка ауылының кентішілік жолдарының орташа жөндеулеріне.";
12 тармақ 30), 31), 32), 33) тармақшалармен келесі мазмұнда толықтырылсын:
"30) BilimMediaGroup қашықтықта оқу үшін білім беру порталы қызметтерінің төлемдеріне;

О внесении изменений и дополнений в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 45/263 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 27 августа 2020 года № 53/337. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 28 августа 2020 года № 6514
В соответствии со статьей 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 45/263 (опубликовано 10 января 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5777) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы 7 080 450,5 тысяч тенге:
налоговые поступления 458 484,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления 9 769 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 21836 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 590 360,6 тысяч тенге;
2) затраты 7 148 845,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 333 654 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 366 700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 33 046 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 402 049,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 402 049,1 тысяч тенге:
поступление займов 366 700 тысяч тенге;
погашение займов 33 046 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 68 395,1 тысяч тенге.";
пункт 11 дополнить подпунктом 18) следующего содержания:
"18) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.";
пункт 12 дополнить подпунктами 30), 31), 32), 33) следующего содержания:
"30) на оплату услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;

31) Петровка ауылында стадионның ағымдағы жөндеулеріне;
32) көшуге арналған субсидияларға;
33) тұрғын үйді жалға алуға арналған субсидияларға.";
15 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі қарастырылсын, соның ішінде:
1) Корнеевка ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеулеріне;
2) Спасовка ауылдық округінің Сарман ауылында сумен жабдықтау жүйесінің ағымдағы жөндеулеріне;
3) Явленка ауылында кентішілік жолдардың орташа жөндеулеріне.
Облыстық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
16-1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16-1. 2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетінде аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілген нысаналы ағымдағы трансферттер көлемі 11 558 мың теңге сомада қарастырылсын.
Аудандық бюджеттің аталған нысаналы трансферттерін бөлу "2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Есіл ауданы мәслихатының шешімін іске асыру туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.";
аталған шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданының мәслихаты
сессиясының төрайымы А.Калыбаева
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының хатшысы А.Бектасова
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2020 жылғы 27 тамызы
№ 53/337 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 45/263 шешіміне
1 - қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге) 2020 жыл

31) на текущий ремонт стадиона в селе Петровка;
32) на субсидии на переезд;
33) на субсидии на аренду жилья.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из областного бюджета, бюджету сельских округов, в том числе:
1) на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Корнеевка;
2) на текущий ремонт системы водоснабжения в селе Сарман Спасовского сельского округа;
3) на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Явленка.
Распределение указанных целевых трансфертов из областного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.";
пункт 16-1 изложить в новой редакции:
"16-1. Предусмотреть в бюджете Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год объемы целевых текущих трансфертов передаваемых из районного бюджета, бюджетам сельских округов в сумме 11558 тысяч тенге.
Распределение указанных целевых трансфертов из районного бюджета определяется постановлением акимата Есильского района Северо-Казахстанской области "О реализации решения маслихата Есильского района "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы.";
приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области А.Калыбаева
Секретарь
маслихата Есильского района
Северо-Казахстанской области А.Бектасова
Приложение
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 27 августа 2020 года № 53/337
Приложение 1
к решению маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 45/263
Бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2020 год
Категория
класс
подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2020 год

21 140
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
119 122
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
119 122
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
56 830
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 461
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
19 327
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1 285
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1 757
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
248 116,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 102
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
214 014,2
02
Қорғаныс
12 749
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 749
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 177
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 029
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
543
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
3 685
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 685
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
3 685
04
Білім беру
4 187 106
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 122 517
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
160 729
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
7 577
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
796
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

21 140
122
Аппарат акима района (города областного значения)
119 122
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
119 122
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
56 830
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
34 461
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
19 327
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1 285
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1 757
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
248 116,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 102
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
214 014,2
02
Оборона
12 749
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 749
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 177
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 029
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
543
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
3 685
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 685
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3 685
04
Образование
4 187 106
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 122 517
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
160 729
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 577
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту, и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
796
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

19 897
003
Жалпы білім беру
3 741 144
006
Балаларға қосымша білім беру
56 611
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 323
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
56 002
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 921
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
45 517
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
64 589
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
64 589
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
554 278
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
500 408
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
187 717
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 787
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
104 662
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
35 135
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
101 829
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
5 276
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
41 017
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 985
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
16 972
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
3 540
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 299
032
Уақытша отбасына берілген шалғайдағы елді мекендерде тұратын мектеп жасындағы балаларды бағып-қағу
3 133
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36 898
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 992
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

19 897
003
Общеобразовательное обучение
3 741 144
006
Дополнительное образование для детей
56 611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
26 323
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
56 002
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 921
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
45 517
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
64 589
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
64 589
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
554 278
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
500 408
002
Программа занятости
187 717
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 787
005
Государственная адресная социальная помощь
104 662
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
35 135
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
101 829
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5 276
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
41 017
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
17 985
464
Отдел образования района (города областного значения)
16 972
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
3 540
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 299
032
Содержание детей школьного возраста из отдаленных пунктов, переданных временной семье
3 133
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36 898
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 992
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат