Қызылжар ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарын бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар аудандық мәслихатының 2020 жылғы 28 қыркүйектегі № 57/3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қазанда № 6563 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы" Заңының 8-бабының 1-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қызылжар ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспары бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының сессия төрайымы М.Данилова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық
мәслихатының хатшысы А.Молдахметова
Солтүстік Қазақстан облысы
Қызылжар аудандық мәслихатының
2020 жылғы 28 қыркүйегі
№ 57/3 шешіміне
қосымша
Қызылжар ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
Осы Солтүстік Қазақстан облысы Қызылжар ауданы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" заңдарына сәйкес әзірленді, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі №173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (2017 жылғы 16 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде тіркелген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15090 болып тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі №3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына (2015 жылғы 05 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жемшөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспарда әкімшілік аумақтық бірліктің сәйкесті аумағында ауыл шаруашылық жануарларын жаю дәстүрі есепке алынған.
Жоспар мазмұны:

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Кызылжарскому району на 2020-2021 годы
Решение Кызылжарского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 28 сентября 2020 года № 57/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 2 октября 2020 года № 6563
В соответствии с подпунктом 1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", маслихат Кызылжарского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по Кызылжарскому району на 2020-2021 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сесcии
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области М.Данилова
Секретарь
Кызылжарского районного маслихата
Северо-Казахстанской области А.Молдахметова
Приложение
к решению Кызылжарского
районного маслихата
Северо-Казахстанской области
от 28 сентября 2020 года № 57/3
План по управлению пастбищами и их использованию по Кызылжарскому району на 2020-2021 годы
Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию по Кызылжарскому району Северо-Казахстанской области на 2020-2021 годы (далее – план) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан-Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (опубликовано 16 мая 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (опубликовано 05 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет", зарестрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
В плане учтены традиции выпаса сельскохозяйственных животных на соответствующей территории администротивно-территориальной единице.
План содержит:

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы) осы жоспардың 1 қосымшасына сәйкес;
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары осы жоспардың 2 қосымшасына сәйкес;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы осы жоспардың 3 қосымшасына сәйкес;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы осы жоспардың 4 қосымшасына сәйкес;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы осы жоспардың 5 қосымшасына сәйкес;
6) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі осы жоспардың 6 қосымшасына сәйкес;
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық объектілер туралы мәліметтер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Қызылжар ауданында 19 ауылдық округтер, 69 ауылдық елді - мекендер орналасқан.
Қызылжар ауданының жалпы көлемі 614 990 га, оның ішінде жайылымдық жерлер- 200 514 га.
Санаттар бойынша жерлер бөлінісі:
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер- 343 361 га;
елді мекен жерлері- 61 615 га;
өнеркәсiп, көлiк, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жерлер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер -5 876 га;
қордағы жерлерде - 40 629 га;
Қызылжар ауданы - ең солтүстік аудан және сәйкесінше Қазақстанның ең солтүстік нүктесі. Ауданның климаты шұғыл континенттік, қысы салыстырмалы түрде суық, жазы ыстық және қуаң. Қыс пен жаздың күрт температуралық қарама - қайшылықтары байқалады-қаңтарда орташа жылдық ауа температурасы -30-дан -35°С-қа дейін, шілдеде +25-тен +30°С-қа дейін жетеді.

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов, согласно приложению 1 к настоящему плану;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов, согласно приложению 2 к настоящему плану;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры, согласно приложению 3 к настоящему плану;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды, согласно приложению 4 к настоящему плану;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища, согласно приложению 5 к настоящему плану;
6) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных, согласно 6 к настоящему плану;
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев – пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота и иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
По административно-территориальному делению в Кызылжарском районе имеются 19 сельских округов, 69 сельских населенных пунктов.
Общая площадь территории Кызылжарского района 614 990 га, из них пастбищные земли – 200 514 га.
По категориям земли подразделяются на:
земли сельскохозяйственного назначения – 343 361 га;
земли населенных пунктов – 61 615 га;
земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения – 5 876 га;
земли запаса – 40 629 га.
Кызылжарский район — самый северный район и соответственно самая северная точка Казахстана. Климат района резко континентальный, зима сравнительно холодная, лето жаркое и засушливое. Отмечаются резкие температурные контрасты зимы и лета - в январе среднегодовая температура воздуха достигает от -30 до -35°С, в июле от +25 до +30°С.

Аудан аумағында 20 түріне және 70 ұрпаққа жататын кең таралған гүлді өсімдіктердің шамамен 90 түрі бар. Ең көп таралған үш түрі: дәнді дақылдылар, күрделі түстестер және маревалар.
Ауданның топырақ жамылғысы түрлі-түсті. Топырақтың басын бөлігін - қарапайым қара жер алады. Қара жермен салыстырғанда ауданы аз шалғынды-қара жер, шалғынды, сортаң, сортаң топырақтар орналасқан. Аудан аумағында Солтүстіктен оңтүстікке қарай қызғылт қоңыр, қызғыл қоңыр (қара-қызғыл қоңыр) және басым түрде ашық қызғыл қоңыр топырағы бар.
Ауданның табиғи өсімдіктері әр түрлі. Едәуір бөлігін ормандар алып жатыр-шамамен 23%. Жайылымдар ауданның табиғи-климаттық ерекшелігіне байланысты табиғи жайылымдарға жатады. Аудан аумағында мәдени және аридтік жайылымдар жоқ.
Ауданда 17 мал дәрігерлік пункті, 1 сойыс пункті, 3 сойыс алаңы, 54 мал көмінділері, 21 сібір жарасы көмінділері бар.
Қазіргі уақытта Қызылжар ауданында ауыл шаруашылығы малдарының жалпы саны 77 705 бас оның ішінде: мүйізді ірі қара 36 780 бас, ұсақ мал 25 008 бас, 8 613 бас жылқы, 7 304 бас шошқа саналады.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қамтамасыз ету үшін Қызылжар ауданы бойынша барлығы 200 514 га жайылымдық алқаптары бар. Елді-мекен шегіндегі жайылымдары 40 945 га жайылым саналады.
Архангельск ауылдық округі – 6615 гектар;
Асаново ауылдық округі – 8696 гектар;
Березов ауылдық округі – 20291 гектар;
Бескөль ауылдық округі – 825 гектар;
Бугровой ауылдық округі – 39524 гектар;
Вагулино ауылдық округі – 10236 гектар;
Виноградов ауылдық округі – 11523 гектар;
Куйбышев ауылдық округі – 9859 гектар;
Қызылжар ауылдық округі – 10819 гектар;
Лесной ауылдық округі – 6129 гектар;
Новоникольск ауылдық округі – 8066 гектар;
Налобино ауылдық округі – 10802 гектар;
Петерфельд ауылдық округі – 7979 гектар;
Прибрежный ауылдық округі – 10614 гектар;
Рощинск ауылдық округі – 8292 гектар;
Рассвет ауылдық округі – 8371 гектар;
Светлопольск ауылдық округі – 12683 гектар;
Якорь ауылдық округі – 7175 гектар;
Соколов ауылдық округі – 2015 гектар;
Қызылжар ауданы жайылымдарының ауданы ауыл шаруашылық малдардың басын толық қамтамасыз етеді. Шалғайдағы мал шаруашылығын жүргізу үшін пайдаланылатын жайылымдар жоқ.
Мәдени және аридтік жайылымдардың болмауына байланысты ауыл шаруашылығы жануарларын мәдени және аридтік жайылымдарда бағу жүзеге асырылмайды.
Мал айдауға сервитуттар берілмеген.
Ескерту: аббревиатураның шешуі:
°С – Цельсия көрсеткіші;
га-гектар;
мм-миллиметр;
а/о-ауылдық округ.
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
1 қосымша
Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
2 қосымша
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
3 қосымша
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
4 қосымша
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
5 қосымша
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Қызылжар ауданы бойынша
2020-2021 жылдарға арналған
жайылымдарды басқару және
оларды пайдалану жөніндегі жоспарға
6 қосымша
Ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік кестесі
Ауылдық, қалалық округ атауы
танаптардың нөмірлері
I
II
III
IV
1
Архангельск
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
2
Асанов
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамызға бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
3
Березов
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
4
Бескөл
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
5
Бугров
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
6
Вагулино
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
7
Виноградов
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
8
Куйбышев
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
9
Қызылжар
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
10
Лесной
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
11
Налобино
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
12
Новоникольск
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
бір рет отату 25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
13
Петерфельд
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
14
Прибрежный
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
15
Рассвет
демалатын танап
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
16
Рощино
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
17
Светлопольск
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
18
Соколов
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
19
Якорь
25 тамыздан бастап 22 қазанға дейін бір реттік таптау
демалатын танап
25 сәуірден бастап 24 маусымға дейін бір реттік таптау
25 маусымнан бастап 24 тамызға дейін бір реттік таптау

На территории района насчитывается примерно 90 видов широко распространенных цветковых растений, относящихся к 20 семействам и 70 родам. Наибольшее распространение получили три семейства: злаковые, сложноцветные и маревые.
Почвенный покров района довольно пҰстрый. Преобладающими почвами являются чернозҰмы обыкновенные. С меньшей площадью в сравнении с чернозҰмами размещаются лугово-чернозҰмные, луговые, солонцы, солончаки. На территории района с севера на юг коричнево-каштановая, каштановая (темно-каштановая) и приоритетно светлая каштановая почва.
Естественная растительность района разнообразна. Значительная часть занята лесами – около 23%. Пастбища, в связи с природно-климатической особенностью района относятся к естественным пастбищам. Культурных и аридных пастбищ на территории района нет.
В районе действуют 17 ветеринарных пунктов, 1 убойный пункт, 3 убойных площадок, 54 скотомогильника, 21 сибироязвенных захоронений.
В настоящее время общее поголовье сельскохозяйственных животных в Кызылжарском районе составляет 77 705 голов, в том числе: крупного рогатого скота 36 780 голов, мелкого рогатого скота 25 008 голов, 8 613 голов лошадей, 7 304 голов свиней.
Для обеспечения сельскохозяйственных животных по Кызылжарскому району имеются 200 514 га пастбищных угодий. В черте населенных пунктов числится 40945 га пастбищ.
Архангельский сельский округ – 6615 гектар;
Асановский сельский округ – 8696 гектаров;
Березовский сельский округ – 20291 гектар;
Бескольский сельский округ – 825 гектаров;
Бугровской сельский округ – 39524 гектара;
Вагулинский сельский округ – 10236 гектаров;
Виноградовский сельский округ – 11523 гектара;
Куйбышевский сельский округ – 9859 гектаров;
Кызылжарский сельский округ – 10819 гектаров;
Лесной сельский округ – 6129 гектаров;
Новоникольский сельский округ – 8066 гектаров;
Налобинский сельский округ – 10802 гектара;
Петерфельдский сельский округ – 7979 гектаров;
Прибрежный сельский округ – 10614 гектара;
Рощинский сельский округ – 8292 гектара;
Рассветский сельский округ – 8371 гектар;
Светлопольский сельский округ – 12683 гектара;
Якорьский сельский округ – 7175 гектар;
Соколовский сельский округ – 2015 гектар;
Площадь пастбищ Кызылжарского района полностью обеспечивает поголовье сельскохозяйственных животных. Отгонных пастбищ, которые используются для ведения отгонного животноводства нет.
Выпас сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах не осуществляется, в связи с отсутствием культурных и аридных пастбищ.
Для прогона скота сервитуты не предоставлялись.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
°С – показатель Цельсия;
га – гектар;
мм - миллиметр;
с/о - сельский округ.
Приложение 1
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно – территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов
Приложение 2
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Приложение 3
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Приложение 4
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды
Приложение 5
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища
Приложение 6
к плану по управлению
пастбищами и их использованию
по Кызылжарскому району
на 2020-2021 годы
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных
Наименование сельского округа
номера полей
I
II
III
IV
1
Архангельский
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
2
Асановский
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
3
Березовский
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
4
Бескольский
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
5
Бугровской
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
6
Вагулинский
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
7
Виноградовский
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
8
Куйбышевский
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
9
Кызылжарский
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
10
Лесной
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
11
Налобинский
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
12
Новоникольский
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
13
Петерфельдский
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
14
Прибрежный
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
15
Рассветский
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
16
Рощинский
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
17
Светлопольский
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
18
Соколовский
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
19
Якорьский
однократное стравливание с 25 августа по 22 октября
отдыхающее поле
однократное стравливание с 25 апреля по 24 июня
однократное стравливание с 25 июня по 24 августа