Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42/1 "2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2020 жылғы 17 маусымдағы № 46/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 19 маусымда № 6369 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42/1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5759 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 127 711,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 305 964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42 063 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 774 684,5 мың теңге;
2) шығындар – 5 165 848,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 261 048,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 274 230,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 182 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 2 100 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 2 100 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 301 285 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 301 285 мың теңге:
қарыздар түсімі – 274 155,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 182 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40 311,8 мың теңге.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2 270 066,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 269 824 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
2) 46 656 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;

О внесении изменений в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2019 года № 42/1 "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2020-2022 годы"
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17 июня 2020 года № 46/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 19 июня 2020 года № 6369
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 42/1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5759) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 127 711,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 305 964 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 42 063 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 774 684,5 тысяч тенге;
2) затраты – 5 165 848,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 261 048,2 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 274 230,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 182 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 2 100 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 2 100 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 301 285 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 301 285 тысяч тенге:
поступление займов – 274 155,2 тысячи тенге;
погашение займов – 13 182 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40 311,8 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 270 066,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 269 824 тысячи тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
2) 46 656 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;

3) 31 448 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
4) 2 112 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
5) 17 459 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
6) 2 615 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
7) 838 мың теңге – техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
8) 15 950 мың теңге – кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
9) 20 097 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) 5 528 мың теңге –мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
11) 103 661 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 5 627 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 4 839 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 8 351 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 5 726 мың теңге сомасында;
жұмыс берушілерге арналған субсидиялар беруге 5 964 мың теңге сомасында;
ақпараттық жұмысқа 16 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмысқа 41 326 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 31 812 мың теңге сомасында гранттар беруге;
12) 1 194 549,5 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
13) 319 456 мың теңге – жұмыс күші мол өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
14) 37 094 мың теңге – Степное, Комсомольское, Тимирязев ауылдарының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
15) 73 000 мың теңге – Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
16) 101 459 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
17) 28 320 мың теңге – Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық кызметтерге ақы төлеу бойынша халыктың төлемдерін өтеуге.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 206 879,6 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 3 510 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;

3) 31 448 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
4) 2 112 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
5) 17 459 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) 2 615 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
7) 838 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
8) 15 950 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
9) 20 097 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10) 5 528 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
11) 103 661 тысяча тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 5 627 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 4 839 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 8 351 тысяч тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 5 726 тысяч тенге;
на предоставление субсидий работодателям в сумме 5 964 тысячи тенге;
на информационную работу в сумме 16 тысяч тенге;
на общественные работы в сумме 41 326 тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 31 812 тысяч тенге;
12) 1 194 549,5 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13) 319 456 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
14) 37 094 тысячи тенге – на текущий ремонт разводящих сетей сел Степное, Комсомольское, Тимирязево;
15) 73 000 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тимирязево Тимирязевского района;
16) 101 459 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
17) 28 320 тысяч тенге – на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 206 879,6 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 3 510 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогических работников организаций дошкольного образования;

2) 96 581 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
3) 6 613 мың теңге – мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
4) 5 316 мың теңге – жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге;
5) 1 431 мың теңге – жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) 4 379 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
7) 2 789 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
8) 1 063 мың теңге – орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
9) 3 340 мың теңге – терроризмге қарсы қауіпсіздікке – білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
10) 3 558 мың теңге – аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
11) 11 822 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
12) 22 510 мың теңге – аудан мектептеріне автокөлік сатып алуға;
13) 3 783,3 мың теңге – 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге байланысты біржолғы ақшалай көмек төлеуге;
14) 19 816 мың теңге – су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттары құрылысымен су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
15) 6 800 мың теңге – қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
16) 3 991,3 мың теңге – "Аудандық мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
17) 2 400 мың теңге – жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол белгілерін сатып алуға және орнатуға;
18) 1 930 мың теңге – спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақасын ұлғайтуға;
19) 5 247 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге.";
10-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10-1. Аудандық бюджетте 218 484,2 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін ішкі қарыздар есебінен шығындар келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 48 307 мың теңге – "Дзержинский негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;

2) 96 581 тысяча тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) 6 613 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) 5 316 тысяч тенге – на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления;
5) 1 431 тысяча тенге – на выплату доплаты учителям за наставничество молодым учителям;
6) 4 379 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
7) 2 789 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
8) 1 063 тысячи тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогических работников организаций среднего образования;
9) 3 340 тысяч тенге – на антитеррористическую безопасность – обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
10) 3 558 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы школ района;
11) 11 822 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников;
12) 22 510 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для школ района;
13) 3 783,3 тысячи тенге – на выплату единовременной денежной помощи в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы;
14) 19 816 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных;
15) 6 800 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
16) 3 991,3 тысячи тенге – на текущий ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры";
17) 2 400 тысяч тенге – на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
18) 1 930 тысяч тенге – на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
19) 5 247 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий.";
пункт 10-1 изложить в новой редакции:
"10-1. Учесть в районном бюджете расходы за счет внутренних займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 218 484,2 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 48 307 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Дзержинская основная школа";

2) 33 473,1 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Сулы станциясына дейінгі кентішілік жолды орташа жөндеуге;
3) 33 494,5 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Плетнев көшесі бойынша кентішілік жолды орташа жөндеуге;
4) 29 074 мың теңге – Белоградовка астық қабылдау пунктіне кіреберісті орташа жөндеуге;
5) 8 487,6 мың теңге – Докучаево ауылындағы су құбырының су тарату желісін ағымдағы жөндеуге;
6) 9 000 мың теңге – Тимирязев ауылының сумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге;
7) 11 648 мың теңге – Дружба ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
8) 10 000 мың теңге – Тимирязев ауылындағы қазандықтарды ағымдағы жөндеуге;
9) 35 000 мың теңге – Тимирязев ауылындағы бойынша кентішілік жолдары орташа жөндеуге.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 7 520 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Ж.Жантоков
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С.Мустафин
Тимирязев аудандық
мәслихатының
2020 жылғы 17 маусымы
№ 46/1 шешіміне
1-қосымша
Тимирязев аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 42/1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)

2) 33 473,1 тысяча тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги на станцию Сулы в селе Тимирязево;
3) 33 494,5 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги по улице Плетнева в селе Тимирязево;
4) 29 074 тысячи тенге – на средний ремонт подъезда к Белоградовскому хлебо-приемному пункту;
5) 8 487,6 тысяч тенге – на текущий ремонт водоразводящей сети водопровода села Докучаево;
6) 9 000 тысяч тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения села Тимирязево;
7) 11 648 тысяч тенге – на текущий ремонт здания сельского клуба в селе Дружба;
8) 10 000 тысяч тенге – на текущий ремонт котельных в селе Тимирязево;
9) 35 000 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог села Тимирязево.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 7 520 тысяч тенге.";
приложение 1, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Ж.Жантоков
Секретарь
районного маслихата
С.Мустафин
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 17 июня 2020 года № 46/1
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 42/1
Бюджет Тимирязевского района на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

12 378,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
858
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
239
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 533
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 448
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 646
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
4 061
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
4 061
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
581 040,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 320
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
28 320
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
101 459
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
101 459
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 000
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
7 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
444 261,9
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
5 139
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
14 600
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 639,9
020
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
170
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
14 441
026
Ауданның (облыстық манызы бар қаланың) қоммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
3 000
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
49 816
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
354 456
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
240 351
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 457
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 953
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
504
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы

12 378,3
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
858
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
239
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 533
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 448
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 646
464
Отдел образования района (города областного значения)
4 061
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
4 061
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
581 040,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 320
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
28 320
464
Отдел образования района (города областного значения)
101 459
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 459
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
7 000
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
7 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
444 261,9
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
5 139
013
Развитие коммунального хозяйства
14 600
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 639,9
020
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
170
025
Освещение улиц в населенных пунктах
14 441
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
49 816
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
354 456
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
240 351
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 457
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
7 953
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
504
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях

4 000
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
143 601
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 034
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6 097
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 720
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
49 853
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
681
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
33 351
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер және ұйымдардың күрделі шығыстары
23 398
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2 767
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84 293
021
Cпорт объектілерін дамыту
84 293
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
61 815
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 065
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 065
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14 635
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 798
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 567
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
270
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
37 115
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 343
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
502
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
300
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
5 247
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 223
12
Көлiк және коммуникация
1 218 649,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

4 000
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
143 601
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
20 034
003
Капитальные расходы государственного органа
700
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6 097
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 720
007
Функционирование районных (городских) библиотек
49 853
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
681
009
Поддержка культурно-досуговой работы
33 351
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
23 398
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2 767
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84 293
021
Развитие объектов спорта
84 293
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
61 815
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 065
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 065
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14 635
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 798
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 567
007
Капитальные расходы государственного органа
270
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
37 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
29 343
003
Капитальные расходы государственного органа
500
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
502
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
300
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
5 247
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 223
12
Транспорт и коммуникации
1 218 649,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 218 649,5
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
22 060
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 194 549,5
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2 040
13
Басқалар
16 763
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7 520
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
7 520
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
9 243
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 243
14
Борышқа қызмет көрсету
38,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
38,8
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
38,8
15
Трансферттер
194 947,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
194 947,3
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
14 414,3
038
Субвенциялар
165 768
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
14 765
3) Таза бюджеттік кредиттеу
261 048,2
Бюджеттік кредиттер
274 230,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
131 103,2
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11 648
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
11 648
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
119 455,2
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
119 455,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
58 307
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
48 307
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
48 307
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
10 000
042
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру

1 218 649,5
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
22 060
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 194 549,5
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2 040
13
Прочие
16 763
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7 520
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
7 520
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
9 243
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
9 243
14
Обслуживание долга
38,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
38,8
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
38,8
15
Трансферты
194 947,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
194 947,3
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
14 414,3
038
Субвенции
165 768
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
14 765
3) Чистое бюджетное кредитование
261 048,2
Бюджетные кредиты
274 230,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
131 103,2
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
11 648
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
11 648
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
119 455,2
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
119 455,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
58 307
464
Отдел образования района (города областного значения)
48 307
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
48 307
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
10 000
042
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"

2020 жылға арналған 451-007 бағдарламасы бойынша "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға төлем тізбесі
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
1
Табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне залал келуі
265
2
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері
557
3
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған адамдар
14
4
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яғни ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер
478
5
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары
42
6
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
40
7
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
168
8
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көп балалы аналар
3 128
9
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары

Перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2020 год по программе 451-007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
1
Причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара
265
2
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны
557
3
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
14
4
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
478
5
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
42
6
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
40
7
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
168
8
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
3 128
9
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)

318
10
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының немесе олардың біреуінің қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары
157
11
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
79
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің,сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың Қазақстан Республикасының санаторийлерінде және профилакторийлерінде санаторлық-курорттық емделуге мұқтаждығы
265
13
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
1527
14
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
239
15
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
66
16
Семей ядролық полигоны аймағында зардап шеккен адамдардың Қазақстан Республикасы аумағы бойынша көрсетілген көлік құралдарының бір түрімен жөнелту станциясынан емдеуге жатқызу орнына дейін және кейін теміржол (плацкартты вагон), автомобиль жолушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруіне мұқтаждығы
218
17
Құрамында бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар отбасы
1020
18
Екiншi рет некеге тұрмаған, қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерi (күйеулерi), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізушілердің, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен марапатталған, жалпы ауруға шалдығу, еңбекте мертігу және басқа да себептер (құқыққа қайшы келетiндерiн қоспағанда) салдарынан мүгедек деп танылған азаматтардың әйелдерi (күйеулерi)
14
Барлығы
8 595

318
10
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения или одного из них
157
11
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
79
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а также лиц приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в санаторно-курортном лечении в санаториях и профилакториях Республики Казахстан
265
13
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
1 527
14
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
239
15
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
66
16
Нуждаемость лиц, пострадавших в зоне Семипалатинского ядерного полигона, впроезде железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанныхтранспортных средств до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан
218
17
Многодетные семьи, имеющие в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста)
1 020
18
Жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в другой брак
14
Итого
8 595