Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2020 жылғы 29 қазандағы № 54/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 қазанда № 6625 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 43/1 шешіміне (2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5761 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2020-2022 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 383 522,3 мың теңге:
салықтық түсімдер – 343 282,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 619 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 030 120,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 518 412,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 812 886,2 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 816 950,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 064 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 947 776,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 947 776,5 мың теңге:
қарыздар түсімі - 806 244,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 064 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 145 596,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын
ауданы мәслихаты сессиясының төрағасы
Д.Садыков
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын
ауданы мәслихатының хатшысы
О.Амрин
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданының мәслихаты
2020 жылғы 29 қазаны
№ 54/1 шешіміне
қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданының мәслихаты
2019 жылғы 25 желтоқсаны
№ 43/1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Шал ақын ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы мың теңге
1
2
3
4
5

О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 43/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 октября 2020 года № 54/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 октября 2020 года № 6625
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2020-2022 годы" от 25 декабря 2019 года № 43/1 (опубликовано 31 декабря 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5761) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района Шал акына на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 383 522,3 тысяч тенге:
налоговые поступления – 343 282,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 619 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 030 120,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 518 412,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 812 886,2 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 816 950,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 064 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 947 776,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 947 776,5 тысяч тенге:
поступление займов – 806 244,2 тысяч тенге;
погашение займов – 4 064 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 145 596,3 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии маслихата района
Шал акына Северо-Казахстанской области
Д.Садыков
Секретарь маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О.Амрин
Приложение
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 29 октября 2020 года № 54/1
Приложение 1
к решению маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 25 декабря 2019 года № 43/1
Бюджет района Шал акына на 2020 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
3
4
5

67 149
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
66 127
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 022
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
5 700
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 700
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
23 875
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 864
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5 011
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 000
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
10 285
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 585
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 700
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500
021
Cпорт объектілерін дамыту
1 500
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
123 934
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
123 934
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
28 999,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4 526
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
4 526
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
13 244,7
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
13 244,7
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 229
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 229
12
Көлік және коммуникация
183 899,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
183 899,3
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
46 405
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
135 549,3
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

67 149
007
Функционирование районных (городских) библиотек
66 127
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 022
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
5 700
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 700
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
23 875
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
17 864
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5 011
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
10 285
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
8 585
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 700
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства,пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500
021
Развитие объектов спорта
1 500
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
123 934
009
Поддержка культурно-досуговой работы
123 934
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
28 999,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4 526
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
4 526
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
13 244,7
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
13 244,7
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 229
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11 229
12
Транспорт и коммуникации
183 899,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
183 899,3
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
46 405
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
135 549,3
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям

1 945
13
Басқалар
28 739,8
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
12 068
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
12 068
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
16 671,8
055
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
16 671,8
14
Борышқа қызмет көрсету
11,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11,9
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
11,9
15
Трансферттер
259 440,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
259 440,5
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
142,5
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
19 597
038
Субвенциялар
239 701
3)Таза бюджеттік кредиттеу
812 886,2
Бюджеттік кредиттер
816 950,2
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
64 966
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
64 966
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
64 966
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
252 713,3
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
233 785
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
233 785
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
18 928,3
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
18 928,3
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
492 174,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
492 174,9
021
Cпорт объектілерін дамыту
492 174,9
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары

1 945
13
Прочие
28 739,8
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
12 068
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
12 068
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
16 671,8
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
16 671,8
14
Обслуживание долга
11,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11,9
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
11,9
15
Трансферты
259 440,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
259 440,5
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
142,5
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
19 597
038
Субвенции
239 701
3) Чистое бюджетное кредитование
812 886,2
Бюджетные кредиты
816 950,2
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
64 966
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
64 966
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
64 966
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
252 713,3
464
Отдел образования района (города областного значения)
233 785
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
233 785
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
18 928,3
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
18 928,3
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
492 174,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
492 174,9
021
Развитие объектов спорта
492 174,9
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения