Түркістан облысының ауыл шаруашылығы алқаптарында карантиндік режим енгізе отырып, карантиндік аймақ белгілеу туралы
Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 12 наурыздағы № 57 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 12 наурызда № 5475 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 2024 жылғы 18 наурыздағы № 56 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 18.03.2024 № 56 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 11 ақпандағы Заңының 9-1 бабының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің Түркістан облыстық аумақтық инспекциясының 2019 жылғы 20 қарашадағы № 05-01-04/984 ұсынысы негізінде, Түркістан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Түркістан облысының ауыл шаруашылығы алқаптарында карантиндік режим енгізе отырып, карантиндік аймақ осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Түркістан облысының тиісті қала, аудан әкімдері өсімдіктер карантині жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыруға және өткізуге жәрдем көрсетсін.
3. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2017 жылғы 10 шілдедегі № 182 "Оңтүстік Қазақстан облысының ауыл шаруашылығы алқаптарында карантиндік режим енгізе отырып, карантиндік аймақ белгілеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4176 болып тіркелген, 2017 жылғы 8 тамызда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде және 2017 жылдың 8 тамызында электронды түрде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жарияланған) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. "Түркістан облысы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулыны оның ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Ұ.Қ.Тәжібаевқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Ө. Шөкеев
Қ.Қ. Айтмұхаметов
Ә.Е. Тұрғымбеков
Ж.Е. Аманбаев
С.А. Қалқаманов
М.И. Мырзалиев
Ұ.Қ. Тәжібаев
А.А. Абдуллаев
А.Б. Тасыбаев
"Түркістан облысының ауыл шаруашылығы алқаптарында карантиндік режим енгізе отырып, карантиндік аймақ белгілеу туралы" Түркістан облысы әкімдігінің 2020 жылғы "___"______ №____қаулысына
Түркістан облысы әкімдігінің
2020 жылғы "12" наурыздағы № 57
қаулысына қосымша
Түркістан облысының ауыл шаруашылығы алқаптарында карантиндік режим енгізілетін аймақ

Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на сельскохозяйственных угодьях Туркестанской области
Постановление акимата Туркестанской области от 12 марта 2020 года № 57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 12 марта 2020 года № 5475. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 18 марта 2024 года № 56
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Туркестанской области от 18.03.2024 № 56 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 9-1 Закона Республики Казахстана от 11 февраля 1999 года "О карантине растений" и на основании представления Туркестанской областной территориальной инспекции Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 ноября 2019 года № 05-01-04/984, акимат Туркестанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить карантинную зону с введением карантинного режима на сельскохозяйственных угодьях Туркестанской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акимам соответствующих городов и районов Туркестанской области оказать содействие в организации и проведении мероприятий по карантину растений.
3. Признать утратившим силу постановления акимата Южно-Казахстанской области от 10 июля 2017 года № 182 "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на сельскохозяйственных угодьях Южно-Казахстанской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4176 и публиковано в газете "Южный Казахстан" от 8 августа 2017 года и 8 августа 2017 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде).
4. Государственному учреждению "Аппарат акима Туркестанской области" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Туркестанской области после его официального опубликования.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тажибаева У.К.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области У. Шукеев
Айтмухаметов К.К.
Тургумбеков А.Е.
Аманбаев Ж.Е.
Калкаманов С.А.
Мырзалиев М.И.
Тажибаев У.К.
Абдуллаев А.А.
Тасыбаев А.Б.
К постановлению акимата Туркестанской области от "___"_________ 2020 года №____ "Об установлении карантинной зоны с введением карантинного режима на сельскохозяйственных угодьях Туркестанской области"
Приложение к постановлению
акимата Туркестанской
области от "12" марта 2020
года № 57
Карантинные зоны с введением карантинного режима на сельскохозяйственных угодьях Туркестанской области

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы әкiмдiгiнiң 26.01.2023 № 13 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудан, қала атауы
карантинді обьектілер атауы
зиянкестер
аурулар
арамшөптер
шығыс жеміс жемірі, гектар
калифорния қалқанша сымыры, гектар
оңтүстік америкалық қызанақ күйесі, гектар
қауын шыбыны, гектар
жеміс ағаштарының бактериялық күйігі, гектар
қызанақ жемісінің қоңыр қатпарлы вирусы, гектар
қызанақтың дақты солу вирусы, гектар
жатаған у кекіре, гектар
арамсояу, гектар
1
Арыс

Сноска. Приложение - в редакции постановления акимата Туркестанской области от 26.01.2023 № 13 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Наименование городов, районов
наименование карантинных объектов
вредители
болезни
сорняки
восточная плодожорка, гектар
калифорнийская щитовка, гектар
южно- американская томатная моль, гектар
дынная муха, гектар
бактериальный ожог плодовых культур, гектар
вирус коричневой морщинистости плодов томата, гектар
вирус пятнистого увядания томата, гектар
горчак ползучий, гектар
повелика, гектар
1
Арыс