Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 53/543-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 3 қарашада № 5870 болып тіркелді. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген, 2019 жылғы 19 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан облысының 2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 709 206 041 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 26 838 825 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 7 080 669 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 000 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 675 269 547 мың теңге;
2) шығындар – 746 535 320 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 53 312 936 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 60 442 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 129 734 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 172 039 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 172 039 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 90 814 254 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 90 814 254 мың теңге.";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. 2020 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:

О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Туркестанского областного маслихата от 30 октября 2020 года № 53/543-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 3 ноября 2020 года № 5870. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 19 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 709 206 041 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26 838 825 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 080 669 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 675 269 547 тысяч тенге;
2) затраты – 746 535 320 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 53 312 936 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 60 442 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 129 734 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 172 039 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 172 039 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 90 814 254 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 90 814 254 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:

Бәйдібек ауданының бюджетіне – 49,4 пайыз;
Жетісай ауданының – 40,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 32,7 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 34,9 пайыз;
Ордабасы ауданының – 66,7 пайыз;
Отырар ауданының – 42,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 32 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 42,1 пайыз;
Созақ ауданының – 48 пайыз;
Төлеби ауданының – 30,5 пайыз;
Түлкібас ауданының – 36,8 пайыз;
Шардара ауданының – 33,8 пайыз;
Арыс қаласының – 49,1 пайыз;
Кентау қаласының – 22,8 пайыз;
Түркістан қаласының – 85,3 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50,6 пайыз;
Жетісай ауданынан – 59,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 67,3 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 65,1 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 33,3 пайыз;
Отырар ауданынан – 57,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 68 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 57,9 пайыз;
Созақ ауданынан – 52 пайыз;
Төлеби ауданынан – 69,5 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 63,2 пайыз;
Шардара ауданынан – 66,2 пайыз;
Арыс қаласынан – 50,9 пайыз;
Кентау қаласынан – 77,2 пайыз;
Түркістан қаласынан – 14,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Кентау және Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Кентау қаласының – 35,9 пайыз;
Түркістан қаласының – 13,8 пайыз;
облыстық бюджетке Кентау және Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Кентау қаласынан – 64,1 пайыз;
Түркістан қаласынан – 86,2 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 50 пайыз;
Жетісай ауданының – 47,3 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 32,5 пайыз;
Келес ауданының – 41,6 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 46 пайыз;
Ордабасы ауданының – 53,3 пайыз;
Отырар ауданының – 50 пайыз;
Сайрам ауданының – 50 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 50 пайыз;
Созақ ауданының – 50 пайыз;
Төлеби ауданының – 50 пайыз;
Түлкібас ауданының – 50 пайыз;
Шардара ауданының – 50 пайыз;
Арыс қаласының – 46,6 пайыз;
Кентау қаласының – 39,2 пайыз;
Түркістан қаласының – 98,3 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 50 пайыз;
Жетісай ауданынан – 52,7 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 67,5 пайыз;
Келес ауданынан – 58,4 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 54 пайыз;

в бюджет района Байдибек – 49,4 процента;
Жетысайского района – 40,3 процента;
Казыгуртского района – 32,7 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 34,9 процента;
Ордабасынского района – 66,7 процента;
Отрарского района – 42,5 процента;
Сайрамского района – 32 процента;
Сарыагашского района – 42,1 процента;
Сузакского района – 48 процентов;
Толебийского района – 30,5 процента;
Тюлькубасского района – 36,8 процента;
Шардаринского района – 33,8 процента;
города Арысь – 49,1 процента;
города Кентау – 22,8 процента;
города Туркестан – 85,3 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50,6 процента;
Жетысайского района – 59,7 процента;
Казыгуртского района – 67,3 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 65,1 процента;
Ордабасынского района – 33,3 процента;
Отрарского района – 57,5 процента;
Сайрамского района – 68 процентов;
Сарыагашского района – 57,9 процента;
Сузакского района – 52 процента;
Толебийского района – 69,5 процента;
Тюлькубасского района – 63,2 процента;
Шардаринского района – 66,2 процента;
города Арысь – 50,9 процента;
города Кентау – 77,2 процента;
города Туркестан – 14,7 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме городов Кентау и Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет города Кентау – 35,9 процента;
города Туркестан – 13,8 процента;
в областной бюджет, кроме городов Кентау и Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от города Кентау – 64,1 процента;
города Туркестан – 86,2 процента;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 50 процентов;
Жетысайского района – 47,3 процента;
Казыгуртского района – 32,5 процента;
Келесского района – 41,6 процента;
Мактааральского района – 46 процентов;
Ордабасынского района – 53,3 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 50 процентов;
Сарыагашского района – 50 процентов;
Сузакского района – 50 процентов;
Толебийского района – 50 процентов;
Тюлькубасского района – 50 процентов;
Шардаринского района – 50 процентов;
города Арысь – 46,6 процента;
города Кентау – 39,2 процента;
города Туркестан – 98,3 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 50 процентов;
Жетысайского района – 52,7 процента;
Казыгуртского района – 67,5 процента;
Келесского района – 58,4 процента;
Мактааральского района – 54 процента;

Ордабасы ауданынан – 46,7 пайыз;
Отырар ауданынан – 50 пайыз;
Сайрам ауданынан – 50 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 50 пайыз;
Созақ ауданынан – 50 пайыз;
Төлеби ауданынан – 50 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 50 пайыз;
Шардара ауданынан – 50 пайыз;
Арыс қаласынан – 53,4 пайыз;
Кентау қаласынан – 60,8 пайыз;
Түркістан қаласынан – 1,7 пайыз болып белгіленсін.";
9-тармақта:
"1 857 528" деген сандар "2 997 178" деген сандармен ауыстырылсын;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімге қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы У. Рахиев
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
30 қазандағы № 53/543-VI
шешіміне қосымша
Түркістан облыстық
мәслихатының 2019 жылғы
9 желтоқсандағы № 44/472-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған облыстық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3
1. Кірістер

Ордабасынского района – 46,7 процента;
Отрарского района – 50 процентов;
Сайрамского района – 50 процентов;
Сарыагашского района – 50 процентов;
Сузакского района – 50 процентов;
Толебийского района – 50 процентов;
Тюлькубасского района – 50 процентов;
Шардаринского района – 50 процентов;
города Арысь – 53,4 процента;
города Кентау – 60,8 процента;
города Туркестан – 1,7 процента.";
в пункте 9:
цифры "1 857 528" заменить цифрами "2 997 178";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата У. Рахиев
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение к решению
Туркестанского областного
маслихата от 30 октября 2020
года № 53/543-VI
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 9 декабря 2019
года № 44/472-VI
Областной бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
I. Доходы

004
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 433 225
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
56 642
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
11 812
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
45 350
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
148 294
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
55 315 536
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
3 681 618
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 991 275
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
661 633
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
389 718
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 271 220
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
668 704
271
Облыстың құрылыс басқармасы
32 344
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
32 344
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
657 999
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
572 076
016
Тәрбиелейтін мекемелердегі балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамсыз ету
85 923
2
Әлеуметтiк көмек
1 643 315
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 643 315
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
1 643 315
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 990 603
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
49 846 113
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
210 968
018
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
108 318
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру

004
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 433 225
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
56 642
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
11 812
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
45 350
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
148 294
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
55 315 536
1
Социальное обеспечение
3 681 618
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 991 275
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
661 633
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
389 718
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 271 220
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
668 704
271
Управление строительства области
32 344
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
32 344
753
Управление развития человеческого потенциала области
657 999
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
572 076
016
Обеспечение защиты прав и интересов детей, находящихся в воспитательных учреждениях
85 923
2
Социальная помощь
1 643 315
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 643 315
003
Социальная поддержка инвалидов
1 643 315
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 990 603
256
Управление координации занятости и социальных программ области
49 846 113
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
210 968
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
108 318
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне

476 583
010
Жеке және заңды тұлғаларға жеміс дақылдарының бактериялық күйігін жұқтырған жойылған жеміс-жидек дақылдарын отырғызу мен өсіру шығындарын өтеу
552
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
37 814
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
11 595
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
102 025
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
21 309
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
69 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
42 017
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
53 133
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
547 122
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
32 112
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
455 407
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 750 000
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 732
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
11 162 762
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
1 000 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 949 212
054
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы дайындаушы ұйымдарға есептелген қосылған құн салығы шегінде бюджетке төленген қосылған құн салығының сомасын субсидиялау
100 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 770 512
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
681 205
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау

476 583
010
Возмещение физическим и юридическим лицам затрат на закладку и выращивание уничтоженных плодово-ягодных культур, зараженных бактериальным ожогом плодовых
552
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
37 814
012
Организация санитарного убоя больных животных
11 595
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
102 025
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
21 309
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
69 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
42 017
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
53 133
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
547 122
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
32 112
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
455 407
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 750 000
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 732
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
11 162 762
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
1 000 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 949 212
054
Субсидирование заготовительным организациям в сфере агропромышленного комплекса суммы налога на добавленную стоимость, уплаченного в бюджет, в пределах исчисленного налога на добавленную стоимость
100 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 770 512
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
681 205
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов

3 742 553
729
Облыстың жер инспекциясы басқармасы
107 695
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 695
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 908 455
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 908 455
271
Облыстың құрылыс басқармасы
39 561 164
001
Жергілікті деңгейде құрлыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
215 100
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
4 201 309
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
34 696 958
126
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
447 797
272
Облыстың сәулет және қала құрылысы басқармасы
212 920
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
212 920
724
Облыстың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
134 371
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
134 371
12
Көлiк және коммуникация
48 461 393
1
Автомобиль көлiгi
28 622 218
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
28 622 218
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
9 571 282
003
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11 610 095
028
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
7 440 841
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
19 839 175
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
19 839 175
001
Жергілікті деңгейде көлік және коммуникация саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
120 670
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
212 145
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 228 286
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 216 874
125
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

3 742 553
729
Управление земельной инспекции области
107 695
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
107 695
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 908 455
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 908 455
271
Управление строительства области
39 561 164
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
215 100
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
4 201 309
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
34 696 958
126
Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
447 797
272
Управление архитектуры и градостроительства области
212 920
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
212 920
724
Управление государственного архитектурно-строительного контроля области
134 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
134 371
12
Транспорт и коммуникации
48 461 393
1
Автомобильный транспорт
28 622 218
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
28 622 218
002
Развитие транспортной инфраструктуры
9 571 282
003
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11 610 095
028
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
7 440 841
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
19 839 175
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
19 839 175
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области транспорта и коммуникаций
120 670
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
212 145
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 228 286
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 216 874
125
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы

61 200
13
Басқалар
36 380 715
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
84 106
271
Облыстың құрылыс басқармасы
84 106
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
84 106
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
4 077 218
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
2 609 715
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
29 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 098 107
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
299 680
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
114 928
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
20 000
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 384 675
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 384 675
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
82 828
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
82 828
9
Басқалар
32 219 391
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
22 850 448
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
22 850 448
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
0
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
110 337
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 337
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
4 576 276
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
4 338 276
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

61 200
13
Прочие
36 380 715
1
Регулирование экономической деятельности
84 106
271
Управление строительства области
84 106
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
84 106
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
4 077 218
278
Управление предпринимательства и торговли области
2 609 715
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
29 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 098 107
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
299 680
008
Поддержка предпринимательской деятельности
114 928
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
20 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 384 675
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 384 675
756
Управление инвестиции и экспорта области
82 828
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
82 828
9
Прочие
32 219 391
256
Управление координации занятости и социальных программ области
0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
0
271
Управление строительства области
22 850 448
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
22 850 448
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
0
278
Управление предпринимательства и торговли области
110 337
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
110 337
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
4 576 276
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
4 338 276
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

238 000
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
207 122
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
138 542
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
68 580
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
2 997 178
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
2 997 178
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
585 128
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
585 128
754
Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы
775 286
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
536 698
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
238 588
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
117 616
001
Жергілікті деңгейде инвестиция және экспорт қызметін дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 166
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 450
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
0
14
Борышқа қызмет көрсету
428 924
1
Борышқа қызмет көрсету
428 924
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
428 924
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
340 437
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
88 487
15
Трансферттер
255 518 342
1
Трансферттер
255 518 342
751
Облыстың қаржы және мемлекеттік активтер басқармасы
255 518 342
007
Субвенциялар
241 647 618
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
1 231 270
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
9 677 570
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қатер төндіретін табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған жағдайда, жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар жүргізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

238 000
750
Управление стратегии и экономического развития области
207 122
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
138 542
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
68 580
751
Управление финансов и государственных активов области
2 997 178
012
Резерв местного исполнительного органа области
2 997 178
753
Управление развития человеческого потенциала области
585 128
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
585 128
754
Управление общественного здоровья области
775 286
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
536 698
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
238 588
756
Управление инвестиции и экспорта области
117 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития инвестиции и экспорта
116 166
003
Капитальные расходы государственного органа
1 450
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
0
14
Обслуживание долга
428 924
1
Обслуживание долга
428 924
751
Управление финансов и государственных активов области
428 924
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
340 437
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
88 487
15
Трансферты
255 518 342
1
Трансферты
255 518 342
751
Управление финансов и государственных активов области
255 518 342
007
Субвенции
241 647 618
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 231 270
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
9 677 570
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения