2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 15 желтоқсанда № 5953 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Түркістан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫҚ:
1. Түркістан облысының 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 981 895 666 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 35 586 899 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 348 407 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 215 675 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 935 744 685 мың теңге;
2) шығындар – 1 017 113 989 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 30 298 328 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 815 004 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 516 676 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 70 258 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 233 036 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түскен түсімдері – 162 778 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 65 586 909 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 65 586 909 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 10.12.2021 № 13/121-VIІ шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға облыстық бюджетке және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 29,8 пайыз;
Жетісай ауданының – 43 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 49,5 пайыз;
Келес ауданының – 43,7 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 47,9 пайыз;
Ордабасы ауданының – 44 пайыз;
Отырар ауданының – 49,3 пайыз;

Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 декабря 2020 года № 5953. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Туркестанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Туркестанской области на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 981 895 666 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 35 586 899 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 348 407 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 215 675 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 935 744 685 тысяч тенге;
2) затраты – 1 017 113 989 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 298 328 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 815 004 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 516 676 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 70 258 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 233 036 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 162 778 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 65 586 909 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 65 586 909 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 10.12.2021 № 13/121-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районные (городов областного значения) бюджеты в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в областной бюджет от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в бюджет района Байдибек – 29,8 процента;
Жетысайского района – 43 процента;
Казыгуртского района – 49,5 процента;
Келесского района – 43,7 процента;
Мактааральского района – 47,9 процента;
Ордабасынского района – 44 процента;
Отрарского района – 49,3 процента;

Сайрам ауданының – 36,5 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 44,5 пайыз;
Сауран ауданының – 23,6 пайыз;
Созақ ауданының – 13,7 пайыз;
Төлеби ауданының – 33,9 пайыз;
Түлкібас ауданының – 31,8 пайыз;
Шардара ауданының – 43,4 пайыз;
Арыс қаласының – 64,3 пайыз;
Кентау қаласының – 56,7 пайыз;
Түркістан қаласының – 77,9 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 70,2 пайыз;
Жетісай ауданынан – 57 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 50,5 пайыз;
Келес ауданынан – 56,3 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 52,1 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 56 пайыз;
Отырар ауданынан – 50,7 пайыз;
Сайрам ауданынан – 63,5 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 55,5 пайыз;
Сауран ауданынан – 76,4 пайыз;
Созақ ауданынан – 86,3 пайыз;
Төлеби ауданынан – 66,1 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 68,2 пайыз;
Шардара ауданынан – 56,6 пайыз;
Арыс қаласынан – 35,7 пайыз;
Кентау қаласынан – 43,3 пайыз;
Түркістан қаласынан – 22,1 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша Жетісай, Келес, Сайрам, Созақ, Сауран аудандарынан және Арыс, Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне – 50 пайыз;
Жетісай ауданының бюджетіне – 8,8 пайыз;
Келес ауданының – 87,4 пайыз;
Сайрам ауданының – 35,6 пайыз;
Созақ ауданының – 98,6 пайыз;
Арыс қаласының – 89,7 пайыз;
Кентау қаласының – 63,2 пайыз;
Түркістан қаласының – 47,6 пайыз;
облыстық бюджетке Жетісай, Келес, Сайрам, Созақ, Сауран аудандарынан және Арыс, Кентау, Түркістан қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) – 50 пайыз;
Жетісай ауданынан – 91,2 пайыз;
Келес ауданынан – 12,6 пайыз;
Сайрам ауданынан – 64,4 пайыз;
Сауран ауданынан – 100 пайыз;
Созақ ауданынан – 1,4 пайыз;
Арыс қаласынан – 10,3 пайыз;
Кентау қаласынан – 36,8 пайыз;
Түркістан қаласынан – 52,4 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша:
Бәйдібек ауданының бюджетіне – 88,6 пайыз;
Жетісай ауданының – 50,2 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 52,1 пайыз;
Келес ауданының – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданының – 52,8 пайыз;
Ордабасы ауданының – 51,3 пайыз;
Отырар ауданының – 71,5 пайыз;
Сайрам ауданының – 47,3 пайыз;
Сарыағаш ауданының – 50 пайыз;
Сауран ауданының – 100 пайыз;
Созақ ауданының – 9,8 пайыз;
Төлеби ауданының – 52,9 пайыз;
Түлкібас ауданының – 53 пайыз;
Шардара ауданының – 71,2 пайыз;
Арыс қаласының – 100 пайыз;
Кентау қаласының – 77,7 пайыз;

Сайрамского района – 36,5 процента;
Сарыагашского района – 44,5 процента;
района Сауран – 23,6 процента;
Сузакского района – 13,7 процента;
Толебийского района – 33,9 процента;
Тюлькубасского района – 31,8 процента;
Шардаринского района – 43,4 процента;
города Арысь – 64,3 процентов;
города Кентау – 56,7 процента;
города Туркестан – 77,9 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 70,2 процента;
Жетысайского района – 57 процента;
Казыгуртского района – 50,5 процента;
Келесского района – 56,3 процента;
Мактааральского района – 52,1 процента;
Ордабасынского района – 56 процента;
Отрарского района – 50,7 процента;
Сайрамского района – 63,5 процента;
Сарыагашского района – 55,5 процента;
района Сауран – 76,4 процента;
Сузакского района – 86,3 процента;
Толебийского района – 66,1 процента;
Тюлькубасского района – 68,2 процента;
Шардаринского района – 56,6 процента;
города Арысь – 35,7 процента;
города Кентау – 43,3 процента;
города Туркестан – 22,1 процента;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, кроме Жетысайского, Келесского, Сайрамского, Сузакского района, района Сауран и городов Арысь, Кентау, Туркестан, в районные (городов областного значения) бюджеты – 50 процентов;
в бюджет Жетысайского района – 8,8 процента;
Келесского района – 87,4 процента;
Сайрамского района – 35,6 процента;
Созакского района – 98,6 процента;
города Арысь – 89,7 процента;
города Кентау – 63,2 процента;
города Туркестан – 47,6 процента;
в областной бюджет, кроме Жетысайского, Келесского, Сайрамского, Сузакского района, района Сауран и городов Арысь, Кентау, Туркестан, от районов (городов областного значения) – 50 процентов;
от Жетысайского района – 91,2 процента;
Келесского района – 12,6 процента;
Сайрамского района – 64,4 процента;
района Сауран – 100 процентов;
Сузакского района – 1,4 процента;
города Арысь – 10,3 процента;
города Кентау – 36,8 процента;
города Туркестан – 52,4 процента;
по социальному налогу:
в бюджет района Байдибек – 88,6 процента;
Жетысайского района – 50,2 процента;
Казыгуртского района – 52,1 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 52,8 процента;
Ордабасынского района – 51,3 процента;
Отрарского района – 71,5 процента;
Сайрамского района – 47,3 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
района Сауран – 100 процентов;
Созакского района – 9,8 процента;
Толебийского района – 52,9 процента;
Тюлькубасского района – 53 процента;
Шардаринского района – 71,2 процента;
города Арысь – 100 процентов;
города Кентау – 77,7 процента;

Түркістан қаласының – 93,5 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек ауданынан – 11,4 пайыз;
Жетісай ауданынан – 49,8 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 47,9 пайыз;
Келес ауданынан – 50 пайыз;
Мақтаарал ауданынан – 47,2 пайыз;
Ордабасы ауданынан – 48,7 пайыз;
Отырар ауданынан – 28,5 пайыз;
Сайрам ауданынан – 52,7 пайыз;
Сарыағаш ауданынан – 50 пайыз;
Созақ ауданынан – 90,2 пайыз;
Төлеби ауданынан – 47,1 пайыз;
Түлкібас ауданынан – 47 пайыз;
Шардара ауданынан – 28,8 пайыз;
Кентау қаласынан – 22,3 пайыз;
Түркістан қаласынан – 6,5 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 100 пайыз;
өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуы мен оның инфрақұрылымын дамытуға жер қойнауын пайдаланушылардың аударымдары бойынша облыстық бюджетке – 100 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облыстық мәслихатының 10.12.2021 № 13/121-VIІ шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 255 139 413 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына 10 419 723 мың теңге;
Жетісай ауданына 23 806 451 мың теңге;
Қазығұрт ауданына 14 941 164 мың теңге;
Келес ауданына 17 010 857 мың теңге;
Мақтаарал ауданына 18 616 896 мың теңге;
Ордабасы ауданына 16 099 651 мың теңге;
Отырар ауданына 11 608 315 мың теңге;
Сайрам ауданына 23 169 937 мың теңге;
Сарыағаш ауданына 23 133 322 мың теңге;
Созақ ауданына 7 519 371 мың теңге;
Төлеби ауданына 13 537 396 мың теңге;
Түлкібас ауданына 11 446 489 мың теңге;
Шардара ауданына 13 036 169 мың теңге;
Арыс қаласына 10 839 172 мың теңге;
Кентау қаласына 18 733 996 мың теңге;
Түркістан қаласына 21 220 504 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың жер қатынастары басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
5. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттерінің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы;
облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

города Туркестан – 93,5 процента;
в областной бюджет:
от района Байдибек – 11,4 процента;
Жетысайского района – 49,8 процента;
Казыгуртского района – 47,9 процента;
Келесского района – 50 процентов;
Мактааральского района – 47,2 процента;
Ордабасынского района – 48,7 процента;
Отрарского района – 28,5 процента;
Сайрамского района – 52,7 процента;
Сарыагашского района – 50 процентов;
Сузакского района – 90,2 процента;
Толебийского района – 47,1 процента;
Тюлькубасского района – 47 процента;
Шардаринского района – 28,8 процента;
города Кентау – 22,3 процента;
города Туркестан – 6,5 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, в районные (городов областного значения) бюджеты – 100 процентов;
по отчислениям недропользователей на социально-экономическое развитие региона и развитие его инфраструктуры в областной бюджет – 100 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Туркестанского областного маслихата от 10.12.2021 № 13/121-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в общей сумме 255 139 413 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек 10 419 723 тысячи тенге;
Жетысайскому району 23 806 451 тысяча тенге;
Казыгуртскому району 14 941 164 тысячи тенге;
Келесскому району 17 010 857 тысяч тенге;
Мактааральскому району 18 616 896 тысяч тенге;
Ордабасынскому району 16 099 651 тысяча тенге;
Отрарскому району 11 608 315 тысяч тенге;
Сайрамскому району 23 169 937 тысяч тенге;
Сарыагашскому району 23 133 322 тысячи тенге;
Сузакскому району 7 519 371 тысяча тенге;
Толебийскому району 13 537 396 тысяч тенге;
Тюлькубасскому району 11 446 489 тысяч тенге;
Шардаринскому району 13 036 169 тысяч тенге;
городу Арысь 10 839 172 тысячи тенге;
городу Кентау 18 733 996 тысяч тенге;
городу Туркестан 21 220 504 тысячи тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению культуры области;
управлению земельных отношений области;
управлению строительства области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе по:
управлению энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области;
управлению строительства области;
управлению пассажирского транспорта и автомобильных дорог области.
Распределение указанных трансфертов районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.

6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген кредиттерді аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. Облыс әкімдігінің 2021 жылға арналған резервi 780 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - Түркістан облыстық мәслихатының 21.04.2021 № 5/43-VIІ шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
9. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
10. "Түркістан облыстық мәслихаты аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

6. Учесть, что в областном бюджете на 2021 год предусмотрено кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение кредитования районным (городов областного значения) бюджетам осуществляется на основании постановления акимата области.
7. Утвердить резерв акимата области на 2021 год в сумме 780 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Туркестанского областного маслихата от 21.04.2021 № 5/43-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год, согласно приложению 4.
9. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из областного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
10. Государственному учреждению "Аппарат Туркестанского областного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

2) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Түркістан облыстық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Түркістан облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы У. Рахиев
Түркістан облыстық
мәслихатының хатшысы К. Балабиев
Түркістан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
11 желтоқсандағы № 54/557-VI шешіміне
1-қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджет

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Туркестанского областного маслихата после его официального опубликования.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Туркестанского
областного маслихата У. Рахиев
Секретарь Туркестанского
областного маслихата К. Балабиев
Приложение 1 к решению
Туркестанского областного
маслихата от 11 декабря 2020
года № 54/557-VI
Областной бюджет на 2021 год

919 375
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
919 375
001
Жергілікті деңгейде қоғамдық даму саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
689 552
006
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
222 368
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 455
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
2 272 465
1
Отын және энергетика
2 272 465
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 272 465
007
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
1 187 209
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 085 256
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
56 644 911
1
Ауыл шаруашылығы
39 761 632
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
37 316 854
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
580 098
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
487 254
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
486 308
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
34 148
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
17 352
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
104 524
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
20 932
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 500
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
8 502
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
15 814
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
538 615
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
45 000
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу

919 375
752
Управление общественного развития области
919 375
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного развития
689 552
006
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
222 368
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 455
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
2 272 465
1
Топливо и энергетика
2 272 465
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 272 465
007
Развитие теплоэнергетической системы
1 187 209
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 085 256
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
56 644 911
1
Сельское хозяйство
39 761 632
255
Управление сельского хозяйства области
37 316 854
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
580 098
002
Субсидирование развития семеноводства
487 254
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
486 308
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
34 148
012
Организация санитарного убоя больных животных
17 352
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
104 524
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
20 932
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 500
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
8 502
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
15 814
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
538 615
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
45 000
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных

11 105 574
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
7 896 920
004
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
100 000
006
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
6 201 296
007
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 440 147
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
107 477
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
48 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 117 454
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
3 117 454
756
Облыстың инвестиция және экспорт басқармасы
91 200
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
91 200
9
Басқалар
66 831 340
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
419 240
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
419 240
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
33 131 812
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
33 131 812
271
Облыстың құрылыс басқармасы
24 354 523
078
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
21 748 219
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 606 304
278
Облыстың кәсіпкерлік және сауда басқармасы
96 311
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және сауданы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
96 311
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 179 043
037
Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
1 179 043
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 382 256
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 382 256
750
Облыстың стратегия және экономикалық даму басқармасы
125 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу

11 105 574
278
Управление предпринимательства и торговли области
7 896 920
004
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
100 000
006
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
6 201 296
007
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 440 147
008
Поддержка предпринимательской деятельности
107 477
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
48 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 117 454
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
3 117 454
756
Управление инвестиции и экспорта области
91 200
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
91 200
9
Прочие
66 831 340
256
Управление координации занятости и социальных программ области
419 240
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
419 240
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
33 131 812
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
33 131 812
271
Управление строительства области
24 354 523
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
21 748 219
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 606 304
278
Управление предпринимательства и торговли области
96 311
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и торговли
96 311
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 179 043
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года
1 179 043
285
Управление физической культуры и спорта области
1 382 256
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 382 256
750
Управление стратегии и экономического развития области
125 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов

267 682
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 050 000
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
734 474
011
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
69 863
012
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
21 420
013
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
104 524
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
142 491
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
44 135
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
55 000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
588 811
036
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
30 000
039
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
485 600
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
5 500 000
049
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
22 732
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
100 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 212 346
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
99 456
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
600 000
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
600 000
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
190 000
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау

267 682
002
Субсидирование развития семеноводства
1 050 000
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
734 474
011
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
69 863
012
Организация санитарного убоя больных животных
21 420
013
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
104 524
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
142 491
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
44 135
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
55 000
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
588 811
036
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
30 000
039
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
485 600
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
5 500 000
049
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
22 732
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
100 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 212 346
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
99 456
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
600 000
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
190 000
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"

70 006
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
46 308
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
125 333
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 881 316
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 614 942
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 437 066
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
523 888
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
282 064
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 036 673
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
594 441
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 500 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 500 000
753
Облыстың адами әлеуетті дамыту басқармасы
677 876
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
594 202
016
Тәрбиелейтін мекемелердегі балалардың құқықтары мен мүдделерін қорғауды қамтамсыз ету
83 674
2
Әлеуметтiк көмек
983 555
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
983 555
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
983 555
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
282 819
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
172 693
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
150 162
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
22 531
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
84 309
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
84 309
752
Облыстың қоғамдық даму басқармасы
25 817
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
25 817
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
20 300 992
1
Тұрғын үй шаруашылығы

70 006
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
46 308
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
125 333
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 881 316
1
Социальное обеспечение
4 614 942
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 437 066
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
523 888
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
282 064
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 036 673
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
594 441
271
Управление строительства области
1 500 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 500 000
753
Управление развития человеческого потенциала области
677 876
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
594 202
016
Обеспечение защиты прав и интересов детей, находящихся в воспитательных учреждениях
83 674
2
Социальная помощь
983 555
256
Управление координации занятости и социальных программ области
983 555
003
Социальная поддержка инвалидов
983 555
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
282 819
256
Управление координации занятости и социальных программ области
172 693
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
150 162
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
22 531
270
Управление по инспекции труда области
84 309
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
84 309
752
Управление общественного развития области
25 817
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
25 817
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
20 300 992
1
Жилищное хозяйство