Кентау қаласының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспарын бекіту туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 364 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 2 шілдеде № 5688 болып тiркелдi. Күші жойылды - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 5 қазандағы № 78 шешiмiмен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 05.10.2021 № 78 шешiмiмен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына және "Жайылымдар туралы" 2017 жылғы 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабының 1) тармақшасына сәйкес, қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары бекітілсін.
2. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрағасы Т. Садуов
Мәслихат хатшысы Т. Балабиев
Кентау қалалық
мәслихатының 2020 жылғы
25 маусымдағы № 364 шешімімімен бекітілген
Кентау қаласының жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі 2020-2021 жылдарға арналған жоспары
Осы Кентау қаласы бойынша 2020-2021 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі - Жоспар) Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы "Жайылымдар туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 173 "Жайылымдарды ұтымды пайдалану қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 28 сәуір 2017 жылы № 15090 тіркелген), Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 15 мамыр 2015 жылы № 11064 тіркелген) бұйрығына сәйкес әзірленді.
Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, жем шөпке қажеттілікті тұрақты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болғызбау мақсатында қабылданады.
Жоспар мазмұны:

Об утверждении Плана по управлению пастбищами и их использованию в городе Кентау на 2020-2021 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 25 июня 2020 года № 364. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 2 июля 2020 года № 5688. Утратило силу решением Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 5 октября 2021 года № 78
Сноска. Утратило силу решением Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 05.10.2021 № 78 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном управлении и самоуправлении" от 23 января 2001 года и подпунктом 1) статьи 8 Закон Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в городе Кентау на 2020-2021 годы.
2. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Т. Садуов
Секретарь маслихата Т. Балабиев
Утвержден решением
Кентауского городского
маслихата
от 25 июня 2020 года
№ 364
План по управлению пастбищами и их использованию в городе Кентау на 2020-2021 годы
Настоящий План по управлению пастбищами и их использованию по городу Кентау на 2020-2021 годы (далее – План) разработан в соответствии с Законами Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 173 "Об утверждении Правил рационального использования пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2017 года № 15090), приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 мая 2015 года № 11064).
План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
План содержит:

1) құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;
4) жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін, жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;
7) ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі;
8) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті өзге де талаптарды қамтуға тиіс.
Жоспар жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қараудың жай-күйі туралы мәліметтер, ветеринариялық-санитариялық мекемелер туралы деректер, иелерін-жайылым пайдаланушыларды, жеке және (немесе) заңды тұлғаларды көрсете отырып, ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер, ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер, шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын қалыптастыру туралы мәліметтер, екпе және аридтік жайылымдарда ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері, малды айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер, мемлекеттік органдар, жеке және (немесе) заңды тұлғалар берген өзге де деректер ескеріле отырып қабылданды.
Кентау қаласының барлық жер көлемі 774 512 гектарды құрайды. Барлық ауыл шаруашылығы алқаптарының жиынтығы 394 951 гектар, оның ішінде егістік жерлер 44 225 гектар, оның ішінде суармалы егістік 43 379 гектар, көп жылдық ағашты өсімдіктер 11 265 гектар, тыңайған жерлер 5 381 гектар, жайылымдар 329 742 гектар.
Жер санаттары бойынша:
ауыл шаруашылық мақсаттары бойынша пайдаланатын жерлері 394 951 гектар;
елді мекендердің жерлері 73 855 гектар;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және ауыл шаруашылық емес басқа мақсаттарда пайдаланатын жерлер 7190 гектар;
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері – 39424 гектар;

1) схему (карту) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) карту с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;
4) схему доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленную согласно норме потребления воды;
5) схему перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, к которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) схему размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными в сельском округе;
7) календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных;
8) иные требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице.
План принят с учетом сведений о состоянии геоботанического обследования пастбищ, сведений о ветеринарно-санитарных объектах, данных о численности поголовья сельскохозяйственных животных с указанием их владельцев-пастбищепользователей, физических и (или) юридических лиц, данных о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных, сведений о формировании поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах, особенностей выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, сведений о сервитутах для прогона скота, иных данных, предоставленных государственными органами, физическими и (или) юридическими лицами.
Вся земельная площадь города Кентау составляет 774 512 гектаров. Всего сельхозугодий составляет 394 951 га, в том числе пашни 44 225 га, из них орошаемая пашня 43 379 га, многолетние древесные растения 11 265 га, залежь 5 381 га, пастбища 329 742 га.
По категориям земли:
земли используемые в сельскохозяйственных целях 394 951 гектар;
земли населенных пунктов 73 855 гектаров;
земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения 7190 гектар;
Земли особо охраняемых природных территорий-39424 гектар;

орман қорының жерлері 66 145 гектар;
су қорының жерлері 3183 гектар;
Арнайы жер қорының жерлері – 189 764 гектар
Әкімшілік-аумақтық бөлініс бойынша Кентау қаласында 4 ауыл, 12 ауылдық округтер (Хантағы, Байылдыр, Ащысай, Қарнақ, Майдантал, Жібек жолы, Шорнақ, Жүйнек, Қарашық, Үшқайық, Ескі Иқан, Жаңа Иқан, Оранғай, Иассы, Шаға), 57 ауылдық елді-мекендер орналасқан.
Мазмұны:
1 Табиғаты
2 Климаты
3 Гидрографиясы
4 Ауыл шаруашылығы
Табиғаты:
Қаратау мемлекеттік табиғи қорығы Қаратау тауының солтүстік-батыс сілемдерінде орналасқан. Қорық ерекше қорғалатын аймақ. Оның жалпы көлемі 39424 гектар. Қорықтың жері Түркістан облысының Созақ, Бәйдібек аудандарымен және Қызылорда облысының Жаңақорған ауданымен шектеседі.
Климаты
Қала Қаратау тауының етегінде орналасқан, суық болмайтын күндері 160-180 күнді құрайды, жылдық ауаның ылғалдығы 330-390 миллиметр. Қыс айларында қардың қалыңдығы 20-40 сантиметрге барады. Ұзақтығы 120-160 күнге созылады. Жер қыртысы ылғалды ашық сұр топырақты болып келеді.
Қала аумағының географиялық орнына (яғни атмосфераның ылғалдықтың негізгі көзі мұхиттардан тым шалғай орналасуына) қалыптасқан.
Қысы қысқа, жұмсақ, жазы ұзақ, ыстық. Жыл бойына 40 күндей қар қылаулайды. Бірақ көп жатпай, тез еріп кетеді. Ең суық ай –қаңтардың орташа температурасы – 8-10 градус суық. Қар жамылғысының орташа қалыңдығы 20-40 сантиметр. Қар қарашаның соңы, желтоқсанның басында түсіп, ақпан наурыз айында ери бастайды.
Жауын-шашынның жылдық орташа мөлшері 200-380 милиметр. Желдің басым бөлігі шығыс, оңтүстік-шығыс бағыттан соғады. Орташа жылдамдығы 3-5 метр секунд. Желдің әсерінен жазда қаланың гидро термиялық көрсеткіші төмендеп (0,3-0,4) ылғалдылық мөлшері кемиді де аңызақ, құрғақ және ыстық кезең қалыптасады.
Жазы ұзақ қала түстігінде 8 айға дейін созылады. Жазы ыстық шілде айының орташа температурасы 27-42С.
Гидрографиясы:
Қала көлемінде үлкенді-кішілі 5 өзен бар. Қала аумағындағы өзендер таулы аймақтардан бастау алады.
Өзендер: Сырдария өзені-ұзындығы 95 километр, Қарашық өзені-50 километр, Шылбыр өзені-20 километр, Жаңақорған өзені-30 километр, Иқан су өзені-35 километр. Жалпы ұзындығы 230 километр.
Бөгендер мен тоғандар:
"Қосқорған" су қоймасы, сыйымдылығы 37,3 миллион м3;
"Ақтөбе" су бөгені, сыйымдылығы 7,74 миллион м3;
"Шерт" су қоймасы, сыйымдылығы 2,7 миллион м3;
"Сасықбұлақ" су қоймасы, сыйымдылығы 5,5 миллион м3;

земли лесного фонда 66 145 гектаров;
земли водного фонда 3183 гектара;
Земли специального земельного фонда-189 764 гектара
По административно-территориальному делению в городе Кентау имеются 4 села, 12 сельских округов (Хантагы, Байылдыр, Ачысай, Карнак, Майдантал, Жибек жолы, Шорнак, Жуйнек, Карашык, Ушкайык, Ески Икан, Жана Икан, Орангай, Иассы, Шага), 57 сельских населенных пункта.
Содержание:
1 Природа
2 Климат
3 Гидрография
4 Сельское хозяйство
Природа:
Каратауский государственный природный заповедник расположен в северо-западном отроге горы Каратау. На особо охраняемых заповедных зон. Его общая площадь составляет 39424 гектаров. Земли заповедника граничат с Сузакским, Байдибекским районами Туркестанской области и Жанакорганским районом Кызылординской области.
Климат:
Город расположен у подножия горы Каратау, в холодные дни составляет 160-180 дней, годовая влажность воздуха 330-390 миллиметров. В зимний период толщина снега составляет 20-40 сантиметров. Продолжительность составляет 120-160 дней. Земляная корка представляет собой влажную светло-серую почву. Географическое положение территории города (т. е. основной источник загрязнения атмосферы слишком отдален от океанов). Зима короткая, мягкая, лето длинное, жаркое. В течение года 40 дней выпадает снег. Но больше не лежать, быстро растворяется. Самый холодный месяц-средняя температура января-8-10 градусов холодная. Средняя толщина снежного покрова 20-40 сантиметров. Снег выпадет в конце ноября, в начале декабря и начнет таять в феврале в марте. Среднегодовое количество осадков составляет 200-380 миллиметров. Большая часть ветра ожидается в Восточном, Юго-восточном направлении. Средняя скорость 3-5 метров секунды. Летом под влиянием ветра резко снижается гидротермический показатель города (0,3-0,4) и уменьшается влажность, сухая и горячая.
В городах летний период длится до 8 месяцев. Средняя температура жары в июле месяцев составляет 24-42С
Гидрография:
На территории города имеются 5 рек Большой-Малый. Река на территории города берет начало с горной зоны.
Реки: река Сырдарья-протяженностью 95 километров, река Карашык-50 километров, река Шылбыр-20 километров, река Жанакорган-30 километров, река Икан-35 километров. Общая протяженность 230 километров.
Плотины и пруды:
Водохранилище "Коскорган", емкостью 37,3 миллиона м3;
Водохранилище "Актобе", емкостью 7,74 миллиона м3;
Водохранилище "Шерт", емкостью 2,7 миллиона м3;
Водохранилище "Сасыкбулак", емкостью 5,5 миллионов м3;

"Майдантал" су бөгені, сыйымдылығы 8,5 миллион м3;
"Ойық" су бөгені, сыйымдылығы 0,55 миллион м3;
"Шылбыр" су бөгені, сыйымдылығы 4,85 миллион м3.
Ауыл шаруашылығы:
Қаланың ауыл шаруашылығына жарамды жерінің аумағы 394 951 гектар. Оның ішінде егістік жерлер 44225 гектар, оның ішінде суармалы егістік 43379 гектар, көп жылдық ағашты өсімдіктер 11265 гектар, шабындық жерлер 3833 гектар, жайылымдық 329742 гектар.

Водохранилище "Майдантал", емкостью 8,5 миллионов м3;
Водохранилище "Пролив", вместимостью 0,55 миллионов м3;
Водохранилище "Шылбыр", емкостью 4,85 миллионов м3.
Сельское хозяйство:
Территория сельскохозяйственного назначения города составляет 394 951 гектар. Из них пашни 44225 гектаров, в том числе орошаемая пашня 43379 гектаров, многолетние насаждения 11265 гектаров, сенокосы 3833 гектаров, пастбища 329742 гектаров.

1,0 төмен
Көктемдік-күздік
Екі маусым бойынша бағаланады, көктемдік-күздік
Жем-шөп қорының құнарлығы төмендегі көрсеткіштер бойынша бағаланады:
Жайылымды маусымдық пайдалану ұсынысы
Жем-шөптің құнарлығы
(100 килограмм құрғақ шөптегі азықтық бірліктің көлемі)
жақсы
орта
Жаман
1
2
3
4
Көктемдік
68-ден жоғары
51-69
51-ден төмен
Көктемгі-жаздық, күздік және жаздық
50-ден жоғары
40-50
40-тан төмен
Күздік
40-тан жоғары
30-40
30-дан төмен
Қорытынды.
Кентау қаласында жалпы жайылымдық жер 430340 гектарды құрайды, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымның жалпы алаңы жүктемесінің, шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, мал басына шаққандағы жайылымды есептей келе барлығы 605 853 гектар жайылым жер учаскесі қажет екендігі анықталды.
Қала бойынша барлығы 572 353 бас (94692 ірі қара, 15199 жылқы, 459 951 уақ мал, 2511 түйе) көлемі 430340 гектар жайылымды пайдаланады, осы көрсетілген малдардың ішінде барлығы 57 358 бас (10126 ірі қара, 2637 жылқы, 44595 уақ мал) мал бір орында, қоралық жағдайда ұсталып, бордақыланады.
Жоғарыда көрсетілгендердің негізінде Кентау қаласында жалпы 572 353 бас малға көлемі 605 853 гектар жайылым жер жеткіліксіз екендігі байқалады.
Кентау қаласындағы жайылымдық жердің жеткіліксіздігін шешу үшін, жайылымдық жерлерге түсетін жүктемені азайтып, мал өсіруді жайылымдық-қоралық жүйеден жайылымды қажет етпейтін мал өсіру жүйесіне (қорада ұстап бағу, бордақылау) ауыстыру қажет.
Ұсыныс.
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің 2015 жылдың 14 сәуірдегі № 3-3/332 "Жайылымның жалпы алаңы жүктемесінің, шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" бұйрығында мал басына белгіленген жайылымның шекті мөлшерін тұрғылықты жерге байланысты қайта есептеу ұсынылады.
Қосымшада ауыл округтері бөлінісінде мәліметтер, схемалар мен карталар:
1-қосымша – Кентау қаласы
2-қосымша – Байылдыр ауылы
3-қосымша – Ащысай ауылы
4-қосымша – Қарнақ ауылы
5-қосымша – Хантағы ауылы
6-қосымша – Бабайқорған ауыл округі
7-қосымша – Майдантал ауыл округі
8-қосымша – Жібек жолы ауыл округі
9-қосымша – Шорнақ ауыл округі
10-қосымша – Қарашық ауыл округі
11-қосымша – Ескі Иқан ауыл округі
12-қосымша – Жаңа Иқан ауыл округі
13-қосымша – Үшқайық ауыл округі
14-қосымша – Иассы ауыл округі
15- қосымша – Оранғай ауыл округі
16-қосымша – Шаға ауыл округі
17-қосымша – Жүйнек ауыл округі

1,0 ниже
Весенне- осеннее
Оценивается в два сезона, весеннее- осеннее
Поток корма оценивается по следующим показателям:
Рекомендация использование сезонных пастбищ
Фертильность корма
(объем кормовой единицы в 100 килограмм сухой массы)
хорошо
средне
плохо
1
2
3
4
Весеннее
68 выше
51-69
ниже 51
Весенне-летнее, осенне-летнее
50 выше
40-50
ниже 40
Осеннее
40 выше
30-40
ниже 30
Заключение.
В городе Кентау общая пастбищная площадь составляет 430340 гектаров, согласно Приказа Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно-допустимых норм нагрузки общей площади пастбищ" установлено, что всего с учетом пастбищ на поголовье скота требуется 605 853 гектаров пастбищ.
Всего по городу используют пастбища площадью 430340 га (94692 голов крупного рогатого скота, 15199 голов лошадей, 459 951 голов мелкого рогатого скота, 2511 верблюдов), из них 57 358 голов (10126 голов крупного рогатого скота, 2637 голов лошадей, 44595 голов мелкого рогатого скота).
На основании вышеизложенного, в городе Кентау наблюдается недостаток пастбищных земель общей площадью 605 853 га на 572 353 голов.
Для решения недостатка пастбищных угодий в городе Кентау, снижения нагрузки на пастбищные угодья и увеличения поголовья скота, не требующего пастбищных угодий из пастбищно-кормовой системы
Предложение.
В приказе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимых норм нагрузки общей площади пастбищ" предлагается пересчет установленного предельного размера пастбищ на поголовье скота по месту жительства.
В приложении сведения, схемы и карты в разрезе сельских округов:
Приложение 1 – город Кентау
Приложение 2 – село Байылдыр
Приложение 3 – село Ачысай
Приложение 4 – село Карнак
Приложение 5-село Хантагы
Приложение 6 – сельский округ Бабайкорган
Приложение 7 – Майданталский сельский округ
Приложение 8 – сельский округ Жибек жолы
Приложение 9-сельский округ Шорнак
Приложение 10 – Карашыкский сельский округ
Приложение 11 – сельский округ Ески Икан
Приложение 12 – сельский округ Жана Икан
Приложение 13 – сельский округ Ушкайык
Приложение 14 – сельский округ Иассы
Приложение 15 – сельский округ Орангай
Приложение 16-сельский округ шага
Приложение 17 – Жуйнекский сельский округ

-91756
8
29688
55900
2
65206
282356
-268063
Кентау қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі:39729 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 25278 гектар
жалпы егістік жерлер: 10452 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 10452 гектар
көпжылдық екпелер: 1965 гектар
шабындық жерлер: 221 гектар
жайылымдық жерлер: 12963 гектар
Кентау қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Түркістан қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Кентау қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кентау қаласының Ескі Иқан ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
12. Жаңа Иқан ауыл округі
Орталығы- Жаңа Иқан.
Елді мекендері- Жаңа Иқан, Ибата, Ойық.
Халық саны-7182 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 80514 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-74556 гектар;
жалпы егістік-4534 гектар;
суармалы жер-4534 гектар;
көп жылдық екпелер-1854 гектар;
шабындық жер-334 гектар;
жайылымдық жер-62128 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер.
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Ибата
-

-91756
8
29688
55900
2
65206
282356
-268063
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Ески Икан города Кентау
Категория земель:
общая площадь округа: 39729 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 25278 гектаров
общие пахотные земли: 10452 гектаров
в том числе орошаемые земли:10452 гектаров
многолетние насаждения: 1965 гектаров
сенокосные земли: 221 гектаров
пастбищные земли:12963 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Ески Икан города Кентау
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Ески Икан города Кентау
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Ески Икан города Кентау
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Ески Икан города Кентау
12. Сельский округ Жана Икан.
Центр-село Жана Икан.
Населенные пункты- Жана Икан, Ибата, Ойык.
Население-7182 человек.
Общая площадь сельского округа-80514 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-74556 гектаров;
общие пахотные земли-4534 гектаров;
орошаемые земли-4534 гектаров;
многолетние насаждения-1854 гектаров;
сенокосные земли-334 гектаров;
пастбищные земли-62128 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота по населенным пунктам
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Ибата
-

+6630
8
98400
52800
2
105600
217950
-169082
Кентау қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 80514 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер:74556 гектар
жалпы егістік жерлер:4534 гектар
оның ішінде суармалы жерлер:4534 гектар
көпжылдық екпелер:1854 гектар
шабындық жерлер: 334 гектар
жайылымдық жерлер: 62128 гектар
Кентау қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Кентау қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Кентау қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кентау қаласының Жаңа Иқан ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
13. Үшқайық ауыл округі
Орталығы- Үшқайық.
Елді мекендері- Үшқайық, Теке, Нұртас, С.Қожанов, Жалаңтөс.
Халық саны-6208 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 42859 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-29850 гектар;
жалпы егістік-3594 гектар;
суармалы жер-3594 гектар;
көп жылдық екпелер-916 гектар;
шабындық жер-256 гектар;
жайылымдық жер-25084 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер.
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Теке

+6630
8
98400
52800
2
105600
217950
-169082
Схема (карта) расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по сельскому округу Жана Икан города Кентау
Категория земель:
общая площадь округа: 80514 гектаров
в том числе сельскохозяйственные земли: 74556 гектаров
общие пахотные земли: 4534 гектаров
в том числе орошаемые земли: 4534 гектаров
многолетние насаждения: 1854 гектаров
сенокосные земли: 334 гектаров
пастбищные земли: 62128 гектаров
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц не обеспеченных пастбищами по сельскому округу Жана Икан города Кентау
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды по сельскому округу Жана Икан города Кентау
Календарный график по использованию пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и передвижения сельскохозяйственных животных по сельскому округу Жана Икан города Кентау
Приемлемые схемы пастбищеоборотов и карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу Жана Икан города Кентау
13. Сельский округ Ушкайык.
Центр-село Ушкайык.
Населенные пункты- Ушкайык, Теке, Нуртас, С.Кожанов, Жалантос.
Население-6208 человек.
Общая площадь сельского округа-42859 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-29850 гектаров;
общие пахотные земли-3594 гектаров;
орошаемые земли-3594 гектаров;
многолетние насаждения-916 гектаров;
сенокосные земли-256 гектаров;
пастбищные земли-25084 гектаров.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по населенным пунктам:
Населенный
пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Теке

-12785
8
30160
21395
2
42790
76550
-60797
Кентау қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 47579 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 19245гектар
жалпы егістік жерлер: 2217 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 2217 гектар
көпжылдық екпелер: 991 гектар
шабындық жерлер: 284 гектар
жайылымдық жерлер: 15753 гектар
Кентау қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Кентау қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Кентау қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кентау қаласының Ораңғай ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
16. Шаға ауыл округі
Орталығы- Қазақстанның 30 жылдығы.
Елді мекендері- Шаға, Қазақстанның 30 жылдығы, Бершінтөбе, Шоқтас.
Халық саны-10448 адам.
Округтің жалпы жер көлемі- 63491 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-51882 гектар;
жалпы егістік-5016 гектар;
суармалы жер-5016 гектар;
көп жылдық екпелер-885 гектар;
шабындық жер-479 гектар;
жайылымдық жер-45502 гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер.
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Шаға
-

-12785
8
30160
21395
2
42790
76550
-60797
Схема расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Урангайскому сельскому округу города Кентау (карта))
Категории земель:
общая площадь округа: 47579 гектаров
в том числе земли сельскохозяйственного назначения: 19245
общая посевная площадь: 2217 гектар
в том числе орошаемых земель: 2217 гектар
многолетние насаждения: 991 гектар
сенокосные угодья: 284 гектар
пастбищные угодья: 15753 гектар
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перевода его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным, каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормами водопотребления пастбищных пользователей по Урангайскому сельскому округу города Кентау
Ежедневный график использования пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и перегона сельскохозяйственных животных по Урангайскому сельскому округу города Кентау
Схема приемлемой пастбищеоборота и карта пастбищ, в том числе сезонных, с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры по Урангайскому сельскому округу города Кентау
16. Сельский округ Шага
Центр-30 лет Казахстана.
Населенные пункты-шага, 30-летие Казахстана, Бершинтобе, Шоктас.
Население составляет 10448 человек.
Общая площадь округа-63491 гектар.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-51882 гектар;
общая посевная-5016 гектаров;
орошаемые земли-5016 гектаров;
многолетние насаждения-885 гектаров;
сенокосные земли-479 гектаров;
пастбища-45502 гектар.
Данные о количестве поголовья скота сельскохозяйственных животных по населенным пунктам:
Населенный
пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Шага
-

-22492
8
38664
39640
2
79280
130106
-80992
Кентау қаласының Шаға ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 63491 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 51882 гектар
жалпы егістік жерлер: 5016 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 5016 гектар
көпжылдық екпелер: 885 гектар
шабындық жерлер: 479 гектар
жайылымдық жерлер: 45502 гектар
Кентау қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Кентау қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Кентау қаласының Шаға ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кентау қаласының Шаға ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
17. Жүйнек ауыл округі
Орталығы – Жүйнек ауылы.
Елді мекендері- Жүйнек, Шекербұлақ, Шыпан.
Халық саны-10134 адам.
Округтің жалпы жер көлемі-49007 гектар.
Оның ішінде:
ауыл шаруашылық жер-33673 гектар;
жалпы егістік-4260 гектар;
суармалы жер-4260 гектар;
көп жылдық екпелер-553 гектар;
жайылым жер-28512 гектар;
шабындық жер-342гектар.
Елді мекен бойынша ауыл шаруашылығы жануарлары мал басының саны туралы деректер.
Елді мекен
Түйе
Жылқы
Ірі қара мал
Ұсақ мал
1
Жүйнек
43

-22492
8
38664
39640
2
79280
130106
-80992
Схема расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Шагинскому сельскому округу города Кентау (карта))
Категории земель:
общая площадь округа: 63491 гектар
в том числе сельскохозяйственных земель: 51882 гектар
общая посевная площадь: 5016 гектар
в том числе орошаемых земель: 5016 гектар
многолетние насаждения: 885 гектар
сенокосные угодья: 479 гектар
пастбищные угодья: 45502 гектар
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перевода его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным, каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормами водопотребления пастбищными пользователями по Шагинскому сельскому округу города Кентау
Ежедневный график использования пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и перегона сельскохозяйственных животных по Шагинскому сельскому округу города Кентау
Схема благоприятствования пастбищеоборотов и карта пастбищ, в том числе сезонных, с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры по сельскому округу шага города Кентау
17. сельский округ Жуйнек
Центр – село Жуйнек.
Населенные пункты-Жуйнек, Шекербулак, Шыпан.
Численность населения-10134 человека.
Общая площадь округа составляет 49007 гектаров.
В том числе:
сельскохозяйственные земли-33673 гектар;
общая посевная-4260 гектаров;
орошаемые земли-4260 гектаров;
многолетние насаждения-553 гектара;
пастбища-28512 гектар;
сенокосные земли-342 гектар.
Данные о количестве поголовья скота по населенным пунктам
Населенный пункт
Верблюд
Лошадь
Крупнорогатый скот
Мелкорогатый скот
1
Жуйнек
43

39455
2
78910
145312
-116800
Кентау қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде әкімшілік - аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың орналасу схемасы (картасы)
Жер санаттары:
округтің жалпы жер көлемі: 49007 гектар
оның ішінде ауыл шаруашылық жерлер: 33673 гектар
жалпы егістік жерлер: 4260 гектар
оның ішінде суармалы жерлер: 4260 гектар
көпжылдық екпелер: 553 гектар
шабындық жерлер: 342 гектар
жайылымдық жерлер:28512 гектар
Кентау қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы және аудандық маңызы бар қала, кент ауыл, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және немесе заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларын мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
Кентау қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру, каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Кентау қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын жаюдың және айдаудың маусымдық маршруттарын белгілейтін жайылымдарды пайдалану жөніндегі күнтізбелік графигі
Кентау қаласының Жүйнек ауылдық округі бойынша жайылым айналымдарының қолайлы схемасы және жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы

39455
2
78910
145312
-116800
Схема расположения пастбищ на территории административно - территориальной единицы в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов по Жуйнекскому сельскому округу города Кентау (карта))
Категории земель:
общая площадь округа: 49007 гектаров
в том числе сельскохозяйственных земель: 33673 гектар
общая посевная площадь: 4260 гектаров
в том числе орошаемых земель: 4260 гектаров
многолетние насаждения: 553 гектар
сенокосные угодья: 342 гектара
пастбищные угодья: 28512 гектар
Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перевода его на предоставляемые пастбища и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным, каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная в соответствии с нормами водопотребления пастбищных пользователей по Жуйнекскому сельскому округу города Кентау
Ежедневный график использования пастбищ, устанавливающий сезонные маршруты выпаса и перегона сельскохозяйственных животных по Жуйнекскому сельскому округу города Кентау
Схема приемлемой пастбищеоборотов и карта пастбищ, в том числе сезонных, с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, объектов пастбищной инфраструктуры по Жуйнекскому сельскому округу города Кентау