Кентау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 328 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 7 қыркүйектегі № 372 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 11 қыркүйекте № 5794 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 21 тамыздағы № 51/531-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5757 тіркелген шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 328 "2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5333 тіркелген, 2019 жылғы 31 желтоқсанда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Кентау қаласының 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 40 152 174 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 987 333 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 53 854 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 686 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 38 017 301 мың теңге;
2) шығындар – 51 314 543 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -6 547 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 3 976 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 10 523 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -11 155 822 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 11 155 822 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 10 742 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 524 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 423 771 мың теңге.".
4 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына сәйкес, 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін.".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Кентауского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 328 "О городском бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 7 сентября 2020 года № 372. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 11 сентября 2020 года № 5794. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 21 августа 2020 года № 51/531-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5757, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кентауского городского маслихата от 23 декабря 2019 года № 328 "О городском бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5333, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативно правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 31 декабря 2019 года) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 152 174 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 987 333 тысяч тенге;
неналоговые поступления –53 854 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 686 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 38 017 301 тысяч тенге;
2) затраты – 51 314 543 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -6 547 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 3 976 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 10 523 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -11 155 822 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 11 155 822 тысяч тенге:
поступления займов – 10 742 575 тысяч тенге;
погашение займов – 10 524 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 423 771 тысяч тенге.".
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.".
Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

2. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1)осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Мәслихат сессиясының төрағасы Ж. Курманбеков
Мәслихат хатшысы Т. Балабиев
Кентау қалалық
мәслихатының 2020 жылғы
7 қыркүйектегі
№ 372_шешіміне қосымша
Кентау қалалық
мәслихатының 2019 жылғы
23 желтоқсандағы
№ 328 шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
1
2
3
I. Кірістер

2. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в порядке установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Ж. Курманбеков
Секретарь маслихата Т. Балабиев
Приложение к решению
Кентауского городского
маслихата
от 7 сентября 2020 года
№ 372
Приложение 1 к решению
Кентауского городского
Маслихата
от 23 декабря 2019 года
№ 328
Городской бюджет на 2020 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1
2
3
1. Доходы

20 810
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 136
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
162 509
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 374
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
66 181
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
25 503
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
355 395
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
57 853
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 293
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
2 293
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
76 478
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
76 478
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 139
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 242
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 485
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 612
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 765 217
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 716 703
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
410 535
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
410 535
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 039 224
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 622 134
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
417 090
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 266 944
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
109 102
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
807
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру

20 810
006
Оказание жилищной помощи
1 136
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
162 509
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 374
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
66 181
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
25 503
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
355 395
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
57 853
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 293
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
2 293
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
76 478
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
76 478
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 139
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 242
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
16 485
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 612
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 765 217
1
Жилищное хозяйство
3 716 703
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
410 535
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
410 535
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 039 224
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 622 134
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
417 090
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 266 944
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
109 102
003
Капитальные расходы государственного органа
807
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества