2021-2023 жылдарға арналған Кентау қаласы ауыл және ауыл округтерінің бюджеті туралы
Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 желтоқсандағы № 419 шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2021 жылғы 14 қаңтарда № 6024 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Кентау қалалық мәслихатының 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № 408 "2021-2023 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5992 тіркелген шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Байылдыр ауылынын 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 35 671 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 282 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 10 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 34 379 мың теңге;
2) шығындар – 36 791 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 120 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 1 120 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 120 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.10.2021 № 82 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ащысай ауылынын 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 42 426 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 706 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 313 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 39 407 мың теңге;
2) шығындар – 43 342 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -916 мың теңге;

О бюджете сел и сельских округов города Кентау на 2021-2023 годы
Решение Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 31 декабря 2020 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 14 января 2021 года № 6024. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Кентауского городского маслихата от 21 декабря 2020 года № 408 "О городском бюджете на 2021-2023 годы" зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5992, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Байылдыр на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 671 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 282 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 34 379 тысяч тенге;
2) затраты – 36 791 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 120 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета –1 120 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 120 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.10.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Утвердить бюджет села Ачисай на 2021-2023 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 42 426 тысяч тенге:
налоговые поступления –2 706 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 313 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 39 407 тысяч тенге;
2) затраты – 43 342 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 916 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 916 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 916 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.10.2021 № 82 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Қарнақ ауылының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 82 508 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 20 545 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 500 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 61 463 мың теңге;
2) шығындар – 86 908 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы акт ивтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті)– -4400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 4400 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4400 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.10.2021 № 82 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Хантағы ауылының 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 58 397 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 7 967 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 148 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 50 282 мың теңге;
2) шығындар – 62 323 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы(профициті) – -3926 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру(профицитін пайдалану) – 3926 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3926 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.12.2021 № 97 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жүйнек ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 24 964 мың теңге:

6) финансирование дефицита(использование профицита) бюджета –916 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 916 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.10.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Утвердить бюджет села Карнак на 2021-2023 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 82 508 тысяч тенге:
налоговые поступления –20 545 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 61 463 тысяч тенге;
2) затраты – 86 908 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 4 400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 400 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 4 400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.10.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить бюджет села Хантаги на 2021-2023 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 58 397 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 960 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 148 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 50 282 тысяч тенге;
2) затраты – 62 323 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3926 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3926 тысяч тенге;
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 3926 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2021 № 97 (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить бюджет сельского округа Жуйнек на 2021-2023 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 964 тысяч тенге:

салықтық түсiмдер – 2 350 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 22 614 мың теңге;
2) шығындар – 36 363 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 399 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 399 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 11 399 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.10.2021 № 82 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Қарашық ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 24 946 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 937 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0 теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 19 009 мың теңге;
2) шығындар – 25 630 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -684 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 684 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 684 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Кентау қалалық мәслихатының 19.10.2021 № 82 шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Ораңғай ауылдық округінің 2021-2023 жылдарға арналған бюджеті 19, 20 және 21-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер –21 880 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 2 398 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 1 625 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
трансферттердiң түсiмдерi – 17 857 мың теңге;
2) шығындар – 25 153 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 273 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 273 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;

налоговые поступления – 2 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 22 614 тысяч тенге;
2) затраты – 36 363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 399 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 399 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 11 399 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.10.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить бюджет сельского округа Карашык на 2021-2023 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 24 946 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 937 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 19 009 тысяч тенге;
2) затраты – 25 630 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -684 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 684 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 684 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Туркестанской области от 19.10.2021 № 82 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Утвердить бюджет сельского округа Орангай на 2021-2023 годы согласно приложениям 19, 20 и 21 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 880 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 398 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 17 857 тысяч тенге;
2) затраты – 25 153 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 273 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –3 273 тысяч тенге:
поступления займов – 0;
погашение займов – 0;

17. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандарға қалалық бюджеттен қаржыландырылатын қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
18. "Кентау қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

17. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
18. Государственному учреждению "Аппарат Кентауского городского маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Кентау қалалық мәслихаттың интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
19. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат сессиясының төрағасы М. Кунпеисов
Мәслихат хатшысы С. Абдрахманов
Кентау қалалық
мәслихатының 2020 жылғы
31 желтоқсандағы № 419
шешіміне 1 қосымша
Байылдыр ауылының 2021 жылға арналған бюджеті

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решение на интернет-ресурсе Кентауского городского маслихата после его официального опубликования.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии М. Кунпеисов
Секретарь маслихата С. Абдрахманов
Приложение 1 к решению
Кентауского городского
маслихата
от 31 декабря 2020 года
№ 419
Бюджет cела Байылдыр на 2021 год