Мақтаарал ауданы бойынша елді мекендердің шекараларын өзгерту туралы
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 184 бірлескен қаулысы және Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 64-398-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 4 мамырда № 5596 болып тiркелдi
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер Кодексінің 108-бабының 1, 5-тармақтарына және "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Заңының 12-бабының 3) тармақшасына сәйкес, Мақтаарал ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық жер қатынастары бөлімі және аудандық сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімінің бірлескен ұсынысына сәйкес шекаралары өзгертілсін:
1) 26,47 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі Өнімкер елді мекенінің жалпы ауданы 170,13 гектар;
2) 16,12 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Еңбекші ауылдық округі Жаңатұрмыс елді мекенінің жалпы ауданы 33,79 гектар;
3) 30,41 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Бірлік ауылдық округі Алғабас елді мекенінің жалпы ауданы 182,95 гектар;
4) 4,42 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Бірлік ауылдық округі Еркінабад елді мекенінің жалпы ауданы 66,79 гектар;
5) 22,13 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі Мырзатөбе елді мекенінің жалпы ауданы 111,76 гектар;
6) 16,10 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, А.Қалыбеков ауылдық округі Абат елді мекенінің жалпы ауданы 198,63 гектар;
7) 13,87 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Есентаев елді мекенінің жалпы ауданы 103,25 гектар;
8) 7,37 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Тұлпар елді мекенінің жалпы ауданы 22,64 гектар;
9) 11,31 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Жұлдыз елді мекенінің жалпы ауданы 46,19 гектар;
10) 58,53 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Жамбыл ауылдық округі Жамбыл елді мекенінің жалпы ауданы 252,23 гектар;
11) 4,40 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, А.Қалыбеков ауылдық округі Атамұра елді мекенінің жалпы ауданы 156,62 гектар;
12) 12,43 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Иіржар ауылдық округі Иіржар елді мекенінің жалпы ауданы 109,03 гектар;

Об изменении границ населенных пунктов по Мактааральскому району
Совместные постановление акимата Мактааральского района Туркестанской области от 30 апреля 2020 года № 184 и решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 30 апреля 2020 года № 64-398-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 4 мая 2020 года № 5596
В соответствии с пунктами 1, 5 статьи 108 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и подпунктом 3) статьи 12 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", акимат Мактааральского района ПОСТАНОВИЛ и Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Изменить границы согласно совместному представлению отдела земельных отношений и отдела архитектуры, градостроительства и строительства Мактааральского района:
1) включить 26,47 гектар земельного участка в границу населенного пункта Онимкер сельского округа Ж.Нурлыбаева, общая площадь 170,13 гектар;
2) включить 16,12 гектар земельного участка в границу населенного пункта Жанатурмыс сельского округа Енбекши, общая площадь 33,79 гектар;
3) включить 30,41 гектар земельного участка в границу населенного пункта Алгабас сельского округа Бирлик, общая площадь 182,95 гектар;
4) включить 4,42 гектар земельного участка в границу населенного пункта Еркинабад сельского округа Бирлик, общая площадь 66,79 гектар;
5) включить 22,13 гектар земельного участка в границу населенного пункта Мырзатобе сельского округа Ж.Нурлыбаева, общая площадь 111,89 гектар;
6) включить 16,10 гектар земельного участка в границу населенного пункта Абат сельского округа А.Калыбекова, общая площадь 198,63 гектар;
7) включить 13,87 гектар земельного участка в границу населенного пункта Есентаев, сельского округа Мактарал, общая площадь 103,25 гектар;
8) включить 7,37 гектар земельного участка в границу населенного пункта Тулпар сельского округа Мактарал, общая площадь 22,64 гектар;
9) включить 11,31 гектар земельного участка в границу населенного пункта Жулдыз сельского округа Мактарал, общая площадь 46,19 гектар;
10) включить 58,53 гектар земельного участка в границу населенного пункта Жамбыл сельского округа Жамбыл, общая площадь 252,23 гектар;
11) включить 4,40 гектар земельного участка в границу населенного пункта Атамура сельского округа А.Калыбекова, общая площадь 156,62 гектар;
12) включить 12,43 гектар земельного участка в границу Ииржар сельского округа Ииржар, общая площадь 109,03 гектар;

13) 5,15 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі Өркен елді мекенінің жалпы ауданы 49,48 гектар;
14) 21,81 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Мәдениет елді мекенінің жалпы ауданы 89,78 гектар;
15) 46,97 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Достық ауылдық округі, Достық елді мекенінің жалпы ауданы 168,14 гектар;
16) 6,20 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Шаттық елді мекенінің жалпы ауданы 24,27 гектар;
17) 53,82 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Достық ауылдық округі Гүлістан елді мекенінің жалпы ауданы 259,65 гектар;
18) 8,79 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Жаңажол ауылдық округі Өргебас елді мекенінің жалпы ауданы 151,35 гектар;
19) 46,36 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Жаңажол ауылдық округі Нұрлыжол елді мекенінің жалпы ауданы 89,59 гектар;
20) 18,83 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, А.Қалыбеков ауылдық округі Төрткул елді мекенінің жалпы ауданы 147,23 гектар;
21) 13,30 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Қаз ССР-і 40 жылдық елді мекенінің жалпы ауданы 53,30 гектар;
22) 23,70 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Иіржар ауылдық округі Алаш елді мекенінің жалпы ауданы 147,88 гектар;
23) 9,33 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Ақ алтын елді мекенінің жалпы ауданы 28,19 гектар;
24) 39,59 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Еңбекші ауылдық округі Нұрлы таң елді мекенінің жалпы ауданы 131,34 гектар;
25) 7,88 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Бірлік ауылдық округі Өркениет елді мекенінің жалпы ауданы 105,83 гектар;
26) 26,16 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Иіржар ауылдық округі Мақтажан елді мекенінің жалпы ауданы 153,43 гектар;
27) 3,98 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Достық ауылдық округі Көксу елді мекенінің жалпы ауданы 16,73 гектар;
28) 46,60 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Иіржар ауылдық округі Дихан елді мекенінің жалпы ауданы 262,39 гектар;
29) 18,04 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, А.Қалыбеков ауылдық округі Үлгілі елді мекенінің жалпы ауданы 54,37 гектар;
30) 6,98 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Көкарал елді мекенінің жалпы ауданы 90,68 гектар;

13) включить 5,15 гектар земельного участка в границу населенного пункта Оркен сельского округа Ж.Нурлыбаева, общая площадь 49,48 гектар;
14) включить 21,81 гектар земельного участка в границу населенного пункта Мадениет сельского округа Мактарал, общая площадь 89,78 гектар;
15) включить 46,97 гектар земельного участка в границу населенного пункта Достык сельского округа Достык, общая площадь 168,14 гектар;
16) включить 6,20 гектар земельного участка в границу населенного пункта Шаттык сельского округа Мактарал, общая площадь 24,27 гектар;
17) включить 53,82 гектар земельного участка в границу населенного пункта Гулистан сельского округа Достык, общая площадь 259,65 гектар;
18) включить 8,79 гектар земельного участка в границу населенного пункта Оргебас сельского округа Жанажол, общая площадь 151,35 гектар;
19) включить 46,36 гектар земельного участка в границу населенного пункта Нурлыжол сельского округа Жанажол, общая площадь 89,59 гектар;
20) включить 18,83 гектар земельного участка в границу населенного пункта Торткул сельского округа А.Калыбекова, общая площадь 147,23 гектар;
21) включить 13,30 гектар земельного участка в границу населенного пункта Каз ССР-і 40 жылдык сельского округа Мактарал, общая площадь 53,30 гектар;
22) включить 23,70 гектар земельного участка в границу населенного пункта Алаш сельского округа Ииржар, общая площадь 147,88 гектар;
23) включить 9,33 гектар земельного участка в границу населенного пункта Ак алтын сельского округа Мактарал, общая площадь 28,19 гектар;
24) включить 39,59 гектар земельного участка в границу населенного пункта Нурлы тан сельского округа Енбекши, общая площадь 131,34 гектар;
25) включить 7,88 гектар земельного участка в границу населенного пункта Оркениет сельского округа Бирлик, общая площадь 105,83 гектар;
26) включить 26,16 гектар земельного участка в границу населенного пункта Мактажан сельского округа Ииржар, общая площадь 153,43 гектар;
27) включить 3,98 гектар земельного участка в границу населенного пункта Көксу сельского округа Достык, общая площадь 16,73 гектар;
28) включить 46,60 гектар земельного участка в границу населенного пункта Дихан сельского округа Ииржар, общая площадь 262,39 гектар;
29) включить 18,04 гектар земельного участка в границу населенного пункта Улгили сельского округа А.Калыбекова, общая площадь 54,37 гектар;
30) включить 6,98 гектар земельного участка в границу населенного пункта Көкарал сельского округа Мактарал, общая площадь 90,68 гектар;

31) 2,65 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Ж.Нұрлыбаев ауылдық округі Ырысты елді мекенінің жалпы ауданы 88,97 гектар;
32) 87,14 гектар жер учаскесі елді мекенінің шегіне енгізіле отырып, Мақтарал ауылдық округі Азаттық елді мекенінің жалпы ауданы 106,26 гектар.
Ескерту. 1-тармаққа орыс тілінде өзгерістер енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 74-452-VI бірлескен шешiмiмен және Түркістан облысы Мақтаарал ауданы әкiмдiгiнiң 14.12.2020 № 527 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. "Мақтаарал ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы бірлескен қаулы мен шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен қаулы мен шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Мақтаарал ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы бірлескен қаулы мен шешімді Мақтаарал ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен қаулы және шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Б. Асанов
Сессия төрағасы А. Жолдасов
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев

31) включить 2,65 гектар земельного участка в границу населенного пункта Ырысты сельского округа Ж.Нурлыбаева, общая площадь 88,97 гектар;
32) включить 87,14 гектар земельного участка в границу населенного пункта Азаттық сельского округа Мактарал, общая площадь 106,26 гектар.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения на русском языке, текст на казахском языке не меняется совместным решением Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2020 № 74-452-VI и постановлением акимата Мактааральского района Туркестанской области от 14.12.2020 № 527 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Мактааральского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного постановления и решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) направление копии настоящего совместного постановления и решения в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Мактааральского района;
3) размещение настоящего совместного постановления и решения на интернет – ресурсе акимата Мактааральского района после его официального опубликования.
3. Настоящее совместное постановления и решения вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района Б. Асанов
Председатель сессии А. Жолдасов
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев