Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 қарашадағы № 72-444-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 19 қарашада № 5895 болып тiркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы1тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қазандағы № 53/543-VI "Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5870 тіркелген шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 60-368-VІ "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5324 тіркелген, 2019 жылғы 30 желтоқсанындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мақтаарал ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 30 870 971 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 238 396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 293 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 12 322 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 599 960 мың теңге;
2) шығындар – 30 936 634 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 234 577 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 321 910 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 87 333 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 300 240 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)– 300 240 мың теңге:
қарыздар түсімі – 321 910 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 86 682 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 65 232 мың теңге".
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VI "О районном бюджете на 2020-2022 годы"
Решение Мактааральского районного маслихата Туркестанской области от 16 ноября 2020 года № 72-444-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 19 ноября 2020 года № 5895. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 30 октября 2020 года № 53/543-VI "О внесении изменений в решение Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5870, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мактааральского районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 60-368-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5324, опубликовано в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 30 декабря 2019 года) следующие изменение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 870 971 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 238 396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 20 293 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 12 322 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 599 960 тысяч тенге;
2) затраты – 30 936 634 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 234 577 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 321 910 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 87 333 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 300 240 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 300 240 тысяч тенге:
поступления займов – 321 910 тысяч тенге;
погашение займов – 86 682 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 65 232 тысяч тенге".
Приложения 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.

2. "Мақтаарал аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Мақтаарал ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мақтаарал аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Б. Шампиев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының хатшысы К. Сарсекбаев
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
16 қарашадағы № 72-444- VI
шешіміне 1-қосымша
Мақтаарал аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
23 желтоқсандағы № 60-368-VI
шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге после
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

2. Государственному учреждению "Аппарат Мактааральского районного маслихата" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерство юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Мактааральского районного маслихата после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Мактааральского
районного маслихата Б. Шампиев
Секретарь маслихата
Мактааральского района К. Сарсекбаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 16 ноября
2020 года № 72-444-VI
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 23 декабря
2019 года № 60-368-VI
Районный бюджет на 2020 год
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

1 564 286
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
1 355 286
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
25 688
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25 298
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
390
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 329 598
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
135 119
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
91 194
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
0
123
Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
1 103 285
2
Қаржылық қызмет
2 628
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 628
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 628
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
206 372
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
125 157
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 385
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 305
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
7 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
83 467
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 348
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 348
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
990
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
16 010
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

1 564 286
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
1 355 286
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
25 688
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
25 298
003
Капитальные расходы государственного органа
390
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 329 598
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
135 119
003
Капитальные расходы государственного органа
91 194
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
0
123
Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
1 103 285
2
Финансовая деятельность
2 628
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 628
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 628
5
Планирование и статистическая деятельность
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
0
9
Прочие государственные услуги общего характера
206 372
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
125 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
33 385
013
Капитальные расходы государственного органа
1 305
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 000
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
83 467
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 348
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 348
015
Капитальные расходы государственного органа
990
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
16 010
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)