2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 2020 жылғы 22 желтоқсандағы № 59-520-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 6003 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Сарыағаш аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарыағаш ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 174 144 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 748 518 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 27 387 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 96 111 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 302 128 мың теңге;
2) шығындар – 33 398 176 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 113 071 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 157 518 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 44 447 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -337 103 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 337 103 мың теңге;
қарыздар түсімі – 157 518 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 44 447 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 224 032 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.12.2021 № 15-97-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 44,5 пайыз, облыстық бюджетке 55,5 пайыз, әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативі белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 17.11.2021 № 13-89-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2021 жылы облыстық бюджеттен ауданның бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция көлемі – 23 133 322 мың теңге болып белгіленсін.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 22 декабря 2020 года № 59-520-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 6003. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Сарыагашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Сарыагашского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 174 144 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 748 518 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 27 387 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 96 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 29 302 128 тысяч тенге;
2) затраты – 33 398 176 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 113 071 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 157 518 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 44 447 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -337 103 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 337 103 тысяч тенге:
поступление займов – 157 518 тысяч тенге;
погашение займов – 44 447 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 224 032 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2021 № 15-97-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района в размере 44,5 процента, в областной бюджет 55,5 процента, по социальному налогу в бюджет района 50 процента, в областной бюджет 50 процента.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 17.11.2021 № 13-89-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
3. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района на 2021 год в сумме 23 133 322 тысяч тенге.

4. 2021 жылға аудандық бюджеттен кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 225 878,0 мың теңге болып қарастырылсын:
Жемісті ауылдық округі 18 386,0 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі 16 889,0 мың теңге;
Дарбаза ауылдық округі 17 618,0 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 19 691,0 мың теңге;
Құркелес ауылдық округі 10 509,0 мың теңге;
Дербісек ауылдық округі 9 389,0 мың теңге;
Ақжар ауылдық округі 20 265,0 мың теңге;
Қабланбек ауылдық округі 16 466,0 мың теңге;
Тегісшіл ауылдық округі 19 693,0 мың теңге;
Жылға ауылдық округі 16 129,0 мың теңге;
Көктерек кенті 31 853,0 мың теңге;
Жарты төбе ауылдық округі 13 517,0 мың теңге;
Әлімтау ауылдық округі 15 473,0 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 19.02.2021 № 2-10-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Ауданның жергілікті атқарушы органның 2021 жылға арналған резерві 74 139 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сарыағаш аудандық мәслихатының 14.12.2021 № 15-97-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 139 бабының 9 тармағына сәйкес, 2021 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Сарыағаш аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:

4. Предусмотреть на 2021 год размер субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков и сельских округов в общей сумме 225 878,0 тысяч тенге:
сельский округ Жемисти
18 386 тысяч тенге;
сельский округ Кызылжар
16 889 тысяч тенге;
сельский округ Дарбаза
17 618 тысяч тенге;
сельский округ Жибек жолы
19 691 тысяч тенге;
сельский округ Куркелес
10 509 тысяч тенге;
сельский округ Дербисек
9 389 тысяч тенге;
сельский округ Акжар
20 265 тысяч тенге;
сельский округ Кабланбек
16 466 тысяч тенге;
сельский округ Тегисшил
19 693 тысяч тенге;
сельский округ Жилга
16 129 тысяч тенге;
поселок Коктерек
31 853 тысяч тенге;
сельский округ Жарты тобе
13 517 тысяч тенге;
сельский округ Алимтау
15 473 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным решением Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 19.02.2021 № 2-10-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в сумме 74 139 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Сарыагашского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2021 № 15-97-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
6. Утвердить согласно приложению 4 перечень бюджетных программ развития, направленных в 2021 году на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, в разрезе бюджетных программ.
7. Установить на 2021 год согласно пункта 9 статьи 139 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения и культуры являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Сарыагашского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оның ресми жарияланғаннан кейін Сарыағаш аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың сессия төрағасы Ш. Жарылкасымов
Аудандық мәслихат хатшысының
міндетін уақытша атқарушы К. Пердекулов
Сарыағаш аудандық мәслихатының
2020 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 59-520-VI шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Сарыагашского района после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии районного маслихата Ш. Жарылкасымов
Временно исполняющий обязанности
секретаря маслихата района К. Пердекулов
Приложение 1 к решению
Сарыагашского районного
маслихата от 22 декабря
2020 года № 59-520-VI
Районный бюджет на 2021 год