Шардара ауданының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына 2020 жылға квоталар белгілеу туралы
Түркістан облысы Шардара ауданы әкiмдiгiнiң 2020 жылғы 15 шілдедегі № 172 қаулысы. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 23 шілдеде № 5730 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 18-бабының 7) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 5 шілдедегі Қылмыстық-атқару кодексінің 18-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабының 2-тармағына және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 9-бабының 7), 8), 9) тармақшаларына сәйкес, Шардара ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2020 жылға квотасы 1 қосымшаға сәйкес белгіленсін.

Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, также лиц освобожденных из мест лишения свободы и граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования Шардаринского района на 2020 год
Постановление акимата Шардаринского района Туркестанской области от 15 июля 2020 года № 172. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 23 июля 2020 года № 5730. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 7) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, подпунктом 2) пункта 1 статьи 18 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 7), 8), 9) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" акимат Шардаринского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации на 2020 год согласно приложению 1.

2. Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2020 жылға квотасы 2 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
3. Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2020 жылға квотасы 3 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
4. Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды 1 қосымшаға сәйкес және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды 2 қосымшаға сәйкес жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының 2020 жылға квотасын белгілеуде Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 26 бабы 2 бөлігі 3 тармағының талаптары қатаң сақталсын.

2. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы на 2020 год согласно приложению 2.
3. Установить квоту рабочих мест для трудоустройства граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования на 2020 год согласно приложению 3.
4. При установлении квоты рабочих мест на 2020 год для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации согласно приложению 1, и освобожденных из мест лишения свободы согласно приложению 2, строго соблюдать требования пункта 3) раздела 2) статьи 26 Трудового кодекса Республики Казахстан.

5. Шардара ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 8 маусымдағы № 301 "Шардара ауданының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4645 тіркелген, 2018 жылғы 29 маусымда "Шартарап – Шарайна" газетінде және 2018 жылғы 10 шілдеде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) және 2020 жылғы 16 қаңтардағы № 9 "Шардара ауданы әкімдігінің 2018 жылғы 8 маусымдағы № 301 "Шардара ауданының пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды, бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды және ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды, жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квоталар белгілеу туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5375 тіркелген, 2020 жылғы 21 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) қаулыларының күші жойылды деп танылсын.

5. Признать утратившим силу постановлении акимата Шардаринского района от 8 июня 2018 года № 301 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, также лиц освобожденных из мест лишения свободы и граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования Шардаринского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4645, опубликованный 29 июня 2018 года в газете "Шартарап-Шарайна" и в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 10 июля 2018 года) и от 16 января 2020 года № 9 "О внесении изменений в постановление акимата Шардаринского района от 8 июня 2018 года № 301 "Об установлении квоты рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации, также лиц освобожденных из мест лишения свободы и граждан из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования Шардаринского района" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5375, в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 21 января 2020 года)

6. "Шардара ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдануын;

6. Государственному учреждению "Аппарат акима Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Республиканском Государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;

3) ресми жарияланғаннан кейін осы қаулыны Шардара ауданы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмiнiң орынбасары А.Таженовке жүктелсiн.
8. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі К. Жолдыбай
Шардара ауданы әкімдігінің
2020 жылғы "15 " шілдедегі
№ 172 қаулысына 1 қосымша
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындары квотасы белгіленетін Шардара ауданы ұйымдарының тізімі
Ұйым атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік саны)
Пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1.
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің "Шардара аудандық мәдениет сарайы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
86

3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Шардаринского района после его официального опубликования.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района А.Таженова.
8. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района К. Жолдыбай
Приложение 1
к постановлению акимата
Шардаринского района
от "15 " июля 2020 года № 172
Перечень организаций Шардаринского района для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, состоящих на учете службы пробации
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для лиц, состоящих на учете службы пробации
1.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринский районный дворец культуры" отдела культуры и развития языков Шардаринского района акимата Шардаринского района
86

1,16
1
2.
Түркістан облысының қоғамдық денсаулық басқармасының "Шардара аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
920
0,22
2
3.
Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
49
2,04
1
4.
Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара жасыл аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
47
2,13
1
5.
"Түркістан облысының ауыл шаруашылығы басқармасының "Шардара аудандық ветеринарлық қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны" мемлекеттік кәсіпорны
90
1,11
1
6.
"Шардара су электр станциясы" акционерлік қоғамы
158
0,63
1
7.
"Хамит" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
250
0,80
2
8.
"Шардара-балық-I" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
40
2,50
1
9.
Жеке кәсіпкер "Жалгасбаев Талгат Серикбаевич"
40
2,50
1
10.
"Оңтүстік Жарық Транзит" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі Шардара электр жүйесі
103
0,97
1
11.
Түркістан облысының табиғи ресустар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасының "Шардара орман және жануарлар әлемін қорғау жөніндегі мемлекеттік мекемесі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
70
1,43
1
Барлығы
1853
13
Шардара ауданы әкімдігінің
2020 жылғы "15 " шілдедегі
№ 172 қаулысына 2 қосымша
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарына квотасы белгіленетін Шардара ауданы ұйымдарының тізімі
Ұйым атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік саны)
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар үшін жұмыс орындарының саны
1.
Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара жасыл аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
47
2,13
1
2.
Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны
49
2,04
1
3.
Түркістан облысының қоғамдық денсаулық басқармасының "Шардара аудандық орталық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
920
0,22
2
4.
"Хамит" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі

1,16
1
2.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардаринская центральная районная больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
920
0,22
2
3.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района
49
2,04
1
4.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара жасыл аймақ" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района
47
2,13
1
5.
Государственное предприятие "Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ветеринарная служба Шардаринского района" управление сельского хозяйства Туркестанской области"
90
1,11
1
6.
Акционерное общество "Шардаринская гидроэлектростанция"
158
0,63
1
7.
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Хамит"
250
0,80
2
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шардара-балық-I"
40
2,50
1
9.
Индивидуальный предприниматель "Жалгасбаев Талгат Серикбаевич"
40
2,50
1
10.
Шардаринские электрические сети Товарищество с ограниченной ответственностью "Оңтүстік Жарық Транзит"
103
0,97
1
11
Коммунальное государственное учреждение "Шардаринское государственное учреждение по охране лесов и животного мира" управления природных ресурсов и регулирования природопользования Туркестанской области
70
1,43
1
Всего:
1853
13
Приложение 2
к постановлению акимата
Шардаринского района
от "15 " июля 2020 года № 172
Перечень организаций Шардаринского района для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства лиц, освобожденных из мест лишения свободы
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для лиц, освобожденных из мест лишения свободы
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара жасыл аймақ" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района
47
2,13
1
2.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района
49
2,04
1
3.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардаринская центральная районная больница" управления общественного здоровья Туркестанской области
920
0,22
2
4.
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Хамит"

250
0,40
1
Барлығы
1266
5
Шардара ауданы әкімдігінің
2020 жылғы "15 " шілдедегі
№ 172 қаулысына 3 қосымша
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын жастар қатарындағы азаматтарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарының квотасы белгіленетін Шардара ауданы ұйымдарының тізімі
Ұйымның атауы
Жұмыскерлердің тізімдік саны
Квотаның мөлшері (% жұмыскерлердің тізімдік саны)
Ата-анасынан кәмелеттік жасқа толғанға дейін айырылған немесе ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, білім беру ұйымдарының түлектері болып табылатын, жастар қатарындағы азаматтар үшін жұмыс орындарының саны
1.
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының "№ 16 Колледж" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
154
0,65
1
2.
Түркістан облысының адами әлеуетті дамыту басқармасының "Мәулен Қалмырза атындағы № 3 мамандандырылған мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
140
0,71
1
3.
Шардара ауданы әкімдігі Шардара аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Шардара аудандық балалар мен жасөспірімдер футбол мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
50
2
1
4.
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық дене шынықтыру және спорт бөлімінің "№ 2 Шардара аудандық балалар мен жасөспірімдер спорт мектебі"" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
112
0,89
1
5.
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық білім бөлімінің "Шардара аудандық оқушылар үйі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
79
1,27
1
6.
Шардара ауданы әкімдігінің Шардара аудандық білім бөлімінің "Шардара балалар саз мектебі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
72
1,39
1
7.
"Хамит" ауыл шаруашылығы өндірістік кооперативі
250
0,40
1
Барлығы
857
7

250
0,40
1
Всего:
1266
5
Приложение 3
к постановлению акимата
Шардаринского района
от "15 " июля 2020 года № 172
Перечень организаций Шардаринского района для которых устанавливается квота рабочих мест для трудоустройства граждан молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
Наименование организации
Списочная численность работников
Размер квоты (% от списочной численности работников)
Количество рабочих мест для трудоустройства граждан, из числа молодежи, потерявших или оставшихся до наступления совершеннолетия без попечения родителей, являющихся выпускниками организаций образования
1.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Колледж № 16" управление развития человеческого потенциала Туркестанской области
154
0,65
1
2.
Коммунальное государственное учреждение "Специализированная школа-интернат № 3 имени Маулена Калмырзы" управление развития человеческого потенциала Туркестанской области
140
0,71
1
3.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская футбольная школа Шардаринского района" отдела физической культуры и спорта акимата Шардаринского района
50
2
1
4.
Коммунальное государственное учреждение "Детско-юношеская спортивная школа № 2 Шардаринского района" отдела физической культуры и спорта Шардаринского района акимата Шардаринского района
112
0,89
1
5.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринский районный дом школьников" отдела образования Шардаринского района акимата Шардаринского района
79
1,27
1
6.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шардаринская детская музыкальная школа" отдела образования Шардаринского района акимата Шардаринского района
72
1,39
1
7.
Сельскохозяйственный производственный кооператив "Хамит"
250
0,40
1
Всего:
857
7