2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 69-406-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 5988 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9 бабының 2-тармағына, 75 бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 19 647 998 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 460 258 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 9 527 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61 988 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 16 116 225 мың теңге;
2) шығындар – 19 216 686 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 93 097 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 105 012 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 915 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 516 513 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 516 513 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -178 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 178 298 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 105 012 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 915 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85 201 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 13-70-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі – 0;
3. 2021 жылдарға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 314 672 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Тұрысбеков ауылдық округіне 34 625 мың теңге;
Қоссейіт ауылдық округіне 27 351 мың теңге;
Көксу ауылдық округіне 29 733 мың теңге;
Ұзын ата ауылдық округіне 21 643 мың теңге;

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2020 года № 69-406-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 30 декабря 2020 года № 5988
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Шардаринского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 647 998 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 460 258 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 527 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61 988 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 16 116 225 тысяч тенге;
2) затраты – 19 216 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 93 097 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 105 012 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 915 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 516 513 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 516 513 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -178 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 178 298 тысяч тенге:
поступление займов – 105 012 тысяч тенге;
погашение займов – 11 915 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85 201 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2021 № 13-70-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2021 год – 0;
3. Предусмотреть объем бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2021 год в сумме 314 672 тысяча тенге, в том числе:
Сельский округ им.К.Турысбекова 34 625 тысяч тенге;
Сельский округ Коссеит 27 351 тысяч тенге;
Сельский округ Коксу 29 733 тысяч тенге;
Сельский округ Узын ата 21 643 тысяч тенге;

Алатау батыр ауылдық округіне 34 435 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округіне 25 755 мың теңге;
Ақшеңгелді ауылдық округіне 37 398 мың теңге;
Сүткент ауылдық округіне 20 211 мың теңге;
Достық ауылдық округіне 57 790 мың теңге;
Жаушықұм ауылдық округіне 25 731 мың теңге;
4. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резервi – 72 211 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. 2021 жылға жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің ауылдық округтер бюджеттерінің арасында бөліну тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Шардара аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

Сельский округ Алатау батыр 34 435 тысяч тенге;
Сельский округ Кызылкум 25 755 тысяч тенге;
Сельский округ Акшенгелди 37 398 тысяч тенге;
Сельский округ Суткент 20 211 тысяч тенге;
Сельский округ Достык 57 790 тысяч тенге;
Сельский округ Жаушыкум 25 731 тысяч тенге;
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2021 год в размере – 72 211 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень текущих целевых трансфертов выделяемых из местного бюджета бюджетам сельских округов и города на 2021 год согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2021 год согласно приложению 5.
7. Предусмотреть в бюджете на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) осы шешім мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Шардара ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолданылуын;
3) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.

1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего решения направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания, распространяемых на территории Шардаринского района;
3) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.

9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара аудандық мәслихатының аппарат басшысына жүктелсін.
10. Осы шешім 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Сессия төрағасы Т. Кабулов
Аудандық мәслихат хатшысы Б. Муталиев
Шардара аудандық
мәслихатының 2020 жылғы
24 желтоқсандағы № 69-406-VI
шешіміне 1 қосымша
2021 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 22.12.2021 № 13-70-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
1
2
3

9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шардаринского районного маслихата.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Т. Кабулов
Секретарь районного маслихата Б. Муталиев
Приложение 1 к решению
маслихата Шардаринского
района от 24 декабря
2020 года № 69-406-VI
Районный бюджет на 2021 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 22.12.2021 № 13-70-VIІ (вводится в действие с 01.01.2021).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3