2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 2020 жылғы 23 желтоқсандағы № 40-207-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 31 желтоқсанда № 5994 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № 54/557-VI "2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5953 тіркелген шешіміне сәйкес, Жетісай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісай ауданының 2021-2023 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 34 456 847 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 156 865 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 017 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 86 346 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 202 619 мың теңге;
2) шығындар – 34 604 834 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 113 111 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 262 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 149 419 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 261 098 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 261 098 мың теңге:
қарыздар түсімі – 262 530 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 149 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 147 987 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 26.11.2021 № 14-87-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2021 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 23 806 451 мың теңге болып қарастырылсын.

О районном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 23 декабря 2020 года № 40-207-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2020 года № 5994. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2021.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 11 декабря 2020 года № 54/557-VI "Об областном бюджете на 2021-2023 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5953, Жетысайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Жетысайского района на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 34 456 847 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 156 865 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 017 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 86 346 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 32 202 619 тысяч тенге;
2) затраты – 34 604 834 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 113 111 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 262 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 149 419 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -261 098 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 261 098 тысяч тенге:
поступление займов – 262 530 тысяч тенге;
погашение займов – 149 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 147 987 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 26.11.2021 № 14-87-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Установить на 2021 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2021 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Жетысайского района в сумме 23 806 451 тысяч тенге.

4. 2021 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 296 046 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Жаңа ауыл ауылдық округі 14 448 мың теңге;
Жылысу ауылдық округі 20 947 мың теңге;
Қазыбек би ауылдық округі 15 864 мың теңге;
Қарақай ауылдық округі 17 408 мың теңге;
Асық ата кенті 6 340 мың теңге;
Абай ауылдық округі 26 171 мың теңге;
Атамекен ауылдық округі 35 821 мың теңге;
Ш.Ділдабеков ауылдық округі 19 273 мың теңге;
Ж.Ералиев ауылдық округі 22 384 мың теңге;
Қызылқұм ауылдық округі 19 175 мың теңге;
Мақталы ауылдық округі 22 182 мың теңге;
Ынтымақ ауылдық округі 20 293 мың теңге.
5. 3. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
ауданның экономика және қаржы бөлімі бойынша.
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, кент және ауылдық округ әкімінің аппараты бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
6. Аудан әкімдігінің 2021 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2021 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2021 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсімдер көлемі 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ орыс тілінде жаңа редакцияда, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Түркістан облысы Жетісай аудандық мәслихатының 06.05.2021 № 7-43-VII шешiмiмен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Предусмотреть на 2021 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, поселка и сельских округов в общей сумме 296 046 тысяч тенге, в том числе:
сельский округ Жана ауыл 14 448 тысяч тенге;
сельский округ Жылысу 20 947 тысяч тенге;
сельский округ Казыбек би 15 864 тысяч тенге;
сельский округ Каракай 17 408 тысяч тенге;
поселок Асыката 6 340 тысяч тенге;
сельский округ Абай 26 171 тысяч тенге;
сельский округ Атамекен 35 821 тысяч тенге;
сельский округ Ш.Дилдабеков 19 273 тысяч тенге;
сельский округ Ж.Ералиев 22 384 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкум 19 175 тысяч тенге;
сельский округ Макталы 22 182 тысяч тенге;
сельский округ Ынтымак 20 293 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2021 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам городу районного значения, поселка и сельским округам, в том числе по:
отделу экономики и финансов района.
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, поселка и сельских округов осуществляется на основании постановления акимата района.
4. Утвердить резерв акимата района на 2021 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2021 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
8. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2021 год в размере 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Жетысайского районного маслихата Туркестанской области от 06.05.2021 № 7-43-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

9. 2021 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлық ақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

9. Установить на 2021 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры и ветеринарии являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. "Жетісай аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Жетісай аудандық мәслихатының интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

10. Государственному учреждению "Аппарат Жетысайского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Жетысайского районного маслихата после его официального опубликования.

66 307
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 538
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
22 552
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18 217
13
Басқалар
774 027
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
25 485
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
25 485
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 485
003
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
9
Басқалар
748 542
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
0
043
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
523
008
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
523
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
0
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
748 019
052
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
748 019
071
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
0
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық бөлімі
0
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
0
14
Борышқа қызмет көрсету
173
1
Борышқа қызмет көрсету
173

66 307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
25 538
003
Капитальные расходы государственного органа
0
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
22 552
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18 217
13
Прочие
774 027
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
25 485
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
25 485
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
25 485
003
Поддержка предпринимательской деятельности
0
004
Капитальные расходы государственного органа
0
9
Прочие
748 542
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
0
043
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
523
008
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
523
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
0
464
Отдел образования района (города областного значения)
0
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
748 019
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
748 019
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
0
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
0
14
Обслуживание долга
173
1
Обслуживание долга
173