2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 14 желтоқсандағы № 44/495-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 20 желтоқсанда № 7989 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы "2021 – 2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес Шығыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021-2023 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 553 255 729,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 47 630 038,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 554 193,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 969,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 499 068 528,0 мың теңге;
2) шығындар – 554 246 991,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 1 491 219,3 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 562 845,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 071 625,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 6 106 630,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 6 106 630,0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -8 589 112,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 589 112,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23 789 723,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 17 082 725,9 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 882 114,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.11.2021 № 11/87-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 77 460 248,0 мың теңге, соның ішінде:
Абай ауданын
3 406 428 мың теңге;
Алтай ауданына
3 593 411 мың теңге;
Аягөз ауданына
2 287 101 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
3 719 522 мың теңге;
Бородулиха ауданына
4 040 045 мың теңге;
Глубокое ауданына
4 012 687 мың теңге;
Жарма ауданына
2 604 912 мың теңге;
Зайсан ауданына
4 116 050 мың теңге;
Катонқарағай ауданына

Об областном бюджете на 2021-2023 годы
Решение Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 декабря 2020 года № 44/495-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 20 декабря 2020 года № 7989
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" Восточно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2021-2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 553 255 729,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 47 630 038,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 554 193,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 969,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 499 068 528,0 тысяч тенге;
2) затраты – 554 246 991,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 491 219,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 562 845,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 071 625,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 6 106 630,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 6 106 630,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -8 589 112,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 589 112,0 тысяч тенге:
поступление займов – 23 789 723,0 тысяч тенге;
погашение займов – 17 082 725,9 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 882 114,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 30.11.2021 № 11/87-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 77 460 248,0 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
3 406 428 тысяч тенге;
району Алтай
3 593 411 тысяч тенге;
Аягозскому району
2 287 101 тысяч тенге;
Бескарагайскому району
3 719 522 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
4 040 045 тысяч тенге;
Глубоковскому району
4 012 687 тысяч тенге;
Жарминскому району
2 604 912 тысяч тенге;
Зайсанскому району
4 116 050 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району

5 002 073 мың теңге;
Күршiм ауданына
5 692 408 мың теңге;
Көкпектi ауданына
4 577 888 мың теңге;
Риддер қаласына
2 126 538 мың теңге;
Курчатов қаласына
501 276 мың теңге;
Семей қаласына
6 316 616 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
8 670 386 мың теңге;
Ұлан ауданына
4 099 124 мың теңге;
Үржар ауданына
9 283 802 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
3 409 981 мың теңге.
3. Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 2021 жылға арналған әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері Өскемен қаласына 33,3 пайыз, Аягөз ауданына 96 пайыз;
аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 2021 жылға 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.08.2021 № 7/58-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 1 074 232,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.11.2021 № 10/82-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2021 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының борышы лимиті 121 774 277,0 мың теңге сомасында белгіленсін.
6. 2021 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылу барысында 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
8. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте төмен тұрған бюджеттен жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге берілетін трансферттердің түсімдері көзделсін:
- білім беру саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 119 379 819,0 мың теңге;
- ветеринария саласындағы атқарушы органдардың және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердің функциялары мен штат санының лимиттерін аудандық деңгейден облыстық деңгейге беру – 2 215 864,0 мың теңге;

5 002 073 тысяч тенге;
Курчумскому району
5 692 408 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
4 577 888 тысяч тенге;
городу Риддер
2 126 538 тысяч тенге;
городу Курчатов
501 276 тысяч тенге;
городу Семей
6 316 616 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
8 670 386 тысяч тенге;
Уланскому району
4 099 124 тысяч тенге;
Урджарскому району
9 283 802 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
3 409 981 тысяч тенге.
3. Установить:
на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, городу Усть-Каменогорску в размере 33,3 процентов, Аягозскому району в размере 96 процентов;
на 2021 год нормативы распределения доходов в бюджеты районов (городов областного значения) по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.08.2021 № 7/58-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2021 год в сумме 1 074 232,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.11.2021 № 10/82-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
5. Установить на 31 декабря 2021 года лимит долга местных исполнительных органов области в сумме 121 774 277,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год, согласно приложению 4.
7. Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год поступление трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с:
- передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области образования и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 119 379 819,0 тысячи тенге;
- передачей функций и лимитов штатной численности исполнительных органов в области ветеринарии и подведомственных им государственных учреждений с районного уровня на областной уровень – 2 215 864,0 тысячи тенге;

- "2021-2023 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 2 желтоқсандағы Заңында көзделген трансферттерді республикалық бюджетке аудару қажеттілігі туралы" - 4 767 165,1 мың теңге.
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен трансферттердің түсімдерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.11.2021 № 11/87-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2021 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 23.04.2021 № 4/24-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
1) инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге;
2) алып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.11.2021 № 10/82-VII шешімімен;
3) алып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 10.11.2021 № 10/82-VII шешімімен;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға;
5) саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге және карантинді объектілерге қарсы өңдеу жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялауға;
6) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
7) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
9) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
10) алып тасталды - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.11.2021 № 11/87-VII шешімімен;
11) еңбек нарығын дамытуға;
12) мемлекеттік ұйымдардың: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелердің, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдарының, халықты жұмыспен қамту орталықтары жұмыскерлерінің жалақысын көтеруге;
12-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражаты есебінен арнаулы мекемелердің, айдауыл қызметінің, кезекші бөлімдердің және жедел басқару орталықтарының, кинологиялық бөлімшелердің қызметкерлеріне және учаскелік полиция инспекторларының көмекшілеріне тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін өтемақы төлеуге және тұрғын үй төлемдеріне;

- необходимостью перечисления в республиканский бюджет трансфертов, предусмотренных Законом Республики Казахстан от 2 декабря 2020 года "О республиканском бюджете на 2021 – 2023 годы" - 4 767 165,1 тысяч тенге.
Распределение поступлений трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 30.11.2021 № 11/87-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Распределение целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2021 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 23.04.2021 № 4/24-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на:
1) возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях;
2) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.11.2021 № 10/82-VII;
3) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10.11.2021 № 10/82-VII;
4) субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования;
5) субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов;
6) выплату государственной адресной социальной помощи;
7) введение стандартов оказания специальных социальных услуг;
8) размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
9) обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
10) исключен решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 30.11.2021 № 11/87-VII;
11) развитие рынка труда;
12) повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения;
12-1) на выплату компенсации за наем (аренду) жилья и жилищные выплаты сотрудникам специальных учреждений, конвойной службы, дежурных частей и центров оперативного управления, кинологических подразделений и помощникам участковых инспекторов полиции за счет средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;

12-2) объектілерді күзету функцияларын бәсекелес ортаға беруге;
12-3) ішкі істер органдары азаматтық қызметшілерінің қатарындағы медицина қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға;
13) мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
15) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
16) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыруды іске асыруға;
17) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
18) ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарын қоспағанда, мемлекеттік білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
19) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
20) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының әдістемелік орталықтарының (кабинеттерінің) әдіскерлеріне магистр дәрежесі үшін қосымша ақы төлеуге;
21) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының дене шынықтыру педагогтеріне сабақтан тыс іс-шараларды өткізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
22) "Жас маман" жобасы шеңберінде колледждер үшін жабдықтар сатып алуға;
23) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
24) мемлекеттік техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
25) көпбалалы және аз қамтылған отбасылардың балалары үшін жоғары білімі бар мамандарды даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыруға;
26) медициналық ұйымның жыныстық құмарлықты төмендететін, сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын іс-шараларды өткізуіне;
27) қаржы лизингі шарттарымен сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеуге;
28) вакциналарды және басқа да иммундық-биологиялық препараттарды сатып алуға;
29) саламатты өмір салтын насихаттауға;
30) ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыруға;
31) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға мемлекеттік стипендия мөлшерін ұлғайтуға;
32) жергілікті атқарушы органдардың денсаулық сақтау саласындағы ұйымдары қызметкерлерінің жалақысын көтеруге;

12-2) на передачу функций охраны объектов в конкурентную среду;
12-3) повышение заработной платы медицинских работников из числа гражданских служащих органов внутренних дел;
13) увеличение оплаты труда педагогов организаций дошкольного образования;
14) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций дошкольного образования;
15) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
16) реализацию подушевого финансирования в государственных организациях среднего образования;
17) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
18) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций образования, за исключением организаций дополнительного образования для взрослых;
19) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций среднего образования;
20) доплату за степень магистра методистам методических центров (кабинетов) государственных организаций среднего образования;
21) доплату за проведение внеурочных мероприятий педагогам физической культуры государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
22) приобретение оборудования для колледжей в рамках проекта "Жас маман";
23) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
24) доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования;
25) размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с высшим образованием для детей из многодетных и малообеспеченных семей;
26) проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемых на основании решения суда;
27) возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенному на условиях финансового лизинга;
28) закуп вакцин и других иммунобиологических препаратов;
29) пропаганду здорового образа жизни;
30) реализацию мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД;
31) увеличение размера государственной стипендии обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования;
32) повышение заработной платы работников организаций в области здравоохранения местных исполнительных органов;

32-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
32-2) (COVID-19) коронавирусымен күрес шеңберінде эпидемияға қарсы іс-шараларға тартылған медицина қызметкерлеріне үстемақылар төлеуге;
32-3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
32-4) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
32-5) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін мемлекеттік ұйымдардың медицина қызметкерлеріне еңбекақы төлеуді ұлғайтуға және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыты бойынша төленген сомаларды өтеуге;
33) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
34) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
35) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен;
35-1) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдерін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен сайлауды қамтамасыз етуге және өткізуге;
36) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге;
37) "Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы және Басым жобаларды кредиттеу тетігі шеңберінде кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және кепілдендіруге;
38) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
39) халықтың әлеуметтік жағынан әлсіз топтарына және (немесе) аз қамтылған көпбалалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғынжайын сатып алуға Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен;
40) ішкі істер органдары қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларын көтеруге.
2021 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.

32-1) на увеличение оплаты труда медицинских работников государственных организаций в сфере физической культуры и спорта за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
32-2) на выплату надбавок медицинским работникам, задействованным в противоэпидемических мероприятиях в рамках борьбы с коронавирусом (COVID-19);
32-3) увеличение оплаты труда медицинским работникам организаций дошкольного образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
32-4) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций среднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
32-5) увеличение оплаты труда медицинским работникам государственных организаций технического и профессионального, послесреднего образования и возмещение сумм, выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов;
33) установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
34) увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;
35) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
35-1) на обеспечение и проведение выборов акимов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
36) предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025";
37) субсидирование ставки вознаграждения и гарантирование по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025" и Механизма кредитования приоритетных проектов;
38) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
39) приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения и (или) малообеспеченных многодетных семей за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;
40) на повышение должностных окладов сотрудников органов внутренних дел.
Распределение целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2021 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.

Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 03.03.2021 № 3/13-VII; 02.06.2021 № 5/46-VII; 10.11.2021 № 10/82-VII; 30.11.2021 № 11/87-VI шешімдерімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
1-1) әлеуметтік қамсыздандыру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
2) қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
3) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
5) әуе көлігінің инфрақұрылымын дамытуға.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.11.2021 № 11/87-VI шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінетін нысаналы дамы трансферт есебінен республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері көзделсін:
1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
4-1) көлік инфрақұрылымын дамыту;
4-2) әуе көлігі инфрақұрылымын дамыту;
5) шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
6) Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
6-1) "Бизнестің жол картасы – 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту;
7) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.
2021 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерін бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 02.06.2021 № 5/46-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2021 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін кредиттер көзделсін:
1) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға;
1-1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен 2020 – 2021 жылдарға арналған Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде кәсіпкерлік бастамаларды іске асыру;

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Восточно-Казахстанского областного маслихата от 03.03.2021 № 3/13-VII; от 02.06.2021 № 5/46-VII; от 10.11.2021 № 10/82-VII; от 30.11.2021 № 11/87-VII (вводятся в действие с 01.01.2021).
11. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на:
1) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
1-1) строительство и реконструкцию объектов социального обеспечения;
2) развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4) развитие транспортной инфраструктуры;
5) развитие инфраструктуры воздушного транспорта.
Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 30.11.2021 № 11/87-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
12. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на:
1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
4-1) развитие транспортной инфраструктуры;
4-2) развитие инфраструктуры воздушного транспорта;
5) реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах;
6) развитие инженерной инфраструктуры в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
6-1) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса – 2025";
7) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Распределение целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2021 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Восточно-Казахстанского областного маслихата от 02.06.2021 № 5/46-VII (вводится в действие с 01.01.2021).
13. Предусмотреть в областном бюджете на 2021 год кредиты из республиканского бюджета на:
1) развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
1-1) реализацию предпринимательских инициатив в рамках Дорожной карты занятости на 2020-2021 годы за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан;

2) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
3) облыс орталығында, Семей қаласында және моноқалаларда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесуге.
2021 жылға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне республикалық бюджеттен кредиттер сомаларын бөлу Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 13-тармаққа өзгеріс енгізілді - Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 04.08.2021 № 7/58-VII шешімімен (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі).

2) реализацию мер социальной поддержки специалистов;
3) содействие развитию предпринимательства в областном центре, городе Семее и моногородах.
Распределение сумм кредитов из республиканского бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2021 год определяется постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 04.08.2021 № 7/58-VII (вводится в действие с 01.01.2021).

106 604,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
11 655 644,4
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 655 644,4
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
193 978,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
140 558,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
44 460,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
89 969,0
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
1 403,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
11 185 276,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
23 467 137,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
9 910 174,5
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 049 792,2
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 422 010,9
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
459 197,6
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 924 850,2
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
598 473,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
645 260,5
261
Облыстың білім басқармасы
2 045 947,3
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 695 570,6
037
Әлеуметтік сауықтандыру
206 343,6
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
144 033,1
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
814 435,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
814 435,0
2
Әлеуметтiк көмек
369 948,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

106 604,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
11 655 644,4
253
Управление здравоохранения области
11 655 644,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
193 978,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
140 558,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
44 460,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
89 969,0
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
1 403,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
11 185 276,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
23 467 137,0
1
Социальное обеспечение
9 910 174,5
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 049 792,2
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 422 010,9
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
459 197,6
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 924 850,2
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
598 473,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
645 260,5
261
Управление образования области
2 045 947,3
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 695 570,6
037
Социальная реабилитация
206 343,6
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
144 033,1
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
814 435,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
814 435,0
2
Социальная помощь
369 948,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области

117 337,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 487,0
004
Туристік қызметті реттеу
134 588,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
551,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
998 181,1
1
Отын және энергетика
998 181,1
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
153 116,4
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
153 116,4
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
845 064,7
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
845 064,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
37 776 400,6
1
Ауыл шаруашылығы
32 383 032,7
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
29 523 842,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
216 163,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 220 523,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 477 440,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
130 461,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
6 037,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 282,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
56 584,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
8 580,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 782 234,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
8 558 106,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 995 136,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
5 543 764,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау

117 337,0
003
Капитальные расходы государственного органа
2 487,0
004
Регулирование туристской деятельности
134 588,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
551,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
998 181,1
1
Топливо и энергетика
998 181,1
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
153 116,4
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
153 116,4
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
845 064,7
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
845 064,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
37 776 400,6
1
Сельское хозяйство
32 383 032,7
255
Управление сельского хозяйства области
29 523 842,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
216 163,1
002
Субсидирование развития семеноводства
2 220 523,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 477 440,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
130 461,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
6 037,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 282,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
56 584,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
8 580,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 782 234,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
8 558 106,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 995 136,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
5 543 764,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства

445 158,3
005
Әлеуметтiк маңызы бар ауданаралық (қалааралық) қатынастар бойынша жолаушылар тасымалын субсидиялау
592 515,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 021,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10 829 180,1
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 380 500,5
13
Басқалар
20 869 459,1
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
10 230 735,3
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
7 944 149,3
005
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
325 000,0
010
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 602 260,0
011
"Бизнестің жол картасы - 2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 966 664,0
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
4 225,3
082
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
46 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 286 586,0
024
"Бизнестің жол картасы-2025" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
2 286 586,0
9
Басқалар
10 638 723,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
398 612,0
058
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
398 612,0
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 074 232,0
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 074 232,0
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
80 536,2
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
80 536,2
261
Облыстың білім басқармасы
4 331 496,6
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
954 763,6
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау

445 158,3
005
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым межрайонным (междугородним) сообщениям
592 515,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 021,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10 829 180,1
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
1 380 500,5
13
Прочие
20 869 459,1
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
10 230 735,3
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
7 944 149,3
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
325 000,0
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
5 602 260,0
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
1 966 664,0
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
4 225,3
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
46 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 286 586,0
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2025"
2 286 586,0
9
Прочие
10 638 723,8
253
Управление здравоохранения области
398 612,0
058
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
398 612,0
257
Управление финансов области
1 074 232,0
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 074 232,0
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
80 536,2
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
80 536,2
261
Управление образования области
4 331 496,6
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
954 763,6
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства

552 975,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
21 899 785,0
1
Ауыл шаруашылығы
18 726 136,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
16 020 313,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
184 273,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 228 015,0
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
1 500 079,0
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
214 657,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
7 822,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
59 465,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
15 867,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 851 741,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 084 677,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
535 605,0
060
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
206 035,0
061
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының операциялық шығындарын субсидиялау
32 077,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 705 823,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90 948,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
22 648,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
15 600,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
66 130,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

552 975,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
21 899 785,0
1
Сельское хозяйство
18 726 136,0
255
Управление сельского хозяйства области
16 020 313,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
184 273,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 228 015,0
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
1 500 079,0
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
214 657,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
7 822,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
59 465,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
15 867,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 851 741,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 084 677,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
535 605,0
060
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
206 035,0
061
Субсидирование операционных затрат микрофинансовых организаций в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
32 077,0
719
Управление ветеринарии области
2 705 823,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
90 948,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
22 648,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
15 600,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
66 130,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
260 542,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
100 000,0
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
8 415,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
60 792,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
16 160,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 968 339,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
9 595 970,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
598 427,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 814 071,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
94 600,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
23 554,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
16 224,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
68 775,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
54 080,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
34 818,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
41 548,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 359 033,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
12 600,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
108 839,0
2
Су шаруашылығы
162 650,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
162 650,0
002
Су қорғау аймақтары мен су объектiлерi белдеулерiн белгiлеу
13 598,0
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
149 052,0
3
Орман шаруашылығы
2 638 019,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
260 542,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
100 000,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
8 415,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
60 792,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
16 160,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 968 339,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
9 595 970,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
598 427,0
719
Управление ветеринарии области
2 814 071,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
94 600,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
23 554,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
16 224,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
68 775,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
54 080,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
34 818,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
41 548,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 359 033,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
12 600,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
108 839,0
2
Водное хозяйство
162 650,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
162 650,0
002
Установление водоохранных зон и полос водных объектов
13 598,0
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
149 052,0
3
Лесное хозяйство
2 638 019,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области

257
Облыстың қаржы басқармасы
4 220 579,0
015
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
4 220 579,0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0,0
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
14 желтоқсандағы № 44/495-VI
4 шешіміне қосымша
2021 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
14 желтоқсандағы № 44/495-VI
5 шешіміне қосымша
2021 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Денсаулық сақтау
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

257
Управление финансов области
4 220 579,0
015
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
4 220 579,0
8
Используемые остатки бюджетных средств
0,0
Приложение 4
к решению маслихата
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2020 года
№ 44/495-VI
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2021 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным учебным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Услуги по охране материнства и детства
Приложение 5
к решению маслихата
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2020 года
№ 44/495-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2021 год
Наименование
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь